Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 134 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 26 Sie 2022 15:42 

Rejestracja: 08 Kwi 2022
Posty: 70
W teorii PCR wystarczy żeby wjechać.
Jednak jest dość niejasne, czy trzeba by na miejscu robić test co 24h żeby móc podróżować. Z tego powodu odpuściłem sobie Chile i wybieram się bezpośrednio do Argentyny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast
Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel
#102 PostWysłany: 26 Sie 2022 17:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2026
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Na miejscu mobility pass nikt nie sprawdza, ale walidowane jest przy lotach krajowych na podstawie nr paszportu.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 26 Sie 2022 18:14 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7917
HON fly4free
Od 1 września nie ma już dotychczasowego specjalnie generowanego MP, o czym już tu było wspomniane z resztą, tylko obowiązuje ważny certyfikat szczepienia + paszport, więc nie wiadomo jak będzie to walidowanie przy lotach krajowych realizowane dla osób bez 3. szczepienia - możliwe, że trzeba będzie mieć aktualny test zrobiony, a może wystarczy certyfikat z dwoma szczepionkami?, nie wiadomo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 29 Sie 2022 03:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2011
Posty: 320
Loty: 1184
Kilometry: 2 349 936
platynowy
Nawet już nie trzeba robic C19.cl wcześniej on-line aby wjechać do Chile. Na granicy (lądowej) dostaje się kserówkę do wypełnienia i już.
Mevacuno nie było już potrzebne do lotów krajowych (27.08)
_________________
Image

"Turysta to ktoś, kto już od przyjazdu myśli o powrocie do domu, podczas gdy podróżnik nie wie, czy w ogóle wróci"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 30 Sie 2022 11:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1689
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
Z racji, że też się wybieramy w tamte strony w listopadzie, żywo mnie te wymagania interesują.
na teraz, wg strony chile.travel/en i ich FAQ wiadomo, że
- dzieci do lat 18 nie muszą mieć niczego pod warunkiem, że rodzice ich spełniają wymagania (czyli tak jak np. w USA)
- mobility pass jest bezterminowy, jest opcjonalny
- szczepienie potwierdzane jest na podstawie certyfikatu z kraju pochodzenia. Liczba dawek/ schemat szczepienia obowiązuje z kraju pochodzenia (czyli NIE tak jak np. w USA).
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 31 Sie 2022 16:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2011
Posty: 320
Loty: 1184
Kilometry: 2 349 936
platynowy
zawiert napisał(a):
Z racji, że też się wybieramy w tamte strony w listopadzie, żywo mnie te wymagania interesują.
na teraz, wg strony chile.travel/en i ich FAQ wiadomo, że
- dzieci do lat 18 nie muszą mieć niczego pod warunkiem, że rodzice ich spełniają wymagania (czyli tak jak np. w USA)
- mobility pass jest bezterminowy, jest opcjonalny
- szczepienie potwierdzane jest na podstawie certyfikatu z kraju pochodzenia. Liczba dawek/ schemat szczepienia obowiązuje z kraju pochodzenia (czyli NIE tak jak np. w USA).


Wjeżdżałem do Chile dwa razy w sierpniu, pierwszy raz lotniczo w Santiago a drugi lądowo z Boliwii koło SPDA z synem lat 17.
Do wjazdu lotniczego potrzebna była deklaracja C19.cl z kodem QR (sprawdzali w Atlancie przy boardingu czy jest ale nie skanowali kodu) - zarówno moja jak i osobno syna. Na miejscu w Santiago najpierw sprawdzanie QR-kodu z tej deklaracji, poprosili o nasz europejski certyfikat szczepienia (nikt nie skanował - tylko obejrzeli) i dostaliśmy z synem żółtą kropkę - zakwalifikowany do wjazdu, potem już oficer imigracyjny pytał tylko o pierwszy nocleg. Mój kolega miał mniej szczęścia bo nie dostał żółtej kropki od razu tylko skierowanie na test PCR, 20 minut później miał już kropkę.
Granica lądowa - nie zrobiliśmy wcześniej deklaracji C19.cl bo nie było internetu na Salarze więc facet w busie rozdał papierową deklarację C19.cl - marnej jakości kserówka, wypełniliśmy przy celnikach chilijskich i też było dobrze. Obejrzeli tylko europejskie certyfikaty szczepień i już bez żadnych żółtych kropek wpuścili do Chile.
Nikt nas nigdy nie zapytał o mobility pass w Chile. Ja miałem zrobiony ale syna nie zwalidowali więc nie mieliśmy drugiego QR-kodu. Mimo tego bez problemu wydali nam karty pokładowe z Calamy do Santiago.
Tak to wygląda na dzisiaj, co będzie w listopadzie? Nie wiadomo.
Acha - maseczki obowiązkowe na lotniskach, busach i samolotach, na ulicy opcjonalne chociaż zdecydowana większość ludzi nosi.
_________________
Image

"Turysta to ktoś, kto już od przyjazdu myśli o powrocie do domu, podczas gdy podróżnik nie wie, czy w ogóle wróci"
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#107 PostWysłany: 31 Sie 2022 21:22 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7917
HON fly4free
@hiszpan: a jak z maseczkami w sklepach, knajpach, hotelach itp.?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 31 Sie 2022 21:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2011
Posty: 320
Loty: 1184
Kilometry: 2 349 936
platynowy
Prawie wszyscy noszą zarówno w Chile jak i w Boliwii. Ale formalnie są nieobowiązkowe poza lotniskami i środkami transportu. Nikt nie robił mi problemów jak chodziłem czasami bez, zarówno na zewnątrz jak i w hotelach i restauracjach.
_________________
Image

"Turysta to ktoś, kto już od przyjazdu myśli o powrocie do domu, podczas gdy podróżnik nie wie, czy w ogóle wróci"
Góra
 Profil Relacje PM off
marek2011 lubi ten post.
marek2011 uważa post za pomocny.
 
      
#109 PostWysłany: 31 Sie 2022 22:11 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7917
HON fly4free
Dzięki, przydatne info.
To że generalnie noszą to się domyślam, tak samo jest w Meksyku i innych krajach szeroko pojętego regionu. Oni tam mają dziwnego pierdolca na tym punkcie, ale spoko, najważniejsze że nie jest to obligatoryjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 05 Wrz 2022 17:51 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7917
HON fly4free
Update z praktyki wjazdu po zmianie zasad od 1 września br.

1. Przy odprawie, przed wejściem do samolotu i po przylocie do SCL absolutnie nic nie jest sprawdzane: nikt nie pytał o szczepienie, test, czy cokolwiek związanego z tematyką covid. Nic nie trzeba wypełniać przed wylotem, ani w samolocie. Podróż na podstawie paszportu.
2. W drodze do kontroli paszportowej jest swoista "łapanka" na testy PCR - jest to kompletnie losowe i nie ma znaczenia, kto, kiedy i jak wyjdzie z samolotu, czy ma szczepienie, jakiej jest narodowości, skąd przyleciał itp. - panie zatrzymują i w przypadkowym porządku naklejają kółeczka z datą danego dnia : żółte - po sprawie, czerwone: test. Trudno mi ocenić co ile osób wypada test, ale patrząc na dość dużą kolejkę do rejestracji, która jest na antresoli powyżej strefy kontroli paszportowej, oceniłbym że z 10-20% wysiadających pasażerów dostaje czerwone.
3. Z tego co widziałem osoby z czerwonymi kółeczkami wracają potem do kontroli paszportowej z wydrukami autorizado, co chyba sugeruje, że wyniki testu są określane na miejscu.

Poza powyższym nie ma żadnych już innych punktów kontrolnych w tematyce cowidowej na drodze do wyjścia z lotniska.
Góra
 Profil Relacje PM off
hiszpan lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#111 PostWysłany: 05 Wrz 2022 20:38 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2331
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
A z jakiego kraju wlatywałeś?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 06 Wrz 2022 01:58 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7917
HON fly4free
@ansbach1: z Meksyku, ale po przylocie do SCL to nie ma żadnego znaczenia : wszyscy przylatujący się mieszają wychodząc z samolotów. Poza tym przelot LA z ich personelem naziemnym w MEX.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 06 Wrz 2022 14:24 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2331
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
W USA podobnie na miejscu nic nie sprawdzają, ale weryfikacja dokumentów następuje przy wylocie, dlatego może wynika to z miasta wylotu. Jeśli ktoś będzie leciał z Brazylii, to będzie dla mnie istotna informacja.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 07 Wrz 2022 21:37 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2331
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
On September 1st, the requirements to enter Chile were updated, eliminating the Traveler’s Affidavit (C19) and vaccine standardization. Now, at the time of embarking to Chile, the person must comply with the following:

Certificate of vaccination issued in the country where he/she was vaccinated. This certificate, along with the identity document, will be equivalent to the Mobility Pass.
If the traveler does not have the vaccination schedule for their country, they must show a negative result in a PCR test within a maximum of 48 hours from departure. This result allows travel but does not give accessto the Mobility Pass.
Diagnostic tests will be carried out randomly at the entry point to Chile. Confirmed cases shall be isolated according to the general health regulations.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#115 PostWysłany: 08 Wrz 2022 03:12 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7917
HON fly4free
Jeśli chodzi o krajówki po Chile - w przypadku LATAM można było zrobić odprawę on-line, ale nie dostaje się karty pokładowej. Trzeba po nią zgłosić się na lotnisku i jest wydawana po weryfikacji mobil passa lub certyfikatu szczepienia - muszą być trzy dawki. Zarazem według informacji przesłanej przez LA kto nie ma szczepienia może polecieć okazując test PCR wykonany w ostatnich 48 h przed wylotem; dotyczy to rejsów krajowych.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#116 PostWysłany: 23 Wrz 2022 14:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
Jeśli ktoś leci Sky, to nie da się zrobić checkinu online (zada mevacuno a ten jak wiadomo nie jest już potrzebny). Checkin na lotnisku bezproblemowy po okazaniu krajowego covid passu.

Btw. Po przylocie do Santiago lapanka na testy faktycznie przypadkowa-moj maz dostał czerwona kropke i został wytestowany. Dostaje się karteczkę z kodem do sprawdzenia wyniku-ten był dostępny po ok 6 h (a my byliśmy już w Valparaiso, wiec w sumie nie wiem co sie dzieje jak ktos wyjdzie pozytywny).
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 24 Wrz 2022 00:44 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2331
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
https://www.aviacionline.com/2022/09/ch ... -measures/

Zmiany od 1 X
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
marek2011 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#118 PostWysłany: 23 Paź 2022 11:19 

Rejestracja: 16 Wrz 2017
Posty: 175
niebieski
Wiem, że niby wszystko teraz jest jasne, ale już w raz w tym roku wyjazd do Chile mi się wysypał, także chciałbym prosić Was o potwierdzenie czy dobrze rozumiem obecna warunki wjazdowe. A zatem, osoby w pełni zaszczepione nie potrzebują dodatkowych testów przed wylotem, unijny certyfikat jest w pełni akceptowany. Osoby w pełni zaszczepione to takie które przyjęły 3 dawki i obecnie w Polsce po boosterze certyfikat nie traci ważności, a zatem będzie uznawany w Chile. W internetowch nic nie znalazłem odnośnie ile ważna jest szczepionka w Chile, jedynie ze certyfikat ma być ważny, czyli tak jakby akceptowali warunki kraju w którym certyfikat został wydany. Czy dobrze to rozumiem? Z góry dzięki za pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 23 Paź 2022 11:25 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7917
HON fly4free
@mateuszmtx dobrze rozumiesz, z resztą przy wlocie do Chile we wrześniu nikt nawet nie spojrzał - jak wspominałem - na szczepienia.
Według nowych zasad od 1 X już chyba zrezygnowali też z losowych testów dla obcokrajowców; nie dotyczy to wszystko Wyspy Wielkanocnej - tam dalej są odrębne restrykcje wjazdowe, opisywał to niedawno @cart.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
mateuszmtx uważa post za pomocny.
 
      
#120 PostWysłany: 24 Paź 2022 00:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 984
Loty: 276
Kilometry: 605 803
srebrny
Parę dni temu przekraczałem granicę lądową pomiędzy Boliwią i Chile w Hito Cajòn i wszysykim sprawdzali ważność testów. Miałem wydruk z IKP i patrzyli czy była trzecia dawka. Przypomnę tylko, żeby ktoś przypadkiem nie miał jakiegoś owoca bo wtedy będzie problem.
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
olajaw uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 134 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group