Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 204 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#41 PostWysłany: 25 Gru 2020 22:26 

Rejestracja: 04 Paź 2020
Posty: 86
Loty: 120
Kilometry: 251 156
Hejka
Wybieram się do Sao Paulo na sylwestra?
Ktoś się orientuje jakie obostrzenia występują? Czy jakieś restrykcje co do lotu występują ?
Jak sytuacja w Brazylii?
Pozdrawiam
_________________
Chętnie pomogę jeśli ktoś ma pytania dotyczące zwiedzania, praktycznych informacji w Stambule :) -> częściej jestem dostępna na instagramie lalaura1901
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#42 PostWysłany: 27 Gru 2020 17:47 

Rejestracja: 05 Lut 2016
Posty: 65
podroż nam się coraz bardzie komplikuje...od 29 grudnia Holandia wprowadza obowiązkowe testy nawet dla tranzytu..co oznacza , że w Brazylii przed wylotem musimy znów robić testy- pojawia się pytanie co w momencie jesli test wyjdzie pozytywny - jak wyglada kwarantanna w Brazylii ...czy można ją odbywać w hotelu, wynajętym domu??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#43 PostWysłany: 27 Gru 2020 18:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1123
Loty: 207
Kilometry: 364 581
platynowy
@rendziak1 też lecisz TAP z AMS?
jeżeli tak, to jesteśmy w podobnej sytuacji. Póki co (o ile się nic nie zmieni, w co wątpię patrząc na to co się dzieje) mam kilka pomysłów.

1. skontaktować się z linią i wybłagać zmianę 1 i ostatniego odcinka na coś innego (nie wiadomo, czy inne kraje nie zrobią jak Holandia i tak i tak).
2. Wysiąść w LIS i szukać powrotu z Portugalii (również może być jak wyżej)

W międzyczasie i tak najlepiej byłoby się skontaktować z ambasadą z pytaniem o kwarantannę, jej koszt itp, bo nigdzie nie mogłem tego znaleźć no i szukać miejsc do zrobienia testu przed wylotem..
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#44 PostWysłany: 27 Gru 2020 18:09 

Rejestracja: 05 Lut 2016
Posty: 65
my lecimy KLM - rio-amsterdam-berlin - więc sraczka po całości:) też szukam info o kwarantannie i gdzie można zrobić testy. Jutro dzwonie do ambasady - swoją drogą napisałam też na FB w grupie Polaków w Brazylii
Góra
 Profil Relacje PM off
wasil10 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#45 PostWysłany: 27 Gru 2020 22:47 

Rejestracja: 10 Sty 2015
Posty: 10
Cześć. My lecimy 7.01. z Berlina przez Amsterdam do Rio linią KLM. Powrót mamy 18.01. ale przez Paryż do Berlina. Powrót jest Air France. Całość jest na jednej rezerwacji w KLM. Także śledzimy uważnie sytuację. Może Francja nie wprowadzi testów przy tranzycie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#46 PostWysłany: 28 Gru 2020 09:20 

Rejestracja: 05 Lut 2016
Posty: 65
pamukyol napisał(a):
Cześć. My lecimy 7.01. z Berlina przez Amsterdam do Rio linią KLM. Powrót mamy 18.01. ale przez Paryż do Berlina. Powrót jest Air France. Całość jest na jednej rezerwacji w KLM. Także śledzimy uważnie sytuację. Może Francja nie wprowadzi testów przy tranzycie.


my tez lecimy 7.01 - 6:15 wylot z Berlina - wracam 22.01 i też przez Amsterdam niestety,,,choć teraz mi przyszła myśl, żeby przebukować powrót przez Paryż...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#47 PostWysłany: 26 Sty 2021 12:35 

Rejestracja: 05 Lut 2016
Posty: 65
witam wszystkich. Jesteśmy już w domu. Podróż się udała - mogę śmiało powiedzieć , że była to jedna z najlepszych podróży- zwiedziliśmy RIO łącznie z lotem helikopterem (przeżycie niesamowite - dzieciaki zachwycone) - Ilha Grande - cudowna wyspa - przyrodniczo niesamowita. W Polsce robiliśmy testy - również w Brazylii przed wylotem testy były konieczne- robiliśmy w dzień wyjazdu ale laboratorium zapewniło wyniki w przeciągu 6h od pobrania. Na następny dzień KLM miał wstrzymać połączenia z Brazylią - teoretycznie wracaliśmy ostatnim samolotem:).
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#48 PostWysłany: 28 Sty 2021 12:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 273
Kilometry: 601 451
srebrny
PORTUGALIA: Informujemy, że rząd Portugalii zawiesił wszystkie loty do iz Brazylii 29 stycznia o godzinie 00:00 z powodu pandemii na świecie i wzrostu zachorowań w Portugalii oraz wykrycia nowych szczepów Sars. -Wirus Cov-2. Zawieszenie obowiązuje do 14 lutego w przypadku wszystkich lotów wszystkich linii lotniczych do iz Brazylii. https://www.latam.com/en_un/experience/ ... trictions/
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
juggler5 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#49 PostWysłany: 12 Kwi 2021 09:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
Wyglada na to, ze ban na loty z Portugali nie zostanie przedluzony i po 15.04 ruszaja ponownie polaczenia lotnicze. Dotychczas operujace linie maja normalnie loty w sprzedazy.
BTW jest ktos obecnie na miejscu? Jak wyglada rzeczywistosc covidowa wsrod mieszkancow?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#50 PostWysłany: 12 Kwi 2021 10:17 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
Wyszukaj sobie na YT kanał "Podróże Wojownika" - gość jeszcze około 2 tygodnie temu był w Brazylii, przez miesiąc montował filmiki stamtąd (różne miejsca, bo trochę podróżował, ale bazował w Rio). To jest chyba najlepsza ilustracja...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#51 PostWysłany: 12 Kwi 2021 11:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 273
Kilometry: 601 451
srebrny
Też myśle o wakacjach w Brazylii ale ten artykuł https://www.google.pl/amp/s/podroze.one ... 2682my.amp. raczej nie zachęca . Może coś się zmieni ale czasu do wakacji niewiele pozostało :oops:
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#52 PostWysłany: 12 Kwi 2021 15:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
Bardziej chodzilo mi o zycie publicze niz strach przed tym co na miejscu bo te liczby sa porownywalne, albo nawet mniejsze niz w Polsce. Ja wybieram sie w maju jesli loty sie utrzymaja i bardziej zastanawialo czy codziennosc plynie w normalny sposob czy jednak zaczyna sie to odczuwac. Widze, ze raczej to pierwsze w wiekszym stopniu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#53 PostWysłany: 12 Kwi 2021 16:11 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Prawie codziennie na YouTube jakiś miły Brazylijczyk wrzuca filmy z Copacabany i Ipanemy które z ciekawością oglądam. Warto także obejrzeć i już zdanie wyrobione czy lecieć? :P Najnormalniejsze , przyjemne korzystanie z życia jak pre-covid :mrgreen: Piekne , porozbierane młode(i nie tylko) dziewczęta...ehh
Góra
 Profil Relacje PM off
pietia lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#54 PostWysłany: 05 Maj 2021 18:33 

Rejestracja: 23 Cze 2016
Posty: 35
Ma ktoś jakieś info, jakoby Brazylia miała wpuszczać zaszczepionych bez testu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#55 PostWysłany: 11 Maj 2021 08:37 

Rejestracja: 16 Paź 2014
Posty: 32
Planuję lecieć w czerwcu LIS-GRU-LIS TAPem i doloty z/do Polski Ryanairem.

Z racji, że to nie jest na jednym bilecie, myślicie że uda się dzięki temu uniknąć tej obowiązkowej 7dniowej kwarantanny w Polsce po powrocie?

(Jestem już zaszczepiony 2 dawkami)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#56 PostWysłany: 11 Maj 2021 09:25 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@petersonka: myślę że tak - dla naszych służb granicznych lecisz do i z LIS ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#57 PostWysłany: 11 Maj 2021 11:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 273
Kilometry: 601 451
srebrny
A co z wpisem do deklaracje w jakich państwach byłeś przez ostatnie 14 dni :?: :?:
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#58 PostWysłany: 11 Maj 2021 11:54 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2871
złoty
A ja sobie tak myślę, że przekraczając zewnętrzną granicę Schengen z polskim paszportem, informacja taka pojawia się w systemie naszych pograniczników.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#59 PostWysłany: 11 Maj 2021 12:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
@petersonka

Tez sie mocno nad tym zastanawialem i raczej jesli masz 2 osobne bilety to takich informacji nie dostana. To nie miejsce zeby o takich aspektach dyskutowac bo jest to jawne lamanie ''teoretycznie obowiazujacego prawa'' (musialabys w deklaracji pominac fakt, ze bylas w Brazylii i tego nie wpisac)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#60 PostWysłany: 11 Maj 2021 13:50 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
Również się zastanawiałem w jaki sposób nasza SG tropi niczym psy gończe normalnych ludzi... bo pan minister sobie tak właśnie uroił. I wnioski mam dwa: albo mają, bo pewnie mają, dostęp do bazy danych lotów do Brazylii i to jest żaden problem, żeby przefiltrować listę pasażerów pod tym kątem. Przynajmniej jeśli chodzi o loty z UE. Wtedy w ogóle nie muszą się zastanawiać, czy do LIS dotarło się innym samolotem, autem czy na pieszo. Drugi, bardziej wyrafinowany kryminalistycznie sposób, to sprawdzanie logowania się telefonu. Wprawdzie logowanie telefonu w Brazylii nie jest dowodem wprost na to, że to właśnie ty tam jesteś, ale jest istotnym indykatorem, żeby pogrzebać w bazach danych połączeń j.w. Skoro minister się pochwalił, że mają na tym polu takie sukcesy i w ten oto sposób pokonują wirusa w Polsce, to chyba jakaś akcja musi być na rzeczy...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 204 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group