Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 08 Gru 2016 15:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
koncentrator napisał(a):
@‌mashacra‌
Na początku kontroli bezpieczeństwa zawsze stoi jakiś pracownik lotniska. W razie jakiejś podbramkowej sytuacji i długiej kolejki do kontroli należy się do niego zgłosić, a on przepuści na początek kolejki. To na wypadek kiedy minuty będą grały rolę.
PS Pozdrawiam właśnie z SXF

Poszło ekspresem nie trzeba było nikogo prosić.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
koncentrator lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#22 PostWysłany: 08 Gru 2016 15:28 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 223
Loty: 35
Kilometry: 22 862
koncentrator napisał(a):
@‌andrzejdz‌
1) Jeśli twierdzisz, że Ryanair korzysta wyłącznie z bramek w terminalu D to jesteś w błędzie.

2) SXF i TXL to jest syf i ogromny wstyd dla Berlina (tylko nie wiem, które gorsze). Tam nie ma nawet gdzie usiąść. Ludzie siedzą na grzejnikach albo na ziemi, bo na cały terminal jest 10 siedzeń. O kiblach lepiej nie wspominać. .


1) Ryanair często korzysta na SFX z terminalu Easyjeta.

2) Na otworzenie lotniska Brandenburga szybko się nie zapowiada, bo coś wspominano ostatnio, że dopiero za kolejny rok otworzą, bo są jakieś problemy z instalacjami przeciwpożarowymi. A co do kibelków, to raz czekałem w kolejce tak długo do kibelka, że musiałem sobie go odpuścić i na przysłowiowe siku poszedłem już w samolocie.

Co do transferu, kiedyś wchodziliśmy z samolotu do gate-u innymi drzwiami i tam widziałem schodki do góry z oznaczeniem jakimś, ale nie zdążyłem doczytać co to jest - czy przejście wewnętrzne czy przejście dla personelu, ale schodki na górę były.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 10 Mar 2017 18:13 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Powiedzcie mi czy 30 minut na przejście kontroli bezpieczeństwa i dojście do bramki tylko z bagażem podręcznym około godziny 8:00 wystarczy? Wylot FR
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 10 Mar 2017 18:44 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Powinno wystarczyć , ale jak będzie duża kolejka to po prostu przepraszasz i wbijasz na chama....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 10 Mar 2017 21:39 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1612
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
@‌gruby_inversia‌

Polecam skorzystać z Terminalu C - między głównym Terminalem a Terminalem D. Niepozorny budynek, który wszyscy mijają i idą do blaszaka D. Nigdy nie stałem tam w kolejce, a czekając na transport z lotniska, też nigdy nie widziałem, żeby jakieś zatory się robiły.
http://www.berlin-airport.de/pl/podrozn ... /index.php
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 10 Mar 2017 21:48 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
No ja rekord w terminalu C miałem godzinę 20 minut w kolejce, tak ze się bałem ze samolot odleci.
Jakoś nie na widzę obydwa lotnisk w Berlinie, i tęsknię za Tempelholfem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 15 Kwi 2017 23:55 

Rejestracja: 15 Lut 2016
Posty: 371
Loty: 117
Kilometry: 143 680
niebieski
koncentrator napisał(a):
SXF i TXL to jest syf i ogromny wstyd dla Berlina (tylko nie wiem, które gorsze). Tam nie ma nawet gdzie usiąść. Ludzie siedzą na grzejnikach albo na ziemi, bo na cały terminal jest 10 siedzeń. O kiblach lepiej nie wspominać. 2 tygodnie temu jak wszedłem za potrzebą to było zimno jak w psiarni, a obok bezdomny opróżniał resztki napojów z butelek do pisuaru, żeby zabrać potem na skup.



Nie wiem jak TXL, ale potwierdzam odnośnie SXF. Po pierwszej wizycie moja opinia brzmi: żenujące lotnisko jak na takie miasto. Przykładowo po przylocie spoza UE kolejka do kontroli paszportowej na korytarzu i na schodach bez dostępu do kibli, a potem chyba z 2 kilometry pieszo wewnątrz i na zewnątrz.
_________________
2018: Anglia, Litwa, Austria, Węgry, Kosowo, Albania, Czarnogóra, Włochy, Rosja, Holandia, Hiszpania. 2019: Chorwacja, Niemcy, Czarnogóra, Czechy, Chiny. 2020: Hiszpania i...:/ 2021: Litwa. 2022: Albania, Słowacja, Czechy, Niemcy. 2023: Gruzja, Litwa, Albania, Cypr...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 16 Kwi 2017 20:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Ten osławiony terminal C z założenia powinien być szybszy, bo oznaczenia informują że jest przeznaczony tylko dla pasażerów z bagażem podręcznym i odprawionym online. W praktyce to różnie niestety wygląda. Sam tam kiedyś o 6 rano godzinę odklepałem w kolejce... :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 16 Kwi 2017 21:57 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Sxf wygrał konkurs na najgorsze lotnisko Europy
Góra
 Profil Relacje PM off
Szyn3k lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 17 Sty 2018 09:40 

Rejestracja: 05 Maj 2016
Posty: 59
Loty: 1
Kilometry: 3 670
Witam, koledzy i koleżanki. Mam pytanie za tydzień lecę easyjetem, i mam pytanie czy do security check mogę podejść na terminalu D zamiast przy stanowiskach ? Na terminalu D przeważnie jest mniej ludzi, nie będę posiadał bagażu rejestrowego tylko podręczny. Z góry dzięki za info. Pozdrawiam

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 17 Sty 2018 10:15 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
-- 17 Sty 2018 10:14 --

Z podręcznym to na C :P

-- 17 Sty 2018 10:15 --

Nawet powinieneś mieć to na bilecie napisane jak już wydrukowałeś
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 17 Sty 2018 13:18 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Do kontroli bezpieczeństwa można podejść w dowolnym terminalu - wszystkie są połączone. Z własnego doświadczenia polecam terminal A na piętrze - tam są zazwyczaj najkrótsze kolejki. Poza tym przed terminalem C jest wyświetlacz pokazujący długość kolejek w poszczególnych terminalach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 22 Kwi 2018 20:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2015
Posty: 67
Loty: 91
Kilometry: 139 677
Cześć, mam niedługo przesiadkę na SXF, znacie może jakieś tanie knajpki albo fajne miejsca w okolicy typu park, gdzie można by sobie poczekać, tak do 30 min drogi pieszo z lotniska? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 23 Kwi 2018 18:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
@megirumi, niestety w okolicy lotniska nie ma nic ciekawego. Najbliższa "cywilizacja" to dzielnica Rudow, która leżała w obszarze byłego Berlina Zachodniego. W okolicach stacji metra jest tam kilka sklepów i knajpek. Ale z lotniska pieszo jest tam pewnie z godzinę marszu, lepiej dojechać kolejką tylko nie wiem czy to ma sens i lepiej chyba zostać przy lotnisku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 23 Kwi 2018 20:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
megirumi napisał(a):
Cześć, mam niedługo przesiadkę na SXF, znacie może jakieś tanie knajpki albo fajne miejsca w okolicy typu park, gdzie można by sobie poczekać, tak do 30 min drogi pieszo z lotniska? :)


Moim zdaniem na piechote nie ma sensu. ;)
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 23 Kwi 2018 20:46 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
schonefeld-okolice-lotniska,1332,123751

schonefeld-co-robic-przez-5-godzin,1287,100570
Góra
 Profil Relacje PM off
megirumi uważa post za pomocny.
 
      
#37 PostWysłany: 05 Gru 2018 17:44 

Rejestracja: 16 Lis 2017
Posty: 96
Czy korzystał ktoś z przechowalni bagażu na SXF? Muszę coś zrobić z walizką ponieważ przylatuje do SXF i miałem wracać do Polski... ale jakoś tak wyszło że lecę na Majorkę ? może jest jakaś alternatywa dla przechowalni na lotnisku? Nie ukrywam że cena prawie 8€ Za dzień przy 4 dniach nie jest za bardzo atrakcyjna....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 05 Gru 2018 17:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Marcello2297, przechowalnia 24h na lotnisku SFX bagazu do 25kg to koszt €10, a 4dni to €40.
Moze lepiej dokupic bagaz rejestrowany na Majorke? ;)

Btw tutaj masz €5 za dzien:

https://bagbnb.com/de/gepaeckaufbewahru ... ISEALw_wcB
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
Marcello2297 uważa post za pomocny.
 
      
#39 PostWysłany: 05 Gru 2018 18:13 

Rejestracja: 16 Lis 2017
Posty: 96
cccc napisał(a):
@Marcello2297, przechowalnia 24h na lotnisku SFX bagazu do 25kg to koszt €10, a 4dni to €40.
Moze lepiej dokupic bagaz rejestrowany na Majorke? ;)

Btw tutaj masz €5 za dzien:

https://bagbnb.com/de/gepaeckaufbewahru ... ISEALw_wcB



Dokupienie bagażu na Majorkę nie wchodzi w grę, 80€ w 2 strony i do tego jeszcze musiałbym wyrzucić kilka kg ciuchów bo do Berlina wracam Wizz airem wiec mam 32 kg....

Dzięki za link do przechowalni
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 02 Wrz 2019 15:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 997
Aby nie otwierac kolejnego watku pytam tutaj .

Lot FR z Kiev a potem przesiadka na Wizzara do Manchester. Czy trzeba przechodzić cała odprawę ponownie czy jest przejście Transfer na inny lot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: mateusz323 oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group