Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Bagan
#1 PostWysłany: 24 Paź 2017 22:02 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Prośba o wskazówki, jak zorganizować zwiedzanie świątyń - jedni mówią o 1-2dniach, inni nawet o tygodniu.
Gdzie spać? W Old Bagan ceny zaporowe - lepsze New Bagan czy Nyaung? Gdzie jeść?
Czym się poruszać? ile kosztuje wypożyczenie roweru? co zabrać? są jakieś sklepy, punkty na trasie?
Jakieś porady i wskazówki? Jak nie dać się oszukac?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Szalona Środa w PLL LOT: europejskie wojaże od 376 PLN. Loty do Afryki za 772 PLN Szalona Środa w PLL LOT: europejskie wojaże od 376 PLN. Loty do Afryki za 772 PLN
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
 Temat postu: Re: Bagan
#2 PostWysłany: 24 Paź 2017 22:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3536
srebrny
dzień dwa wystarczy
spać tam gdzie jest miejsce, z jedzeniem to samo
sklepy są, poruszaj się czym chcesz, możesz tez pieszo ale to za daleko moim zdaniem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bagan
#3 PostWysłany: 24 Paź 2017 22:29 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4065
złoty
1-2 dni na zwiedzanie Bagan, to chyba balonem :!:
Góra
 Profil Relacje PM off
jowa31 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bagan
#4 PostWysłany: 24 Paź 2017 22:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 207
Loty: 115
Kilometry: 260 313
niebieski
Nowy Bagan - minimalnie bliżej do świątyń niż z Nyaung. Większość hoteli/hosteli ma wypożyczalnie rowerów i e-bike'ów, koszt tego drugiego w okolicy 10 USD za dzień. Na zwykłym rowerze można, ale... upał, wiadomo. Niektóre hotele pożyczają rowery za darmo (w Nyaung na pewno w Green Land Motel). Jedzenie zdecydowanie w Nowym Bagan, większość knajp jest tam, przez to też jest znacznie głośniej, więc to czy chcesz mieć jedzenie pod nosem i hałas czy ciszę, ale dalej knajpy będzie determinować to gdzie poszukasz noclegu. Też się właśnie szykuję do Birmy i założyłam na zwiedzanie początkowo 3 dni, ale z przyczyn niezależnych ode mnie zostanie to skrócone do 2 dni mimo to myślę, że dam radę zobaczyć to co chcę. Szczerze mówiąc po 15 świątyni już i tak pewnie nikt ich nie odróżnia więc lepiej iść na jakość a nie na ilość.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bagan
#5 PostWysłany: 24 Paź 2017 23:53 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1642
niebieski
Na zwiedzanie przeznacz tyle czasu ile uważasz. W jeden dzień zobaczysz najważniejsze rzeczy, jak chcesz wszystko to i miesiąca nie starczy. Zatem sama decyduj.
Nocleg lepiej chyba w New Bagan. Są knajpy i sklepy. To zdecydowanie najbardziej, turystyczno-backpakerskie miejsce w całej Mjanmie.
Środek transportu samochód z kierowcą lub e-bike.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bagan
#6 PostWysłany: 25 Paź 2017 18:39 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
A gdzie dojeżdzają autobusy do/z Bagan i Inle oraz Mandalay? Czytałam, że gdzieś w ogóle za miastem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bagan
#7 PostWysłany: 25 Paź 2017 19:20 

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 146
Przystanek autobusów dalekobieżnych jest jakieś 6 km od Nyaung U. Gdybyś dojeżdżał z przesiadkami to pewnie wsiądziesz w zdezelowanego grata w Kyaukpadaung i ten jedzie przez centrum Nyaung U, ale prawdopodobnie kierowca i tak wysadzi cię na obrzeżach, gdzie będą czekali jego kolesie taksiarze.
Do Inle najwygodniej jechać busem, który zabierze cię spod hotelu, a w Nyaungshwe podwiezie pod wybrany hotel. Jeżeli wybierzesz autobus to czeka cię dojazd do dworca autobusowego taksówką.
Zwiedzanie elektrycznym rowerem, chociaż jak masz dobrą kondycję to można na rowerze. Na pewno nie pieszo.
O moim pobycie w Bagan możesz poczytać tutaj
https://jade-sobie.blogspot.com/2016/01/bagan.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
popcarol uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bagan
#8 PostWysłany: 14 Lis 2017 19:49 

Rejestracja: 03 Gru 2013
Posty: 519
srebrny
Czym poruszać się po Bagan - zwiedzać zamierzam e-bike'em. Ale czy jest alternatywa dla taksówek? Choćby z tego "dworca" 6 km od Nyuang U?
Pytam bo nie będę miała z kim podzielić kosztów. Jakieś tuk tuki? dzięki :)
_________________
Bali https://www.fly4free.pl/forum/bali-lipiec-2023-relacja-z-raju-prawie-na-zywo,215,171983
Malediwy https://www.fly4free.pl/forum/malediwy-ferie-2023-mathiveri-i-ukulhas,215,169789
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bagan
#9 PostWysłany: 15 Lis 2017 00:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 522
niebieski
Jak nie śpieszy się Tobie to masz taką alternatywę:
Załącznik:
2017-03-02_07-22-15 Tajlandia i Birma [GOPRO].jpg
2017-03-02_07-22-15 Tajlandia i Birma [GOPRO].jpg [ 869.23 KiB | Obejrzany 2083 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bagan
#10 PostWysłany: 30 Kwi 2019 19:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1407
niebieski
Z dworca autobusowego do New Bagan taxi kosztuje aż 8500 MMK, na dworcu jest tabliczka z cenami. Aczkolwiek lokalny Ryszard taxi driver wyjechał na początku z ceną 15000 MMK. Konia z karocą w okolicach dworca nie widziałem. Za bramą dworca stał jeden tuk tuk i w sumie żałuję, że go nie zagadałem o cenę, bo to 8500 MMK to dość wygórowana cena za 10 min jazdy jak na lokalne warunki.

Za ebike'a płaciłem na cały dzień płaciłem 3000 MMK ($2).

Moim skromnym zdaniem jeden dzień na zwiedzanie wystarczy, ale co kto lubi oczywiście. Drugiego dnia to już mi się nie chciało wchodzić do środka tych pagód.

Polecam wieżę widokową Nan Myint Tower. Wjazd $5, ale widok na całą okolicę konkretny. Czynne od 5 do 21, więc można załapać się na wschód czy zachód słońca tylko pewnie ludzi milion.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
gecko uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bagan
#11 PostWysłany: 08 Mar 2020 22:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Polecam przejazdzke balonem, tylko byl spory traffic balonowy. :)

Załącznik:
Bagan_Baloon.JPG
Bagan_Baloon.JPG [ 37.37 KiB | Obejrzany 528 razy ]
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
almukantarant lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group