Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 204 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#21 PostWysłany: 09 Lis 2020 12:01 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 64
Częściowo mogę już sama sobie odpowiedzieć, na trasie WAW LIS REC nie sprawdzali nic oprócz PLC na pierwszym odcinku, i wystarczyło powiedzieć, że mamy online. Jeżeli chodzi o restrykcyjne to nie wiem jak jest w większych miastach,nie zostawałam w Recife, ale w Porto de Galinhas maseczki tylko w pomieszczeniach zamkniętych, na ulicy/plaży nosi może 1%
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Urlop na Teneryfie: 4 dni w 4* hotelu ze śniadaniami za 1327 PLN. Wylot z Krakowa Urlop na Teneryfie: 4 dni w 4* hotelu ze śniadaniami za 1327 PLN. Wylot z Krakowa
Wczasy w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Rodos od 2060 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Rodos od 2060 PLN. Wyloty z 5 miast
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#22 PostWysłany: 09 Lis 2020 13:05 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4065
złoty
PLC? To na Portugalię jest wymagane?
Miałaś ubezpieczenie, ew.jaka firma?!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#23 PostWysłany: 09 Lis 2020 16:18 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 64
https://portugalcleanandsafe.pt/en/pass ... cator-card

Mam ubezpieczenie Warta Travel, ale nie wiem czy to ma jakieś znaczenie :)
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#24 PostWysłany: 20 Lis 2020 20:53 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 485
złoty
Na dzisiejszym rejsie LATAM z FRA do GRU nikt o test na covid nie pytal. Pytali natomiast o bilet powrotny, trzeba było pokazać rezerwację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#25 PostWysłany: 22 Lis 2020 01:48 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 485
złoty
Po pierwszym dniu na miejscu mogę stwierdzić, że w Brazylii maseczki wewnątrz nosi praktycznie każdy i jest to pilnowane. Na zewnątrz też sporo osób nosi. Dziś w pensjonacie na wolnym powietrzu sprawdzali nam nawet temperaturę co w tych okolicznościach wydaje mi się przesadą. Ciągle niektóre muzea są zamknięte, ale jest plan otworzenia, może nawet w grudniu.

Byłem mocno zdziwiony gdy się dowiedziałem, że tu szkoły są ciągle zamknięte od 9 miesięcy, przynajmniej w stanie Sao Paulo.
Góra
 Profil Relacje PM off
OSK lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#26 PostWysłany: 30 Lis 2020 09:36 

Rejestracja: 05 Lut 2016
Posty: 65
my mamy lot KLM na trasie Berlin-Amsterdam-Rio de Janeiro - wylot 7 stycznia , powrót 21. Wiem, że sporo czasu jeszcze zostało do podróży i wszystko może sie zmienić ale zastanawiam się czy na dzisiaj ktoś (Holandia, Niemcy) może wymagać od nas testu zrobionego przed wylotem z Brazylii..szperam w necie - na razie żadnej informacji potwierdzającej nie znalazłam - może ktoś ma jakieś doświadczenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#27 PostWysłany: 30 Lis 2020 10:09 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
W miesiąc może stać się wszystko, od zakazu lotów po rozluźnienie zasad transferowych. Ja bym patrzył na zasady w Brazylii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#28 PostWysłany: 30 Lis 2020 10:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1886
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Dokładnie. Przy ewentualnych transferach raczej mniejsze prawdopodobieństwo, że coś może się zmienić na minus. Zdecydowanie ważniejsze to co się dzieje w miejscu docelowym.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#29 PostWysłany: 30 Lis 2020 11:27 

Rejestracja: 05 Lut 2016
Posty: 65
oczywiście - cały czas będziemy obserwować zasady panujące w Brazylii - i oby wszystko doszło do skutku:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#30 PostWysłany: 16 Gru 2020 18:02 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 485
złoty
Odpowiem na pytanie @ann_a_k tutaj, zamiast w relacji, więcej osób skorzysta.

Po 18 dniach spędzonych w Brazylii mogę stwierdzić, że dyscyplina pod kątem COVID jest tam chyba większa, niż w Polsce. Jak już pisałem poprzednio, maski wewnątrz nosi w zasadzie każdy. Na zewnątrz nosi znacząca większość, a w niektórych miejscach niemal wszyscy, więc wnioskuję, że może to być obowiązkowe. Przed każdym lokalem środek do dezynfekcji - często są to żele, nie wysuszające skóry i przyjemniejsze w zapachu niż 70% alkohol najczęściej dostępny w Polsce (nie wiem, jak ze skutecznością).

Muzea są zamknięte wszystkie, nie widziałem wyjątku, ale z korespondencji z jednym z nich wynika, że jeszcze w grudniu zaczną się otwierać. Kościoły w większości miejsc również są zamknięte, choć zawsze otwiera się je na msze - jeśli komuś bardzo zależy, może je więc zwiedzać z samego rana lub wieczorem. Są wyjątki - np. w Rio katedra i kościół Candelaria były cały czas otwarte, inne znaczące jednak zamknięte. W Brasilii katedra zamknięta, ale kościół Dom Bosco otwarty.

Sprawdzałem wiele parków narodowych i wszystkie były otwarte poza jednym - niesamowitym Cavernas do Peruacu, ale ten park jest tak daleko, że i tak go nikt raczej nie ma w planach ;) Ja miałem, ale tym razem musiałem zrezygnować. Inne miejsca na wolnym powietrzu (np. Chrystus Zbawiciel) są raczej otwarte.

Oczywiście wszystkie restauracje i hotele otwarte, więc pod kątem turystycznym można śmiało jechać.
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#31 PostWysłany: 18 Gru 2020 09:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Niestety, niemiła niespodzianka dla planujących wyjazd do Brazylii - jak doniósł ktoś na forum TA, tam również wprowadzają wymóg testu PCR (art. 7):

https://www.in.gov.br/en/web/dou/-/port ... -294872503

Wchodzi to w życie 30.12.2020, nie ma określonego czasu obowiązywania. Sam test ma być wykonany w ciągu 72h przed lotem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#32 PostWysłany: 18 Gru 2020 09:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1129
Loty: 208
Kilometry: 364 960
platynowy
Wczoraj kupiłem bilety do Brazylii, bo testów nie trzeba... :roll:
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#33 PostWysłany: 18 Gru 2020 10:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4095
HON fly4free
@wasil10 Wiele OTA i lini lotniczych (zwlaszcza z USA, ale ostatnio nawet LOT) pozwala na anulowanie biletow bezkosztowo do 24h od zakupu. A niekiedy nawet do polnocy nastepnego dnia po zakupie. Warto sprawdzic...
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wasil10 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#34 PostWysłany: 18 Gru 2020 11:48 

Rejestracja: 05 Lut 2016
Posty: 65
po prostu nie wierze...czy to jest informacja potwierdzona? - łudzę się, że nie wprowadzą ...


Ostatnio edytowany przez Abcn, 18 Gru 2020 14:35, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#35 PostWysłany: 18 Gru 2020 11:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Link, który podałem prowadzi do ich oficjalnego publikatora aktów prawnych, więc wątpliwości raczej nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#36 PostWysłany: 18 Gru 2020 13:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 990
Loty: 276
Kilometry: 605 803
srebrny
Ciekawe co z osobami które będą już zaszczepione??
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#37 PostWysłany: 18 Gru 2020 13:19 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4065
złoty
To było pewne już od początku grudnia. Po wyborach samorządowych wszyscy zgodnie mówili, że będą restrykcje...oby tylko na tym się skończyło, gdyż przewidywania były czarniejsze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#38 PostWysłany: 18 Gru 2020 14:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1129
Loty: 208
Kilometry: 364 960
platynowy
jaco027 napisał(a):
@wasil10 Wiele OTA i lini lotniczych (zwlaszcza z USA, ale ostatnio nawet LOT) pozwala na anulowanie biletow bezkosztowo do 24h od zakupu. A niekiedy nawet do polnocy nastepnego dnia po zakupie. Warto sprawdzic...


Taki miałem plan, napisałem do linii (bezpośrednio u nich kupowałem), jednak nie ugięli się ;), przekroczyłem wymagane 24h o kilka godzin. No nic, trudno.
Jak nic nie zmienią dalej w te kilkadziesiąt dni na jeszcze gorsze, (nie)lecimy z testami.
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#39 PostWysłany: 18 Gru 2020 16:05 

Rejestracja: 05 Lut 2016
Posty: 65
-- 18 Gru 2020 15:37 --

właśnie zapisaliśmy się na testy - nie poddajemy się. Zastanawia mnie tylko zapis:
II - Oświadczenie o stanie zdrowia podróżnego (DSV) wypełnione (w formie drukowanej lub cyfrowo) wraz z umową w sprawie środków sanitarnych, które muszą być przestrzegane w danym okresie w kraju

i teraz nasuwa sie pytanie czy sam test w języku angielskim wystarczy - czy wykonać test + zaświadczenie o stanie zdrowia również w języku angielskim?
ktoś doradzi?

-- 18 Gru 2020 16:05 --

ok wydaje mi się , że już wiem - deklaracja wypełniana najprawdopodobniej w samolocie gdzie deklarujemy stosowanie się do restrykcji panujących w Brazylii:)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#40 PostWysłany: 24 Gru 2020 10:16 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1714
Loty: 642
Kilometry: 1 085 513
srebrny
Oficjalny dokument odnośnie testów PCR

M.in. Dzieci poniżej 12 lat wyłączone z obowiązku testowania, w przypadku lotów z tranzytem(na jednym bilecie) 72h liczą się do momentu rozpoczęcia pierwszego odcinka.

https://www.in.gov.br/en/web/dou/-/port ... -296122366

Ciekawi mnie to:

test must be carried out in a laboratory recognized by the health authority of the country of departure;

Jak zamierzają to weryfikować? Zamierzam zrobic test w szpitalu, który nie jest centrum testowym dla przeciętnego Kowalskiego, ciekawe czy ktoś mógłby się do tego przyczepić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 204 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group