Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Ceny w Meksyku
#1 PostWysłany: 21 Sty 2020 17:59 

Rejestracja: 21 Sty 2018
Posty: 76
Witam!
Wybieram się na 10dniowy wyjazd do Meksyku - w planach stolica, Akumal, Tulum, Cancun. Ile pesos wziąć ze sobą w gotówce? Jakie są ceny żywności, napojów? Czy Revolut jest tam użyteczny?
_________________
Insta @marco_pollon
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Ceny w Meksyku
#2 PostWysłany: 12 Kwi 2021 17:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 513
Loty: 57
Kilometry: 106 100
niebieski
Może nieco odświeżę temat :)
Wiele forumowiczów - wybiera się, lub już wróciło z Meksyku - bardzo popularnego dziś kierunku :)
Parę słów chcę skierować właśnie do osób które wróciły :) m. in. jak fest gruby portfel musi być?
:) chcąc się wybrać na półwysep Jukatan.
Jak mniej więcej wyglądają ceny w sklepach, ceny owoców, pamiątek itp. Czy ceny różnią się w Cancun a poza miastem?
Bardzo byłbym wdzięczny za jakieś świeże info :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ceny w Meksyku
#3 PostWysłany: 12 Kwi 2021 17:47 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Możesz w przydrożnym barze zjeść dwie kanapki, tzw. tortas za 100 pesos, a możesz również zjeść Ceviche w restauracji za 400 pesos za sztukę. Tak jak wszędzie, zależy co jesz, gdzie jesz, jakie masz przyzwyczajenia.

Na wyspie Holbox w pysznej knajpce za dwa obiady z piwem lub inną horchatą płaciłem 300-350 MXN, to taki standard za dwie osoby w tańszej (ale dobrej i pysznej knajpce), do syta.
Standardem są napiwki, więc ponownie nikt Ci nie napisze ile musisz dać, dajesz ile uważasz, ja na całym świecie daje 10%, chyba że obsługa lub dania są wyjątkowo smaczne, wtedy daję więcej.

Weź więcej pieniędzy i wymieniaj co jakiś czas dolary, najwyżej przywieziesz. Jedzenie w Meksyku jest obłędnie pyszne.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ceny w Meksyku
#4 PostWysłany: 12 Kwi 2021 18:31 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
Nie wchodząc bardzo w szczegóły co gdzie kto je - załóż że ceny są na miejscu warszawskie, na pewno będzie dobrze. Znajdziesz, jak w Warszawie, oczywiście miejsca tańsze i droższe.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ceny w Meksyku
#5 PostWysłany: 12 Kwi 2021 21:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1035
srebrny
Mnie najbardziej zabolały taryfy. Ceny droższe niż w Dubaju ;)
Busiki ADO i colectivo oczywiście tanie, ale nie zawsze jeżdżą tam gdzie się chce i nie zawsze są pod ręką. W szczególności jak się podróżuje od hotelu do hotelu gdzie prawie nie ma wyjścia co do transportu - "taxi już na Pana czeka". Przemieszczenie się do hotelu na wyspę to: Taxi, prom, Taxi wychodzi drożej niż podróż z AUH do DXB :)
Ubera nie sposób zamówić na wybrzeżu. Niby w apce są dwa wozy w okolicy, ale każda próba zamówienia Ubera kończyła się niepowodzeniem.

Jedzenie - tu się zgadzam. Jak w Wawie.
Na plus ceny lokalnych owoców. Wiadomo. Na lokalnym targu mega tanie. Nawet pomidory tańsze niż u nas w sezonie :) Coś koło 2pln/kg wychodzilo.
Po przyjeździe do PL skoczyłem do marketu po Avokado i doznałem szoku cenowego. W PL cena jak za złoto, a w Meksyku liczone w grosikach ;)

Dużo kasy idzie na tipy, ale ludzie uczynni, mili i uśmiechnięci, a przy tym nienachalni, więc warto wziąć nieco więcej grosza na napiwki.
Góra
 Profil Relacje PM off
Ptehu lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ceny w Meksyku
#6 PostWysłany: 12 Kwi 2021 23:48 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
ofer ,
super napisane, dokładnie, ludzie w większości są wspaniali, bardzo pracowici, zasługują na napiwki, warto mieć ze sobą dużo drobnych. Napiwki zostawia się wchodząc do cenoty, za udostępnienie szafki, za zrobienie zdjęcia przez ratownika w cenocie, przy pożyczeniu kamizelki ratunkowej, ale warto.

Niesamowicie pracowici, czasami z dzieckiem na barkach sprzedają na autostradzie w dymie, kurzu, słońcu, zlani potem, batoniki orzechowe za pół dolara.. ja tam nie miałem serca odmówić komuś napiwku, są wdzięczni nawet za te najmniejsze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ceny w Meksyku
#7 PostWysłany: 19 Kwi 2021 07:21 

Rejestracja: 05 Sty 2018
Posty: 19
Ogólnie jak czytam relacje, czy sprawdzam ceny na google maps (jak jest zdjęcie menu z datą) to mam wrażenie że przez ostatni rok wszystko poszło z 30% do góry :,-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 14 Sty 2022 20:42 

Rejestracja: 26 Sie 2013
Posty: 112
A jak z płaceniem kartą w sklepach/knajpach w Meksyku? Czy jest to równie powszechne jak u nas?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 14 Sty 2022 20:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2203
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Tak nie ma najmniejszego problemu, praktycznie wszędzie.
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ceny w Meksyku
#10 PostWysłany: 14 Sty 2022 21:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2017
Posty: 145
niebieski
@barbo to zależy. W kurortach nie ma problemu, gdziekolwiek na prowincji jest problem. Nawet w często omawianym na forum Akumal w „centrum” nie mogłem znaleźć sklepu, ani knajpy w której można płacić karta.
Bankomat jest dopiero w Oxxo (coś jak żabka, tylko zawsze pełno obsługi, ale tylko jedna przy kasie ;) w tych sklepach można płacić karta) przy plazy, ale z koszmarna prowizją.
Z 6 cenot tylko w jednej można było płacić kartą (ale też tylko jedną z tych najpopularniejszych odwiedziłem.)
Nie wiem jak w Chichen Itza ale np. W Uxmal też nie można było płacić kartą co mnie już mocno zaskoczyło.

Bez problemu w każdym hotelu i na stacjach benzynowych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ceny w Meksyku
#11 PostWysłany: 17 Sty 2022 08:01 

Rejestracja: 26 Sie 2013
Posty: 112
Ile można dostać za dolara/euro w kantorach w Cancun (styczeń 2022)? Czy bardziej się opłaca w bankomacie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ceny w Meksyku
#12 PostWysłany: 17 Sty 2022 10:07 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22449
Bankomat -> prowizja, ale po to jest inny temat
Kantor -> dobre kursy, trzeba jedynie ciut poszukać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ceny w Meksyku
#13 PostWysłany: 17 Sty 2022 11:01 

Rejestracja: 26 Sie 2013
Posty: 112
@Zeus
Dobre kursy, to ile dziś (w tym miesiącu)? 19, 19.50 peso za dolara? Ile za euro? Proszę podaj konkretnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ceny w Meksyku
#14 PostWysłany: 17 Sty 2022 11:02 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22449
Euro w takich krajach nie biorę, tylko USD
Między 19.5-21 było w listopadzie. Im dalej od kurortów to lepszy kurs był.
Góra
 Profil Relacje PM off
barbo lubi ten post.
barbo uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ceny w Meksyku
#15 PostWysłany: 17 Sty 2022 11:33 

Rejestracja: 26 Sie 2013
Posty: 112
Dziękuję, Zeus. A czy jest problem z wymianą dolarów sprzed 2009. Dostałem w banku małe głowy z 2006, 2008 roku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ceny w Meksyku
#16 PostWysłany: 17 Sty 2022 11:40 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22449
Wątpię zeby był jakiś problem z tym.
Góra
 Profil Relacje PM off
barbo uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ceny w Meksyku
#17 PostWysłany: 17 Sty 2022 12:53 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
W Ameryce Środkowej zazwyczaj nie ma problemu ze starszymi banknotami USD, takie problemy występują natomiast bardzo powszechnie w Azji gdzie niektórych starszych nominałów albo wogóle nie przyjmują w kantorach albo z dużym dyskontem.
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ceny w Meksyku
#18 PostWysłany: 17 Sty 2022 17:11 

Rejestracja: 12 Mar 2017
Posty: 302
Loty: 54
Kilometry: 160 144
barbo napisał(a):
Ile można dostać za dolara/euro w kantorach w Cancun (styczeń 2022)? Czy bardziej się opłaca w bankomacie?


USD - 19-19,35
EUR - 21,4 - 21,85
Góra
 Profil Relacje PM off
barbo uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group