Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 106 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 01 Wrz 2015 22:15 

A skalnym miescie Adrspach dawali 5,5 Kc za 1 zl tak ze nie polecam kechac tam bez koron. W tym samym czasie w Kudowej chcieli 0,162 - 0,158 zl za 1 Kc.

Wysłane z mojego XT1021 przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off  

#62 PostWysłany: 31 Gru 2015 15:04 
Awatar użytkownika

srebrny
Parę dni temu wróciłem z Czech. Wypłata kartą USD z kantoru Aliora wypadła całkiem przyzwoicie. 1000 koron za 40,35 USD. Jeśli przyjąć, że tyle dolców kosztuje (dzisiaj) 158,53 zł, to trzeba by znaleźć kantor z kursem KCZ/PLN 6.30, by osiągnąć taki sam przelicznik - a zazwyczaj kurs złotówki był w praskich kantorach w okolicach 6.00 - 6.05.

Wspominane było o tym na forum, ale powtórzę głośniej i dobitniej. Sporo w Pradze kantorów krwiopijczych. Najczęstszym trickiem jest kolosalna prowizja sięgająca jednej czwartej (!!!) transakcji - jest takich kantorów mnóstwo. Oprócz tego zdarza się zamiana kolumny "we buy" z kolumną "we sell". Mimo to można znaleźć kantory oferujące w miarę przyzwoity kurs i zero prowizji. Zazwyczaj z daleka zobaczycie napis "0% COMMISION" - bo to zaiste jest tutaj atut.

Na prowincji (Rejon Południowoczeski) powyższych praktyk nie zauważyłem. Kursy walut były też lepsze, prowizji nie pobierano, lub były rzędu kilku procent.

Z tego co zaobserwowałem, w Pradze najlepsze kursy miały dwa kantory w okolicy dworca głównego. Skupiałem się na kursie GBP, ale PLN też chyba stał tam przyzwoicie. Po wyjściu z dworca w lewo po jakichś stu metrach, obok sporej restauracji kebabowej był pierwszy. Jak patrzę po mapie, to pewnie było na ul. Legerovej. Chwilę dalej, po skręceniu jeszcze raz w lewo (chyba ul. Rimska) kolejny - z nieco lepszą stawką.
 Relacje PM off  

#63 PostWysłany: 31 Gru 2015 17:39 
Awatar użytkownika

Loty: 169
Kilometry: 241 913
HON fly4free
Najbardziej krwiożercze kursy będą miały kantory na trasie Rynek - Most Karola - Malá Strana (Hradczany), oraz na Placu Wacława. Ja wymieniam przeważnie koło hotelu Luník, w którym przeważnie się zatrzymuję, w małym kantorku na rogu Bělehradskiej i Jugoslávskiej.
http://mapy.cz/zakladni?x=14.4324980&y= ... &fov=1.257
 Relacje PM off  

#64 PostWysłany: 31 Gru 2015 18:31 
Awatar użytkownika

Loty: 15
Kilometry: 58 252
HON fly4free
W okolicach mostu Karola jest kantor mający sensowne kursy (wymieniłem 2 razy EUR bez prowizji) , schodząc z mostu w kierunku Hradczan będzie do znalezienia po prawej stronie zaraz po przejściu pod basztą.
 Relacje PM off  

#65 PostWysłany: 22 Kwi 2016 10:21 
Awatar użytkownika

srebrny
odkurze troche temat
wybieramy sie duza paczka do Czech na majowke, wynajelismy caly dom
wlasciciel przyjmuje wylacznie platnosc gotowka w CZK
bedziemy wjezdzac przejsciem w Kudowa Zdroj
pamietam, ze wiele lat wstecz bylo tam duzo kantorow /budek/
z niezlymi kursami CZK, suma spora wiec warto sie tam zaopatrzyc czy kupic cos wczesniej np w Katowicach?
 Relacje PM off  

#66 PostWysłany: 22 Kwi 2016 10:38 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Loty: 387
Kilometry: 500 259
W Kudowie :)
 Relacje PM off
correos lubi ten post.
correos uważa post za pomocny.

#67 PostWysłany: 22 Kwi 2016 10:52 

platynowy
Przed przejściem jakiś kilometr są po lewej stronie dwa kantory, pierwszy na rogu i 200m dalej drugi, przy dużej kwocie ceny hurtowe, wtedy warto, na samej granicy też jest kilka ale trudniej się negocjuje
 Relacje PM off
correos lubi ten post.
correos uważa post za pomocny.

#68 PostWysłany: 04 Maj 2016 07:09 
Awatar użytkownika

srebrny
Majówka 2016 Kurs CZK sprzedaz
- kantory Katowice 0,1660
- kantory przejscie graniczne Kudowa 0,1650
- karta Wizzair obciazenie 0,1613
 Relacje PM off
jasiek1212 lubi ten post.

#69 PostWysłany: 28 Sie 2016 14:03 

Odgrzeję trochę tego "kotleta" bo akurat jestem tydzień po powrocie z Pragi...

Przed wyjazdem, nie wiedziałem za bardzo ile wziąć ze sobą koron na 4 dniowy wyjazd. Wymieniłem więc złotówki na 5 tys. koron, trzy od razu poszły na hotel. Okazało się, że i tak musiałem wybierać z bankomatu jeszcze kilka tysięcy. Bankomat pokazuje nam przed zatwierdzeniem czy chcemy od razu dokonać konwersji (przeliczenia) pokazując kurs waluty czy też chcemy aby dokonano jej dopiero w dniu rozliczenia. Jeśli ktoś ma przy sobie złotówki to lepiej wychodzi jednak wymiana kasy w kantorze. Tydzień temu, za 1PLN można było dostać 6CZK. Ale nie o tym w zasadzie chciałem...
Tak się złożyło, że musiałem dwa razy wypłacić kasę z bankomatu (nie miałem PLNów przy sobie) a że w ostatnich latach jestem bardzo uczulony na bankomaty i oszustów, zawsze, przed włożeniem karty, staram się sprawdzać dokładnie czy nie ma jakichś nakładek, kamer, itp. elementów na bankomacie, zakrywam blisko portfelem całą klawiaturę wbijając pin. Niestety, po powrocie z Pragi, kilka dni temu, dostałem email i sms z mBanku o zablokowanej karcie. Po telefonie na infolinię, powiedziano mi, że ktoś skopiował około 30 kart w jednym z bankomatów w... Pradze, w tym moją (sic!). Na szczęście, nikt nie zdążył mi nic z konta ukraść, kartę od razu zastrzegłem i zamówiłem nową. Kasę wybierałem w dwóch poniższych miejscach:
KAPROVA 14/13
110 00 Mostecka 24
Piszę o tym dlatego aby zwrócić Waszą uwagę na to iż nie tylko u nas są bankomatowi skimmerzy i że zwłaszcza za granicą, trzeba być czujnym. Wybierałem kasę tylko w bankomatach Euronet. Jeden z nich był chyba zaraz za mostem Karola czyli w miejscu gdzie jest zawsze mnóstwo ludzi. Widać, nawet tłumy, nie są przeszkodą dla skimmerów w założeniu skanera na bankomat.
 Relacje PM off
biokoo uważa post za pomocny.

#70 PostWysłany: 18 Kwi 2017 15:06 

Dzień dobry,

Czy jadąc na długi weekend do Pragi lepiej płacić za wszystko mastercard czy może gotówką. O co chodzi z tym że za granicą pytają się czy pobrać kasę z karty z przeliczeniem czy bez przeliczenia? Planuję wydać góra 1000 zł na jedzenie i atrakcje.
 Relacje PM off  

#71 PostWysłany: 18 Kwi 2017 15:09 
Awatar użytkownika

Loty: 249
Kilometry: 415 497
HON fly4free
Zalezy w jakim banku masz tego mastercarda.

U mnie na dwoch - PEKAO i Raiffeisen roznica wynosi ok 5% - pierwszy jest rozliczany w zlotowkach i przeliczenie jest po kursie mastercard bezposrednio, a w drugim przeliczenie nastepuje z koron na USD po kursie mastercard, a potem z USD na PLN po kursie banku i na tym ostatnim kroku jestem dymany

Generalnie roznica bedzie ok 5% od kursu NBP. Jak nie chcesz zakladac specjalnie dobrego konta, to policz sobie jaki jest spread w kantorze, jak jest wyzszy niz 5% to plac karta jak nizszy to wymieniaj pieniadze.
 Relacje PM off  

#72 PostWysłany: 18 Kwi 2017 17:16 
Awatar użytkownika

srebrny
m1000 napisał(a):
Czy jadąc na długi weekend do Pragi lepiej płacić za wszystko mastercard czy może gotówką.

Mastercardem. (do konta dolarowego w Alior kantorze albo Tmobile...)
albo gotówką (wybraną tym Mastercardem)

m1000 napisał(a):
O co chodzi z tym że za granicą pytają się czy pobrać kasę z karty z przeliczeniem czy bez przeliczenia? Planuję wydać góra 1000 zł na jedzenie i atrakcje.

Normalnie obciąża cię w walucie płatności i dalej w zależności od tego jaka karta i przez jaki bank wydana (np z koron na euro i z euro na złotówki)
System rozpoznaje kraj wydania karty (Polska) i proponuje obciążenie w walucie danego kraju (złotówki) po kursie proponowanym przez płatnika (zazwyczaj zawyżonym). Przy mocno niekozystnym przeliczniku twojego banku moze się opłacać, zazwyczaj się nie opłaca a w przypadku kart takich jak powyżej wspomniany Mastercard dolarowy jest bezsensowne i nieopłacalne. (Karta rozpozanana jako polska więc obciążana w złotówkach po słabym kursie i dopiero to przeliczane na dolary po kursie Mastercarda. Przy zachowaniu płatności w koronach od razu są one pzreliczane na dolary po kursie Mastercardu)
 Relacje PM off  

#73 PostWysłany: 18 Kwi 2017 17:51 

najlepszy kantor w Pradze polecam najlepszy kurs jak chcecie wymienić euro na korony / przed centrum handlowym PALLADIUM , NAMESTI REPUBLIKY 1 , a że jest dobry i odnależć go można bo zawsze jest kolejka ale obsługa jest szybka i sprawna
http://www.alfaprague.cz/web2/?site=2
 Relacje PM off  

#74 PostWysłany: 18 Kwi 2017 18:39 

niebieski
W marcu jeżdziłem dwukrotnie na kilka dni do Pragi i zapoznałem się z przeliczeniami i kosztami wymiany. Po pierwsze ,najlepiej i najkorzystniej wymienić w miejscowym kantorze jakich wiele EURO na korony. Za setkę euro w kantorze dostaniesz 2670 czk. To jest dobra cena ,bo te bardziej pazerne płacą po równe 26 czk za euro. Stosując przelicznik 428 zł za 100 e ,czeska korona wyjdzie po równe 16 gr . Po drugie wszędzie wymieniają złotówki ,ale tam gdzie płacą 630 czk za 100 zł cięzko znależść a są na Smichovie. W innych dają 610. Jednak dużo kantorów zdziera i płaci za stówkę poniżej 600 czk a nawet 570. Tak czy inaczej jak dostaniemy 610 czk to wychodzi po 0,164. W polskim kantorze korony można kupić średnio po 0,164-0,168, więc przy równowartości 100zł między tym gorszym a dobrym kursem zyskujemy lub tracimy ok 6 zł.
Inaczej przedstawia się płatność kartą lub wypłata z bankomatu. Tu wszystko zależy od banku i sposobu przeliczania. Najniekorzystniej wybrać z bankomatu 1000 czk zwykłą kartą do konta np.z BZWBK. Korony bedą przeliczone na Euro,potem to euro sprzedane nam po zawyżonym kursie banku a od sumy dodana będzie opłata za przewalutowanie i na koniec 10zł za wypłatę z obcego bankomatu. W takim przypadku za koronę zapłacimy 0,178 zł

Jeszcze ważne,w większości knajp w jakich byłem jadłem i piłem płaciło się tylko gotówką.Na pytanie czy można płacić kartą jednoznacznie odpowiadali ,że nie.
 Relacje PM off  

#75 PostWysłany: 18 Kwi 2017 19:02 
Awatar użytkownika

Loty: 169
Kilometry: 241 913
HON fly4free
W kantorze Diament korona jest obecnie po 0,1594. Chyba najlepsza opcja.
 Relacje PM off  

#76 PostWysłany: 18 Kwi 2017 19:04 

Koronami czeskimi [CZK] :lol:
 Relacje PM off  

#77 PostWysłany: 05 Kwi 2018 18:39 

Witam,

Wybieram się na jednodniówkę do Brna. Wyliczyłem, że na tutejsze zwiedzanie wystarczy mi ok. 300 koron. I teraz nie wiem ile zakupić, 1000 (wg kantoru w moim mieście 1 korona = 0,19 zł)? Wystarczy? Kartą debetową można płacić, mam zamiar troszkę alc sprowadzić do domu. Nie chcę też za dużo kupić waluty aby mi nie została. Mój bank dolicza do transakcji zagranicznych 5,9%.
 Relacje PM off  

#78 PostWysłany: 05 Kwi 2018 18:43 
Awatar użytkownika

Loty: 409
Kilometry: 466 996
platynowy
Zmień bank.
 Relacje PM off  

#79 PostWysłany: 05 Kwi 2018 19:07 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 1
platynowy
@cosmonet, wydaje mi sie ze 1000 koron z nawiazka wystarczy, pozwiedzasz, pojesz, popijesz i nawet zrobisz drobne zakupy. :)
Pozdr.

Szkoda czasu na forum, nie odpowiadam na pw!

Z Kiruny na Socotrę
Goryle
Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Stacja Arctowski, Bhutan, Burundi, magic Socotra etc.
 Relacje PM off  

#80 PostWysłany: 05 Kwi 2018 20:34 

Witam,

Cytuj:
Zmień bank.

Zdaję sobie sprawę, że w naszej ojczyźnie spora grupa osób nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Nie pytałem się szanownych forumowiczów czy mam zmienić rachunek bankowy na inny w innym banku. Jak z płatnościami kartami w sklepach? Tak jak u nas?
 Relacje PM off  

[ 106 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość