Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 110 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Paź 2014 14:19 

Rejestracja: 18 Cze 2014
Posty: 6
Witam,

Jak dobrze wykorzystać 160000 mil M&M na 2 osoby aby nie przepłacić za opłaty dodatkowe.
Chodzi o to aby zwiedzić jak najwięcej miejsc i nie wydać za dużo na opłaty w liniach lotniczych.
Z góry bardzo dziękuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 17 Paź 2014 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1648
srebrny
Za dwie osoby? Nie wiem jak chcesz to zrobić, kiedy najniższa stawka milowa to 10 000.

edyta: na późną porę nie mogę zwalić, weekend też się jeszcze nie zaczął, a zera już się mylą. Przepraszam za pomyłkę!
Góra
 Profil Relacje PM off
Pawel_T lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 17 Paź 2014 14:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
160k nie 16k ;)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 17 Paź 2014 14:48 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
karola13 napisał(a):
Witam,

Jak dobrze wykorzystać 160000 mil M&M na 2 osoby aby nie przepłacić za opłaty dodatkowe.
Chodzi o to aby zwiedzić jak najwięcej miejsc i nie wydać za dużo na opłaty w liniach lotniczych.
Z góry bardzo dziękuję.


Było już kilka postów na ten temat:
- leć z Barcelony na Galapagos, a po drodze zatrzymaj się w Kolumbii i Ekwadorze
- poczekaj na promocję LO do Pekinu i poleć do Chin, a potem na Hawaje
- dozbieraj do 100k. i poleć przez Chiny, Nową Zelandę na Tahiti lub Rarotonga
- zrób kółko po USA np. WAW-ORD-SFO-IAH-MIA-NYC-WAW
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
Kamil uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 17 Paź 2014 21:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2012
Posty: 476
niebieski
blasto napisał(a):
karola13 napisał(a):
Witam,

Jak dobrze wykorzystać 160000 mil M&M na 2 osoby aby nie przepłacić za opłaty dodatkowe.
Chodzi o to aby zwiedzić jak najwięcej miejsc i nie wydać za dużo na opłaty w liniach lotniczych.
Z góry bardzo dziękuję.


Było już kilka postów na ten temat:
- leć z Barcelony na Galapagos, a po drodze zatrzymaj się w Kolumbii i Ekwadorze
- poczekaj na promocję LO do Pekinu i poleć do Chin, a potem na Hawaje
- dozbieraj do 100k. i poleć przez Chiny, Nową Zelandę na Tahiti lub Rarotonga
- zrób kółko po USA np. WAW-ORD-SFO-IAH-MIA-NYC-WAW


a za resztę mil weź sobie iPada
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 17 Paź 2014 21:28 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 415
niebieski
Dwa promo bilety w biznesie do Ameryki Południowej.
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 18 Paź 2014 22:14 

Rejestracja: 18 Cze 2014
Posty: 6
Chyba najlepszym wyjściem będzie zwiedzić USA :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 19 Paź 2014 12:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
blasto napisał(a):

- leć z Barcelony na Galapagos, a po drodze zatrzymaj się w Kolumbii i Ekwadorze


W tym przypadku ostatni odcinek, z Ekwadoru na Galapagos, jaką linią?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Paź 2014 16:58 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
BusinessClass napisał(a):
blasto napisał(a):

- leć z Barcelony na Galapagos, a po drodze zatrzymaj się w Kolumbii i Ekwadorze


W tym przypadku ostatni odcinek, z Ekwadoru na Galapagos, jaką linią?


AV lata z:
GPS do GYE i UIO i z SCY do GYE

Właśniwie to z niskimi podatkami można złożyć też trasę bezpośrednio z WAW np. WAW-BCN-BOG-GYE-GPS r/t. Powrót możemy złożyć np. ze stopoverem w LIM czy GRU, z tym, że wtedy kończymy np. we FRA, bo na lot FRA-WAW nie starczy odcinków.

Loty z MAD/BCN są widoczne w wyszukiwarce NH, narzędzie UA widzi je dużo gorzej. Dostępność jest spora (także w C), niskie dopłaty potwierdzone na infolinii M&M.
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 19 Paź 2014 18:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Genialne! Pomogłeś mi zaplanować wakacje, bo chciałem OJ WAW-UIO a powrót SCL-WAW plus inwestycja w airpass LAN. Twoja opcja tańsza. I stopovery w Bogocie i Guayaquil brzmią super!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 19 Paź 2014 21:46 

Rejestracja: 10 Lut 2011
Posty: 95
Panowie, z ciekawosci - jak wygladaja kosztowo podatki i oplaty w takim przypadku?:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 19 Paź 2014 22:00 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 104
Loty: 48
Kilometry: 101 952
Można zapytać w ile czasu uzbierałeś te 160 k (oraz jak)? :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 19 Paź 2014 23:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Pytanie wprawdzie nie do mnie ale odpowiem z racji ze tez mam ok 160k uzbierane i zastanawiam sie na co wydać. Miłe zbierałem tylko za loty i troche za wynajem samolotów. To sa mile z okresu ok 6-7 lat, z racji *S mile nie przepadają, dodatkowo jest bonus za status. Loty głownie po Europie i troche do US. Ostatnie pól roku wypuściłem ponad 30k mil w m&m zeby wyrobić *G w A3. W międzyczasie troche mil wydałem na drobne zakupy.
Zbieranie mil nie było jakimś głównym celem, stad np nie wyrabialem cc z M&M, bo pewnie miałbym dużo wiecej ( moze warto pomyśleć ....) . Miłe zbierały sie same i tak jakos urosło. A np mam całkiem sporo znajomych którzy maja w nosie i latający nieniej ode mnie w ogóle nic nie zbierają (ani lotniczych ani hotelowych).


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 21 Paź 2014 23:11 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 104
Loty: 48
Kilometry: 101 952
Latasz też służbowo?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 21 Paź 2014 23:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Przed wszystkim służbowo.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 22 Paź 2014 13:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
cześć podłączę się do tego tematu i poproszę o podpowiedzi...

Otóż, mam obecnie:
1) 130.000 mil M&M i
2) 2 x 75.000 mil topbonus (Air Berlin) - dwa razy, bo na koncie moim i żony (mile z tego konta są do mojej dyspozycji ;) ).

Na obu programach mam perspektywę dozbierania jeszcze trochę. Na M&M mam roczny przyrost ok. 30.000 mil, więc do końca 2015 r. mogę mieć powiedzmy ok. 160-170.000 mil.
Na topbonusie zbieram w zasadzie tylko na lotach, choć aktualna ich liczba jest wynikiem promocji NIKI, o której była mowa, np tu: http://www.fly4free.pl/forum/airberlin-70-tys-topbonus-za-350-euro,222,51185 (w międzyczasie trochę mil uszło, bo polecieliśmy za część wcześniej zebranych na FUE). Myślę, że do końca 2015 r. nie dojdę na tych kontach do poziomu większego, niż 80-85.000 mil na każdym.

Piszę o tym końcu 2015, bo w przedziale czssowym 05 - 10.2016 r. (ale może być też ten sam przedział 2015) chciałbym je spożytkować na coś interesującego. W moim wypadku jest to przede wszystkim Pacyfik. Zastanawiam się jednak, czy jest to sensowne, by wydawać na to mile, bo wiadomo, że i tak trzeba dopłacić za różne podatki (swoją drogą, przyłączam się do wcześniej postawionego pytania: "Panowie, z ciekawosci - jak wygladaja kosztowo podatki i oplaty w takim przypadku?"), a przy odrobinie szczęścia, za ok. 4000 PLN można Koreanem polecieć z WAW do NAN (regularna cena, to ok. 4.800 PLN, więc niewiele więcej). Jeśli założyć, że tych dopłat będzie, powiedzmy 2.500 PLN, to nie wiem, czy jest to gra warta świeczki. Z drugiej strony, inne destynacje pacyficzne są już dużo droższe, więc być może na takowe mile przeznaczyć warto?
Wcześniej napisał ktoś, że za 100000 można polecieć na Tahiti lub Rarotonga. Ja tylu nie uzbieram (w każdym razie do końca 2015 r.), ale może dałoby się moje loty rozbić tak, by jeden segment polecieć za mile topbonus, a drugi za M&M? Jeśli tak, to jaki układ proponowalibyście? Korzystał ktokolwiek z takiego rozwiązania?
I jeszcze jedno pytanie: biorąc pod uwagę, że pojawiają się często promocje milowe, może warto rozważyć rozbicie trasy w ten sposób, że biorę dwa bilety, jeden za mile, a drugi za pieniądze? Jeśli tak, to jaka będzie lepsza kolejność - najpierw bilet za mile z PL do Azji (np. HKG, czy NRT), a potem za pieniądze dalej na Pacyfik, czy też odwrotnie?
Te dwa rozwiązana z rozbijaniem trasy na dwa etapy jest o tyle dobre, że daje szansę na stopover w jakimś ciekawym miejscu (nie miałbym nic przeciwko Tokio, czy HKG).

A ha, dodam, że w tym wypadku byłaby to prawdopodobnie podróż jednoosobowa...

Z góry dziękuję za podpowiedzi :-)

Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 22 Paź 2014 13:59 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Dopłaty za loty na NAN, RAR lub PPT w najtańszym wariancie powinny wynieść około 1000 PLN. Będę rezerwował takie bilety w najbliższych tygodniach, więc dam znać jak to dokładnie wygląda. W ubiegłym roku za bilet TYO-CHC-AKL-RAR-AKL-TYO płaciłem 380 PLN.

Gdybyś kupował za 100k. M&M to w cenie też masz dwa stopovery, więc pod tym względem jest to równie dobre rozwiązanie.

W M&M loty z PVG, TYO, HKG na RAR/NAN/PPT kosztują 60k., a doloty do PVG, TYO, HKG 80k, przy czym najniższe dopłaty uzyskamy przy dolotach do Chin (500 PLN do PEK w obie strony + jeszcze trochę za PEK-HKG lub PEK-PVG).

Skoro podróż ma być 1-osobowa, masz na koncie 130k. M&M, a bilet w obie strony kosztuje 100k. to nie musisz już więcej zbierać, żeby było Cię stać na taką podróż.


Ostatnio edytowany przez zbyhu, 12 Lis 2014 16:50, edytowano w sumie 1 raz
wywaliłem cytowanie - nie cytujmy całego posta jeżeli bezpośrednio pod nim odpowiadamy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 22 Paź 2014 14:06 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
blasto napisał(a):
- poczekaj na promocję LO do Pekinu i poleć do Chin, a potem na Hawaje

hej, a ile mil kosztuje przelot z Pekinu na hawaje ?
kiedyś myslalem żeby dozbierać mil i polecieć w promocji lotu do JFK i potem na hawaje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 22 Paź 2014 14:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
Dzięki za szybką odpowiedź :-)
Taka kwota dopłat sporo zmienia...
Będę bardzo wdzięczny za wpis ze szczegółami, gdy bedziesz już po rezerwacji :-)
Na razie, Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 22 Paź 2014 14:15 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Tu możesz sobie sprawdzić tą, jak i inne trasy:

http://www.meilenrechner.com/spend_mile ... nguage=pol
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 110 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group