Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 502 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#361 PostWysłany: 28 Sie 2021 14:24 

Rejestracja: 21 Wrz 2020
Posty: 235
rzeczywiście po kilkudniowym pobycie potwierdzam że 99,9% ludzi w Pradze ma na sobie maseczki w sklepach , komunikacji, wszędzie gdzie jest obowiązek.. i Czesi noszą te FFP2 lub N95, turystów poznaje się po tych najtańszych błękitnych maseczkach.. policji ani straży miejskiej te "nasze" maseczki zupełnie nie przeszkadzają..

jako ciekawostkę dodam, że wczoraj na lotnisku, wracając, przed 'security' stoją pracownicy lotniska i każdemu kto nie ma założonej FFP2 wręczają taką i od razu przy nich każ zmienić niebieską na tę 'lepszą', taki jest obowiązek na lotnisku.. w samolocie już dowolna :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Nosacz lubi ten post.
 
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#362 PostWysłany: 28 Sie 2021 19:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 806
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
Muzeum Skody w Malda Boleslaw - obowiązkowo wstęp w maseczce FFP2. Możliwość zakupu na miejscu - 12 CZK.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#363 PostWysłany: 01 Wrz 2021 19:51 

Rejestracja: 21 Sty 2018
Posty: 7
Cytuj:
Z obowiązku testowania i wypełnienia formularza lokalizacyjnego zwolnieni są m. in.:

pracownicy transgraniczni (pendlerzy), dzieci do ukończenia 5 roku życia włącznie, osoby podróżujące do Czech z państw bezpośrednio sąsiadujących do 24h w uzasadnionym celu, osoby podróżujące tranzytem do 12h, pracownicy transportu międzynarodowego, zawodowi artyści i sportowcy.


Ktoś się orientuje czy to dalej obowiązuje? Mianowicie chodzi mi o 24h dla Polaków, bo chciałem zrobić małą jednodniówkę w Pradze flixem, ale przez tą pandemię byłem wyłączony ze śledzenia tych wszystkich obostrzeń i regulacji. Czy w praktyce jest to w ogóle sprawdzane? Czy bez obaw mógłbym przyjechać o 6 i wrócić o 23, bez żadnych testów, paszportów itd.?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#364 PostWysłany: 01 Wrz 2021 20:52 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 421
niebieski
Gov wprowadza w błąd, ponieważ czeskie przepisy nic nie mówią o "uzasadnionym celu" ->
Cytuj:
v případě cest do nebo ze sousedních zemí 24 hodin, necestují-li ze země s velmi vysokým nebo extrémním rizikem nákazy

i ten przepis nadal obowiązuje. W praktyce na granicach praktycznie i tak nie ma kontroli, ale takowa może być np. w knajpie.
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#365 PostWysłany: 01 Wrz 2021 21:59 

Rejestracja: 21 Sty 2018
Posty: 7
Faktycznie, znalazłem to ich rozporządzenie i potłumaczyłem sobie, więc wychodzi na to że faktycznie mogę sobie śmignąć bez stresów na taką jednodniówkę. Pocieszyłeś mnie, dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#366 PostWysłany: 02 Wrz 2021 18:35 

Rejestracja: 26 Maj 2013
Posty: 42
Loty: 202
Kilometry: 210 225
Jak to jest w praktyce z tym formularzem covidowym (https://plf.uzis.cz/)? Jadę do Czech samochodem, zatem nikt mi tego na granicy nie sprawdzi. Kwestia czy ktoś sprawdza ten formularz w hotelach, muzeach itd?

Jestem zaszczepiony i mam paszport covidowy, ale nie mam ochoty "sprzedawać" więcej moich danych osobowych. Pewnie to trochę irracjonalna obawa i może powinienem wypełnić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#367 PostWysłany: 02 Wrz 2021 18:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 806
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
Podczas moich dwóch pobytów nikt tego nie chciał. Oczywiście na granicach bez kontroli.
Góra
 Profil Relacje PM off
Przemk0 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#368 PostWysłany: 02 Wrz 2021 19:22 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 421
niebieski
Zdaje się, że formularz z danymi mają prawo sprawdzać tylko służby, a nie np. hotelarze. Oczywiście teoretycznie mogą to zrobić również wewnątrz kraju.
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
Przemk0 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#369 PostWysłany: 06 Wrz 2021 12:14 

Rejestracja: 21 Sty 2018
Posty: 7
Napisałem jeszcze dla pewności do Czeskiego Ministerstwa Zdrowia i Pani podesłała mi uaktualniony plik od 1 września.
Wynik z tego, że wciąż jest te 12 godzin (24 godzin dla sąsiadujących):
Cytuj:
(b) citizens of the European Union, including citizens of the Czech Republic and foreign
nationals holding a permit for long-term or permanent residence in the European
Union, transiting the Czech Republic by road or rail within 12 hours and not travelling
from a country with an extreme risk of infection, or travelling by road or rail to or from
the Czech Republic for a period not exceeding 12 hours or, in the case of travel to or
from neighbouring countries, 24 hours, unless they travel from a country with a very
high or extreme risk of infection; in the event of travel from countries with a very high
risk of infection, travel to the Czech Republic pursuant to this point, except for transit,
may be made only for the reasons set out in point III.10;


Tylko teraz właśnie dołożyli te powody:
Cytuj:
10. that “self-isolation” means keeping freedom of movement to the minimum necessary, with
the exception of:
(a) travel necessary to procure the basic necessities of life and care for children;
(b) travel strictly necessary to procure the care of animals, use the necessary financial
and postal services, and to refuel; this shall not apply to persons pursuant to point I.8;
(c) emergency travel to healthcare facilities;
(d) travel to social service facilities; this shall not apply to persons pursuant to point I.8;
(e) travel on urgent official business; this shall not apply to persons pursuant to point I.8;
(f) funerals; this shall not apply to persons pursuant to point I.8;


I teraz już sam nie wiem czy jest sens kombinować, czy może zasady zasadami i tak tego nie sprawdzają?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#370 PostWysłany: 06 Wrz 2021 12:29 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2901
złoty
@Suphis Kluczowe jest tu zdanie
Kod:
in the event of travel from countries with a very high risk of infection


Pełne zasady, w skrócie są tu: https://www.mvcr.cz/clanek/coronavirus-informace-mv.aspx
Polska jest dalej "zielona": https://koronavirus.mzcr.cz/wp-content/uploads/2021/09/Seznam-zemi-podle-miry-rizika-nakazy-od-06092021.png
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#371 PostWysłany: 06 Wrz 2021 22:46 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 421
niebieski
No właśnie. Z tego wynika, że z Polski nadal wjazd do 24 godzin bez konkretnych powodów.

W oryginale także to wyraźnie pisze:
Cytuj:
v případě cest
ze zemí z velmi vysokým rizikem nákazy je možno do České republiky podle tohoto
bodu, kromě tranzitu, cestovat pouze z důvodů uvedených v bodě III.10,
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#372 PostWysłany: 06 Wrz 2021 23:30 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2901
złoty
Noż, przecież Polska jest w strefie zielonej.
@Pudelek cytujesz fragment dotyczący przyjazdu z państwa o "bardzo wysokim ryzyku".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#373 PostWysłany: 07 Wrz 2021 00:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 843
srebrny
Na lotnisku w Pradze obowiązują chyba maseczki FFP2. Ogólnie to większość ludzi je nosi (wśród 99% ludzi, którzy noszą maski w pomieszczeniach). Nie jestem pewien tego wymogu, bo nie widziałem takiego info, ale widziałem jak strażnik nie chciał wpuścić jakiegoś Polaka bez FFP2. Tylko być może tak drastycznie zareagował, bo chłop miał zwykłą maseczkę, ale na brodzie.

Nic dziwnego, że Czesi to w większości ateiści 8-)

A maseczkę ffp2 można kupić w automacie przy wejściu na lotnisko za 25 koron.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#374 PostWysłany: 07 Wrz 2021 08:03 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
ghostwriter napisał(a):
Na lotnisku w Pradze obowiązują chyba maseczki FFP2

Nie tylko na lotnisku, ale w każdych publicznych przestrzeniach wewnętrznych w Republice Czeskiej.

Dokładnie przepisy mówią odnośnie masek:
včetně filtrační účinnosti alespoň 94 % dle příslušných norem (např. FFP2, KN 95), zdravotnická obličejová maska nebo obdobný prostředek naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek) normy ČSN EN 14683+AC

W praktyce tylko maski FFP2, FFP3 lub KN95 spełniają te normy.
Góra
 Profil Relacje PM off
ghostwriter lubi ten post.
ghostwriter uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#375 PostWysłany: 07 Wrz 2021 09:00 

Rejestracja: 21 Wrz 2020
Posty: 235
ghostwriter napisał(a):
Na lotnisku w Pradze obowiązują chyba maseczki FFP2.

kilka dni temu pisałem o tym jak to w praktyce u mnie wyglądało na lotnisku..
czechy-a-covid,1486,153951?start=360#p1462819
Góra
 Profil Relacje PM off
ghostwriter lubi ten post.
ghostwriter uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#376 PostWysłany: 07 Wrz 2021 18:25 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 421
niebieski
@Chupacabra
Wiem, powtórzyłem ten sam cytat co wstawiony wyżej ;)
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#377 PostWysłany: 09 Wrz 2021 22:31 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
Może komuś się przyda info:
Dziś kierowca Flixbusa na trasie Warszawa-Praga przed wpuszczeniem do autobusu sprawdzał szczepienia i testy. Podobno mieli jakaś kontrolę kilka dni temu przed granicą i autobus nie został wpuszczony do Czech, bo była jedną osoba bez testu/ szczepienia.
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
mezo23 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#378 PostWysłany: 12 Wrz 2021 15:03 

Rejestracja: 21 Sty 2018
Posty: 7
To trochę dziwne, bo skoro można być do 24h bez konieczności testów/szczepienia, to jak mogli zweryfikować ile ten ktoś tam będzie?
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#379 PostWysłany: 12 Wrz 2021 15:31 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2901
złoty
Mogło chodzić np. o osobę z paszportem z poza EU?

Inne zasady dotyczą podróżnych transportem prywatnym a inne transportem grupowym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#380 PostWysłany: 12 Wrz 2021 22:00 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
Nie wiem, ale może po tej sytuacji szefostwo Flixa narzuciło takie zasady. Zrozumiałam , że jak ktoś nie przedstawi szczepienia/testu nie wejdzie na pokład autobusu. Chyba że to nadgorliwy kierowca się trafił ;)
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
Antek12 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 502 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 26  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group