Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Cze 2018 13:38 

Rejestracja: 22 Sie 2014
Posty: 158
Loty: 113
Kilometry: 173 717
Zastanawiałem się czy Wy drodzy koledzy przyjaciele możecie polecić jakieś sprawdzone sklepy z diamentami z wysyłką do Polski? aby cena była bardziej korzystna niż zakup w Polsce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Na koniec świata! Australia, Fidżi i Nowa Zelandia w jednej podróży z Budapesztu za 4421 PLN Na koniec świata! Australia, Fidżi i Nowa Zelandia w jednej podróży z Budapesztu za 4421 PLN
Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów
#2 PostWysłany: 16 Cze 2018 13:40 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22480
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
elpatafiano lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 16 Cze 2018 14:07 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
hmax...jeżeli masz 15lat to nie zdziwi mnie Twoje pytanie. Jednak ,,nie daj boże,, jak masz powyżej 20 lat to już zapytam się czy masz na imię ...Janusz a szukasz kamienia do pierścionka dla...Grażyny? :lol: :lol: :lol: Poczytaj co oznacza zwrot...spekulować lub jeszcze lepiej przeczytaj podręcznik do ekonomii i tam znajdziesz odpowiedź. Miliony ludzi mają często dylematy jak zarobić fajny cash łatwym sposobem i Ty wybrałeś podobnie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 16 Cze 2018 18:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
@hmax
Diamenty jako dobro spekulacyjne mają mniej więcej równą cenę w UE. To znaczy badziewny diament i wysokiej klasy oszlifowany brylant w Polsce, Francji, Hiszpanii będzie kosztował mniej więcej tyle samo. Oczywiście dochodzą kwestie oprawy, prestiżu miejsca (marka sklepu, ulica, miasto). Ale nie ma tak, że np w Antwerpii kupujesz za 1000 Euro jedziesz do Madrytu i sprzedajesz za 1500 Euro.
Natomiast diamenty legalne na terenie UE powinny mieć certyfikaty potwierdzające, że nie zostały pozyskane tak jak to ukazano w polecanym wyżej filmie.
Sumując, w UE legalnych okazji nie ma.
.
Teraz masz kraje poza UE w tym kraje dziwne. Tu może być tak, że okazję znajdziesz, ale będziesz musiał zapłacić przed dostawą i możesz dostać szkiełko lub w najlepszym razie cyrkonię. Zakładając, że potrafisz poznać diament/brylant to oczywiście kwestia zwrotu kasy w przypadku wykrycia fałszerstwa jest iluzoryczna.
.
Ponieważ nie chcę aby mój post był totalnie negatywny, to odszukaj maile od Nigeryjskiego Księcia on chyba podejmie się współpracy w tym temacie.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
hmax uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 17 Cze 2018 13:06 

Rejestracja: 22 Sie 2014
Posty: 158
Loty: 113
Kilometry: 173 717
@eskie dziękuję za rzeczową odpowiedź
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 12 Mar 2021 10:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Zamówiłem sobie diamenty z Indii. Kurier UPS

Diamenty utknęły w Warszawie, prawdopodobnie UPS bawi się z cłem. Przedwczoraj rozmawiałem z infolinia i wysłali zapytanie do agencji celnej, dlaczego jest opóźnienie. Odpowiedź miała być, do wczoraj, do 17.00. Oczywiście nic nie ma.

Ma ktoś jakieś doświadczenie jak ich pogonić, zmotywować do działania, albo chociaż dowiedzieć się co za problem?

Poniżej tracking.

Załączniki:
Screenshot_2021-03-12 Monitoruj swoją przesyłkę UPS UPS - Polska.png
Screenshot_2021-03-12 Monitoruj swoją przesyłkę UPS UPS - Polska.png [ 148.31 KiB | Obejrzany 4154 razy ]
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.


Ostatnio edytowany przez klapio, 12 Mar 2021 13:30, edytowano w sumie 1 raz
wycięte wulgaryzmy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 12 Mar 2021 10:17 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2276
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
Może dostali przesyłkę z którą nie wiedzą co zrobić :D

A tak poważnie to poproś na infolinii o numer do Agencji Celnej i uderzaj tam bezpośrednio.
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 12 Mar 2021 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1197
Loty: 400
Kilometry: 664 069
srebrny
To, że przesyłka utknęła w agencji celnej na kilka dni nie jest jakoś specjalnie dziwne. Ostatnio czekałam prawie tydzień na zwolnienie przesyłki z UK, w której była książka.
Przesyłka z towarami o wysokiej wartości, dodatkowo wysłana z Azji, może tam jeszcze trochę zabawić. Może spróbuj się skontaktować bezpośrednio z oddziałem celnym na Łączyny 8?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 16 Mar 2021 11:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Wyslalem b. choremu wujkowi w PL zegarek szwajcarski, aby go pocieszyc.
W Wa-wie utknal w urzedzie celnym na 2 tyg. Po licznych kontaktach z urzedem celnym zazadali orginalny rachunek sklepowy i dopiero gdy im wyslalem, wyslali dalej. Na szczescie obylo sie bez cla i wujek zdazyl otrzymac prezent przed smiercia.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 18 Mar 2021 09:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Sponsorzy dzisiejszego odcinka:

" NIE MAMY PAŃSKIEGO PŁASZCZA I CO NAM PAN ZROBI?!?!?!"
"PARAGRAF 22"

Monitoruję, dzwonię, rozmawiam z infolinią, piszę skargi i wszystko jak krew w piach.
Ale dzisiaj przeszli samych siebie.

Ustaliłem numer do agencji celnej na Okęciu obsługującej UPS. Oczywiście mogą mi sprawdzić stan prac nad przesyłką, jeśli podam nr zgłoszenia celnego od UPS, bo po numerze przesyłki nie są w stanie tego ustalić i mam dzwonić na infolinię UPS w celu uzyskania nr zgłoszenia celnego.

Dzwonię na infolinię UPS a tam mnie poinformowali, że... wyślą zapytanie do agencji celnej, aby po numerze przesyłki podali mi numer zgłoszenia celnego.

Kółko się zamknęło.


PS. Dowcip polega jeszcze na tym, że ok 2 lata temu kupowałem zegarek w USA. I miał on darmową dostawę pilną. Od przyjęcia zamówienia w sklepie w USA do pukania kuriera w moim domu minęło - 26 godzin!!!. Było i cło i był to UPS. Można???? Można!!!
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 19 Mar 2021 14:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Cena diamentów 1270 pln, kurier 440, cło 590 razem 2300 pln. Bo Hindus był bardzo uczciwy i wysłał kurierem zamiast zwykłą pocztą lotniczą.

PS ma ktoś namiary do pana Zabłockiego, chcę wejść w biznes mydlarski
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 19 Mar 2021 14:32 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Agencje celne są po to, by zarabiać. Przewoźnicy mają umowy z poszczególnymi agencjami, bo nie wszyscy mają własną. Przewoźnik z konieczności jest przedstawicielem importera (kupującego). Kwiatki zawsze będą. Jest spory ruch na kierunku Chiny UE. Od 1 lipca ma coś się zmienić, ale raczej na niekorzyść kupującego. Teraz Po tej dacie wszystkie przesyłki pocztowe spoza UE będą obciążone cłem (jeśli wymagane) i podatkiem VAT (nawet te poniżej 22 €, które teraz były zwolnione). Zazwyczaj to problem z taryfikacją. Jak w przypadku baklawy z Libanu widać, że co lokalizacja to inna taryfikacja.


Ostatnio edytowany przez e-prezes, 19 Mar 2021 15:34, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 19 Mar 2021 14:40 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4802
platynowy
Osobna sprawa co to za diamenty :D i jak policzył stopę zwrotu z tej inwestycji :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 19 Mar 2021 15:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Są to tak zwane "naturalne czarne diamenty" czyli diamenty o tak kiepskich właściwościach czystości i koloru, tak że najlepiej je zabarwić lub wygrzać. Technologie są różne i dokładnie na nich się nie znam. Mogą to być też diamenty syntetyczne, produkowane w laboratoriach.

https://www.withclarity.com/education/g ... ck-diamond
Black diamond treatment
As with other colored gemstones, black diamonds are often heat and pressure treated to enhance their color. While the aim of treatment in most stones is to enhance clarity. In the case of black diamonds, the stone is treated to turn lower-quality white diamonds black. Essentially, there are three ways of doing this.
1. Radiation treatment changes the inclusions and rearranges the atoms in such a way that the stone turns black.
2. High temperature, high pressure (HTHP) does the same thing, except that in this case graphite forms inside the crystal.
3. Lastly, chemical vapor deposition (CVD), so that the diamond forms differently.


Tak wygladają:
https://www.thejewelcreations.com/black-diamonds.html

Chciałem żonie kupić ten pierścionek,
https://www.glamira.pl/glamira-bridal-s ... ackdiamond
zapłaciłem, otrzymałem potwierdzenie, po czym dostałem info, że nie mają takich diamentów, nie mają gdzie kupić i mam spadać. Kasę dostałem z powrotem.

Waga kamieni w tym pierścionku to 0,44 karata i 22 sztuki. Wynalazłem w internecie indyjskiego producenta i kupiłem 13 kamieni o szlifie oktagonalnym masa to 5 karatów. Więc wyjdzie spory pierścionek i wisiorek.
Złoto mam, więc jeszcze koszt jubilera, szacuję, że około 1000 PLN.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 19 Mar 2021 15:36 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Masz fantazję... i to twoje prawo. Ja bym się nie skusił.
Góra
 Profil Relacje PM off
dg72 lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 19 Mar 2021 15:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
wungiel jej wsadź zamiast diamentów ;)
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 19 Mar 2021 15:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
dyć to samo :)
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 22 Mar 2021 13:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Przyszły diamenty, żona zachwycona. :D :D :D

Zastanawiam się tylko dlaczego wysłał kurierem z poinformowaniem służb celnych, zamiast wysłać mi to listem poleconym, pocztą lotniczą, jak wcześniej dostawałem precjoza z Azji. Wie ktoś?
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 22 Mar 2021 13:30 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4802
platynowy
Daj namiary, zadzwonimy i zapytamy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 22 Mar 2021 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
już to zrobiłem, czekam na waSZE OPINIE I DOŚWIADCZENIA, JEŚLI KTOŚ BĘDZIE TAK UPRZEJMY I SIĘ PODZIELI.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Proximic [Bot] oraz 21 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group