Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Aktualne zestawienie kart "dla podróżników" znajduje się w regularnie aktualizowanym poście @seal:

dla-podroznika,181,1454&p=1567188#p1567188


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3647 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154 ... 183  Następna
Autor Wiadomość
#3001 PostWysłany: 17 Paź 2022 23:40 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 303
niebieski
Sudoku napisał(a):
@tamtam Mam premium.
Tak jak napisałem musisz mieć konto Millenium 360 i zadziała.
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
Sudoku uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy na Teneryfie: 4* hotel z wyżywieniem za 2199 PLN. Wyloty z 3 miast Wczasy na Teneryfie: 4* hotel z wyżywieniem za 2199 PLN. Wyloty z 3 miast
Odkryj Indonezję: przygoda na Jawie za 3010 PLN. Loty z Warszawy z dużym bagażem Odkryj Indonezję: przygoda na Jawie za 3010 PLN. Loty z Warszawy z dużym bagażem
#3002 PostWysłany: 18 Paź 2022 16:49 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 770
niebieski
tak jak już było tu pisane, pakiet walutowy jest dostępny dla konta Millenium 360 lub KK
starsze Konto 360 się nie łapie

co do płatności zbliżeniowych blikiem:
Załącznik:
Screenshot_2022-10-18-16-43-48-32_bd72c14440292350c9231a4bfb5266df.jpg
Screenshot_2022-10-18-16-43-48-32_bd72c14440292350c9231a4bfb5266df.jpg [ 245.86 KiB | Obejrzany 6945 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3003 PostWysłany: 18 Paź 2022 18:24 

Rejestracja: 21 Lip 2021
Posty: 44
Konsultant chyba nie do końca ogarnia bo w regulaminie jest wyraźnie napisane, że płatności BLIK-C w każdej walucie są przeliczane na PLN przez MC z pominięciem banku.
Swoją drogą w przypadku płatności kartami debetowymi po przekroczeniu limitu 1000zł są one obciążone prowizją 2% co w sumie nie jest taką złą opcją jak ktoś nie chce wyrabiać kolejnej karty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3004 PostWysłany: 18 Paź 2022 18:47 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 321
Jeżeli to powyżej jest oficjalną odpowiedzią z Millennium to niech konsultant się zaznajomi z ich własnym regulaminem ;)
Osobiście niedawno spotkałem się z niekompetencją ich pracowników w oddziale gdzie próbowano mi wmówić, że konto Millennium 360 jest darmowe tylko i wyłącznie w przypadku wykonania 5 transakcji kartą w miesiącu. Na moją informacje, że przy braku posiadania karty konto jest bezwarunkwo darmowe nikt nie chciał przyznać mi racji, a oczywiście miałem ją ja ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3005 PostWysłany: 18 Paź 2022 23:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
W temacie kursów Aiona: dla mniej popularnych walut oni chyba operują na kursach Mastercard, przynajmniej dla transakcji z ostatniego tygodnia w KRW oraz AZN kwoty zgodziły mi się co do grosza z kalkulatorem tych drugich. Przy EUR już była różnica, na korzyść Aiona.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3006 PostWysłany: 26 Paź 2022 23:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Santander Visa Platinum - czy ktoś kiedyś w praktyce sprawdzał jak działa to ich ubezpieczenie albo chociaż głębiej kiedyś się wczytał w OWU?
W najbliższym czasie wybieram się na tripa po USA/Kolumbii/Panamie i zastanawiam się czy uruchomić ubezpieczenie z tej karty Santander czy może wykupić specjalnie dodatkowe. Nigdy wcześniej nie miałem takiego problemu, ponieważ zawsze miałem odpalone ubezpieczenie z Dinersa - a jak wiadomo tam mieli zajefajne ubezpieczenie podróżne (i to od bardzo solidnego ubezpieczyciela - Generali).
Ktoś wie jak to wygląda przy tej platynowej karcie w Santanderze?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3007 PostWysłany: 28 Paź 2022 13:38 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Nie wiem czy się nie zmieniło ale kiedyś na tej karcie była wyjątkowo niska SU KL - bodajże 100 tys zl.
Do USA to zdecydowanie za mało
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3008 PostWysłany: 28 Paź 2022 14:08 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 667
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Ostrzeżenia: 1
Powtórzę się.
PKO BP zaszalało ze stawkami w ubezpieczeniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3009 PostWysłany: 31 Paź 2022 21:51 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Czy ktoś z użytkowników Visa Platinum od Santandera może się podzielić info czy za doładowanie Zen lub Revolut pobierana jest prowizja?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3010 PostWysłany: 31 Paź 2022 22:52 

Rejestracja: 25 Paź 2016
Posty: 176
Za Revoluta nie pobierało
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3011 PostWysłany: 06 Lis 2022 14:31 

Rejestracja: 27 Sie 2021
Posty: 180
Może nie powiązane z kartami, no ale ;)
Cytuj:
mBank zapowiedział zmianę, która powinna zainteresować klientów płacących zbliżeniowo z pomocą Blika poza Polską. Instytucja zdecydowała, że nie będzie pobierać prowizji za przewalutowania tych transakcji do końca marca 2023 roku. Wcześniej deklarowano, że usługa będzie bezpłatna do listopada tego roku.

Od kwietnia 2023 roku bank będzie pobierał od nich prowizję w wysokości 5,9 proc.

Ktoś testował tego Blika za granicą?
_________________
Forum niedyskusyjne...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3012 PostWysłany: 06 Lis 2022 14:41 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 321
Ja, ale nie w mBanku.
Dodatkowo uważam, że tego typu zagrywki typu "darmowe do x" powinny zniknąć. Inne banki nie mają problemów z oferowaniem całkowicie darmowych płatności zbliżeniowym blikiem za granicą i tylko mBank ma to warunkowo w ramach promocji. Coś w stylu Pekao i ich darmowych przelewów BLIK, też warunkowo do jakiegoś terminu, który jest ciągle przedłużany. Komedia...
Góra
 Profil Relacje PM off
lukasz_kowal lubi ten post.
lukasz_kowal uważa post za pomocny.
 
      
#3013 PostWysłany: 06 Lis 2022 16:31 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
Aktualizacja mojego cyklicznego posta o dostępnych atrakcyjnych kartach do płatności walutowych/zagranicznych.

Karty wydawane przez banki:

Karta kredytowa Mastercard Citi Ultime
Karta kredytowa Visa Infinite z ING - karta rozliczna po kursie VISA, ubezpieczenie podróżne (np. koszty leczenia na 3 mln EUR), Priority Pass bez limitu wejść dla właściciela i 20 bezpłatnych wejść na rok dla gości.
Karta debetowa i kredytowa VISA Noble Banku - rozliczana po kursie organizacji, wypłaty z bankomatów bez opłaty dla banku.
Karta debetowa i kredytowa VIsa Getin - na uwagę zasługuje nowe konto "Proste Zasady" - ale należy pamiętać aby otwierając konto poprosić o kartę VISA (domyślnie jest Mastercard)
Karty debetowe PEKAO S.A. - konto "Przekorzystne" - wydawana jest karta Mastercard i musi być to karta nazywana u nich FX bo dla innych zmieniono zasady. Przy wpływie 500zł (przelew z innego banku) i jedną płatnością karta i konto jest za darmo oraz bezpłatne są wypłaty za granicą (bez prowizji dla banku). Ciekawe jest to że transakcje rozliczane są od razu - nie ma blokad, od razu znamy kwotę obciążenia.
Karta debetowa mBank - Visa Świat Intensive
Karta kredytowa mBank - World Mastercard Intensive
Karta kredytowa Platinum z PKO BP - karta rozliczana po kursie Mastercard do tego w pakiecie świetne ubezpieczenie - polecam poczytać!
Karta kredytowa Visa Infinite z PKO BP - karta rozliczna po kursie VISA do tego ubezpieczenie o wyższych kwotach i Priority Pass bez limitu wejść.
Karta debetowa Karta Otwarta na Świat z BNP Paribas - co prawda karta kosztuje 10 PLN/mc ale ma dodatkowe ciekawe opcje oraz należy do Global Alliance co pozwala na bez prowizyjne wypłaty w wielu krajach gdzie jest doliczana przeważnie prowizja operatora bankomatu. Sprawdziła mi się do wybierania gotówki z Bankomatów w USA gdzie opłata operatora jest normą.
Karta debetowa w AliorBank do Konto Jakże Osobiste - można aktywować korzyść przewalutowania bez prowizji - tutaj nie mamy kursów organizacji płatniczej a kursy średnie NBP - taki rodzynek na rynku.
Karta debetowa Citi Priority - rozliczana z lokalnej waluty do EUR - zatem trzeba zapewnić środki na koncie w EUR. Jednakże jest chwalona jako bardzo niezawodna.
Karta debetowa Moja Karta PREMIUM - do Moje Konto Premium w BNP Paribas - warunkiem aby konto/karta była za 0 PLN jest wpływ 10000 PLN na konto miesięcznie, może być ping-pong
Karta kredytowa Visa Platinum w BNP Paribas
Karta debetowa do konta Millennium 360 w Banku Millennium rozliczana do pewnego limitu (równowartość 1000PLN/mc) po kursach organizacji, BLIK zbliżeniowy rozliczany po kursach Mastercard.
karta debetowa AionBank - rozliczana po kursach międzybankowych, w chwili obecnej najlepsze kursy, aby konto było za "0" trzeba na ich rachunku oszczędnościowym trzymać min 5ooo PLN

Poza tym:
Karta wielowalutowa kantoru Alior - do tego jest oddzielny wątek.
Revolut - do tego też jest oddzielny wątek
Curve - do tego też jest oddzielny wątek, może być ciekawą alternatywą/uzupełnieniem Revolut
N26 - zagraniczny bank, obsługuje użytkowników z Polski, rozliczenie Mastercard z konta w EUR.
Twisto - coś jak karta kredytowa ale wydawana przez czeski fintech,
ZEN - bywają przy nim ciekawe cashbacki
Igoria Card - polska "konkurencja" dla revoluta
Bunq - karta debetowa "udająca" kredową - wydana przez Holenderski Bank, obsługuje użytkowników z Polski, rozliczenie Mastercard z konta w EUR.
DiPocket - ciekawa elektroniczna portmonetka
Pacific - elektroniczna portmonetka, kursy AionBank przy ptłatnościach.


Zmiany: porządki (usunięcie nieaktualnych), dodanie AionBank oraz Millennium.

Dziękuję kolegom z forum za celne uwagi, jak ktoś zauważy jakieś błędy/braki proszę o zgłaszanie :)


Ostatnio edytowany przez ume 20 Mar 2024 01:19, edytowano w sumie 6 razy
Nieaktualna lub błędna treść zawarta w poście - aktualizacja lub poprawa danych.
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
7 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3014 PostWysłany: 06 Lis 2022 17:02 

Rejestracja: 27 Sie 2021
Posty: 180
@seal możesz pooddzielać poszczególne karty i opisy do nich, bo tekstu dużo i wszystko zlewa się w jedno.
_________________
Forum niedyskusyjne...
Góra
 Profil Relacje PM off
seal lubi ten post.
 
      
#3015 PostWysłany: 06 Lis 2022 19:07 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 342
Wise możesz wywalić bo mają prowizję za przewalutowanie transakcji kartą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3016 PostWysłany: 06 Lis 2022 19:17 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 321
Ja bym generalnie blika zbliżeniowego dodał jako osobną kategorię, a nie jako adnotację do Millennium.
Blik zbliżeniowy w większości (jak nie wszystkich) 6 bankach go obsługujących za granicą jest darmowy i rozliczany po kursie MC, więc dla zwykłego Kowalskiego świetna (i najlepsza) opcja.
Góra
 Profil Relacje PM off
Mokradok lubi ten post.
 
      
#3017 PostWysłany: 06 Lis 2022 19:22 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3227
srebrny
Najlepszą opcją na pewno nie jest ze względu na brak procedury chargeback.
Nadaje się do zapłacenia za zakupy w sklepie spożywczym, czy kupno biletu na tramwaj, ale niekoniecznie do poważniejszych zakupów
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#3018 PostWysłany: 06 Lis 2022 19:47 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 321
No ale po to jest stworzony, przecież blikiem zbliżeniowym właśnie się płaci za przysłowiową bułkę w spożywczym.
Nie potrafię sobie wyobrazić sytuacji w której potrzebowałbym użyć chargebacku po transakcji zbliżeniowej w terminalu :P
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#3019 PostWysłany: 06 Lis 2022 20:41 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@f0ku5: a widzisz. Kupiłem dziecku buty w sklepie - zapłaciłem za nie kartą. Po pierwszym użyciu się "rozleciały" - reklamacja - sklep odrzucił że nie nie ma w tym ich winy. Zgłosiłem CB w Banku i po trzech tygodniach dostałem zwrot środków na kartę i bank/operator karty rozpatrzył na moją korzyść, jakbym zapłacił blikiem zbliżeniowym to sprawa była by nie do załatwienia w ten sposób.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#3020 PostWysłany: 06 Lis 2022 21:56 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 321
Fajnie, jak najbardziej rozumiem taką sytuację w kraju. Ale rozmawiamy o płatnościach blikiem zbliżeniowym za granicą.
Może powtórzę, ale dokładniej - nie potrafię sobie wyobrazić sytuacji w której potrzebowałbym użyć chargebacku po transakcji zbliżeniowej w terminalu za granicą ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3647 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154 ... 183  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group