Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Aktualne zestawienie kart "dla podróżników" znajduje się w regularnie aktualizowanym poście @seal:

dla-podroznika,181,1454&p=1567188#p1567188


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3687 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156 ... 185  Następna
Autor Wiadomość
#3041 PostWysłany: 14 Lis 2022 11:54 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
@Pabloo właśnie wróciłem z Sycylii - wynajem samochodu klasy VW Polo, udział własny 1500 EUR. Oczywiście można znaleźć oferty z niższym excess, ale jak sprawdzałem, to poniżej 1000 EUR raczej ciężko znaleźć. Wyższa klasa samochodu i te kwoty też od razu idą w górę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Pabloo lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#3042 PostWysłany: 14 Lis 2022 13:10 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@tikal475: nie ma ideału widać, choć ja nigdzie nie wspominałem o ubezpieczeniu samochodu, samo kosztów leczenia jest już argumentem przemawiającym za.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3043 PostWysłany: 14 Lis 2022 22:12 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 937
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
lukasz_kowal napisał(a):
@piotrkr niestety, nie ma karty idealnej.
Możliwość on/off DCC, masz chyba tylko w mBanku. Jak masz tą Visę w promocji dwa lata za free, to ją zostaw i używaj.
Co do innej karty, to ja bym chyba proponował kredytową Mastercard Platinum z PKO. Ma rozliczenie po kursie MC, dobre Ubezpieczenie i stosunkowo niską opłatę roczną (250 pln).


Niestety nie mam jej w promocji :(

Mastercard Platinum z PKO - musiałbym płacić rocznie 250 zł/125 zł, lub zrezygnować z mojej Visy, inaczej nie wyrobię 2500/5000 zł miesięcznie transakcji. Poza tym wypłaty z bankomatów w Polsce są płatne, a kurs przewalutowania Mastercard z tego co pamiętam jest średni.

Główna zaleta to chyba ubezpieczenie - czy warto za 250 zł? (Dopisek: widzę, że w poprzednich postach było na ten temat)

  • bank: PKO
  • karta: Mastercard Platinum
  • wymogi: brak?
  • karta debetowa/kredytowa: kredytowa
  • opłaty: 250 zł rok lub 125 zł jeśli średnio 2500zł miesięcznie transakcji lub 0 zł jeśli 5000 zł
  • opłata za przewalutowanie: brak
  • liczba wspieranych walut: ?
  • kurs przewalutowania: Mastercard ?
  • wypłaty z bankomatu: w kraju 3%, za granicą 0 zł
  • możliwość wyłączenia DCC: nie?
  • ubezpieczenie: tak
  • możliwość podpięcia kont walutowych: ?
  • blik: ?
  • aktualizacja: 2022-11-14
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3044 PostWysłany: 14 Lis 2022 22:26 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@piotrkr - nie tak szybko - wymogi: brak? - jaki brak jak to produkt kredytowy? wymagana zdolność kredytowa!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3045 PostWysłany: 15 Lis 2022 08:55 

Rejestracja: 05 Lis 2019
Posty: 128
Wymogi: zdolność 1k
Liczba wspieranych walut: wszystkie
Blik: możliwość płacenia blikiem który domyślnie pobiera środki z limitu karty kredytowej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3046 PostWysłany: 15 Lis 2022 10:14 

Rejestracja: 27 Sie 2021
Posty: 180
@piotrkr porównujesz dwa rodzaje kart, kredytową i debetową. Kredytowa raczej nie służy do wypłaty pieniędzy, tylko do płacenia.
_________________
Forum niedyskusyjne...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3047 PostWysłany: 15 Lis 2022 11:29 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2341
srebrny
@lukasz_kowal - jeśli założymy, że mówimy o wyjazdach za granicę w tym temacie, to akurat przy kk PKO wystarczy zrobić nadpłatę by robiła za "debetówkę" do bankomatu z bezpłatnymi wypłatami i rozliczaniem po kursie organizacji.
Jak jadę (sam lub z żoną) to zabieram(y) obie kk w tym jedną z nadpłatą i robi za taką do bankomatu.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
lukasz_kowal uważa post za pomocny.
 
      
#3048 PostWysłany: 15 Lis 2022 13:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
Korzystających z jednej z najlepszych debetówek na wyjazdy - karty do konta w Pekao S.A pragnę ostrzec, aby nie robili pochopnie czasowej blokady karty.

Robi się ją sprawnie i szybko, ale odlokować nie można ani w aplikacji ani w serwisie internetowym. Trzeba zrobić dryń dryń

To jakaś nowość, poprzednio dawało się odblokować kartę w aplikacji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3049 PostWysłany: 15 Lis 2022 14:05 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@pabien: usprawnienie :)
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#3050 PostWysłany: 15 Lis 2022 14:17 

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 141
Loty: 260
Kilometry: 606 093
Co do Pekao SA to jeszcze jedna "ciekawostka" - nie dało się zalogować do aplikacji podczas ostatniego pobytu zagranicą (Korea Płd., Wietnam) - zarówno u mnie, jak i u żony. Zalogować do bankowości internetowej (przez stronę) się natomiast dało. Nie wiem czy to celowe "usprawnienie" czy błąd, bo po wylądowaniu w PL od razu dało się zalogować, wydawało mi się też, że wcześniej tego nie było, ale znacząco może zmniejszać to użyteczność tej karty i konta Pekao podczas pobytu za granicą (np. nie da się potwierdzić żadnych transakcji w aplikacji, itp.).

Czat z bankiem oczywiście nic nie pomógł.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3051 PostWysłany: 15 Lis 2022 15:27 

Rejestracja: 27 Sie 2021
Posty: 180
lluukk napisał(a):
@lukasz_kowal - jeśli założymy, że mówimy o wyjazdach za granicę w tym temacie, to akurat przy kk PKO wystarczy zrobić nadpłatę by robiła za "debetówkę" do bankomatu z bezpłatnymi wypłatami i rozliczaniem po kursie organizacji.
Jak jadę (sam lub z żoną) to zabieram(y) obie kk w tym jedną z nadpłatą i robi za taką do bankomatu.

Dobrze wiedzieć. Dziękuję za info.
_________________
Forum niedyskusyjne...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3052 PostWysłany: 15 Lis 2022 23:06 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 937
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
seal napisał(a):
@piotrkr - nie tak szybko - wymogi: brak? - jaki brak jak to produkt kredytowy? wymagana zdolność kredytowa!


Miałem na myśli, że nie jest wymagane konkretne konto.


5021567@gmail.com napisał(a):
Wymogi: zdolność 1k
Liczba wspieranych walut: wszystkie
Blik: możliwość płacenia blikiem który domyślnie pobiera środki z limitu karty kredytowej


Dzięki, poprawiłbym post ale chyba już nie mogę.

"wszystkie" - mbank podaje dla visy świat intensive "180", można przyjąć że to to samo?


lukasz_kowal napisał(a):
@piotrkr porównujesz dwa rodzaje kart, kredytową i debetową. Kredytowa raczej nie służy do wypłaty pieniędzy, tylko do płacenia.


Porównuje karty dla "podróżnika".
Dobrze wiedzieć ile kosztują wypłaty, np. gdyby to miała być jedyna karta.
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3053 PostWysłany: 16 Lis 2022 10:30 

Rejestracja: 21 Lip 2021
Posty: 44
tomlesz napisał(a):
Co do Pekao SA to jeszcze jedna "ciekawostka" - nie dało się zalogować do aplikacji podczas ostatniego pobytu zagranicą (Korea Płd., Wietnam) - zarówno u mnie, jak i u żony. Zalogować do bankowości internetowej (przez stronę) się natomiast dało. Nie wiem czy to celowe "usprawnienie" czy błąd, bo po wylądowaniu w PL od razu dało się zalogować, wydawało mi się też, że wcześniej tego nie było, ale znacząco może zmniejszać to użyteczność tej karty i konta Pekao podczas pobytu za granicą (np. nie da się potwierdzić żadnych transakcji w aplikacji, itp.).

Czat z bankiem oczywiście nic nie pomógł.


Niedługo wybieram się w tamte rejony, chętnie dowiem się czy więcej osób miało takie problemy i czy ew. jest jakieś rozwiązanie dla aplikacji czy to kwestia geoblokady może.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3054 PostWysłany: 16 Lis 2022 15:33 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 772
niebieski
@iceman87
ostatnio w Turcji miałem podobnie
kilka lat temu w Izraelu również

polski VPN nie pomaga
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3055 PostWysłany: 16 Lis 2022 16:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2011
Posty: 147
Loty: 83
Kilometry: 153 081
-- 16 Lis 2022 16:22 --

witekkowal napisał(a):
witekkowal napisał(a):
Odnośnie zmian w rozliczaniu transakcji zagranicznych od 15 grudnia 2021 r. dla KK mBank World Mastercard Intensive. Zapytałem konsultanta jaka obecnie jest waluta rozliczeniowa tej karty. Odpowiedział, że EUR. Nie do końca uwierzyłem i testowo zasiliłem ZEN na kwotę 3 USD i 3 EUR. Wiem, że decydująca jest data rozliczenia transakcji, ale co do grosza na te dwie transakcje jest założona blokada zgodna z https://www.mastercard.pl/content/maste ... rency.html
Oczywiście w parametrach założyłem, że walutą rozliczeniową jest PLN, a nie EUR. Zobaczymy jak będzie wyglądało rozliczenie transakcji, ale sądzę, że co do grosza po kursie Mastercard, z dnia rozliczenia transakcji.
I już po testach. Wygląda na to, że faktycznie walutą rozliczeniową dla ww. KK jest PLN. Tylko jest bardzo dziwne, bo kurs jest zgodny z Mastercard na 1 dzień PRZED dokonaniem transakcji. Muszę jeszcze popróbować czy tak jest zawsze.


właśnie coś mi się nie zgadzało na karcie, wychodziło mi za dużo i aż złożyłem reklamacje do mbanku że kurs nie zgadza się w ich kalkulatorem, w międzyczasie zacząłem szukać i trafiłem na ten post. Potwierdzam, kwota odpowiada kursowi z dnia poprzedzającego transakcje.. tj w moim przypadku 02.10.22 mimo iż transakcja była 03.10, a rozliczenie 05.10... trochę to dziwne, no ale co zrobić. Ciekawe co mi odpowiedzą na reklamacje.. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3056 PostWysłany: 16 Lis 2022 16:26 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2341
srebrny
@Pawellos, że to nie oni rozliczają tylko MC, oni dostają już od MC kwotę w PLN.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3057 PostWysłany: 17 Lis 2022 16:16 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 30
Czy ktoś się orientuje co się ostatnio wyrabia z kursami/narzutem Visa vs kurs Europejskiego Banku Centralnego? Dzisiejszy mark-up USDPLN to ... 2.22%! THBPLN - 2.58%. Czy to jakaś strategia w kontekście ostatnich dużych spadków USD? Płatności Kartą FX Pekao SA (Karta Rewolucyjna) rozliczaną po kursie Visa aktualnie w ogóle się nie opłacają - biorąc pod uwagę ofertę Alior Kantoru czy Revoluta, różnice w kursie wymiany PLN na USD to 5-6 groszy Visa vs rzeczone instytucje - w ubiegły piątek, było to w pewnym momencie 12 groszy! ;/

Jedyne co w ofercie tej karty aktualnie jest ciekawego, to darmowe wypłaty z bankomatów na całym świecie... wiem, że to nie wina Pekao, ale mocno to rozczarowujące.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3058 PostWysłany: 17 Lis 2022 17:12 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 342
Już kilkukrotnie było poruszane, że kursy MC/Visy znacznie się pogorszyły w ostatnich miesiącach. Szczerze mówiąc to one już w ogóle nie są atrakcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#3059 PostWysłany: 17 Lis 2022 17:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 655
Loty: 290
Kilometry: 723 470
niebieski
Dodalbym do wikiposta karte kredytowa BNP Paribas Visa Platinum , liczona po kursie organizacji.
Jest stosunkowo latwa do uzyskania i bardzo przydaje sie w podrozy , problem z glowy ze wszystkimi wypozyczalniami aut ktore koniecznie wymagaja CC i nie przyjma nam Rev czy innych wynalazkow. Oprocz tego ma jakies tam bez rewelacji ale jednak ubezpieczenie podrozne oraz 4xDragonPass na rok.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3060 PostWysłany: 17 Lis 2022 20:50 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 30
Marek Marszolik napisał(a):
Już kilkukrotnie było poruszane, że kursy MC/Visy znacznie się pogorszyły w ostatnich miesiącach. Szczerze mówiąc to one już w ogóle nie są atrakcyjne.


Dzięki, szukałem tematu po haśle "mark-up", ale o zwyczajnym "kurs visa" nie pomyślałem.

Anywho - słabo. Zwłaszcza w kontekście kierunków, gdzie płatność kartą nie jest taka oczywista, i trzeba się posiłkować gotówką. W Tajlandii, korzystniej przy 2% mark-upie za wypłaty wypada Revolut. W Wietnamie - kurs Visa. A najkorzystniej, przy kwotach wyższych niż ~3000 THB (379 zł) - Alior Kantor, który za każdy przelew zagraniczny (poza pierwszym w miesiącu) bierze sztywne 9 zł - gdzie wypłata w okolicach 3000 THB jest i tak totalnie bezsensowna, jako że każdy bankomat w Tajlandii bierze sztywną prowizję 220 THB.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3687 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156 ... 185  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group