Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 129 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 26 Sie 2021 23:29 
Awatar użytkownika

platynowy
@kuba0999
Przesiadki są jak najbardziej dozwolone - na jednym bilecie jeśli nie musisz odbierać bagażu i jest on nadany do miejsca docelowego.

Wejdź na tą stronę - zjedź w dół do preguntas frecuentes i masz tam Sobre Conexiones Internacionales: Las conexiones internacionales están permitidas para todos los pasajeros (chilenos, residentes y no residentes). Al llegar al aeropuerto AMB, la autoridad sanitaria le asistirá en su control sanitario.

La medida de cuarentena y PCR negativo se exige a los viajeros que ingresan a Chile. Los pasajeros en tránsito, es decir con conexión a otro destino internacional, no deben cumplir con estos requisitos. El pasajero no puede salir de la zona de embarque para retirar equipaje ni realizar procesos migratorios.

Istnieje angielska wersja powyższej strony, ale jest z lekka nieaktualna. 8-)
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#62 PostWysłany: 27 Sie 2021 08:06 
Awatar użytkownika

HON fly4free
@kuba0999

Tak jak napisala @billabong sa normalnie dozwolone, potwierdzone przez LATAM, wpuszcza na poklad samolotu w wypadku tranzytu. Mialem bilet przez SCL do LIM i stad mocne zainteresowanie tematem. Zmienilem na bezposredni do LIM do musialbym siedziec 10h na lotnisku i nie moglbym z niego wyjsc.
3 ludzi lubi ten post.
kuba0999 uważa post za pomocny.

#63 PostWysłany: 27 Sie 2021 11:29 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Zmiana od 01.09.2021 w stosunku do obecnie obowiazujacych przepisow:

From September 1, the quarantine to enter the country will be reduced from ten to seven days.

https://chile.travel/en/traveltochileplan

Na tej samej stronie widnieje informacja:
Population vaccinated in Chile 84,3% z dnia dzisiejszego

Nie wiem jak to skomentowac
3 ludzi lubi ten post.

#64 PostWysłany: 27 Sie 2021 12:12 

niebieski
Na kiedy kiedy masz lot ?

Ja mam na listopad i trudno mi uwierzyć, ze będzie tam jeszcze kwarantanna dla zaszczepionych , przecież turystyka w Chile drugi rok z rzędu będzie miała duże problemy
 Relacje PM off  

#65 PostWysłany: 27 Sie 2021 12:21 

złoty
Byłem w Chile 2,5 roku temu i już wtedy nie zauważyłem żeby im specjalnie zależało na turystach, więc nie zdziwię się jak granica będzie nadal zamknięta podobnie jak w Australii czy nowej Zelandii
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.

#66 PostWysłany: 27 Sie 2021 12:22 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Mialem na przyszly weekend, ale zmienilem juz. Chcialem stopa zrobic 11h w SCL w drodze ''do LIM'', ale bez sensu siedziec tyle czasu na lotnisku.

Nie wiem czy to zmienia, skoro 84% jest zaszczepionych to na co jeszcze mieliby czekac?

#67 PostWysłany: 27 Sie 2021 12:28 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Większość zaszczepiło się szczepionką z AliExpress i nie wiedzą jeszcze czy będą musieli 3 dawkę im dać.
 Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.

#68 PostWysłany: 27 Sie 2021 14:18 
Awatar użytkownika

Loty: 296
Kilometry: 644 658
niebieski
Ja również mam na początek listopada i chociaż wszystko się może jeszcze zmienić 73 razy, to raczej nie liczę na szerokie otwarcie z możliwością wjazdu bez kwarantanny. Trochę szkoda biletów dlatego wymyśliłem, że dokupię do Iberii jakiegoś low costa (Sky, Jetsmart), do którego jeszcze sporo voucherów zostało i polecę gdzie indziej. Pytanie tylko jak potraktują taki transfer na osobnych biletach nawet bez nadawanego.

#69 PostWysłany: 27 Sie 2021 14:52 
Awatar użytkownika

HON fly4free
@kuba0999

Moze byc kiepsko, bo z pewnoscia odprawe bedziesz musial zrobic osobiscie (online nie przepuszcza bez pokazania fizycznie dokumentow), a co za tym idzie opuscic Transit Zone. Tutaj mowa o strefie tranzytowej a nie tzw. airside. Pytanie czy wogole wpusciliby Cie na poklad do SCL jesli nie masz na jednym bilecie stopa wlasnie tam tylko cel koncowy.
kuba0999 lubi ten post.
kuba0999 uważa post za pomocny.

#70 PostWysłany: 27 Sie 2021 15:29 
Awatar użytkownika

niebieski
Też o tym myślałem i rzeczywiście raczej dalej niż Berlin bym nie wyleciał. Trzeba liczyć na to, że jednak trochę im zabraknie pieniędzy turystów i na drugi sezon bez nich, nie będą mogli już sobie pozwolić. Dzięki!
2 ludzi lubi ten post.

#71 PostWysłany: 15 Wrz 2021 23:31 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Kolejna bufonada od Zeusa

Chile 1/10 się otwiera

As of October 1st Chile is Back! The waiting period is almost over, and soon we will be able to welcome you to visit Chile, enjoy our food, landscapes and tourist attractions! Find out everything you need to know before you travel here https://bit.ly/3tJH5NB

Image
 Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.

#72 PostWysłany: 15 Wrz 2021 23:55 

niebieski
Na jednym z forów podróżniczych czytałem, ze oprócz testów PCR bedzie obowiązywać póki co 5-dniowa kwarantanna (skrócona z 14 dni)
 Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.

#73 PostWysłany: 16 Wrz 2021 08:57 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

@Zjadacz jest take coś takiego

Daza warned visitors not to book their trip to Chile until their vaccination certificate was validated by the Chilean health ministry, which could take a month.

Więc może wszystko się zmieni jeszcze :)
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#74 PostWysłany: 16 Wrz 2021 11:21 
Awatar użytkownika

niebieski
Dzięki @Zeus za te wszystkie update'y !
Światełko się pojawiło i myślę, że jeszcze do 1.10 będą dokładać szczegóły. Mam nadzieje, że nie robią grand opening i ładnej strony dla garstki, która zdecyduje się siedzieć tydzień w hotelu.
Na marginesie te wszystkie obostrzenia już na miejscu, są absurdalnie "hiszpańskie". Maseczki na campingach itp.
Zeus lubi ten post.

#75 PostWysłany: 05 Paź 2021 12:15 

niebieski
Czy ktoś się orientuje jak wygalda od praktycznej strony otwarcie Chile w tym momencie ? Mało praktycznych info można znaleźć w necie

Mam bilety na 21 listopada, z możliwością Ew zmiany na 1 grudnia, polecę tylko jeśli zniosą obowiązująca obecnie 5 dniowa kwarantannę, zastanawiam się czy robić zwrot czy ryzykować z tym listopadem lub grudniem
 Relacje PM off  

#76 PostWysłany: 05 Paź 2021 12:54 

HON fly4free
jak masz możliwość zrobienia zwrotu do wstrzymaj się maksymalnie.
 Relacje PM off  

#77 PostWysłany: 05 Paź 2021 13:40 

niebieski
Mam na to właśnie około tygodnia, później IB zaakceptuje sama te zmiany (przerabiane już kilka kilkakrotnie)

Edit: na dodatek widzę ze w nowych opcjach nie mogę wybrać lotu liniami LATAM w żadna stronę (nie leciałem ani IB ani LA a chciałem od razu porównać które lepsze a była opcja lecieć w jedna stronę IB a w druga LA)
 Relacje PM off  

#78 PostWysłany: 06 Paź 2021 19:32 

niebieski
Od 1 listopada wjazd do Chile prawdopodobnie bez kwarantanny, tylko z testem (zaszczepieni)

https://tradenews.chile.travel/cambios- ... uarentena/
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
Mareckipl uważa post za pomocny.

#79 PostWysłany: 07 Paź 2021 16:38 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

We have great news for travelers! The conditions for entry to Chile have changed. As of November 1st, there will be no more mandatory 5-day quarantines when you arrive to the country. All you have to do is have your vaccination program complete and take a PCR test upon arriving. For more information, click on the link and find out everything you need to know to have a safe and amazing trip. https://www.chile.travel/en/traveltochileplan/ #ChileIsBack #PlanTraveltoChile

I potwierdzenie
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#80 PostWysłany: 08 Paź 2021 23:27 

Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
I to niezależnie z którego Państwa?

[ 129 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości