Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 191 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#81 PostWysłany: 03 Lip 2021 02:04 
Awatar użytkownika

Loty: 229
Kilometry: 506 407
niebieski
-- 03 Lip 2021 01:53 --

W Mediolanie pokazałem właśnie test z IKP i pani nie chciala tego uznać bo odpowiedzi są po Polsku a nie po Angielsku . Więc miałem wynik pobrany w wersji angielskiej z miejsca gdzie robiłem pcra i to bylo ok . Dalej już przedstawialem tylko ten wynik w wersji angielskiej . Rzeczywiście ten certyfikat jest do bani, dopiero później to zobaczyłem.

-- 03 Lip 2021 02:04 --

No i to jeszcze sprawdzali, trzeba wypelnic i wydrukowsc sobie. https://formulario.anvisa.gov.br/?lang=en

Image
 Relacje PM off
man4business lubi ten post.
worminfested uważa post za pomocny.

#82 PostWysłany: 05 Lip 2021 19:18 

Właśnie wróciłem po ponad 2 tygodniowym pobycie, więc podzielę się kilkoma spostrzeżeniami.

Wjazd:
Leciałem z Barcelony, przez Lizbonę do Rio de Janeiro. Jedyne miejsce, gdzie sprawdzano mi test to właśnie Barcelona przy wydaniu BP (nie mogłem wygenerować elektronicznie), potem w Lizbonie tylko zapytali, czy mam takowy oraz czy wypełniłem deklarację Anvisa. W samolocie LIS-RIO pustki, w ekonomicznej można było złapać wolną czwórkę i całą podróż przespać.

Pobyt:
W samym Rio pandemia mało wyczuwalna. Niby maski trzeba nosić, ale nikt tego nie sprawdza, ani nie zwraca uwagi. Na Copacabanie sporo imprez itp. Atrakcje otwarte, tak samo restauracje. Byłem również w kilku mniejszych miejscowościach, sytuacja podobna. W Sao Paulo trochę bardziej restrykcyjnie, niektóre restauracje zamykają się o 21, ludzie bardziej zwracają uwagę na maski. Turystów niewielu (w samolocie do Rio byliśmy chyba jako jedyni z Europy), co pozytywnie wpływa na ceny noclegów. Ogólnie polecam, atrakcje normalnie mocno oblegane (np. Jezus w Rio) dostępne bez tłumów, więc można sobie zwiedzać w fajnych warunkach.

Powrót:
Wrcałem SP->LIS->WAW. W SP nie ogarniali paszportu EU COVID, więc musiałem zrobić test (antygenowy), ale już po przylocie do Portugalii na kontroli granicznej pokazałem paszport i wystarczyło, to samo w Polsce, tak więc trafiając na osobę bardziej ogarniętą (lub mającą wywalone) mogłoby się udać nawet bez testu.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.

#83 PostWysłany: 05 Lip 2021 19:32 

srebrny
erfly napisał(a):
Jedyne miejsce, gdzie sprawdzano mi test to właśnie Barcelona przy wydaniu BP
Ale nadal musi to być PCR, prawda?
 Relacje PM off  

#84 PostWysłany: 06 Lip 2021 08:54 

man4business napisał(a):
erfly napisał(a):
Jedyne miejsce, gdzie sprawdzano mi test to właśnie Barcelona przy wydaniu BP
Ale nadal musi to być PCR, prawda?

Dokładnie.
 Relacje PM off  

#85 PostWysłany: 24 Lip 2021 19:54 

Loty: 190
Kilometry: 267 279
niebieski
Hej, jak na dziś wygląda sytuacja w Brazylii i Ameryce Południowej?
Ktoś jest? Był?
Za 2 miesiące mam lot do Ameryki Pd i na teraz nie wygląda to ciekawie.
Miałem lecieć na 3-4 miesiące ale ciemno to widzę :)
Sytuacja wygląda jak każdy widzi:
Brazylia - 50000 nowych przypadków dziennie. Masowe protesty. Już do faweli się nie wybiorę bo jest wysokie ryzyko zagrożenia życia
Boliwia - ?
Paragwaj się powoli otwiera.
Kolumbia - rozszerzony okres przymusowej izolacji do 31.08 i przedłużony okres zagrożenia epidemicznego do 31.08. Nadal pozostają zamknietę granice lądowe kraju. Masowe protesty w Bogocie. Poza tym jest to drugi kraj po Brazylii z największą dzienną liczbą nowych zakażeń
Ekwador - chyba jedyny kraj do którego można spokojnie bez obaw polecieć.
Chile - granice póki co zamknięte do 27.07. Nie wiadomo co dalej rząd postanowi.
Peru - stan wyjątkowy (Estado de emergencia) przedłużony do 2 września tego roku
Chętnie bym już tylko poleciał do części krajów ale jak mam płacić za 3-4 testy i jeszcze połowa atrakcji może być zamknięta to wole sobie odpuścić wyjazd.
Ktoś się wypowie w temacie.
Ma może ktoś namiar na flyTAP aby przebookować bilety? Przebookować a nie zamienić na voucher.
Proszę moderatorów watek przenieść a nie usuwać.
 Relacje PM off  

#86 PostWysłany: 24 Lip 2021 21:18 

złoty
Przecież już wszystko wiesz w temacie.
A do TAP numer to: 00 351 21 123 4400
 Relacje PM off  

#87 PostWysłany: 24 Lip 2021 21:24 
Awatar użytkownika

niebieski
Jestem już prawie miesiąc w północnej Brazylii i powoli zmierzam na południe . Jeżeli boisz się covida to zostań w domu. Jak ja wylatywałem było 100 tys dziennych zakażeń . Czyli w tej chwili jest polowe mniej. Życie toczy się normalnie , to co mnie interesuje do tej pory wszystko zrealizowałem . Wycieczki do dżungli odbywają się normalnie , promem płynąłem Amazonką w takim ścisku że lokalsi nie mieli gdzie hamaków rozwieszać . Czy nosisz maseczkę to twoja sprawa, na powietrzu nie zakładam a w zamkniętych przestrzeniach lepiej uszanować innych i nosić . Bilety na autobus wyprzedane w 100 % nawet trzy dni przed odjazdem. Wszystkie knajpy i agencje turystyczne funkcjonują . Wieczorem na ulicach kwitnie życie towarzyskie, alkohol leje się litrami. Tak było np wczoraj w Sao Luis na starym mieście . Bezdomnych szczepią tylko jedną dawką bo na drugą już by ich nie znaleźli . Ja wychodzę z założenia że trzeba korzystać z życia bo jest ono za krótkie żeby czekać aż covid wygaśnie . Pozdrawiam z Sao Luis :D

Image
 Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.

#88 PostWysłany: 25 Lip 2021 15:15 

niebieski
A wiesz jak z Sao Luis dostać się do Parque Nacional dos Lencois Maranhenses.
Czy samoloty, busy po Ameryce Południowej kursują w miarę punktualnie?
I na jakiej stronie kupujesz bilety?
W sensie, że nie ma opóźnień wielogodzinnych lub kursy są odwołane.
Wiem, że w Brazylii wszystko jest otwarte bo mam kontakt z właścicielem hotelu, gdzie będę nocował w Recife.
A jak wygląda z bezpieczeństwem w Brazylii? Dużo protestów? Dużo rozbojów na ulicach?
W Brazylii chciałem zwiedzić jak najmniej. Cos z listy: Recife+Olinda, Salvador, Sao Paulo, Curitiba, Rio de Janeiro, Sao Luis + Park i Manaus.
Zwiedzanie samej Brazylii planuje na inny czas. Zamierzam zwiedzić Kolumbię, Ekwador, Peru i Boliwię oraz jak czas pozwoli pobyć 12 dni w Paragwaju.
No i tu pytanie - czy Kolumbia, Ekwador, Peru Boliwia w okresie październik - grudzień/styczeń to dobry czas na zwiedzanie?

@jacek96
Przy okazji - dzięki za telefon do TAP . Ale to nie ten numer telefonu.
Nie znam francuskiego ale tamten był cos w stylu: 00351825534400

Ostatnio edytowany przez mathew77, 26 Lip 2021 10:51, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#89 PostWysłany: 25 Lip 2021 18:32 
Awatar użytkownika

niebieski
Z Sao Luis jechałem dzisiaj o 6 rano i o dziwo przyjechaliśmy do Barreirinhas pół godz. przed czasem. Ale już na trasie Salinopolis - Sao Luis było 7 godz opóźnienia :o Kupuje bilety na różnych stronach , na deonibus nie trzeba CPF , ale kupowałem również bezpośrednio u przewoźnika z wygenerowanym CPF . Można również w kasach na dworcu wtedy jest taniej ale nie zawsze są wolne miejsca, szczególnie na autobusy nocne . Samoloty dosyć tanie ale pod warunkiem ze bilet kupisz ze trzy tyg przed planowanym lotem. O bezpieczeństwie w Brazylii można by pisać książki ale o tym chyba każdy wie. Rozwaga i pokora. Teraz jest zima ale na północy pogoda idealna. Pod koniec września niektóre laguny ponoć już wysychają w Lencois . Zaraz jadę zobaczyć jak wyglądają teraz czyli po porze deszczowej :D Acha wczoraj w Sao Luis przeszła ulicami jakaś manifestacja ale było spokojnie i nie wiem czego dotyczyła , zakorkowało tylko miasto.

Image
 Relacje PM off
mathew77 lubi ten post.
mathew77 uważa post za pomocny.

Temat postu: Covid test
#90 PostWysłany: 07 Sie 2021 19:24 

niebieski
Witam, przed lotem do Brazylii wymagany jest test wykonany do 72h przed odlotem.
Testy mogę zrobić w Lizbonie na lotnisku lub w Porto na lotnisku a wyniki mam w ciągu 12h.
Brazylia podaje, że test musi być wykonany w akredytowanym punkcie.
Skąd mam wiedzieć, który punkt wykonujący testy w Portugali (Porto, Lizbona) posiada akredytację rządu Brazylii i testy wykonane na COVID będą ważne po wylądowaniu w Brazylii.
Czy raczej oni tego za bardzo nie sprawdzają?
Wykonywał ktoś ostatnio testy RT-PCR przed wylotem do Brazylii w Portugalii?
Jeśli tak to gdzie?
 Relacje PM off  

#91 PostWysłany: 08 Sie 2021 02:25 

srebrny
Jedyne miejsce, gdzie test będzie sprawdzany, to checkin przed twoim lotem z Portugalii do Brazylii. Potem nikt o nic się nie pyta. Nikt też (pracownik danej linii lotniczej) nie zawraca sobie głowy, czy "laboratorium jest akredytowane" - ale akurat wszystkie wykonujące PCR są akredytowane.
 Relacje PM off
Anderstud lubi ten post.

Temat postu: Re: Covid test
#92 PostWysłany: 08 Sie 2021 11:07 

Loty: 911
Kilometry: 876 816
platynowy
mathew77 napisał(a):
Testy mogę zrobić w Lizbonie na lotnisku lub w Porto na lotnisku a wyniki mam w ciągu 12h.

Ile kosztują te testy na lotnisku w Lizbonie?

#93 PostWysłany: 10 Sie 2021 01:10 

srebrny
Ceny PCR-ów to 90 euro w trybie normalnym - czyli wynik podobno do 12 godziny (dla pasażerów TAP niewielka zniżka, chyba do 85 euro), a w trybie awaryjnym (wynik do 2 godzin) w cenie 150 euro. Zaleta taka, że lab jest czynny długo, oficjalnie do 20-tej, a mi napisali, że jakoś dziwnie, nawet do 21:25 (serio, taką godzinę podali...). Dodam, że osobiście nie skorzystałem, tylko sondowałem temat (po wypełnieniu formularza napisali do mnie maila i tak z nimi wymieniałem pytania).
 Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.

Temat postu: Re: Covid test
#94 PostWysłany: 10 Sie 2021 21:51 

niebieski
Sudoku napisał(a):
mathew77 napisał(a):

Ile kosztują te testy na lotnisku w Lizbonie?

Kosztowały 80€ jak masz bilet i lot z linia TAP. Juz sa po 85€.
 Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.

#95 PostWysłany: 10 Sie 2021 22:07 

Loty: 911
Kilometry: 876 816
platynowy
Myślałem, że może są jakoś znacząco taniej niż w PL, ale jednak nie.
Dzięki.

#96 PostWysłany: 10 Sie 2021 22:34 

niebieski
Sudoku napisał(a):
Dzięki.

Lizbona - 85€ - 390PLN
Poznań - 290PLN.
100PLN różnicy
 Relacje PM off  

#97 PostWysłany: 11 Sie 2021 04:07 

Orientuje się ktoś jaka obecnie sytuacja jest w Brazylii (szczególnie Rio)

1) covid - czy coś jest zamkniete / czy sa jakies obostrzenia utrudniajace pobyt?
2) bezpieczenstwo - czuć negatywny zjazd bezpieczenstwa, cos jest inaczej w Rio? Internet troche demonizuje, ale sam nie wiem czemu juz wierzyc?

dzieki
 Relacje PM off  

#98 PostWysłany: 11 Sie 2021 08:29 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Sudoku napisał(a):
Dzięki.

Jesli masz mozliwosc to zrob w miescie bo sa tansze, po 60€

https://testescovidcvp.pt/en/home-english/

Wiecej info jest w temacie o Portugalii (covid) od posta #501

#99 PostWysłany: 11 Sie 2021 09:52 

erfly napisał(a):
Właśnie wróciłem po ponad 2 tygodniowym pobycie, więc podzielę się kilkoma spostrzeżeniami.

Wjazd:
Leciałem z Barcelony, przez Lizbonę do Rio de Janeiro. Jedyne miejsce, gdzie sprawdzano mi test to właśnie Barcelona przy wydaniu BP (nie mogłem wygenerować elektronicznie), potem w Lizbonie tylko zapytali, czy mam takowy oraz czy wypełniłem deklarację Anvisa. W samolocie LIS-RIO pustki, w ekonomicznej można było złapać wolną czwórkę i całą podróż przespać.

Pobyt:
W samym Rio pandemia mało wyczuwalna. Niby maski trzeba nosić, ale nikt tego nie sprawdza, ani nie zwraca uwagi. Na Copacabanie sporo imprez itp. Atrakcje otwarte, tak samo restauracje. Byłem również w kilku mniejszych miejscowościach, sytuacja podobna. W Sao Paulo trochę bardziej restrykcyjnie, niektóre restauracje zamykają się o 21, ludzie bardziej zwracają uwagę na maski. Turystów niewielu (w samolocie do Rio byliśmy chyba jako jedyni z Europy), co pozytywnie wpływa na ceny noclegów. Ogólnie polecam, atrakcje normalnie mocno oblegane (np. Jezus w Rio) dostępne bez tłumów, więc można sobie zwiedzać w fajnych warunkach.

Powrót:
Wrcałem SP->LIS->WAW. W SP nie ogarniali paszportu EU COVID, więc musiałem zrobić test (antygenowy), ale już po przylocie do Portugalii na kontroli granicznej pokazałem paszport i wystarczyło, to samo w Polsce, tak więc trafiając na osobę bardziej ogarniętą (lub mającą wywalone) mogłoby się udać nawet bez testu.

Proszę o info gdzie robiłeś ten antygen.
 Relacje PM off  

#100 PostWysłany: 11 Sie 2021 20:15 

Hej, orientuje się ktoś jaka obecnie sytuacja jest w Brazylii (szczególnie Rio)

1) covid - czy sa jakies realne obostrzenia utrudniajace pobyt i zwiedzanie?
2) bezpieczenstwo - czuć negatywny zjazd bezpieczenstwa, cos jest inaczej w Rio? Znam specyfike Ameryki Poludniowej, ale Internet troche demonizuje Brazylie obecnie i sam nie wiem czemu juz wierzyc?

dzieki
 Relacje PM off  

[ 191 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości