Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 18 Mar 2017 19:32 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@‌zawiert‌ nie spotkałem się jeszcze z automatem biletowym, który przyjął by "normalną" kartę płatniczą. Niestety pozostaje Ci tylko gotówka. W terminalu A na SXF jest bankomat oraz w przejściu podziemnym na stacji kolejowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#122 PostWysłany: 18 Mar 2017 19:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Ok. Zdecydowaliśmy się na drewnianą knajpę przy terminalu. 6 kiełbasek, kapusta, kartoffelnsalat i dwie herbaty za 17€ i można siedzieć ;)

Jest darmowy internet oraz gniazdka z prądem. Knajpa wielka, ludzi mało, nikt nie goni.


...z tapatalka...
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 18 Mar 2017 20:12 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Kurde, faktycznie. Zapamiętałem Niemcy jako kraj antykartowy (już nawet w restauracji ostatnio się nie dało), ale wydawało mi się, że chociaż w BVG się dało. A tu niestety.
http://www.bvg.de/de/Tickets/Weitere-Ka ... -Automaten
http://www.s-bahn-berlin.de/aboundticke ... utomat.htm

Podobnie miałem kiedyś w niderlandzkiej Hadze. Pół godziny główkowałem przy automacie, jakiej opcji mogę użyć. I nic.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 18 Mar 2017 20:18 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
obibok napisał(a):
Niemcy, podobnie jak Niderlandy, to kraj, gdzie coraz ciężej kartą zapłacić. Ale pamiętaj, że nie musi być automat S-Bahnu. Na innym peronie (i w przejściach) będą automaty DB, na przystankach automaty BVG. Któryś powinien przyjąć.


Pozwole się z powyższym nie zgodzić. W Niemczech w porównaniu z poprzednimi latami o wiele częściej można teraz zapłacić kartą, także w automatach z biletami kolejowymi. Jeszcze nie we wszystkich ale powoli wymieniane są stare automaty na nowe, szczególnie na zachodzie.
Holandia to zupełnie inna liga, jak tam jestem, to z reguły wcale nie używam gotówki, płacąc albo kartą albo przez appki. Bezgotówkowo można zrobić zakupy nawet w coffee shopie.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 18 Mar 2017 21:58 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
No ja pamiętam, że w Niderlandach zawsze były dwa rodzaje automatów biletowych - z okienkiem do wrzutu monet (bardzo rzadko) i bez. Te drugie tylko te te "ichnie" karty (Chipknip, PIN, czy jak to się tam nazywa - odpowiednich niemieckich EC). I o ile w Amsterdamie dało się włożyć zwykłą kredytówkę, to już w Rotterdamie na kilkadziesiąt automatów takiej opcji nie oferował żaden i musiałem udać się do "biura podróży", gdzie zakup biletu jest za dopłatą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 28 Sie 2017 15:50 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 80
Loty: 74
Kilometry: 132 685
Ktoś ostatnio leciał z SXF i może przekazać info o alkoholowych promocjach dla odlatujących do strefy Non Schengen?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 24 Gru 2017 14:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2120
platynowy
A jak by tu się dostać na lotnisko z Zielonej Góry, tak żeby być ok. godz. 8.00-8.30?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 26 Gru 2017 23:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2120
platynowy
Piszę nowy post bo nie mam możliwości edycji.
Żeby nie było że leniwy czy coś...
bo opcja kolejowa z wyjazdem ok. 6.30 dojazdem ok. 9.30 z dwiema przesiadkami nie wydaje się być sensowna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 27 Gru 2017 02:14 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
@onufry_z
Dzień wcześniej (wieczorem) wyjazd PKP do Poznania lub Wrocławia i stamtąd Polskibus, lub do Szczecina i stamtąd PKS Szczecin z biletami kupionymi na tej stronie: http://www.euroticket.pl/kup-bilet-lub- ... php?id=199

Albo nocleg w Berlinie - hotel lub spanie na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 27 Gru 2017 07:29 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Halko, ja wiem, ze wszyscy zawsze na forum są prawi i mają odpowiedni bilet ale ! Kupujcie zawsze bilet do strefy C jadąc na lotnisko. Jak macie dobowe AB to za 1.6€ kupcie dojazdowe do strefy C. Kontrolerzy strasznie upodobali sobie ten odcinek a 60€ to zbedny wydatek.
P.s kontrolerzy wygladaja w Berlinie jak zwykli ludzie, nigdy nie trafisz,ze to komtroler jak ma to miejsce w polskich miastach.
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
makdeb lubi ten post.
 
      
#131 PostWysłany: 28 Gru 2017 20:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2120
platynowy
@wersus79, dzięki za zainteresowanie
Z tego co piszesz wnioskuję że chyba Zielona Góra z Berlinem a tym bardziej z lotniskiem zbytnio dobrze skomunikowana nie jest i nie da się tego o co mi chodzi.
A to chyba nie tak daleko, ok. 170 km.

Generalnie chodzi mi o to że lot mam o 12.30, Warszawę mogę opuścić najwcześniej ok 19.30 dnia poprzedniego i chciałbym się jeszcze przespać kilka godzin, ale raczej nie w plebsbusie ani na lotnisku bo długi lot mnie czeka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 22 Sty 2018 01:21 

Rejestracja: 06 Kwi 2017
Posty: 78
Hej, mam pytanie. Kupiłem dziś bilety na lot z Berlina SXL Ryanairem, i zamówiłem odprawę online, dostałem wiadomość, że możliwość wydruku będzie na około 12h przed lotem i tu pojawia się problem, bo być może będę już wtedy w drodze do Berlina na lotnisko. Czy jest możliwość wydrukowania karty pokładowej na lotnisku np. w informacji? Czy ktoś spotkał się już z takim przypadkiem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 22 Sty 2018 08:56 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Kartę pokładową możesz pokazać w aplikacji Ryanaira. Poza tym odprawa online jest otwierana na 4 dni przed odlotem i wtedy już możesz wydrukować kartę pokładową. Skąd info o 12h?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 22 Sty 2018 09:26 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
W informacji prawdopodobnie odeślą Cię do check in, a w checkin na pewno skasują niemałe pieniądze za wydrukowanie karty pokładowej. Ściągnij apkę Ryanair i załaduj kartę pokładową na telefonie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 23 Sty 2018 09:47 

Rejestracja: 06 Kwi 2017
Posty: 78
vincenz napisał(a):
Kartę pokładową możesz pokazać w aplikacji Ryanaira. Poza tym odprawa online jest otwierana na 4 dni przed odlotem i wtedy już możesz wydrukować kartę pokładową. Skąd info o 12h?

Zamawiałem przez lastminute.de, a nie za bardzo rozumiem niemiecki i wklepywałem w tłumacz google, może coś źle zrozumiałem, teraz nie umiem znaleźć tej informacji

Dzięki, w takim razie już ściągam aplikację, w EasyJet też jest taka możliwość, że pokaże kartę pokładową na telefonie? bo z nimi wracam do Berlina

Edit:
O mam informacje o 12 godzinach w mailu od lastminute.de, przez którego kupowałem loty: https://i.imgur.com/3AKJ4XM.png, ale mówicie, że dostanę takie informacje wcześniej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 23 Sty 2018 11:53 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@piotr900610 od lastminute dostałeś na pewno numer rezerwacji i powiązanego z nią maila. Zaloguj się na swoją rezerwację na stronie ryanaira, zmień maila na swojego i zrób normalnie odprawę pomijając całkowicie lastminute.
Góra
 Profil Relacje PM off
piotr900610 uważa post za pomocny.
 
      
#137 PostWysłany: 05 Lut 2018 18:49 

Rejestracja: 03 Lis 2017
Posty: 38
Nie wiem czy to dobry temat. Ale daje Dużego minusa dla lotniska Schonefeld za brak gniazdek przy wyjściach, nie można telefonu naładować :? Miły Pan z obsługi powiedział że trzeba iść korytarzem daleko na inne piętro żeby sobie telefon podładować ehhh :shock: :evil:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 21 Mar 2018 15:27 

Rejestracja: 17 Cze 2011
Posty: 103
Ja gniazdko znalazłem tylko w części B, bodajże na drugim piętrze (najwyżej jak się dało wejść). Po wejściu schodami na górę trzeba skierować się na prawo, jest to małe pomieszczenie (dobre na nocleg bo na uboczu), kilka siedzeń i gniazdko...które nie działało. Innego nie znalazłem. Jak ktoś wie gdzie podładować smartfon na Schonefeld oprócz restauracji niech da znać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 03 Kwi 2018 21:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
@GolemXIV z tego co pamiętam to na landside terminal A, drugie piętro.
Jak wejdziesz po schodach to po lewej stronie jest komisariat i WC. Właśnie koło WC jest gniazdko przy podłodze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 09 Lip 2018 17:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2016
Posty: 241
Dla tych, którzy chcą dostać się z Berlin Schönefeld do centrum zamieszczam fotkę a nawet dwie z info tablicy na lotnisku.
Wyjaśniają wszystko :)

Załączniki:
image1.jpeg
image1.jpeg [ 331.58 KiB | Obejrzany 4509 razy ]
image1.jpeg
image1.jpeg [ 271.72 KiB | Obejrzany 4509 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
risu lubi ten post.
wtak uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group