Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 502 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#321 PostWysłany: 04 Lip 2021 08:31 

Rejestracja: 14 Sty 2012
Posty: 95
Ale data będzie inna
Góra
 Profil Relacje PM off
Zibid lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#322 PostWysłany: 04 Lip 2021 09:05 

Rejestracja: 26 Sie 2013
Posty: 111
No tak, ale gdyby to miał dowód, to "dowodziłby", że wjechaliśmy tylko na dozwolone 24 godziny.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zibid lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#323 PostWysłany: 04 Lip 2021 13:59 

Rejestracja: 10 Kwi 2021
Posty: 22
To może zakupy w sklepie i paragon jako dowód?
Góra
 Profil Relacje PM off
Zibid lubi ten post.
Zibid uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#324 PostWysłany: 05 Lip 2021 05:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2342
platynowy
Artykuł o nowych zasadach wjazdu do Czech od 9 lipca:

https://www.money.pl/gospodarka/nowe-za ... 5040a.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#325 PostWysłany: 05 Lip 2021 11:25 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 419
niebieski
Według tego rozporządzenia:
https://koronavirus.mzcr.cz/wp-content/ ... volani.pdf

...to nawet zaszczepieni będą musieli mieć formularz rejestracyjnych, chyba, że wjeżdżają do Czech na 12 godzin (w przypadku Polski - na 24 godziny). I chyba w takim przypadku nie będą musieli mieć także paszportu covidovego (ale tu się mogę mylić, bo nie czytałem każdego punktu).
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
mikuś lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#326 PostWysłany: 05 Lip 2021 16:02 

Rejestracja: 06 Gru 2016
Posty: 92
Loty: 31
Kilometry: 49 848
Czyli przed wyjazdem wypełniamy to?
https://plf.uzis.cz/
Czy dostajemy coś na granicy? Bo trochę różne wersje póki co :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#327 PostWysłany: 08 Lip 2021 07:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2342
platynowy
Z hotelu dostałem informację, że od 25.06. wszyscy goście muszą okazać dokument jak niżej:

We would like to inform you that according to the governmental restrictions all guests (except for children under 6 years) must present a negative antigen (not older than 72 hours) or PCR test (not older than 7 days) / certificate of vaccination / medical certificate on suffering COVID-19 disease in the past (in the last 180 days) upon check-in to the hotel.

Ciekawe, bo tego nigdzie wcześniej nie wychwyciłem. Poprosiłem o link do regulacji ale jeszcze nie mam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#328 PostWysłany: 08 Lip 2021 08:35 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2871
złoty
@pawfazi na pewno tak jest od 26. 06. 2021
W skrócie: https://covid.gov.cz/opatreni/maloobchod-sluzby/omezeni-pritomnosti-verejnosti-v-provozovnach-ubytovacich-sluzeb
W całości: https://www.vlada.cz/assets/media-centrum/tiskove-zpravy/w210621a-0575.pdf

Dziś się dowiedziałem, że na większości basenów i płatnych kąpielisk rzeczywiście są sprawdzane testy lub certyfikaty szczepień.
Góra
 Profil Relacje PM off
pawfazi lubi ten post.
pawfazi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#329 PostWysłany: 08 Lip 2021 21:56 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
Właśnie wrocilem z Pragi, w komunikacji miejskiej, sklepach kazdy no prawie kazdy w maseczkach natomiast w hotelu gdzie nocowalem hulaj dusza piekla nie ma,, obsluga nawet nie zwracala uwagi na to, na metrze Krizkova byl świadkiem wystawiania mandatu za brak maseczki . W pociagu do Wawy na granicy z Bohumina do Chalupek komunikat o kwarantannie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#330 PostWysłany: 08 Lip 2021 23:08 

Rejestracja: 12 Lut 2021
Posty: 119
Ale ktoś tą kwarantanne rzeczywiście nakłada czy pociąg przejeżdża i jest to tylko informacja????
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#331 PostWysłany: 09 Lip 2021 05:40 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
Tylko info
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#332 PostWysłany: 10 Lip 2021 16:10 

Rejestracja: 16 Maj 2016
Posty: 164
Chcielibyśmy się wybrać na kilka godzin i przejechać z kotliny kłodzkiej do Adraspachu- skalne miasto. Czy są jakieś kontrolę na granicy? Czy według nowych wytycznych te 12 godzin na tranzyt, to ma być faktycznie tranzyt, bez zatrzymywania czy może być niespodzianka na parkingu przy atrakcjach i kontrola policji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#333 PostWysłany: 10 Lip 2021 18:20 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2871
złoty
@kamillos13 Aby uniknąć niespodzianek najlepiej postępować według aktualnego prawa, opisanego w miarę dobrze w innym wątku.
Andspach ma teraz limit wejść i miejsc parkingowych więc najlepiej zrobić rezerwację tu: https://www.adrspasskeskaly.cz/pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#334 PostWysłany: 10 Lip 2021 22:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Wrz 2011
Posty: 251
Loty: 154
Kilometry: 207 128
niebieski
Dziś zrobiłem objazdówkę Katowice - Mikulov i okolice- Katowice.
W Gorzyczkach nie było żadnej kontroli, przy granicy z Austrią też nikogo nie widziałem. Na powrocie w Gorzyczkach spotkałem Służbę Celną przy pasie wjazdowym do Polski ale nie byli aktywni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#335 PostWysłany: 22 Lip 2021 20:03 

Rejestracja: 24 Cze 2020
Posty: 52
adik78 napisał(a):
Dziś zrobiłem objazdówkę Katowice - Mikulov i okolice- Katowice.
W Gorzyczkach nie było żadnej kontroli, przy granicy z Austrią też nikogo nie widziałem. Na powrocie w Gorzyczkach spotkałem Służbę Celną przy pasie wjazdowym do Polski ale nie byli aktywni.



Czyli można wjechać do Pragi na pare godzin i wyleciec z PRG bez zadnych formularzy i testow ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#336 PostWysłany: 24 Lip 2021 20:08 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1403
Loty: 214
Kilometry: 377 962
srebrny
Oczywiście, że można - jeżeli jesteś zaszczepiony i masz kod QR to w razie kontroli pokazujesz i tyle.
Ja właśnie wróciłem z Jesioników - na stacjach benzynowych i w knajpach oraz hotelu luz pełny, nikt w maseczce nie chodził, nawet obsługa. Na autostradzie po polskiej stronie stoi Straż Graniczna i Służba Celna, po czeskiej brak kogokolwiek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#337 PostWysłany: 26 Lip 2021 01:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 793
Loty: 143
Kilometry: 238 089
niebieski
@8iker nie słuchaj @Rockriderr. Na dzień dzisiejszy możesz wjechać do Czech na 24 godziny bez testu nawet. Kontroli brak na granicach. W mediach tylko straszą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#338 PostWysłany: 26 Lip 2021 01:32 

Rejestracja: 06 Gru 2016
Posty: 92
Loty: 31
Kilometry: 49 848
Wróciłam dziś z Pragi. W obie strony jazda flixem. Gdyby nie info sms, że włączył sie roaming, nie wiedziałabym, że została przekroczona granica. W drugą stronę to samo - żadnych kontroli. W hotelu pełna olewka jeśli chodzi o maseczki, ale trzeba mieć wynik testu albo paszport covidowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#339 PostWysłany: 26 Lip 2021 08:07 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 806
niebieski
Kol. @wojtekf93
Czym w mediach strasza...?
Kontrole na granicach sa wyrywkowe, ale sa. To ze nie trafiles, nie znaczy, ze ktos inny bedzie tez mial szczescie.
Ja w weekend trafilem na kontrole polskiej SG na takim 'podrzednym' przejsciu jak Karvina-Zebrzydowice, wiec zadnej reguly nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#340 PostWysłany: 26 Lip 2021 19:20 

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 469
niebieski
Weekend w Pradze, trasa WMI-PRG. Na lotnisku w Modlinie dodatkowe stanowisko do kontroli dokumentów COVIDowych przed kontrolą kart pokładowych. Przejście przez security bezproblemowe, podobnie przy bramce. Co ciekawe, nikt na żadnym etapie nie chciał dokumentu tożsamości, więc zamiast mnie na mojej karcie mógł sobie polecieć kto chciał :). W trakcie lotu nikt nie rozdawał ani nie zbierał żadnych formularzy. Po wylądowaniu w Pradze zero kontroli, prosto do wyjścia.

Lot powrotny - przejście security bezproblemowe, zero pytań. Przy bramce rozdawano papierowe formularze dla osób, które nie wypełniły go online. Kontrola kart pokładowych+dowód tożsamości. W samolocie kolejny raz rozdawano te same formularze, sądząc po zamieszaniu sporo osób dalej nie go nie wypełniło. Po wylądowaniu w Modlinie kontrola dokumentów COVIDowych+ID.

Jeśli chodzi o maski, to te w sklepach czy metrze nosi tak na oko jakieś 95% ludzi, z czego 95% są to maski ffp2.
Góra
 Profil Relacje PM off
ghostwriter lubi ten post.
ghostwriter uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 502 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 26  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group