Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 165 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Sty 2011 13:17 

Rejestracja: 04 Sty 2011
Posty: 10
Witam.
Migneło mi kiedyś na forum albo na stronie, że było wyjaśnione jak dojechać najwygodniej i najtaniej z Polski? Ale że to jest odpowiednie miejsce to poproszę o wskazówki na tani dojazd, abstra<cenzura>ąc od autostopu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Berlin Schonefeld
#2 PostWysłany: 07 Sty 2011 13:52 

Rejestracja: 21 Gru 2010
Posty: 395
niebieski
Wsiadasz w pociąg EuroCity Warszawa-Berlin, a następnie:

http://www.berlin-airport.de/PL/Reisend ... minal.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Berlin Schonefeld
#3 PostWysłany: 07 Sty 2011 20:02 

Rejestracja: 18 Gru 2010
Posty: 452
jesli ktos ma wiecej czasu niz pieniedzy moze pojechac do frankfurtu nad odra pociagiem osobowym (start w poznaniu), a stamtad niemieckim regio do berlina za jakies 10-15 euro
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Berlin Schonefeld
#4 PostWysłany: 07 Sty 2011 20:04 

Rejestracja: 30 Maj 2010
Posty: 111
Loty: 140
Kilometry: 216 351
http://www.berlintravel.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Berlin Schonefeld
#5 PostWysłany: 19 Kwi 2011 03:11 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 180
czy jest jakis bus z lotniska do miasta?? albo jakiś pociąg? jaki jest koszt dostania się do centrum berlina??
dzięki za info..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Berlin Schonefeld
#6 PostWysłany: 19 Kwi 2011 10:02 

Rejestracja: 18 Mar 2011
Posty: 166
gwzd napisał(a):
jesli ktos ma wiecej czasu niz pieniedzy moze pojechac do frankfurtu nad odra pociagiem osobowym (start w poznaniu), a stamtad niemieckim regio do berlina za jakies 10-15 euro


Nie zgodze sie z Tobą.

Osobioście juz dwa razy jechałem z Poznania na lotnisko.

Z Poznania jeżdza pociągi własnie do Franfurtu lub jeśli inna pora Ci odpowiada to mozna jechać regionalnymi do Rzepina czy Zbąszynka. Tam można przesiąc sie w regionalny, który podstawiany jest praktycznie po przyjażdzie osobowego i zawozi bezposrednio do słubic czy frankfurtu.

I teraz najwazniejsze. Przed granicą należy przejśc sie po pociągu i przyłączyć do jakiejs grupki osob - 5os grupy sie tworzą. Zazwyczaj jest nawet w czym wybierac bo osob takich jeżdzi sporo. W ten sposób tzrymając sie razem we frankfurcie "przewodnik" kupuje bilet grupowy, który wychodzi na głowe 4,5Euro.

Pociąg niemiecki dojeżdza do chyba Ostbanhof i tam musisz przesiąsc sie albo w S-bane albo pociag regionalny. Koszt dojazdy z dworca na lotnisko to ok 2Euro.

UWAGA: Mozna jeszcze zaoszczedzic te dwa.
Jesli dobrze zagadasz ze swoją grupka i osobą ktora kupowała bilety to możesz wziąc od niej tej grupowy bilet. Dlaczego? Ponieważ majac ten grupowy bilet upowaznia Ciebie do jazdy po Berlinie chyba przez kolejne 2 godz - nie jestem pewien czasu. ale jesli tylko pojedziezs na lotnisko to starczy na pewno.

Pociągi S-bany i regionalne zatrzymują sie jakies 200-400 m od terminala. Co ciekawe przejscie do terminala jest dość ładnie zrobione wiec od razu widac gdzie trzeba iść.

Reasumując. Trase można pokonać za ok 50zł.


http://www.berlin-airport.de/EN/ReisendeUndBesucher/AnUndAbreise/images/SxfFusswegEn.gif
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Berlin Schonefeld
#7 PostWysłany: 24 Maj 2011 15:59 

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 6
Z Schoenefeldu najlepiej bahnem a z Tegel jedzie bezpośredni autobus TXL, który jedzie do dworca i dalej na centrum. Dostaniecie się nim nawet na plac Alexandra.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Berlin Schonefeld
#8 PostWysłany: 24 Maj 2011 16:22 

Rejestracja: 18 Gru 2010
Posty: 452
gregorow napisał(a):
gwzd napisał(a):
jesli ktos ma wiecej czasu niz pieniedzy moze pojechac do frankfurtu nad odra pociagiem osobowym (start w poznaniu), a stamtad niemieckim regio do berlina za jakies 10-15 euro


Nie zgodze sie z Tobą.


w czym sie nie zgadzasz? Twoj post tylko potwierdza, ze z przesiadka na granicy jest taniej. po prostu podales jeszcze tansza opcje dojazdu na lotnisko
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Berlin Schonefeld
#9 PostWysłany: 24 Maj 2011 23:19 

Rejestracja: 21 Gru 2010
Posty: 395
niebieski
Jeżeli ktoś z centrum Berlina wybiera się na lotnisko Tegel, to niech uważa na oznaczenia w metrze (U-bahn). Na linii U6 jest stacja, która nazywa się Tegel, lecz wbrew pozorom znajduje się ona daleko od lotniska i można później niepotrzebnie się stresować przed wylotem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Berlin Schonefeld
#10 PostWysłany: 26 Cze 2011 11:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2011
Posty: 1245
Loty: 156
Kilometry: 186 401
niebieski
Witam w zależności z jakiej strony Polski miałby być dojazd do Berlina na lotnisko, ale z północnej części to warto by było dostać się do Szczecina, z którego odjeżdżają busy w cenie ok 69zł w jedną stronę na lotnisko we dwie ok. 100zł.
np. http://www.interglobus.pl korzystałem i polecam (zrobić wcześniej rezerwacje on-line)
Alternatywą są koleje Deutsche Bahn, tak Szczecinianie dostają się w większości do stolicy Niemiec.
Są 3 opcje:
1. Wykupić bilet który kosztuje 10 euro u konduktora, który uprawnia nas do dojazdu na lotnisko Berlin Schonefeld.
2. Jeśli jedziecie w 3-5 osób zakupić Berlin Brandenburg Ticket w kasie na dworcu ok 120-130 zł lub u konduktora w pociągu koszt ok.29 euro. Bilet ten uprawnia też do korzystania z komunikacji miejskiej w Berlinie i oczywiście jest ważny w dwie strony na tej linii. Na tym bilecie spokojnie dostaniecie na lotnisko.
3. Jeśli jedziecie sami albo we dwójkę to proponowałbym dosiąść się do kogoś w pociągu kto posiada już taki bilet, jest pełno takich osób które mają wolne ze 2 miejsca i cena wyjdzie zapewne po 5 euro od głowy.

I tak pociąg rusza ze Szczecina 9:15 z peronu 1 (od rzeki Odry) dojeżdża do Angermunde. W Angermunde przesiadamy się na Regional Express (czekamy ok 10 min) i dojeżdżamy ok 11:15 do Berlina Hauptbahnhof. Jeśli posiadamy w/w bilet to lecimy na góre na S-Bahn w stronę lotniska i finito. Jeśli nie posiadamy tego biletu bo jechaliśmy na doczepkę to w automacie na górze kupujemy bilet za bodajże 2,20 euro (jest menu po polsku) który uprawnia nas do jazdy w jednym kierunku przez dwie godziny.

Ostatnią i też tanią alternatywą są koleje PKP.
I tak dojechać musimy do Kostrzyna i tam na dworcu stoją miłe panie które posiadają tygodniówki albo miesięczne (mają ich kilka albo kilkanaście dorabiają sobie ) uprawniające do przejazdu do Berlina, koszt na głowę ok 6 euro (można sie targować ) i jesteśmy z tego co pamiętam w Berlinie Lichtenberg, stamtąd jak wyżej już napisałem kupić bilet 2 godz za ok 2,20 euro i trzeba wsiąść w odpowiedniego s-bahna i udać się w kierunku lotniska.
Jeśli mamy wylot rano to jednak warto wybrać transport busem (2,15 godz i jestem na lotnisku)
_________________
Moje podróże - http://www.huntfortravel.blogspot.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Berlin Schonefeld
#11 PostWysłany: 29 Cze 2011 18:30 

Rejestracja: 15 Cze 2011
Posty: 66
Bilet na Schönefeld ze Szczecina kosztuje 11,40 €.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 16 Lis 2011 13:52 

Rejestracja: 15 Lis 2011
Posty: 5
szukam wygodnego transportu z dworca autobusowego w Berlinie tj. Berlin, Zentraler Omnibusbahnhof ZOB na lotnisko Berlin Schoenefeld, na dworcu autobusowym bede z przyczyn e jest to przystanek polskiego busa na trasie Warszawa- Berlin... moze ktos moglby udzielic wskazowek co do komunikacji miejskiej, moze jedzie jakies metro tam? z tego co patrzylem na google maps odleglosc od dworca do lotniska to prawie 30 km.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 16 Lis 2011 21:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1647
srebrny
Z tego co widzę ten przystanek jest przy Międzynarodowych Targach ( Messe ), więc najlepszy będzie chyba S-bahn.

Przystanek Messe Nord --> S42 lub S46 do Sudkreuz i tam przesiadka w S45, które zawiezie Cię pod samo lotnisko Schonefeld.
Myślę, że w godzinę przejedziesz ten odcinek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 17 Lis 2011 12:21 

Rejestracja: 17 Lis 2011
Posty: 5
http://www.bvg.de to strona berlińskiej komunikacji miejskiej, możesz zmienić język jeśli nie znasz niemieckiego i wyszukać połączenie na konkretną godzinę. ale s-bahn brzmi najrozsądniej. Albo U2 do Zoo i stamtąd ekspresowy pociąg. generalnie w Berlinie nie ma problemów z transportem :)


Ostatnio edytowany przez latawica, 08 Lip 2013 11:23, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Berlin Schonefeld
#15 PostWysłany: 06 Sty 2012 23:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 74
A jak najlepiej dojechać z Wrocławia do Berlin Schoe ?

Tak się zastanawiałam, czy najlepsza opcja dla 2 osob( najtańsza i najwygodniejsza) to nie był by samochód+wykupienie biletu parkingowego na lotnisku.... ok 360zł benzyna w dwie strony plus ok. 39E za parking za 5 dni.

jedyne co jeszcze przychodzi mi do głowy to dojazd pkp do poznania a potem przesiadka w polski bus, poki co nie ma rozkładu jazdy na kwiecień ( a w kwietniu wylatuje z berlina), ale jak przegladałam ceny na luty to sie kształtowały w okolicach 140 zł (POZ-BER i BER-POZ)...a jeszcze przeciez bilety pkp, także całkiem spoooro :/


a moze ktos mi napisac jak wyglada sytuacja z pkp z wro do ber?
Ktoś może się orientuje, jak korzystnie cenowo zaplanowac jazdę pociagiem?
_________________
http://www.cheapdreamtrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Berlin Schonefeld
#16 PostWysłany: 07 Sty 2012 01:16 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Po pierwsze parking przy lotnisku jest tańszy - był na ten temat wątek (nie jeden) na forum - za tydzień płaci się 30e (nie trzeba tak naprawdę rezerwować, na ulicy przy lotnisku jest sporo strzeżonych prywatnych miejsc).
Po drugie jak się kupuje bilety Polskiego Busa z wyprzedzeniem to jak się jest szybkim można dostać za 1zł, nie?;) a nawet jeśli się nie uda następne nie są droższe dużo.
Co do pociągu niestety nie pomogę - nie jestem z Wrocławia ale http://rozklad-pkp.pl/ można samemu sprawdzić co i jak.
Pozdr
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Berlin Schonefeld
#17 PostWysłany: 07 Sty 2012 14:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2011
Posty: 1245
Loty: 156
Kilometry: 186 401
niebieski
Karolina123 napisał(a):
A jak najlepiej dojechać z Wrocławia do Berlin Schoe ?

Tak się zastanawiałam, czy najlepsza opcja dla 2 osob( najtańsza i najwygodniejsza) to nie był by samochód+wykupienie biletu parkingowego na lotnisku.... ok 360zł benzyna w dwie strony plus ok. 39E za parking za 5 dni.

jedyne co jeszcze przychodzi mi do głowy to dojazd pkp do poznania a potem przesiadka w polski bus, poki co nie ma rozkładu jazdy na kwiecień ( a w kwietniu wylatuje z berlina), ale jak przegladałam ceny na luty to sie kształtowały w okolicach 140 zł (POZ-BER i BER-POZ)...a jeszcze przeciez bilety pkp, także całkiem spoooro :/


a moze ktos mi napisac jak wyglada sytuacja z pkp z wro do ber?
Ktoś może się orientuje, jak korzystnie cenowo zaplanowac jazdę pociagiem?


Podstawowe pytanie: O której godzinie macie lot???

Jeśli wylot byłby w popołudniowych godzinach to zrobiłbym tak:

Dojechałbym z Wrocka do Szczecina PKP koszt 62 zł od osoby
W Szczecinie wsiadł w pociąg do Berlina i tu mamy dwie opcje:
1) zakupujemy bilet za 11,40 euro, który uprawnia do dojazdu na lotnisko (pociąg (czerwona spalinówka) startuje z pierwszego peronu pierwszy od rzeki Odry do Angermunde. W Angermunde przesiadka ok 10 min na pociąg do Berlina Regional Express).
2) podchodzimy do pociągu i kierujemy zapytanie do osób będących w pociągu czy ktoś ma wolne miejsca na bilecie na dojazd do Berlina, zazwyczaj koszt wynosi 5 euro od osoby.

Jak już dojedziesz do Berlina Hauptbahnhof, idziesz do góry na linie S-bahn wsiadasz w S-bahna linia S5 na Ostkreuz, w Ostkreuz wsiadasz w linie S9 na Schonefeld.

Tutaj http://www.s-bahn-berlin.de/stadtplan/view/Liniennetz masz interaktywny plan linii S-bahn w Berlinie.

Jeśli nie chcecie się bawić w przesiadki w Berlinie to ze Szczecina kursują busy prosto pod lotnisko Schonefeld, Brandenburg.
http://www.interglobus.pl tutaj bilety można trafić z wyprzedzeniem nawet za 60 zł w dwie strony
http://www.berlinia.eu


Koszt dojazdu pociągiem do Szczecina i ze Szczecina busem na lotnisko Schonefeld może wynieść ok 180zł we dwie strony.
Tak więc możesz zaoszczędzić koszty parkingu na lotnisku Schonefeld.
_________________
Moje podróże - http://www.huntfortravel.blogspot.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Berlin Schonefeld
#18 PostWysłany: 07 Sty 2012 15:01 

Rejestracja: 05 Lip 2011
Posty: 36
Loty: 171
Kilometry: 246 758
A jak się dostać na lotnisko korzystając z usług polskiego busa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Berlin Schonefeld
#19 PostWysłany: 07 Sty 2012 15:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2011
Posty: 1245
Loty: 156
Kilometry: 186 401
niebieski
Asta napisał(a):
A jak się dostać na lotnisko korzystając z usług polskiego busa?


Polski Bus dojeżdża w Berlinie do Zentraler Omnibusbahnhof ZOB punkt A na mapce poniżej. Obok jest stacja S-bahn Messe Nord 5 min drogi.

Image

http://img72.imageshack.us/img72/2288/omnibus.jpg

Wsiadasz w S-bahn nr S46 (Konigs Wusterhausen) i kierujesz się do stacji Baumschulenweg 13 stacja (w s-bahnie są komunikaty głosowe oraz pojawiają się na wyświetlaczu, tak więc spokojnie trafisz). Na stacji w Baumschulenweg wsiadasz w S9 (Schonefeld) i jedziesz na lotnisko.
Kupujesz w automacie (jest menu po polsku) bilet dwugodzinny za 2,30 euro i kasujesz go na stacji (są specjalne kasowniki).
_________________
Moje podróże - http://www.huntfortravel.blogspot.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Berlin Schonefeld
#20 PostWysłany: 07 Sty 2012 18:29 

Rejestracja: 05 Lip 2011
Posty: 36
Loty: 171
Kilometry: 246 758
Wow, dziękuję bardzo za fantastyczną pomoc. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 165 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group