Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Aktualne zestawienie kart "dla podróżników" znajduje się w regularnie aktualizowanym poście @seal:

dla-podroznika,181,1454&p=1567188#p1567188


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3718 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155 ... 186  Następna
Autor Wiadomość
#3021 PostWysłany: 06 Lis 2022 22:22 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2276
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@f0ku5: przykład może być ten sam - zakupy za granicą które później chcesz "reklamować" przez CB - choćby też np kupione buty...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
onufry_z uważa post za pomocny.
 
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#3022 PostWysłany: 06 Lis 2022 23:06 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 332
No dobra, nie wpadłbym na to, że można kupić buty za granicą, a potem po powrocie do domu próbować je reklamować... :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3023 PostWysłany: 07 Lis 2022 00:05 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 309
niebieski
Zmień informacje dotyczącą Millenium. Konto o którym piszesz nazywa się Millenium 360. Nie zaś 360. To różne konta, na samym 360 nie ma płatności do 1000 zł tania walutą.
Góra
 Profil Relacje PM off
seal lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3024 PostWysłany: 09 Lis 2022 17:45 

f0ku5 napisał(a):
Ja bym generalnie blika zbliżeniowego dodał jako osobną kategorię, a nie jako adnotację do Millennium.
Blik zbliżeniowy w większości (jak nie wszystkich) 6 bankach go obsługujących za granicą jest darmowy i rozliczany po kursie MC, więc dla zwykłego Kowalskiego świetna (i najlepsza) opcja.

Wszystko fajnie ale blik zbliżeniowy działa tylko na androidzie więc lipa, chyba że masz androida.
Góra
 PM off  
      
#3025 PostWysłany: 10 Lis 2022 10:48 

Rejestracja: 21 Lip 2021
Posty: 44
Blik zbliżeniowy należy traktować jako odrębną formę płatnści i jak najbardziej na liście powinien się znaleźć. Działa tylko na androidzie więc można to potraktować jako wymaganie. Karty kredytowe też nie każdy dostanie, a w przypadku niektórych wymienionych to nawet łatwiej (taniej) kupić telefon z androidem niż dostać KK. Z tej listy każdy wybierze coś dla siebie, płatne, bezpłatne, ubezpieczenie lub bez, fizyczne, mobilne. Do wyboru do koloru.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
f0ku5 uważa post za pomocny.
 
      
#3026 PostWysłany: 11 Lis 2022 21:31 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 940
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
seal napisał(a):
Aktualizacja mojego cyklicznego posta o dostępnych atrakcyjnych kartach do płatności walutowych/zagranicznych.


Cześć,

mam teraz kartę mBank Visa Intensive Świat, ale trudno mi porównać ją do pozostałych kart i stwierdzić czy jest jakaś lepsza, lub w czym ona jest lepsza/gorsza od pozostałych. Nie wiedziałem też innych stron z takim porównaniem/rankingiem (jeśli znacie to napiszcie);

Może moglibyśmy zrobić taką tabelkę do porównania różnych kart? Wyobrażam sobie takie kolumny (niestety forum chyba nie wspiera wstawiania tabel):

Karty bezspreadowe (z niskim kosztem przewalutowania) - przykład:
  • bank: mBank
  • karta: Visa Świat Intensive
  • wymogi: tylko dla posiadaczy mKonto Intensive
  • karta debetowa/kredytowa: debetowa
  • opłaty: 10 zł miesięcznie (w promocji 0 zł przez 2 lata)
  • opłata za przewalutowanie: brak
  • liczba wspieranych walut: 180
  • kurs przewalutowania: po kursie Visa
  • wypłaty z bankomatu: brak prowizji w kraju i za granicą
  • możliwość wyłączenia DCC: tak
  • ubezpieczenie: brak? (do sprawdzenia)
  • możliwość podpięcia kont walutowych: brak? (do sprawdzenia)
  • coś o bliku ale nie wiem co bo nie używam
  • aktualizacja: 2022-11-11

Karty wielowalutowe (umożliwiające podpięcie wielu kont walutowych):
  • nie wiem jakie informacje są istotne w porównaniu do kart bezspreadowych

:!: Proszę was o pomoc - powiedzcie jakiego rodzaju informacje są istotne (jakie "kolumny" powinny się znaleźć w tabelce)? :!:

Zastanawiam się właśnie nad wymianą tej Visy na coś innego lub nad dodaniem drugiej karty, więc mogę zebrać takie informacje dla kilku najciekawszych kart. Muszę tylko wiedzieć jakie informacje powinienem zbierać.
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Nikt lubi ten post.
 
      
#3027 PostWysłany: 11 Lis 2022 21:41 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 332
Ta Visa jest bardzo w porządku także jeśli nie przeszkadzają Ci opłaty za nią to nie za bardzo jest na co zmieniać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3028 PostWysłany: 11 Lis 2022 22:46 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 940
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
Np nie ma ubezpieczenia, są karty bez opłaty miesięcznej, dobrze jest mieć drugą kartę od innego operatora, więc nawet jeśli nie ma sensu jej zmieniać to jest sens wybrać inną kartę. Poza tym jeśli nie mnie, to komuś innemu przyda się takie porównanie.
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3029 PostWysłany: 12 Lis 2022 00:40 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 940
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
Dla Aion Bank w liście opłat piszą "OPŁATY ZWIĄZANE Z TRANSAKCJAMI WALUTOWYMI Standardowa marża w normalnych warunkach rynkowych na transakcjach walutowych wynosi 0%."

Kiedy warunki nie będą "normalne"?
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3030 PostWysłany: 12 Lis 2022 19:38 

Rejestracja: 27 Sie 2021
Posty: 180
piotrkr napisał(a):
Np nie ma ubezpieczenia, są karty bez opłaty miesięcznej, dobrze jest mieć drugą kartę od innego operatora, więc nawet jeśli nie ma sensu jej zmieniać to jest sens wybrać inną kartę. Poza tym jeśli nie mnie, to komuś innemu przyda się takie porównanie.

Ale czego oczekujesz od tej drugiej karty?
_________________
Forum niedyskusyjne...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3031 PostWysłany: 12 Lis 2022 20:05 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2276
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@piotrkr: wszystko fajnie jak chodzi o taką tabelę - możesz spokojnie przygotować na bazie mojego zestawiania, tylko zobacz ile to jest pracy z przygotowaniem i później utrzymaniem tego "up to date". Moje zestawienie jest punktem wyjścia gdzie ktoś potem "szuka dalej" bo np zobaczy że ma produkt w banku w którym ma konto, ewentualnie że u nie niego nie ma nic a co dokładnych warunków już sam sobie szuka. Moim
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3032 PostWysłany: 12 Lis 2022 22:37 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 940
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
@lukasz_kowal
Idealna karta miała by zalety tej mojej ale bez jej wad, no i te dodatkowe cechy co wymieniłem.


@seal
Masz rację, ale tak to każdy musi szukać od nowa. Oczywiście nie zmuszam do pomocy, zrobię dla siebie co potrzebuję i podzielę się efektem, jak ktoś będzie chciał się dołożyć to świetnie.
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3033 PostWysłany: 12 Lis 2022 22:52 

Rejestracja: 27 Sie 2021
Posty: 180
@piotrkr niestety, nie ma karty idealnej.
Możliwość on/off DCC, masz chyba tylko w mBanku. Jak masz tą Visę w promocji dwa lata za free, to ją zostaw i używaj.
Co do innej karty, to ja bym chyba proponował kredytową Mastercard Platinum z PKO. Ma rozliczenie po kursie MC, dobre Ubezpieczenie i stosunkowo niską opłatę roczną (250 pln).
_________________
Forum niedyskusyjne...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3034 PostWysłany: 12 Lis 2022 23:06 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2276
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
Zgadzam się z @lukasz_kowal ze jeśli chodzi o kredytówkę to ta wydaje się najrozsądniejsza ale trzeba mieć na uwadze że.to produkt kredytowy i formalnie trudniej dostępny niż karta debetowa a z tej kategorii to karta do konta przekorzystnrgo w pekao jest dobrą opcją albo lepszą Aion Bank jak możemy tam wrzucić 5k aby leżało na koncie oszczędnościowym...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3035 PostWysłany: 12 Lis 2022 23:17 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Nie ma kart idealnych, żeby mieć wszystko trzeba mieć conajmniej dwie karty np platynę z Ing z karta dodatkową i platynę z PKO BP lub infinity ewentualnie dorzucić platynę z Santandera, w zależności od tego ile ktoś potrzebuje saloników i czy lata sam czy zespołowo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3036 PostWysłany: 13 Lis 2022 12:13 

Rejestracja: 13 Lis 2022
Posty: 3
Miałem ostatnio możliwość porównania 3 kart podczas wyjazdu na Filipiny, PKO BP Mastercard Platinum, ING kredytowa Visa i mBank Visa Świat, wszystkie działały prawidłowo, kredytowe są rozliczane bez prowizji banku, po kursie VISA lub MC i to się potwierdziło, kursy były bardzo zbliżone, różnice na 4-tym miejscu po przecinku więc pomijalne. Karta debetowa mBanku przyda się przy wypłacie z bankomatu jednak kosztuje 10 zł miesięcznie, kwota niewielka jednak nie lubię płacić bankom więc zapewne zamknę ją niebawem i wyrobię nową przed kolejnym wyjazdem.
Jak już wspomniano w poprzednich postach karta PKO oprócz korzystnego przeliczenia oferuje bezpłatne ubezpieczenie, dzwoniłem z prośbą o certyfikat i otrzymałem go na maila w kilkanaście minut później, jej wadą natomiast jest opłata 250 zł rocznie przy braku transakcji na sumę 60.000 zł (125 zł przy 30 tys obrotu). Wracając do ubezpieczenia, jest nią objęty posiadacz karty i osoba towarzysząca bez konieczności używania karty, to istotne ponieważ większość innych ubezpieczycieli wymaga opłacenia kartą całości lub części kosztów biletu, hotelu itp. lub, jak Santander gdzie ubezpieczenie do karty Platinum zaczyna działać po pierwszej transakcji za granicą. Kursy wymiany przy karcie Santander są również dużo mniej atrakcyjne.
Kartę ING wziąłem na testy, łatwa do uzyskania, wymagany obrót roczny to tylko 2400 zł więc raczej łatwo uzyskać zwolnienie z opłaty za kartę.
Podsumowując, wszystkie 3 mogę polecić.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#3037 PostWysłany: 13 Lis 2022 13:58 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2276
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@tikal475: ja tylko dodam jeśli chodzi o Platynę z PKO BP to koszt 250zł robi się znikomy jeśli jedziemy gdzieś kilka razy w roku bez kupowania dodatkowych ubezpieczeń - warunki tego zawartego w karcie są naprawdę bardzo korzystne, a zdecydowanym plusem jest objęcie zaostrzeń chorób przewlekłych - np zdiagnozowane nadciśnienie czy inne dolegliwości które na co dzień nie powodują problemów ale w razie komplikacji wielu ubezpieczycieli może powiedzieć "poza pakietem".
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#3038 PostWysłany: 13 Lis 2022 18:51 

Rejestracja: 13 Lis 2022
Posty: 3
@seal - zgadzam się. Problemem, moim zdaniem, może być stosunkowo niska suma ubezpieczenia zniesienia udziału własnego w wynajętym samochodzie, pozostałe, tj. koszty leczenia, assistance czy ubezpieczenie bagażu na wystarczającym poziomie. Nie ma kart bez wad, ta ma ich niewiele a zalet sporo, ponadto dość łatwo tę kartę uzyskać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3039 PostWysłany: 13 Lis 2022 20:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
@tikal475
1200 euro to mało? Które wypożyczalnie pobierają większą kwotę zniesienia udziału własnego?
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3040 PostWysłany: 13 Lis 2022 21:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@Pabloo
Jak chcesz pożyczyć coś większego niż compact czy fullsize, to możesz się zdziwić, dodatkowo 2 kredytówki a nie jedna.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3718 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155 ... 186  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group