Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 502 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#381 PostWysłany: 12 Wrz 2021 22:06 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 422
niebieski
Faktycznie to trochę dziwne - ktoś nie ma odpowiednich "papierów" to nie wpuszczamy całej reszty. To już jest niezgodne nie tylko z przepisami europejskimi, ale nawet czeskimi!
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#382 PostWysłany: 12 Wrz 2021 23:40 

Rejestracja: 06 Gru 2016
Posty: 92
Loty: 31
Kilometry: 49 848
Jechałam niedawno do Pragi, potem do Rygi, i sie właśnie zastanawiałam, co robią z delikwentami bez ważnych dokumentów. Zostawiają w polu pod granicą? :D Opcja z zawracaniem autobusu jest niedorzeczna. Przecież ludzie jeżdżą bez ważnych dowodów czy paszportów, które nota bene kierowcy też powinni sprawdzać na międzynarodowych trasach; połowa pewnie nie wypełnia tych formularzy lokalizacyjnych. i co? trafi sie jeden taki łoś i pogranicznik służbista, i cały autobus wraca? Aż sie wierzyć nie chce, każdy jest dorosły i odpowiada za siebie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#383 PostWysłany: 22 Wrz 2021 09:37 

Rejestracja: 05 Gru 2020
Posty: 13
Cześć, w ub. piątek (17 wrz.) uzupełniłem czeski PLF. Na maila dostałem QR code, jednorazowy sms też działał. Wylot do Pragi mam w najbliższy piątek i gdy otwieram tego samego maila, nadal widnieje tam QR code ale jednorazowe sms służące do odczytania szczegółów nie przychodzą.
Moje pytanie brzmi, czy muszę rejestrować wyjazd ponownie ? Czy trzeba drukować ten cały PLF czy wystarczy QR code z maila ?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#384 PostWysłany: 26 Wrz 2021 07:06 

Rejestracja: 26 Sie 2013
Posty: 115
Powinien wystarczyć kod QR, zresztą nigdy mi nie sprawdzali (jakieś 6 wyjazdów od czerwca). A co do sms, może nie podałeś numeru na Polskę (+48) i dopiero później Twój numer. Podając tak, zawsze mi przyszedł sms.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#385 PostWysłany: 27 Wrz 2021 16:08 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
Wczoraj wróciłem z weekendu w Pradze by LO. W WAW nikogo nic nie interesowało (no, może poza BP) w PRG kontrola czeskiego PLF'a (a dokładnie kodu QR). Pani rzuciła okiem, że jest i to wystarczyło. W terminalu obowiązkowe maseczki FFP2 (sprawdzają i upominają). Poza terminalem w pomieszczeniach zamkniętych w tym komunikacji miejskiej obowiązkowe maseczki FFP2 - o ile w komunikacji nikt nie sprawdza, większość ma FFP2, część osób zwykłe chirurgiczne, bez masek prawie nikogo nie ma (wyjątek to po 23:00 w komunikacji miejskiej - wtedy wirusa już śpi i większość osób jeździ bez maseczek). W knajpach nikogo nic nie interesuje, nie ważne czy w środku czy na zewnątrz. Aby wejść na imprezę lub do muzeum/atrakcji potrzebne szczepienie lub test - weryfikują skanerami.
W hostelu konieczny test lub szczepienie. Na powrocie w Pradze sprawdzali tylko zgodność BP z dokumentem tożsamości.
Turystów w Pradze sporo, wieczorem w centrum ciężko znaleźć miejsce w knajpie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#386 PostWysłany: 27 Wrz 2021 17:07 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 422
niebieski
Na czeskiej prowincji widać, że ludzie zaczynają olewać przymus maseczek w środku: w marketach coraz więcej osób bez, w pociągach to już tak połowa, łącznie z konduktorami. Nikt nikomu nie zwraca uwagi. Nota bene - polski rząd znowu bredzi o wprowadzeniu przymusu maseczek na zewnątrz, a czeski zapowiedział, że całkowicie je zniesie przy 75 procentach zaszczepionych, czyli liczy, że "już" w zimę. U nas patrząc na takie wymagania nie nastąpiłoby to chyba nigdy...
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#387 PostWysłany: 13 Paź 2021 20:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 2521
Loty: 240
Kilometry: 540 731
platynowy
Alarmujące dane z Czech
https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C9 ... bciej.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#388 PostWysłany: 13 Paź 2021 21:40 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 422
niebieski
Nie ma to jak chwytliwy tytuł i porównywanie do... pierwszej połowy sierpnia... Czesi mają i tak jedną z najlepszych sytuacji epidemiologicznych w Europie, a liczba zgonów niższa niż nad Wisłą w przeliczeniu na mieszkańców.
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#389 PostWysłany: 13 Paź 2021 21:57 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8912
Loty: 997
Kilometry: 958 572
platynowy
Jakie źródło, takie wieści.
Pamiętajmy, że każdy Czech to teraz wróg, więc propaganda musi być.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#390 PostWysłany: 14 Paź 2021 07:59 

Rejestracja: 26 Sie 2013
Posty: 115
Pudelek napisał(a):
Na czeskiej prowincji widać, że ludzie zaczynają olewać przymus maseczek w środku: w marketach coraz więcej osób bez, w pociągach to już tak połowa, łącznie z konduktorami. Nikt nikomu nie zwraca uwagi. Nota bene - polski rząd znowu bredzi o wprowadzeniu przymusu maseczek na zewnątrz, a czeski zapowiedział, że całkowicie je zniesie przy 75 procentach zaszczepionych, czyli liczy, że "już" w zimę. U nas patrząc na takie wymagania nie nastąpiłoby to chyba nigdy...


Byliśmy w Czechach jakieś pięć-sześć razy od czerwca. Maseczki w sklepach raczej tak, w knajpach nikoli (czyli NIE, NIGDY). No może czasami kelner.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#391 PostWysłany: 25 Paź 2021 08:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 2521
Loty: 240
Kilometry: 540 731
platynowy
Zmiana zasad wjazdu do Czech m.in. z Polski

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-kor ... rp_state=1
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#392 PostWysłany: 27 Paź 2021 12:22 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 422
niebieski
Czesi się trochę miotają i dzisiaj weszły nowe przepisy: https://www.mzcr.cz/wp-content/uploads/ ... 0-2021.pdf
Wynika z nich, że przybywając z krają sąsiedniego (bez znaczenia jakiego koloru) nadal można do 24 godzin wjechać bez testu i formularza. A według poprzednich przepisów kraje czerwone (czyli w tym przypadku Polska) były z takiego wyjątku wyłączone, chyba, że jechaliśmy w konkretnym, ważnym celu.
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
Chupacabra uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#393 PostWysłany: 08 Lis 2021 12:04 

Rejestracja: 08 Lis 2021
Posty: 2
Wybieram się do Pragi na 4 dni. Na stronach MSZ jest informacja, że muszę powtórzyć test w okresie 5 do 14 dni po przyjeździe. Jak nie będę tam 5 dni to mnie to nie dotyczy czy muszę powtórzyć test po 4 dniach przed wyjazdem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#394 PostWysłany: 08 Lis 2021 12:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Ustal sobie tak test wjazdowy aby objął cały okres pobytu w Czechach
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#395 PostWysłany: 08 Lis 2021 12:32 

Rejestracja: 08 Lis 2021
Posty: 2
Myślę, że będę tam ok 85h. Test jest ważny 72h więc musiałbym go zrobić po wjeździe do Czech.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#396 PostWysłany: 08 Lis 2021 12:34 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2907
złoty
bartek2991 napisał(a):
Wybieram się do Pragi na 4 dni. Na stronach MSZ jest informacja, że muszę powtórzyć test w okresie 5 do 14 dni po przyjeździe. Jak nie będę tam 5 dni to mnie to nie dotyczy czy muszę powtórzyć test po 4 dniach przed wyjazdem?


Jeśli zadajesz to pytanie, to w domyśle jesteś niezaszczepiony?
Jeśli tak, to w tekście MSZ jak i oryginale czeskim jest opisany obowiązek posiadania negatywnego wyniku testu PCR przed wjazdem na terytorium CZ oraz powtórzenia testu PCR pomiędzy 5 a 7 dniem pobytu w Czechach.
Dodatkowo obowiązek wypełnienia formularza lokalizacyjnego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#397 PostWysłany: 08 Lis 2021 12:54 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 422
niebieski
A tak z innej bajki: Czesi rzeczywiście zaczęli dokładnie sprawdzać certyfikaty. Wczoraj rano musiałem go pokazywać w spelunie (!) w Nydku. Pani w sumie pytała się o test, więc domyślam się, że część miejscowych robi właśnie jego. Natomiast w znacznie bardziej cywilizowanej restauracji w Vojkovicach obsługa uwierzyła nam na słowo, że certyfikat mamy.
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#398 PostWysłany: 08 Lis 2021 13:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
@bartek2991
1. wjeżdżasz na polski test.
2. jesteś te 85 h czyli 3 dni i pół dnia a to wg najnowszych badań matematycznych jest mniej niż 5 dni. Nie musisz robić testu.
3. Wracasz do PL
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#399 PostWysłany: 08 Lis 2021 13:01 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2907
złoty
W Pradze wszędzie sprawdzają, ale słowem klucz jest tu atrybut "dokładności".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#400 PostWysłany: 16 Lis 2021 19:16 

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 86
Loty: 66
Kilometry: 55 090
Czy dziecko do 12 roku życia musi mieć test aby skorzystać z noclegu w hotelu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 502 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 26  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group