Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 195 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Paź 2012 09:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2012
Posty: 925
Zbanowany
Witam, mam problem, płacąc karta z BRE Banku Mastercard Prepaid lotnictwo.net.pl (tą z poprzedniej edycji) pobrało mi dwa razy płatność za bilet. To znaczy wygląda to tak:
Image

Miałem na początku około 160 zł na karcie, kupiłem jeden bilet za 136 zł, pobrało płatność. Następnie doładowałem kwotą 416 zł i zakupiłem bilet za 30,80. W międzyczasie pokazało się tam dziwne "KOREKTA SALDA - OBCIĄŻENIE" o kwocie 136 zł. Przeliczyłem i właśnie takiej kwoty brakuje mi

Przy płatności za bilety zawsze w miejscu operacji pojawia się numer rezerwacji Ryana a tutaj nie ma nic.

Spotkał się ktoś z czymś takim i wie jak to rozwiązać?
Z góry dzięki za pomoc.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 25 Maj 2014 08:12, edytowano w sumie 1 raz
czytelność tytułu, porządkowanie forum
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 11 Paź 2012 10:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2011
Posty: 775
Nigdy czegoś takiego nie widziałem.

Najlepiej skontaktować się w tej sprawie z bankiem i złożyć reklamację tej płatności.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 11 Paź 2012 15:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2012
Posty: 925
Zbanowany
Właśnie złożyłem reklamację przez infolinię banku obsługującą karty prepaid. 17 minut rozmowy..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Paź 2012 15:59 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3923
platynowy
Ja płaciłem tą kartą w ostatniej promocji UnitedHotels, też mam jakieś dziwne korekty sald ale na 2-3 grosze.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Paź 2012 18:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2012
Posty: 925
Zbanowany
Od czasu złożenia reklamacji nie ma żadnych informacji mimo że Pani obiecała że dostanę maila. Ma ktoś może do nich maila?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 11 Lut 2013 23:47 

Rejestracja: 10 Gru 2012
Posty: 8
mod: przeniesiono

Hej,

Mamy ze znajomym problem - kupowaliśmy bilety ryanairem - cena za 2 osoby w 2 strony wynosiła wtedy niecałe 300zł.
Przy pierwszej próbie odrzuciło nam kartę - jak się okazało miała limit 0zł na transakcje internetowe - limit zwiększyliśmy więc do 350zł i jeszcze raz wypełniliśmy całą formatkę. Tym razem udało się zapłacić za bilety.

Następnego dnia okazało się, że na koncie z którego płaciliśmy zostało zamrożone prawie 600zł.

W mailu potwierdzającym pokazała się dziwna rzecz:

Cytuj:
PASAŻEROWIE

1. PAN X ADT 2. PANI X

SZCZEGÓŁY PŁATNOŚCI

*******162.80 PLN Cena początkowa

*********0.00 PLN Podatki i opłaty

********18.00 PLN Opłata: Opłata EU261

********56.00 PLN Opłata: Opłata za odprawę online

*********2.40 PLN Opłata: ETS

********56.00 PLN Opłata: Opłata administracyjna

*******295.20 PLN Cena całkowita
Kwota zapłacona przez pasażera 1. 295.20 PLN
Kwota zapłacona przez pasażera 2. 295.20 PLN



I teraz pytanie -
Cytuj:
295.20 PLN Cena całkowita
- to przecież cena za wszystkich pasażerów w 2 strony - skąd więc podwójna opłata?

Dziwią mnie ostatnie dwie linijki -
Cytuj:
Kwota zapłacona przez pasażera 1. 295.20 PLN
Kwota zapłacona przez pasażera 2. 295.20 PLN


Co możemy teraz zrobić?
Dzwonić do nich, czy do banku? Jest szansa na odzyskanie tych dodatkowych 295zł ?
Miał ktoś kiedyś coś podobnego?

Wylot już niedługo, będziemy wdzięczni za szybką pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 12 Lut 2013 00:37 

Wygląda na to że z biletem jest ok. Kupiłeś dwa razy ten sam bilet w jedną stronę na dwie osoby. Jeżeli byłby to bilet w dwie strony na dwie osoby to koszta odprawy i opłaty administracyjnej były by 4x 28 zł a widać ze są 2x
Góra
 PM off  
      
#8 PostWysłany: 12 Lut 2013 00:55 

Rejestracja: 10 Gru 2012
Posty: 8
Anonymous napisał(a):
Wygląda na to że z biletem jest ok. Kupiłeś dwa razy ten sam bilet w jedną stronę na dwie osoby. Jeżeli byłby to bilet w dwie strony na dwie osoby to koszta odprawy i opłaty administracyjnej były by 4x 28 zł a widać ze są 2x



No właśnie są chyba w dwie strony, skoro widnieje napis
Cytuj:
WYLOT

z Warszawa (WAW) do Bruksela (Charleroi) (CRL)
Fri, 01Mar13 lot FR1012 wylot WAW o 14:35 i przylot CRL o 16:40

PRZYLOT

z Bruksela (Charleroi) (CRL) do Warszawa (WAW)
Sun, 03Mar13 lot FR1011 wylot CRL o 07:35 i przylot WAW o 09:40


+ po wpisaniu kodu rezerwacji również widzę loty w obie strony i dwa nazwiska...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 12 Lut 2013 09:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 1070
Loty: 71
Kilometry: 81 270
niebieski
Dzwoń do Ryanaira i zgłoś problem, bo jeśli masz ewidentnie 1 numer potwierdzenia to znaczy ze jest jakiś błąd systemu, patrzałem teraz na stronę Ryanaira i zgadza się że masz 2X28 tych opłat administracyjnych bo lot powrotny jest z nich zwolniony. Równie dobrze możesz mieć kupiony dwa razy ten sam bilet a np. mail z potwierdzeniem gdzieś ugrzązł wtedy nic nie ugrasz.
_________________
http://banner.flightdiary.net/skibek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 12 Lut 2013 12:18 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3923
platynowy
Niczym się nie przejmuj, zapłaciłeś tylko raz. W przypadku odrzuconej płatności Ryan tak dziwnie to pokazuje w mailu ale ta pozycja 1 to jest transakcja odrzucona.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 16 Lut 2013 01:08 

Rejestracja: 10 Gru 2012
Posty: 8
Sprawa się wyjaśniła - ryanair 2 razy zassał pieniądze za to samo, ale po telefonie na informację wszystko jest OK :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 17 Gru 2013 12:47 

Rejestracja: 17 Gru 2013
Posty: 64
Kupilem ostatnio trzy bilety na okres miedzy swietami a nowym rokiem, tanie nie byly, ale zamiast zadeklarowanej kwoty 1228.28 widze, ze z karty sciagnieto mi 1333.60, czyli ponad 105zl wiecej!!!
Poczytalem, i dowiedzialem sie, ze Ryinair stosuje zbójecką praktyke podwojnego przewalutowania przy zaplacie karta Visa.
Orientujecie sie moze co moge zrobic aby domagac sie zwrotu tych 105zl?


Ostatnio edytowany przez mashacra, 15 Maj 2014 18:16, edytowano w sumie 1 raz
poprawa tytułu, literówki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 17 Gru 2013 12:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Na przyszłość http://www.fly4free.pl/forum/myk-zmiana ... r,181,9574
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 17 Gru 2013 12:57 

jedyne co możesz to napisać reklamację do banku wystawcy karty ze skanem sumy zablokowanej pierwotnie, niektóre banki zwracają różnicę
Góra
 PM off  
      
#15 PostWysłany: 17 Gru 2013 13:06 

Rejestracja: 17 Gru 2013
Posty: 64
O "myku" dowiedzialem sie teraz, jak zaczalem szukac odpowiedzi dlaczego mi wecej sciagnieto niz powinni. Za rade z bankiem dziekuje-skorzystam, zobacze czy sie uda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 18 Gru 2013 04:59 

Rejestracja: 21 Lis 2011
Posty: 174
Mam ten sam problem, mimo iz od wielu lat regularnie kupuje bilety lotnicze co miesiac i w tym miesiacu pierwszy raz mi tez wzielo wiecej. Oczywiscie zastosowalem myk i zmienilem na PLN , podsumowana cena byla wiec w zlotowkach, a mimo to sciagnelo z karty wiecej niz pokazane to bylo na stronie ryanair :( cos sie dzieje.. dzis juz napisalem reklamacje do banku swojego. Mam konto w Meritum i korzystalem z karty VISA BASIC, natomiast wzesniej zawsze placilem karta visa electron z WBK i nigdy problemu nie bylo.. zlodzieje!!!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 18 Gru 2013 13:32 

Rejestracja: 21 Lis 2011
Posty: 174
hej gregson5, i co? juz jest jakas odpowiedz? czegos sie dowiedziales? bo sam jestem ciekaw..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 24 Gru 2013 13:53 

Rejestracja: 23 Gru 2013
Posty: 2
Poczytalem, i dowiedzialem sie, ze Ryinair stosuje zbójecką praktykę podwojnego przewalutowania przy zaplacie karta Visa.
_________________
EM DAviD
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 24 Gru 2013 17:14 

Rejestracja: 21 Lis 2011
Posty: 174
No ja wlasnie dostalem odpowiedz od Meritum Banku na reklamacje, ktora i przeslalem i kurcze Meritum po prostu pobralo tyle pieniedzy bo taka informacja przeszla o takiej kwocie z RYANAIR, babka sprawdzala i mowila, ze faktycznie nie wiadomo po co Ryanair przeslal cene w EURO mimo ze lot wychodzil z Polski. Wiec MERITUM z tej kwoty wyrazonej w EURO przeliczylo po swoim zbojeckim kursie na zlotowki dopiero dlatego takie wieksze kwoty za cene biletu powstaly. Babka mi poradzila abym wyslal poprzez ich bank MERITUM reklamacje do VISA, tylko musze miec jakis dowod, ze jak placilem na stronie RYANAIRA to w koncowej fazie platnosci nie widniala zadna informacja o platnoci w kwocie EURO, a jestem pewien ze takowej nie bylo, byla tylko cena wyrazona w zlotowkach.... wiec zlodziejtwo w bialy dzien.. :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 24 Gru 2013 18:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 367
Loty: 219
Kilometry: 464 968
niebieski
@romuald
Na potwierdzeniu rezerwacji z Ryana będziesz miał na dole podsumowanie i kwote wyrażoną w złotówkach, jaką kosztowały bilety. To jest Twój dowód i potwierdzenie ceny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 195 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: piotrkr oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group