Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Karta DaricPay
#1 PostWysłany: 27 Lut 2019 18:31 

Rejestracja: 16 Gru 2010
Posty: 413
Loty: 144
Kilometry: 297 591
niebieski
Ktoś może używał DaricPay? W internecie nie ma prawie żadnych informacji. Dostałem wiadomość, że coś takiego istnieje od użytkownika couchsurfing:
It's great that you’re coming to Iran. as you might know, visa and master cards don't work in Iran. I work in a company that issues payment cards for tourists who visiting Iran. If you want it, you can register on www.daricpay.com

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Karta DaricPay
#2 PostWysłany: 27 Lut 2019 18:48 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 171
Nie słyszałem, ale sam miałem kontakt z paroma Irańczykami z CS i na Twoim miejscu uważałbym na takie oferty (zwłaszcza jeśli robisz publiczne ogłoszenie). Dostałem dużo wiadomości w odpowiedzi na moje ogłoszenie i spora część piszących w jakiś sposób jest powiązana z "biznesem turystycznym", oszustwa pewnie też się zdarzają. Oczywiście nie mówię, że w tym przyapdku tak jest i nikogo nie chcę oskarżać, ale ostrzegam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Karta DaricPay
#3 PostWysłany: 27 Lut 2019 18:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1525
Loty: 184
Kilometry: 334 002
platynowy
pierwsze slysze o takim czyms i szczerze mowiac nie wyglada to zbyt wiarygodnie. podpisuje sie pod tym co napisal kolega ponizej. jak ktos chce koniecznie placic karta to moze sobie wyrobic MahCard, ale oferowane kursy konwersji z EUR/USD na IRR sa srednio korzystne, chyba cos pomiedzy "oficjalnymi" a rynkowymi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Karta DaricPay
#4 PostWysłany: 16 Sie 2019 22:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
Od dwóch dni używam DaricPay i z czystym sumieniem mogę polecić. Irańczycy mają terminale nawet na małych stoiskach, więc karta bardzo się przydaje.
Nie trzeba nosić gotówki po kieszeniach, rozkminiać na każdym kroku co za ile, biegać za kantorami itd. Do tego dochodzi efekt wow, bo jednak nie każdy turysta ma irańską kartę :D
Kartą można też płacić online, np. doładować snappa lub kupić bilet lotniczy.
Koszt wyrobienia karty to 20 euro, więc jadąc samemu na kilka dni raczej nie opłaci się jej wyrabiać, ale przy ciut dłuższym pobycie lub większej liczbie ludzi polecam.
Kurs wymiany jest nienajgorszy, choć o 1- 1,5% gorszy niż na bonbaście... ale umówmy się, nie zawsze i nie wszędzie znajdziemy kantor czy cinkciarza z kursem z bonbasta. Myślę, że potencjalne parę wymian po gorszym kursie, jedna pomyłka w liczeniu banknotów, coś tam zgubione w wirze podróży - i summa summarum koszt karty się zniweluje.
Po powrocie dokładniej napiszę, jak to wygląda, jakby były jakieś pytania, to śmiało.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Karta DaricPay
#5 PostWysłany: 17 Sie 2019 08:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1525
Loty: 184
Kilometry: 334 002
platynowy
Jaki okres ważności ma ta karta?

Wysłane z mojego HTC U Ultra przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Karta DaricPay
#6 PostWysłany: 17 Sie 2019 11:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
Pół roku od wystawienia. Na mojej jest expiry date 1398/11 :)
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off
tunczaj lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Karta DaricPay
#7 PostWysłany: 28 Sie 2019 21:14 

Rejestracja: 12 Mar 2013
Posty: 44
Loty: 119
Kilometry: 307 051
Poczytałem o DaricPay i wygląda to ok, trochę jak Revolut.
Może to dziwne pytanie... Ale jak doładować konto....? Piszą o przelewie, ale da się przelać pieniądze na Iranskie konto? ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Karta DaricPay
#8 PostWysłany: 29 Sie 2019 07:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
Pytanie jak najbardziej na miejscu. Przy odbiorze karty można wpłacić cash.
Jest też opcja doładowania zachodnia kartą, ale kosztuje to więcej, jakieś parę % system bankowy pochłania, więc to raczej do sytuacji awaryjnych.
Po powrocie opiszę, jak w praktyce wygląda wypłata nie użytych środków.

Sent from my HTC One M9PLUS using Tapatalk
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Karta DaricPay
#9 PostWysłany: 01 Wrz 2019 19:13 

Rejestracja: 12 Mar 2013
Posty: 44
Loty: 119
Kilometry: 307 051
Chętnie przeczytam więcej info o tej karcie. A gdzie się ją odbiera, na lotnisku jest jakiś punkt?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Karta DaricPay
#10 PostWysłany: 02 Wrz 2019 10:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
To jest najlepsze. Odbiera się ją tam, gdzie Ci wygodnie (przynajmnie jeśli chodzi o Teheran). Ja umówiłem się z agentem na lotnisku IKA po przylocie o 2 w nocy. Nie było problemu. Arya, z którym byłem wcześniej w kontakcie przez whatsappa, a i później zawsze był dostępny i pomocny, czekał w umówionym miejscu i dokonaliśmy wszelkich czynności.
Można też umówić się w hotelu. Przyjeżdżają na miejsce, nigdzie nie trzeba jeździć ani szukać biura. Deklarują, że kartę można odebrać 24/7 i w moim przypadku się sprawdziło.

--
Dziś wróciłem z Iranu. Na karcie mam jeszcze jakieś 250 euro. Będę te środki wypłacał na konto za kilka dni, ale jeśli ktoś jedzie w najbliższych miesiącach do Iranu, to do środy włącznie jestem we Wrocławiu i mogę kartę odstąpić i dorzucić sim. Kontakt na priv.

Sent from my HTC One M9PLUS using Tapatalk
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off
GosiaeLHa lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Karta DaricPay
#11 PostWysłany: 09 Wrz 2019 18:22 

Rejestracja: 18 Paź 2016
Posty: 7
arturro,
Nie udało mi się uruchomić PW, więc tą drogą. Jeśli się nie spóźniłam, to chętnie odkupię/przejmę kartę płatniczą. Jeśli to jeszcze możliwe :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Karta DaricPay
#12 PostWysłany: 11 Wrz 2019 10:04 

Rejestracja: 18 Paź 2016
Posty: 7
Mam prośbę o odpowiedź czy karta jest jeszcze dostępna. Nie mam moZliwości wysłania PW

-- 11 Wrz 2019 10:04 --

Nie mam moZliwości wysłania PW
+++
dzięki za odpoweidź :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Karta DaricPay
#13 PostWysłany: 11 Wrz 2019 10:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
@tunczaj Karta jest ważna pół roku ALE... konto w DaricPay działa dłużej. Zapytałem od agenta i dostałem odpowiedź, że w przypadku kolejnej podróży wystawią mi nową kartę do tego samego konta. Jedyny koszt to 3€ za nowy plastik.

@GosiaeLHa Masz za mało postów, by pisać PW. Niestety, temat już nieaktualny.

Poza Teheranem, DaricPay ma agentów jeszcze w tych miastach: Shiraz Isfahan Mashhad Tabriz Zanjan.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off
tunczaj lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Karta DaricPay
#14 PostWysłany: 11 Wrz 2019 10:16 

Rejestracja: 18 Paź 2016
Posty: 7
arturro napisał(a):
@tunczaj Karta jest ważna pół roku ALE... konto w DaricPay działa dłużej. Zapytałem od agenta i dostałem odpowiedź, że w przypadku kolejnej podróży wystawią mi nową kartę do tego samego konta. Jedyny koszt to 3€ za nowy plastik.


Jeszcze raz dzięki za informację. Czy dobrze rozumiem, że karta DoricPay działa "na okaziciela"?

Przy okazji. Czy kupno karty SIM stanowi problem? Nie robią problemów w przypadku cudzoziemców?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Karta DaricPay
#15 PostWysłany: 11 Wrz 2019 10:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
Płacić może "okaziciel", ale na karcie jest imię i nazwisko, a wpłacenie dodatkowych środków u agenta wymaga chyba okazania paszportu.

SIM kupisz na lotnisku. Po wyjściu ze strefy przylotów wpada się od razu na budki z kartami. Potrzebny jest paszport do zarejestrowania karty. Jest temat na forum, ale dawno nie odświeżany.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Karta DaricPay
#16 PostWysłany: 29 Wrz 2019 08:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2015
Posty: 93
@arturro, za 3 tygodnie wybieram się na miesiąc do Iranu. Zastanawiam się nad tą kartą lub Mahcard.
W związku z tym mam kilka pytań:
- czy przelewałeś pozostałe środki na polskie konto?
- czy kupowałeś on-line np bilety na samoloty (piszą o ograniczonej możliwości płacenia kartą w internecie)?
- czy istnieje możliwość wpłaty gotówki (już w RIAL) w oddziałach Terajat Bank (widzę, że ten bank kartę obsługuje)?
- czy są jakieś limity na płacenie kartą (bo z bankomatów zdaje się jest 50 EUR)?

Będę Ci mega wdzięczna za odpowiedź.
_________________
https://lepiejdalej.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Karta DaricPay
#17 PostWysłany: 29 Wrz 2019 10:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
Ekspansja napisał(a):
- czy przelewałeś pozostałe środki na polskie konto?

Tak. Zostało mi coś koło 250€ (w rialach). Zamienili mi to z powrotem na € i przelali na konto w kantorze walutowym Aliora. Przelicznik był w miarę ok, doliczyli 2% prowizji. O kilka (naście?) euro lepiej bym na tym wyszedł kupując za całość € w kantorze przed wylotem z Iranu, ale o poranku na IKA zobaczyłem kolejkę do hali odlotów i trochę zapomniałem o tej opcji :D

Cytuj:
- czy kupowałeś on-line np bilety na samoloty (piszą o ograniczonej możliwości płacenia kartą w internecie)?

Nie próbowałem, ale doładowywałem przy pomocy karty konto telefoniczne i snappa online. Myślę, że z biletami też nie powinno być problemu, karta ma co trzeba do płatności w sieci, ale najlepiej zapytać u źródeł... kontakt whatsapp do agenta o imieniu Arya: +98 903 274 2012. Jakby co, to pozdrów go ode mnie serdecznie, bo to świetny gościu jest.

Cytuj:
- czy istnieje możliwość wpłaty gotówki (już w RIAL) w oddziałach Terajat Bank (widzę, że ten bank kartę obsługuje)?

Nie wiem, czy w oddziałach banku da się to zrobić. Na pewno przez wymienionych w którymś z moich poprzednich postów agentów można wpłacić zarówno "dewizy", jak i IRR. Najsensowniej byłoby znaleźć kantor z dobrym kursem, wymienić walutę i wpłacić na konto riale. Następnym razem tak zrobię, Inszallah.

Cytuj:
- czy są jakieś limity na płacenie kartą?

Dzienny limit wypłaty z bankomatu 2.000.000 IRR (~15€). Chyba dotyczy to każdej karty w Iranie.
Na płacenie na 99% nie ma limitu. Sam agent mi mówił, że pozostałe na koncie pieniądze mogę przy pomocy jednej transakcji zamienić w kantorze na walutę.

Ciekawą funkcjonalnością jest możliwość płacenia "card to card" przy pomocy bankomatu. Raz z tego skorzystałem, gdy okazało się, że hotel nie ma terminala (rzadkość). Przeszliśmy się z recepcjonistą do bankomatu, on coś tam poklikał... i zapłacone.



Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off
Ekspansja lubi ten post.
Ekspansja uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Karta DaricPay
#18 PostWysłany: 10 Lis 2019 19:50 

Rejestracja: 18 Paź 2016
Posty: 7
Ostatniego dnia podróży miałam kłopot. Aplikacja podpięta do karty płatniczej pokazywała na koncie12mln IRR natomiast próby płacenia kończyły się informacją o braku środków. Po zgłoszeniu kłopotu do agenta (też był to Arya) dowiedziałam się że aplikacja od 3 dni działa wadliwie i nie pokazuje właściwie operacji ani salda. Agent zrobił update na moim koncie i nagle aplikacja wyświetliła stan 51tys. IRR (!!) bez udokumentowania operacjami na kwotę 12mln. Sprawa koniec końców zakończyła się hepiendem, pieniądze które zostały na karcie przelano na wskazane konto w Euro. Myślę że niefortunną okolicznością było to że coś tam zafunkcjonowało nie tak akurat w kantorze na lotnisku tuż przed wejściem do samolotu. W innej sytuacji support karty miałby więcej czasu by zadziałać a ja nie spanikowałabym. Pewnie dała o sobie znać suma strachów towarzysząca wyjeżdżającym do Iranu pierwszy raz i uległam teorii spisków (acha: idę do samolotu to teraz wszystko się z pewnością wywali, przestanie działać i wreszcie utną mi tę głowę przed czym tak mnie przestrzegano ... :) Muszę oddać honor obsłudze, że opiekują się użytkownikami karty z wielkim oddaniem. Zgłosiłam potrzebę pomocy w środku nocy (ok. 12) i po kilku minutach chłopak już działał.

Sama karta natomiast jest wybawieniem dla ludzi niecodziennych posługiwania się wielkimi liczbami i kompletną dowolnością przy stosowaniu riali i tomanów. O zadawaniu szyku nie wspomnę :) Spędziliśmy wieczór w międzynarodowej grupie w jaskiniach w Maymand i ewidentnie zaimponowaliśmy grupce Włochów tym że nie dość że wzięliśmy samochód z wypożyczalni to jeszcze mamy kartę płatniczą ...
O powszechności kart i możliwości płacenia kartami niech świadczy fotka przedstawiająca młodego biznesmena sprzedającego papierosy na promie z Qesm do Bandar Pol... Jak się dobrze przyjrzeć to da się wypatrzeć na zdjęciu że młodzieniec w prawej ręce trzyma bezprzewodowy czytnik kart ... Co na to program PolskaBezgotówkowa :) :)

Załączniki:
mlody biznesmen na promie.jpeg
mlody biznesmen na promie.jpeg [ 245.47 KiB | Obejrzany 1414 razy ]


Ostatnio edytowany przez Washington, 11 Lis 2019 11:20, edytowano w sumie 1 raz
połączenie postów
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Karta DaricPay
#19 PostWysłany: 17 Lis 2019 21:07 

Rejestracja: 12 Mar 2013
Posty: 44
Loty: 119
Kilometry: 307 051
Wczoraj wróciłem z Iranu i miałem polecana kartę DaricPay . Polecam to rozwiązanie wszystkim , łatwość płatności ta kartą i brak problemów z resztą jest nieoceniona.
Wsparcie pracowników DaricPay przez Watsup jest naprawdę szybkie i profesjonalne . Polecam np. chłopaka o imieniu Milad tel 0043 664 185 76 79 (tel ma kierunek z Austrii) ,- spotkał się z nami o 4 rano na lotnisku w Teheranie i dokonaliśmy zasilenia karty wszystko w miłej i bezpiecznej dla pieniędzy atmosferze. Można także napisać do innego pracownika DaricPay o imieniu Aryi tel 0098 903 274 2012 , także mega pomocny i we wszystkim pomoże.
Karta płaciliśmy wszędzie gdzie dało łącznie z zakupami w internecie np. przy kupowaniu biletów na autobus czy samolot.
:)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Karta DaricPay
#20 PostWysłany: 04 Lut 2024 22:15 

Rejestracja: 18 Gru 2023
Posty: 1
Cześć,
czy ktoś korzystał z DaricPay w ciągu ostatniego roku?Poprzeglądałem internety i wygląda na to że cały marketing tej firmy zdechł w okolicach 2019 i od tego czasu pojawia się mega mało informacji w necie na ich temat. Tak więc zastanawiam się czy usługa dalej dobrze działa i jest godna zaufania...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group