Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 199 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 19 Wrz 2016 14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 349
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
A czy jest ktoś w stanie polecić jakaś fajną knajpkę na mieście? Będę w Bergamo w sobotę miedzy 15 a 21. Myślę że wystarczy to na dojazd do miasta, jakiś spacer, romantyczna kolacja z winem i jakieś zakupy do domu :) Szukam jakiegoś sprawdzonego miejsca, będę wdzięczny za sugestie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#122 PostWysłany: 19 Wrz 2016 15:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
@MaciekM tu poczytaj bergamo,1317,2673&start=100
Dla mnie najromantyczniej na wzgórzu San Vigilio, gdzie są 2 knajpki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
MaciekM uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bergamo
#123 PostWysłany: 20 Wrz 2016 11:38 

dj3500 napisał(a):
Ja polecam Ristorante Ciao, Piazza Vittorio Veneto 15, Bergamo (na piętrze) - restauracja w stylu bufetowym (ale dzięki temu dostaje się na paragonie napis "coperto x2 = 0 EUR"), do wyboru makarony, pizza, mięsa, sałatki, wszystko w dobrych cenach (za obiad z makaronami dla 2 osób i jeden napój zapłaciliśmy 14 EUR).


Klikając w google jest info, że lokal zamknięty na stałe -ktoś potwierdzi?
https://www.google.pl/maps/place/Ristor ... d9.6699046


Po lekturze wątku, wnioski mam takie:
LODY - GROM, La Marianna, Gelateria La Romana

obiad w Citta Bassa:
Tratoria D'Ambrosio
Bar Pastifrulligeleria
pizza w Barze na Viale Papa Giovanni XXIII 56-pomarańczowy szyld
La Carbonella
Vasiniko

obiad w Citta Alta:
Restauracja Officina dei Sapori
Da Franco


Coś jeszcze?

:)
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergamo
#124 PostWysłany: 20 Wrz 2016 12:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2014
Posty: 170
Loty: 36
Kilometry: 32 327
Jeśli komuś znudzi się pizza to proponuję wybrać się do Trattori del Moro w miejscowości Ponteranica, 8 km na północ od Bergamo.
Restauracja położona jest na zielonych wzgórzach otaczających Bergamo, z pięknym widokiem. Okoliczny las i wspaniały ogród dają odetchnąć od upałów.
Trattoria serwuje regionalne dania, ale w karcie dominuje głównie dziczyzna, podawana z dużą ilością grzybów i koniecznie polentą ;) Polecam

http://www.trattoriadelmoro.com/

Najłatwiej oczywiście dojechać samochodem, ale można również komunikacją miejską, autobusem linii nr 7 z dworca autobusowego do miejscowości Ponteranica. Co prawda od przystanku trzeba się wybrać na ok 2 km spacer, ale za to naprawdę po bardzo malowniczej okolicy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bergamo
#125 PostWysłany: 20 Wrz 2016 12:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@Grzegorz Firlit
Myślę, że jeśli chodzi o transport to, patrząc na ceny, bardziej taksówka pasuje ;)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergamo
#126 PostWysłany: 20 Wrz 2016 12:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
@singielka_1976 stronę wcześniej już zostało napisane, że lokal o który pytasz został zlikwidowany.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergamo
#127 PostWysłany: 20 Wrz 2016 12:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
singielka_1976 napisał(a):
dj3500 napisał(a):
Ja polecam Ristorante Ciao, Piazza Vittorio Veneto 15, Bergamo (na piętrze) - restauracja w stylu bufetowym (ale dzięki temu dostaje się na paragonie napis "coperto x2 = 0 EUR"), do wyboru makarony, pizza, mięsa, sałatki, wszystko w dobrych cenach (za obiad z makaronami dla 2 osób i jeden napój zapłaciliśmy 14 EUR).


Klikając w google jest info, że lokal zamknięty na stałe -ktoś potwierdzi?
https://www.google.pl/maps/place/Ristor ... d9.6699046


Byłem w listopadzie ub.r. i było faktycznie zamknięte. W tym roku już nie sprawdzałem.
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergamo
#128 PostWysłany: 28 Wrz 2016 10:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Przetestowaliśmy ostatnio kilka miejsc i zdecydowanie wyróżnia się Osteria della Birra przy Piazza Lorenzo Mascheroni - najlepsze Casoncelli alla bergamasca jakie jedliśmy. Dodatkową zaletą jest brak coperto, a małą wadą - brak wina (mają tylko piwo, w tym kilka rodzajów z lokalnej produkcji). Lody w La Mariannie raczej przereklamowane, GROM bije je na głowę.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Cicha_Woda uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bergamo
#129 PostWysłany: 28 Wrz 2016 11:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3384
srebrny
metia napisał(a):
Lody w La Mariannie raczej przereklamowane, GROM bije je na głowę.

Mam taką samą opinię. Wyborne, tradycyjne lody są też w La Romana. Smakują inaczej niż w GROM-ie, gdzie część smaków to w zasadzie sorbety (też smakowite).
https://www.google.pl/maps/place/Gelate ... 6927?hl=pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergamo
#130 PostWysłany: 28 Wrz 2016 11:51 

Rejestracja: 23 Sie 2014
Posty: 7
Czy w Bergamo jest restauracja typu "płacisz XX euro i jesz do woli"?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergamo
#131 PostWysłany: 30 Wrz 2016 10:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lis 2014
Posty: 62
co do Gromu, potwierdzam, lody pyszne!

my skusiliśmy się na Il Circolino, moim zdaniem grzechu warte :)
co prawda w niedziele było tam istne szaleństwo, na stolik czekało się ponad godzinę, a stolików tam niemało ;)
ale w tygodniu było bardzo fajnie, casoncelli były pyszne, inne pierożki (z serem)też, jedliśmy różne makarony, parmigianę, wszystko dobre było. Choć oczywiście nie jest to jakaś luksusowa i wypasiona knajpa a raczej budżetowa.
Jest tam opcja zestaw dnia: do wyboru pierwsze danie czyli pierożki lub jakiś makaron (3 opcje) drugie danie kurczak z polentą lub kotlet wieprzowy z frytkami lub bałażan zapiekany z serem. Do tego kieliszek wina, woda i kawa za 13 euro/osoba. Do tego nie naliczyli coperto (nie wiem, przy daniu dnia nie biorą czy zapomnieli? ) bo dzień wcześniej przy pizzy doliczyli oczywiście. Pizza też dobra :) Przynajmniej dla nas bo wiadomo o gustach.. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bergamo
#132 PostWysłany: 13 Paź 2016 14:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2014
Posty: 139
Loty: 90
Kilometry: 124 914
Czy ktoś poleca jakieś miejsce z apertivo w Bergamo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergamo
#133 PostWysłany: 13 Paź 2016 19:55 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Czy poleci ktoś pizzerię w centrum Starego Miasta, gdzie można wziąć pizzę w kartoniku na wynos (i w jakiej cenie?)? Przeczytałem cały wątek, ale ostatnie konkretne informacje o pizzeriach są z początku 2015 roku. Lecę na jednodniówkę, więc zależy mi na czasie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergamo
#134 PostWysłany: 13 Paź 2016 20:43 

Rejestracja: 13 Lis 2012
Posty: 26
Loty: 21
Kilometry: 18 041
Całą pizzę czy taką grubszą pizzę pociętą nożyczkami w porcjach na 1 osobę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergamo
#135 PostWysłany: 13 Paź 2016 20:48 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
@‌MichalKu‌ Każda opcja dobra, byle było smacznie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergamo
#136 PostWysłany: 14 Paź 2016 07:18 

Rejestracja: 13 Lis 2012
Posty: 26
Loty: 21
Kilometry: 18 041
silvershark napisał(a):
@‌MichalKu‌ Każda opcja dobra, byle było smacznie ;)

https://www.google.com/maps/@45.7044299 ... I1WE1g!2e0

Tapatalk mi namieszał... W każdym razie, z tego co pamiętam, jadłem stąd na wynos, krojoną nożyczkami i polecam bardzo.
Góra
 Profil Relacje PM off
silvershark uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bergamo
#137 PostWysłany: 14 Paź 2016 07:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
To jest pizzeria Il Fornaio przy Via Bartolomeo Colleoni 1 - dobre wyjście na szybko:)
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off
silvershark uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bergamo
#138 PostWysłany: 14 Paź 2016 08:48 

metia napisał(a):
Lody w La Mariannie raczej przereklamowane, GROM bije je na głowę.


A my mamy odmienną opinię ;).
Lody z La Marianny smakowały nam dużo bardziej niż te z GROMU.

Co do dań obiadowych czyli pizza, makarony to jednak skusiliśmy się na odradzaną tutaj "rzeźnię dla turystów" czyli Il Fornaio (pizzeria z nożyczkami) na Citta Alta i smakowały nam obie pizze jakie zamówiliśmy :lol: a muszę dodać, że jesteśmy dość wybredni.

Poza tym smakowało nam także w Pastifrulli Viale Papa Giovanni XXIII, 17 - makarony i Casoncelli alla bergamasca, plusem jest brak coperto ;).
Góra
 PM off
PatrycjaR lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bergamo
#139 PostWysłany: 14 Paź 2016 09:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Czyli teraz każdy forumowicz obowiązkowo do Gromu i do Marianny, a potem głos w ankiecie :lol:

A tak serio, to nawet nie do końca chodziło mi o sam smak, a o wybór smaków (w Gromie moim zdaniem wybór był większy i ciekawszy) i o techniczne przygotowanie lodów, które w Gromie też było imho lepsze :)
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergamo
#140 PostWysłany: 14 Paź 2016 09:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Gru 2014
Posty: 200
Loty: 52
Kilometry: 100 098
singielka_1976 napisał(a):
Co do dań obiadowych czyli pizza, makarony to jednak skusiliśmy się na odradzaną tutaj "rzeźnię dla turystów" czyli Il Fornaio (pizzeria z nożyczkami) na Citta Alta i smakowały nam obie pizze jakie zamówiliśmy :lol: a muszę dodać, że jesteśmy dość wybredni.


My tak samo i bardzo nam smakowało :) Pizzę braliśmy na wynos. Jest tam spory wybór różnych rodzajów pizz i focacci - myślę każdy znajdzie coś dla siebie.
_________________
Poradnik: Rzym atrakcje & Gdzie na wakacje do Grecji.
Góra
 Profil Relacje PM off
MichalKu lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 199 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group