Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Lip 2014 16:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 739
niebieski
Niki, wiedeński partner AirBerlin ma teraz ciekawą ofertę, w której do 31.07 br. za zakup Citytourpass za 349€ dostaniemy 70 000 topbonus miles, które są do wykorzystania na cztery loty OW z listy poniżej:

Wien-Stockholm Stockholm-Wien
Wien-Kopenhagen Kopenhagen-Wien
Wien-Paris Paris-Wien
Wien-Nizza Nizza-Wien
Wien-Zürich Zürich-Wien
Wien-Düsseldorf Düsseldorf-Wien
Wien-Frankfurt Frankfurt-Wien
Wien-Hannover Hannover-Wien
Wien-Hamburg Hamburg-Wien
Wien-München München-Wien
Wien-Nürnberg Nürnberg-Wien
Wien-Berlin Berlin-Wien
Wien-Rom Rom-Wien
Wien-Mailand Mailand-Wien
Wien-Barcelona Barcelona-Wien
Wien-Madrid Madrid-Wien
Wien-Valencia Valencia-Wien

W tym wszystkim ciekawy jest regulamin tej promocji, w którym wedle tłumaczenia jeśli tych mil nie wykorzystamy na loty Niki, to ich ważność upłynie po 3 latach.

Czy ktoś włada biegle niemieckim, aby ową informację potwierdzić? Bo logicznym wydaje się fakt próbowania przez niektórych wykorzystania mil nieco inaczej, niż w zamyśle twórców tej promocji.

Szczegóły oferty na http://www.flyniki.com/de-AT/niki/landingpage.php?name=citytourpass

Info zdobyte dzięki LL.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 03 Lip 2014 21:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 437
Podbijam...

Również czytałam to na LL i wygląda to bardzo ciekawie mając spory potencjał do wykorzystania w innej formie ;)
...ale mój niemiecki jest dosyć słaby i nie potrafię jednoznacznie zinterpretować zapisów regulaminu, a w szczególności punktu 5.5

Czy ktoś może przetłumaczyć to w sposób jednoznaczny niepozostawiający wątpliwości ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 03 Lip 2014 21:29 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Jest tak jak piszecie: niewykorzystane mile, po zakończeniu promocji, można wykorzystać na normalnych zasadach przez 3 lata. A czy to jest dobra cena za taką ich ilość?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 24 Paź 2014 17:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
promocja powróciła, ale w nie do końca jasnej postaci. Tym razem 70.000 mil oferuje AB, a nie NIKI, ale za ten sam produkt, czyli City Tour Pass. Niestety, cena trochę wzrosła (do 389 EUR), ale co najważniejsze, z warunków oferty nie wynika (a w każdym razie nie jest to jasno napisane), że po zakończeniu okresu promocyjnego na korzystanie z City Tour Pass niewykorzystane mile będą mogły być przeznaczone na inne cele (np. na bilet-nagrodę lub podwyższenie klasy). Co ciekawe, można też kupić mniej, tj. 50.000 mil (za 299 EUR).
Tu są warunki po niemiecku: https://www.airberlin.com/site/affiliat ... ass_DE.pdf

Jakbyście mieli jakieś jasne informacje czy wyjaśnienia z AB, dajcie znać. Nawet Niemcy z forów lotniczych tego nie kumają...

Pozdrawiam, Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 24 Paź 2014 19:31 

Rejestracja: 14 Paź 2014
Posty: 149
Tutaj jest regulamin po angielsku, ale według mnie nic nie wynika, czy mile zostają po okresie ważności CityTourPass:
http://www.airberlin.com/site/affiliate ... ass_EN.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Paź 2014 19:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Zaryzykowałem i kupiłem, bo ktoś z forum niemieckiego uzyskał z AB informację, że mile wygasają po 3 latach. Najwyraźniej tak jest, bo gdy mile pojawiły się na moim koncie, nie zmieniło się w podsumowaniu, że najbliższe mile wygasają dopiero w 2017 r. Tak więc, jest ok :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 24 Paź 2014 19:56 

Rejestracja: 14 Paź 2014
Posty: 149
Jakie dopłaty występują przy lotach za mile do USA, pewien czas temu chyba było Miami za 15 tys.?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 24 Paź 2014 20:04 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
AB ma wysokie podatki na swoje loty do USA, lepiej rezerwowac je przez program BA, wtedy podatki są dużo niższe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 24 Paź 2014 20:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
marek2011 napisał(a):
AB ma wysokie podatki na swoje loty do USA, lepiej rezerwowac je przez program BA, wtedy podatki są dużo niższe.

to dotyczy tylko lotów do USA, czy innych też?
Do tej pory korzystałem u nich z mil tylko na trasie "kanaryjskiej", a tam można - tak jak na trasach ściśle europejskich - pokrywać opłaty i podatki milami (co też uczyniłem). Teraz mam jednak już 2 x po ponad 140000 mil (na 2 kontach) i chciałbym to wykorzystać na coś "grubego". Ale w tej sprawie, może lepiej założę odrębny wątek...

Pozdrawiam, Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 24 Paź 2014 20:54 

Rejestracja: 28 Maj 2014
Posty: 64
Jak można przetransferować punkty z topbonus do innych partnerów? pomoże ktoś?:)
_________________
____________
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 24 Paź 2014 20:55 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
tropikey napisał(a):
marek2011 napisał(a):
AB ma wysokie podatki na swoje loty do USA, lepiej rezerwowac je przez program BA, wtedy podatki są dużo niższe.

to dotyczy tylko lotów do USA, czy innych też?
Do tej pory korzystałem u nich z mil tylko na trasie "kanaryjskiej", a tam można - tak jak na trasach ściśle europejskich - pokrywać opłaty i podatki milami (co też uczyniłem). Teraz mam jednak już 2 x po ponad 140000 mil (na 2 kontach) i chciałbym to wykorzystać na coś "grubego". Ale w tej sprawie, może lepiej założę odrębny wątek...

Pozdrawiam, Bartek


Tak, podatki na loty własne i grupy EY są bardzo wysokie, nawet wyższe od M&M. Przykładowo do USA przy lotach RT ok. 2 k PLN (!!!), do Azji nawet 1,5 k w jedną stronę (!!!), WAW/KRK/GDN-AUH 750 zł OW. Biletów na linie z sojuszu nie da się rezerwowac online ale tu podatki też będą wysokie chyba, że dana linia nie pobiera YQ, wtedy jest szansa że Topbonus tez nie.

Moim zdaniem w Topbonus opłaca się zasadniczo tylko latać po Europie, pod tym względem program ma parę zalet w prównaniu np. do M&M.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 24 Paź 2014 21:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
marek2011 napisał(a):
Moim zdaniem w Topbonus opłaca się zasadniczo tylko latać po Europie, pod tym względem program ma parę zalet w prównaniu np. do M&M.

Cóż, w ostateczności będziemy przez najbliższe lata fruwać częściej na Kanary - na tym kierunku, tak jak na terenie Europy, można płacić milami. I to jest chyba jedna z tych zalet :-)

Mam jednak cichą nadzieję, że znajdę jakiś ciekawy sposób na użycie owych 2 x 140000 mil na jakiś inny, bardziej zbożny cel :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 24 Paź 2014 21:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2013
Posty: 576
niebieski
ostatnio też się zastanawiałem nad tą ofertą, ale doszedłem do wniosku że "mało" atrakcyjna
mały przykład:
trasa RT- TXL-SOF - 380 zł
Załącznik:
txl-sof_1.jpg
txl-sof_1.jpg [ 87.81 KiB | Obejrzany 2241 razy ]

trasa RT- TXL-SOF - 20k mil +533 zł dopłat
Załącznik:
txl-sof_2.jpg
txl-sof_2.jpg [ 38.93 KiB | Obejrzany 2241 razy ]

trasa RT- TXL-SOF - 35k mil +0 zł dopłat
Załącznik:
txl-sof_3.jpg
txl-sof_3.jpg [ 40.03 KiB | Obejrzany 2241 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 24 Paź 2014 21:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
No tak, ale do TFS, SPC, FUE czy LPA można polecieć za tą samą ilość mil i to juz jest OK.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 24 Paź 2014 21:59 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Kanary to chyba najlepsza opcja w topbonus w Europie (zwłaszcza że druga osoba na tej samej rezerwacji płaci już 1/2 stawki bazowej mil) , z tym że wraz z otwarciem ex-PL połączeń LCC jej wartość tez osłabła.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 24 Paź 2014 22:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Zgadza się, choć póki co, LCC latają tylko z Warszawy, a AB też z GDN i KRK, więc to cały czas jeszcze konkurencja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 24 Paź 2014 22:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2012
Posty: 946
platynowy
Jest tylko jeden europejski kierunek, dla ktorego, moi mili warto brac pod uwage zakup 70000 mil za 389 euro.

Tym kierunkiem jest srodowy lot do Ponta Delgady z Dusseldorfu (bezposrednio)

:D
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 24 Paź 2014 23:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2013
Posty: 576
niebieski
marek2011 napisał(a):
....zwłaszcza że druga osoba na tej samej rezerwacji płaci już 1/2 stawki bazowej mil.....

Mi pokazuje za 2 osobę 100%
RT - WAW-LPA 2 osoby 389 EUR = ok. 1700 zł - oszczędność ok 730 zł (przy założeniu dostępności)
Załącznik:
WAW – LPA_AB.jpg
WAW – LPA_AB.jpg [ 73.62 KiB | Obejrzany 2088 razy ]

najtansze co znalazłem:
Załącznik:
WAW – LPA_KL.jpg
WAW – LPA_KL.jpg [ 19.68 KiB | Obejrzany 2088 razy ]


-- 24 Paź 2014 23:23 --

jakwilk napisał(a):
Jest tylko jeden europejski kierunek, dla ktorego, moi mili warto brac pod uwage zakup 70000 mil za 389 euro.

Tym kierunkiem jest srodowy lot do Ponta Delgady z Dusseldorfu (bezposrednio)

:D

masz racje :
Załącznik:
DUS-PDL_.jpg
DUS-PDL_.jpg [ 152.52 KiB | Obejrzany 2045 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 25 Paź 2014 13:36 

Rejestracja: 28 Maj 2014
Posty: 64
TMB napisał(a):
Jak można przetransferować punkty z topbonus do innych partnerów? pomoże ktoś?:)


A mi kto pomoże?:)
_________________
____________
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 25 Paź 2014 14:06 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Nie da się transferować do innych programów lotniczych.

Co do zniżki 50% dla drugiej osoby, gdzieś w dalszych krokach jest uwzględniania ale tylko od głównej stawki milowej (nie podatków), więc druga osoba leci za 25 k po Europie zamiast 35 k.
Góra
 Profil Relacje PM off
TMB uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group