Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Wrz 2016 01:26 

Dawno nie byłem na tym lotnisku, ale podejrzewam że zmieniło się raczej na gorsze. Pytanie do tych co ostatnio byli. Co ze sobą zrobić przez pięć godzin na lotnisku. Pojawiło się tam jakieś miejsce (np. przed terminalami) gdzie można coś ze sobą zrobić? Wiem, że salonik dziadowski i oprócz alko, serwują tam tylko Haribo, więc trochę szkoda wejściówek.
Góra
 PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 14 Wrz 2016 07:22 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
W odległości 2 km od lotniska, poza salonem Mercedesa :), auto kinem oraz kilkoma supermarketami (min LIDL), pizzerio/restauracjami
raczej nie ma tam co robić nadal, jeżeli S-banh nie wchodzi w grę aby gdzieś podjechać w bardziej cywilizowane miejsce,
to pozostaje chyba tylko ten nieszczęsny salonik.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 14 Wrz 2016 12:11 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1065
srebrny
nic sie nie zmieniło poza tym że jest częściowo w remoncie :-)
przy wypadzie do miasta uważaj bo chyba jeszcze remontują część torów metra i możesz mieć niespodziewane kłopoty przy powrocie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Wrz 2016 17:02 

@Wintermute i @kacper451 Żeście mnie pocieszyli :D Do miasta nie jadę, bo za mało czasu. Niestety jestem na lotnisku o 8 rano, więc alko w saloniku to tak średnio :( Jeszcze tylko jedno pytanie. Na zdjęciach zobaczyłem, że koło Terminalu A (na zewnątrz) jest jakaś knajpa (drewniana?) i są tam leżaki. Dobrze widziałem?
Góra
 PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Wrz 2016 17:41 

Leżaków nie ma ,ale są ławki i krzesełka. Kilkanaście dni temu w tym rannym czasie też spędziłem tam ponad 5 godzin. Sprzątajacy gonią siedzących którzy nic nie zamówili w tej szopie.Poza tym przybytkiem nic tam niema. W czerwcu pojechałem s bahnem pod Bramę B,zaliczyłem Raistag i po 3 godzinach wróciłem. Teraz koczowałem i czas się dłuzył. Ceny w tej knajpie wygórowane 7,4 za piwo 1 l i 3,9 za 0,5 słynna kiełbasa z frytkami 8,2.
Ps. przy dwóch stolikach były drewniane lezaki,kilka sztuk przy samym wejścu do szopy
Góra
 PM off  
      
#6 PostWysłany: 15 Wrz 2016 17:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 809
niebieski
Zawsze masz wifi i mozesz poczytac relacje na naszym forum ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
marcino123 lubi ten post.
Gadekk uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 15 Wrz 2016 17:48 

Wi Fi tylko na godzinkę i muli.
Góra
 PM off  
      
#8 PostWysłany: 15 Wrz 2016 17:54 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Przy terminalu D jest wypasiona karczma z wurstami i pifkiem Augustiner Lagerbier Hell za 3.90 euro. Można usiąść na zewnątrz i obserwować tygiel narodowościowy spieszący na samoloty. Uważaj na starego murzyna, który goni za konsumpcję produktów niezakupionych w karczmie. Trochę z tym przegina, bo wcześniej były tam tłumy - niektórzy zamawiali inni nie, a teraz jest pustawo :/ Ostatnio tam przesiedziałem 6 godzin przy dwóch piwach.

Berlin SXF się rozwija ;) Na końcu Terminalu D1 powstaje Terminal D2.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 15 Wrz 2016 18:52 

wersus79 napisał(a):
Przy terminalu D jest wypasiona karczma z wurstami i pifkiem Augustiner Lagerbier Hell za 3.90 euro.

Super cena, dzięki :D
Edyta: Teraz doczytałem, że chodzi o piwo za 3.9 E, a nie za zestaw :D Ale i tak dzięki.
Góra
 PM off  
      
#10 PostWysłany: 15 Wrz 2016 20:17 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2595
Loty: 240
Kilometry: 293 130
Ja na Twoim miejscu przeszedłbym się po okolicy, np do Rudow. Wiem że niespecjalnie to wygląda ale moim zdaniem lepsze to niż koczowanie na lotnisku. Spacer w jedną stronę około godziny, zjesz sobie narodowy posiłek Niemców, donera z ajranem i wrócisz :)
Góra
 Profil Relacje PM off
wersus79 lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 15 Wrz 2016 20:53 

Dzięki za ogólny odzew, to raz :) Dwa, może uzupełnię. Na ZOB najwcześniej o 8. Wylot o 12.25 chyba. Chciałem Kobicie pokazać Berlin, ale w 1.5g to uważam bez sensu. @klapio Nie prowokuj, moja z tych co to muszą nosa wsadzić w jakieś dzikie miejsca. Akurat ten wyjazd chciałem mieć spokojny, jak AI :D Lecimy do Serbii, oczywiście Kosowo musiało być na liście, wyjątkowo odmówiłem. Jakbyście mieli jakieś pomysły to, ofkoz, dzięki bardzo. Myślałem o IterCityHotel i darmowym drinku z HM i spokoju coby popracować.
Góra
 PM off  
      
#12 PostWysłany: 15 Wrz 2016 21:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
Anonymous napisał(a):
Na ZOB najwcześniej o 8. Wylot o 12.25 chyba. Chciałem Kobicie pokazać Berlin, ale w 1.5g to uważam bez sensu [..] Lecimy do Serbii, oczywiście Kosowo musiało być na liście, wyjątkowo odmówiłem

Jeżeli Twoja Druga Połówka nigdy nie była w Berlinie, to wyciągając nogi, możesz jej Bramę Brandenburską i Reichstag pokazać. Trochę na wariata, ale zawsze lepsze to niż koczowanie na SXF ;) . Odnośnie Kosowa – byłem niecałe 3 tygodnie temu... taki Prizren bezpieczniejszy niż Kraków nocą... 8-)


Ostatnio edytowany przez OradeaOrbea, 15 Wrz 2016 22:34, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 15 Wrz 2016 22:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Anonymous napisał(a):
Dzięki za ogólny odzew, to raz :) Dwa, może uzupełnię. Na ZOB najwcześniej o 8. Wylot o 12.25 chyba. Chciałem Kobicie pokazać Berlin, ale w 1.5g to uważam bez sensu.

Lepiej 1,5 godziny spędzić na szwendaniu się w śródmieściu niż kiblować na SXF
5 godzin na SXF, to wieczność.

Ostatni raz na SXF byłem w czerwcu. Rozbity był jakiś namiot, lali piwo i grillowali ? Mnie to nie interesowało więc nie wiem jak cenowo. Ludzi trochę siedziało, ale pewnie dlatego, że nie ma lepszych miejsc.
SXF unikać jak ognia, szczerze radzę.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 15 Wrz 2016 23:43 

No właśnie dlatego pytam. Ni to w kij, ni w pałę ze zwiedzaniem :( Tak wyszło. Nawiasem mówiąc, hehe, sąsiadowi krowa zdycha. Od lat z tym lotniskiem :P
@OradeaOrbea Żadnego Kosowa, żadnych łapówek, żadnych teges. Ma być al-in bez al-in :)
Góra
 PM off  
      
#15 PostWysłany: 16 Wrz 2016 09:21 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1065
srebrny
@MacKoz nie martwił bym się tak na zapas tym nadmiarem czasu na SXF bo być może będziesz miał go nieco mniej
a dlaczego to napisałem tutaj:
polski-bus-na-sxf-terminowosc-punktualnosc,1287,62638&start=60#p817491
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 16 Wrz 2016 09:49 

Rejestracja: 14 Lis 2010
Posty: 578
Loty: 116
Kilometry: 151 005
złoty
a z ciekawości: lądujecie w Kosowie, czy lecicie bezpośrednio do Serbii? Bo jeśli prosto do Serbii, to mam właśnie zagwozdkę co tam lata z SXF
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 16 Wrz 2016 10:00 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Ryanair do miasta Nis.
Góra
 Profil Relacje PM off
karpik lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 16 Wrz 2016 10:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
Anonymous napisał(a):
Żadnego Kosowa, żadnych łapówek, żadnych teges. Ma być al-in bez al-in :)

Co wyście się uparli na te łapówki? Sami jesteście chętni je dawać? :lol:. Jedynym kosztem „nadprogramowym” (a i tu nie można do końca o niespodziance mówić, bo spodziewaliśmy się tego na granicy albańsko-kosowskiej w Morinë / Vërmicë) było wykupienie obowiązkowego ubezpieczenia – mimo posiadania zielonej karty. Kraj bezpieczny (z wyjątkiem północy), ludzie żyją, pracują, dobre jedzenie, ciekawe zabytki. Klasyka bałkańska. Uznany przez Polskę, 23 z 28 krajów Unii Europejskiej, 105 ze 193 państw członkowskich ONZ. Nie warto się uprzedzać... ;)
Załącznik:
F4FKosowo.jpg
F4FKosowo.jpg [ 230.47 KiB | Obejrzany 3280 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 29 Sty 2017 15:05 

Rejestracja: 05 Sty 2012
Posty: 3
Czy ktoś wie czy w pobliżu lotniska Schonefeld jest apteka? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 29 Sty 2017 15:13 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Nie ma ;( 3stacje metra jest centrum handlowe
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group