Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 129 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Lis 2020 10:32 
Awatar użytkownika

HON fly4free
W poniedziałek 9.11 ma być ogłoszone, w jaki sposób Chile będzie przywracać ruch turystyczny:

https://www.t13.cl/noticia/nacional/gob ... 05-11-2020

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#2 PostWysłany: 06 Lis 2020 21:10 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Za LL:
"The President today has instructed the Undersecretary of Public Health, Paula Daza, to prepare a sanitary protocol for strict entry for tourists who may want to arrive in Chile during the summer period,” said Health Minister Enrique Paris.
Subsequently, Undersecretary Daza explained that the protocol will be released next Monday, which will be “very strict.

Conclusion:
I would assume that those wishing to visit Chile must have a negative Covid-19 PCR test performed 72 to 96 hours before scheduled departure/arrival in Santiago, but we will know more in four days.
https://loyaltylobby.com/2020/11/06/chi ... mhide=true
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 10 Lis 2020 16:15 

niebieski
Nie wiem czy coś mi uciekło, ale nie znalazłem żadnych info na ten temat, wiec chyba wczoraj nic jeszcze nie ogłosili
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 10 Lis 2020 16:22 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Też rozglądam się, ale nic nie znajduję. Jak coś wpadnie mi w oko, dam znać.
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 10 Lis 2020 19:49 
Awatar użytkownika

platynowy
@tropikey @Zjadacz

Ogłosili, ogłosili -

Pod koniec miesiąca. Test + aplikacja. Bez kwarantanny.

To najważniejsze: Eso sí, no habrá restricción al origen de los visitantes y podrán viajar desde cualquier lugar del mundo, independiente de la situación epidemiológica de su país.

Tutaj informacje.
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.

#6 PostWysłany: 10 Lis 2020 20:00 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Dzięki :) Ty to masz zawsze dobre źródła informacji :D
Wygląda to całkiem niczego sobie. W tym roku to już tam nie dotrę, ale skoro we wrześniu 2021 mam być w Kolumbii (przynajmniej teoretycznie), to do SCL będzie już niemal rzut beretem.

EDIT: ma marginesie, to trochę mi to przypomina ruchy turystycznych krajów europejskich, które na sezon wakacyjny 2020 też bardzo chętnie się otwierały z możliwie jak najmniejszymi wymaganiami, a po wakacjach odbiły w drugą stronę. Ciekawe, jak to będzie wyglądało w Am. Śr. i Płd., bo przecież podobnie do Chile zadziałała Kolumbia, a wcześniej Ekwador, czy Kostaryka (nie wspominając o Meksyku, czy o Brazylii, bo zwłaszcza ta ostatnia, to zupełnie inna para kaloszy).
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 10 Lis 2020 21:07 

niebieski
My mamy bilety na druga polowe lutego (z promo Iberii) i chcielibyśmy jechać wiec to otwarcie granic cieszy - zobaczymy jak sytuacja u nich będzie wyglądała w kolejnych tygodniach i miesiącach ale chyba w wolnych chwilach zacznę już coś planować :D
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 10 Lis 2020 21:11 
Awatar użytkownika

Loty: 209
Kilometry: 341 692
niebieski
Dla mnie również informacja, która mnie cieszy. Mam nadzieję, że ruszy to w miarę i da się tam w pierwszym kwartale roku wybrać.... ;)

#9 PostWysłany: 12 Lis 2020 16:52 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Wzięte z tripadvisora - opublikowane przepisy:

https://www.diariooficial.interior.gob. ... 847382.pdf

Edit: wrzuciłem na szybkiego, a teraz widzę, że to akt zmieniający inną ustawę, więc trzeba się jeszcze dogrzebać do tych przepisów modyfikowanych, by mieć przed oczami całość.
 Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 13 Lis 2020 17:50 

Czyli test zapewne będzie trzeba okazać po przylocie już na miejscu. Wykonany 72h do 96h przed?
Jeśli lot z Berlina to około 20h (z WAW podobnie ale prawie 2x drożej...), to przy 72h mamy 52 zarówno na wykonanie testu, otrzymanie wyniku (bo mogą bez niego nie wpuścić do samolotu?) oraz dojazd na lotnisko. To wykonalne? Jak uważacie?
Przy 96h to trochę już zaczyna robić się bardziej "łatwe".
Pomijam już sam fakt by zdać test. Tego już się nie przewidzi ;)

Patrząc na loty to Berlin - jako tranzyt to ok.
Przesiadki w Madrycie, Brazylii czy Holandii aktualnie mogą sprawdzić problem? Z testem chyba nie?
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 15 Lis 2020 01:01 

niebieski
nie wiem już sam czy dobrze rozumiem - czy od turystów wjeżdżających do Chile będzie wymagało się negatywnego testu (72h) + 14 dniowy monitoring za pomocą aplikacji ale jeśli jesteś z kraju wysokiego ryzyka wg WHO to i tak masz 14 dniową obowiązkową kwarantannę ?

https://chile.as.com/chile/2020/11/14/a ... 87705.html
 Relacje PM off
tropikey lubi ten post.

#12 PostWysłany: 15 Lis 2020 09:05 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Też tak to rozumiem. Widzę, że na forum TA dot. Chile też o tym napisano.
 Relacje PM off  

#13 PostWysłany: 15 Lis 2020 11:18 

niebieski
Chciałbym wierzyć ze jest tak jak pisze PAP, tj. ta zasada będzie obowiązywać tylko przez 2 pierwsze tygodnie:

W trakcie pierwszych dwóch tygodni od otwarcia granicy, od 23 listopada do 7 grudnia, cudzoziemcy pochodzących z krajów wysokiego ryzyka, zgodnie z klasyfikacją Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) będą musieli przejść obowiązkowy 14-dniowy monitoring po przyjeździe do Chile. Nieprzestrzeganie monitoringu grozi grzywną, umieszczeniem w ośrodku medycznym lub wydaleniem z Chile, wszystko to na koszt turysty.

https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C7 ... ystow.html
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#14 PostWysłany: 16 Lis 2020 21:15 

już od 23 listopada? przyśpieszają.

Na stronie PAP piszą o 14 dniowym "monitoringu", na tej stronie chile.as.com jest wspominane o kwarantannie (o ile dobrze mi to przetłumaczyło). Także słabo.

Tutaj też piszą o kwarantannie raczej:
https://chilereports.cl/noticias/2020/1 ... -noviembre
Cytuj:
Entre el 23 de noviembre y el 7 de diciembre los extranjeros y chilenos no residentes que provengan de países con alta circulación comunitaria de Sars- Cov2 deberán hacer cuarentena durante 14 días y respetar la normativa sanitaria vigente.

Przeglądam stronę WHO ale coś nie mogę znaleźć listy krajów high-risk. Ktoś może dał radę do tego się dokopać?
 Relacje PM off  

#15 PostWysłany: 16 Lis 2020 23:00 

Nie widzę opcji edytuj, więc odpowiem niestety na swój post.

Chyba może o ten raport chodzić, Weekly Epidemiological Update, ostatnio z 10.11.2020
https://www.who.int/emergencies/disease ... n-reports/
Nie ma tam jako tako listy "high-risk", ale...

https://www.minsal.cl/covid-19-extranje ... lQ96561s04
Cytuj:
Entre el 23 de noviembre y el 7 de diciembre los extranjeros que provengan de países con alta circulación comunitaria de Sars- Cov2 deberán, además de tener un PCR negativo, un seguro de salud obligatorio, su pasaporte sanitario y completar seguimiento de estadía, deberán hacer cuarentena durante 14 días.

Transmisión comunitaria = community transmission => czyli ostatnia kolumna w tabeli na końcu powyższego raportu
Nie będzie zaskoczenie, że Polska to ma ;)

Ciekawy też jest z tego powyżej fragment:
un PCR tomado 72 horas antes de abordar el avión (a PCR taken 72 hours before boarding the plane)

A może i nawet lepsza jest ta: https://chile.travel/coronavirus
Co istotne: "Todo extranjero que ingrese al país deberá cumplir con las medidas sanitarias del país como uso de mascarilla, prohibición de circular en comunas en cuarentena o respeto al toque de queda."
 Relacje PM off  

#16 PostWysłany: 16 Lis 2020 23:09 

niebieski
No ale jeśli dobrze rozumiem podane źródła - kwarantanna dla krajów high-risk wg obecnych wytycznych znajdzie zastosowanie dla podróżujących od 23 listopada do 7 grudnia, a po tej dacie nie powinni to stanowić problemu tez dla podróżujących z Polski

Ciekawa sprawa z tym testem - jak podróż rozpoczynam w Mediolanie, mam przesiadkę w Madrycie (10h) na lot do Santiago - to czas 72h testu liczę od wejścia na pokład samolotu z Mediolanu czy Madrytu ?
 Relacje PM off  

#17 PostWysłany: 16 Lis 2020 23:22 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Logicznie z Madrytu.
 Relacje PM off  

#18 PostWysłany: 16 Lis 2020 23:34 

niebieski
Tez tak myśle, liczyłem na bardziej liberalna wykładnie :)

Chociaż trzeba cieszyć się i z tego, jakieś 13h na plus niż gdyby liczyć te godziny od wylądowania na miejscu

Edit: w sumie nam to za dużo raczej nie da w praktyce bo do Hiszpanii również będzie wymagany test

Ostatnio edytowany przez Zjadacz, 17 Lis 2020 10:16, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#19 PostWysłany: 16 Lis 2020 23:53 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Zalezy tez od testu. Kij brat jak robił w Krakowie test, to w wyniku po polsku miał info o daty i godzine wykazu (np. 28/10 11:55) a po angielsku miał tylko dzień kiedy zrobili banie (30/10) bez godziny. Wiec nie patrząc można mieć dodatkowe godziny
 Relacje PM off  

#20 PostWysłany: 17 Lis 2020 22:05 
Awatar użytkownika

Loty: 298
Kilometry: 647 930
niebieski
Myślicie, że przy powrocie do Madrytu konieczne będzie wykonanie testu w Chile? To komplikuję sprawę. Trochę szkoda bo ceny lotów w szczycie sezonu czyli styczeń-luty są zachęcające.

[ 129 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości