Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 199 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Bergamo
#61 PostWysłany: 16 Sty 2015 00:48 

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 146
No to i ja dodam coś od siebie. Co prawda wypad do Bergamo miał miejsce w listopadzie 2013 r. ale też udało mi się trafić w świetne miejsce gdzie jest masa miejscowych a jedzenie pychotka, makarony palce lizać, pizze też wyśmienite. Widzę że na tripadvisor są dwie nazwy, albo Cooperativa Citta' Alta albo Il Circolino:
http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Re ... bardy.html
http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Re ... bardy.html
http://www.ilcircolinocittaalta.it/
Dojście banalne, idąc główną uliczką Citta Alta za Piazza Vecchia skręcamy w 2 uliczkę w prawo.
Jak by ktoś miał ochotę na lody to spokojnie polecić też mogę Galaterię La Romana ale ta znajduje się w tej nowszej części Bergamo:
http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Re ... bardy.html

Załączniki:
Komentarz do pliku: Casoncelli alla bergamasca (chyba)
DSC05925a.jpg
DSC05925a.jpg [ 130.03 KiB | Obejrzany 2786 razy ]


Ostatnio edytowany przez piterek, 16 Sty 2015 01:52, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
 
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
 Temat postu: Re: Bergamo
#62 PostWysłany: 16 Sty 2015 01:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
a co to jest to na zdjęciu?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergamo
#63 PostWysłany: 16 Sty 2015 06:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Casoncelli alla bergamasca. Zajefajne pierożki :D
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bergamo
#64 PostWysłany: 04 Lut 2015 15:08 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6142
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Stare miasto.
Pizzeria z pizzą na wagę (tam gdzie tną ją nożyczkami) zamknięta do 7 lutego.
Informacyjnie.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergamo
#65 PostWysłany: 04 Lut 2015 22:43 

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 9
Czy ktoś orientuje się, czy w okresie Wielkanocy sklepy / restauracje są normalnie czynne ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergamo
#66 PostWysłany: 11 Lut 2015 23:54 

Rejestracja: 28 Maj 2014
Posty: 38
Dla mnie najlepsza pizza jest w górnym mieście na wagę, jak ktoś wyżej nazwał fabryką pizzy, zgodze się z tym ale mi i nie tylko po prostu smakuję ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergamo
#67 PostWysłany: 25 Lut 2015 12:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1133
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
A jesli ktos ma ochote zjesc niezly obiad w jak najnizszej cenie, a nie toleruje McD, polecam kawalki kurczaka na cieplo w Orio Center, w hipermarkecie gdzies miedzy pieczywem a jogurtami. Cwiartka za 2,30 eur :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergamo
#68 PostWysłany: 03 Mar 2015 18:53 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7781
Trochę zaktualizuje wiadomości z tego tematu. Obu podanych supermarketów w dolnym mieście już nie ma (jeden to zamazana graffiti szyba, drugi zastąpiła Bata), zresztą w centrum nie widziałem żadnego. Tak samo 1/4 pizzzy za 3,3E również już nie istnieje. Chyba wszystkie najtańsze miejsca pozamykali.
Inne info - do centrum handlowego Orio idzie się naaprawdę szybko z lotniska - dokładnie 8min z bagażami. Nie wiem skąd informacje o tak długich czasach przejść.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergamo
#69 PostWysłany: 03 Mar 2015 18:57 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
To i ja coś polecę w Bergamo:

Caffe della Funicolare, łatwo znaleźć. Może i nie najtańsza, ale widoki... :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergamo
#70 PostWysłany: 20 Kwi 2015 22:43 

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 173
JIK napisał(a):
Stare miasto.
Pizzeria z pizzą na wagę (tam gdzie tną ją nożyczkami) zamknięta do 7 lutego.
Informacyjnie.

Wspomnienia wracają :)
Załącznik:
pizza.jpg
pizza.jpg [ 160.26 KiB | Obejrzany 2181 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergamo
#71 PostWysłany: 20 Kwi 2015 22:55 

Rejestracja: 05 Sie 2011
Posty: 1005
niebieski
Witam. Wspomnienia wróciły. 12 kwietnia miałem kolejny raz okazję kosztować.Dwa kawałki takie po 45 dkg kosztowały troszkę ponad 8 euro a w gratisie dwie bułki z rodzynkami wielkości mini bagietki z Lidla. Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergamo
#72 PostWysłany: 21 Kwi 2015 17:49 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Smakowała Ci? Bo jak jadłem w listopadzie 2013, to była okropna chyba najgorsza jaką jadłem we Włoszech.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergamo
#73 PostWysłany: 21 Kwi 2015 18:54 

Rejestracja: 05 Sie 2011
Posty: 1005
niebieski
Witam. Nie jestem znawcą pizzy. Ale jadłem gorsze. Oczywiście najlepszą jadłem w słynnej pizzerii w Neapolu. Oj to była bajka. Całkiem dobrą też w Rzymie. Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergamo
#74 PostWysłany: 22 Kwi 2015 12:11 

Rejestracja: 21 Sty 2014
Posty: 213
niebieski
Wczoraj wróciłem własnie z Bergamo. Co do pizzerii - nocowałem w apartamencie prowadzonym przez Wloszke, wiec pierwsze co spytalem, to gdzie pojsc na prawdziwa pizze. Polecila mi lokal niedaleko miejsca zakwaterowania, odrobinke obok centrum (z 15 minut pieszo). Ale warto bardzo.

Lokal nazywa sie La Carbonella, jest polozony przy Via Broseta 112. Typowy lokal "lokalsów". Obsługa z angielskim średnio na jeża. Pizza od 5,50 bodajze do ok. 9 euro. Litr bardzo dobrego wina 10 euro.

https://www.facebook.com/ristorantelacarbonellabergamo


W ciagu 2 dni bylismy jeszcze w pizzerii na Viale Roma, tuz obok lodziarni GROM (polecam lodziarnie bardzo). Pizza niezla, ale slabsza od La Carbonelli troche (bardziej plywajaca). Ceny troche wyzsze.

Na koniec prztestowalismy jeszcze pizze krojona nozyczkami z Starego Miasta - coz wyglada to wszystko ladnie pieknie, trudno sie oprzec (my sie nie oparlismy), ale ogolnie pizza to duzo ciasta, typowy zamulacz, a cena 15 euro za kilogram tez promocja nie jest. raczej nie polecam.
_________________
Image
[color=#0000FF]
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
Cicha_Woda uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bergamo
#75 PostWysłany: 05 Maj 2015 13:06 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 27
Polecam w 100%. Jedzenie super, pomysł z barem sałatkowym też świetny. Jedyne minusy to tłok (praktycznie sami Włosi) i obsługa w języku tylko włoskim (żeby się z nami porozumieć właścicielka Pani Giuliana potrzebowała pomocy tłumaczy w osobie innych klientów lokalu:)

AnBo napisał(a):
Polecam Trattoria Giuliana Di D'ambrosio , Via Broseta 58.
W południe pełna Włochów przychodzących z pracy na lunch. Może nie najtaniej, bo za 10Eur na osobę z piciem.
Przy wejściu nabieramy ile się w talerz zmieści: warzywa i przeróżne dodatki. Z tym przechodzimy do stolików, przy których trudno znaleźć wolne miejsce. Ale natychmiast pojawia się ktoś z obsługi , kogoś przesadzą, coś dostawią i już siadamy. Zamawiamy z menu napisanego ręcznie na kartce przypiętej do deski - pierwsze i drugie danie. Wspaniałe regionalne jedzenie. My zostałyśmy dosadzone do sympatycznych Włoszek, które przyszły z biura na lunch. Poprosiłam o pomoc w wyborze typowych dań regionalnych. Jedzenie było rewelacyjne. Do tego dzban wody na 2 osoby i dzban wina.
Wspaniałe jedzenie, gwar typowy dla miejsc, w których jadają miejscowi. Byłyśmy tam chyba wtedy jedynymi nie Włoszkami. Obsługa przyprowadziła do nas starsza panią w fartuchu i w czepku, chyba główna kucharkę , która przepytała nas jak smakowało. Pochwaliła się, że niedawno wystąpiła w tv w programie kulinarnym.
Płacimy przy wyjściu.
Niestety zamykają chyba o 13.00 i otwierają znów wieczorem. Podczas kolejnej przesiadki w Bergamo nie zdążyłyśmy przez zamknięciem, a wieczorem miałyśmy samolot . W sierpniu znów miałyśmy pecha, bo trattoria była zamknięta z powodu urlopu, jak prawie 99% innych knajp.
W południe nie ma pizzy, tylko dania obiadowe. Piec na pizzę rozpalają wieczorem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergamo
#76 PostWysłany: 13 Maj 2015 18:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2012
Posty: 73
Loty: 61
Kilometry: 98 044
Washington napisał(a):
Trochę zaktualizuje wiadomości z tego tematu. Obu podanych supermarketów w dolnym mieście już nie ma (jeden to zamazana graffiti szyba, drugi zastąpiła Bata), zresztą w centrum nie widziałem żadnego.


Świeże info z 11.05

Conad - otwarty także w niedzielę
https://www.google.pl/maps/@45.695586,9 ... !2e0?hl=pl

Carrefour
https://www.google.pl/maps/place/Bergam ... a4d1?hl=pl

Jeśli dobrze zapamiętałem to w tym miejscu też jakiś sklep spożywczy był.
https://www.google.pl/maps/@45.693396,9 ... !2e0?hl=pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergamo
#77 PostWysłany: 19 Maj 2015 14:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3384
srebrny
Maciek78 napisał(a):
Kuba_Tychy napisał(a):
Najlepszą pizzę jadłem na Górnym Mieście, mniej więcej tu: http://maps.google.pl/maps?q=45.704628, ... src=6&z=17
Jest to cukiernia gdzie sprzedają również pizzę. Duże kolejki, na pewno trafisz. Cena za 2 duże kawałki niecałe 5 Euro.

Wybacz, ale polecasz rzeźnię dla turystów. Przemiał przeogromny, wybór także ale cała ta hurtownia pizzy (bo tak to wypada nazawać) jest nastawiona tylko na rzekę turystów przechodzącą obok. Nawet Pani, która nożyczkami (!!!) kroi pizzę robi to jakby ścigała się z koleżanką. I cena też katastrofalna - 1,10 euro za 10 dkg pizzy. Więc Twoje kawałki były małe, na dokładkę dolicz sobie spore ilości oleju, którymi są polane.
Ochyda.


legniczanin napisał(a):
Dla mnie najlepsza pizza jest w górnym mieście na wagę, jak ktoś wyżej nazwał fabryką pizzy, zgodze się z tym ale mi i nie tylko po prostu smakuję ;)

orfik11 napisał(a):
Witam. Wspomnienia wróciły. 12 kwietnia miałem kolejny raz okazję kosztować.Dwa kawałki takie po 45 dkg kosztowały troszkę ponad 8 euro a w gratisie dwie bułki z rodzynkami wielkości mini bagietki z Lidla. Pozdrawiam

kleyo napisał(a):
Smakowała Ci? Bo jak jadłem w listopadzie 2013, to była okropna chyba najgorsza jaką jadłem we Włoszech.



Będąc wczoraj w Bergamo niestety strzeliło mi do głowy sprawdzić ten pradawny spór odnośnie pizzy ze słynnej mordowni-nożyczkowni w Bergamo. Akurat nie chciało nam się szukać jakiegoś lepszego lokalu. Poza tym ładny wygląd i szeroki wybór ich wyrobów pizzo-podobnych oraz pokusa oszczędzenia na "coperto" ostatecznie przeważyły :)
Porada dla potomnych - pod żadnym pozorem tam nie wchodźcie w celach konsumpcyjnych !!! Osób, którym tam smakowało w ogóle nie jestem w stanie zrozumieć. Akurat dzień wcześniej jedliśmy prawdziwą włoską pizzę w restauracji na głównym skwerze w Argegno, więc porównanie dokonane na świeżo. Ilość tłuszczu jaka wylewała się z pizzy w Bergamo była faktycznie imponująca. Co ciekawe cenowo też wcale atrakcyjnie to nie wyszło. Jedyny plus to dużo miejsca na klimatyzowanym pięterku, gdzie można bez krempacji wyjąć swoje napoje i skorzystać z toalety. Jedynie w takich celach mogę ten lokal polecić.
Góra
 Profil Relacje PM off
correos lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bergamo
#78 PostWysłany: 20 Maj 2015 21:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2012
Posty: 148
Loty: 81
Kilometry: 105 908
Miejsc na pizzę wymienionych wiele ale ostatecznie wynika, że już nie polecacie ani nożyczkowni-mordowni, ani La Fara (Via Dipinta 34). To co, zostaje tylko da Franco? Ale restauracja z obrusem i coperto średnio mnie kręci - zna ktoś może miejsce z dobrą pizzą na wynos, na tekturce?

Co z lodami? Tylko La Marianna?

I sklep - zamiast Billi jest w tym miejscy Carrefour?

Dzięki za pomoc.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergamo
#79 PostWysłany: 20 Maj 2015 21:47 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2237
Lody jeszcze w GROMie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergamo
#80 PostWysłany: 21 Maj 2015 08:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3384
srebrny
AndziaP84 napisał(a):
I sklep - zamiast Billi jest w tym miejscy Carrefour?

Tak, aktualnie jest tam Carrefour. Za pierwszym razem faktycznie trudno zanleźć wejście. Wchodzi się do dużego sklepu odzieżowego OVS i w środku jest boczne zejście na dół do Carrfa i sklepu Bata.

dmirstek napisał(a):
Lody jeszcze w GROMie.

To podstawa, moja żona musi zjeść każdego dnia co najmniej dwa, całe truskawkowe :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 199 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group