Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 199 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Bergamo
#21 PostWysłany: 23 Paź 2012 10:21 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Kuba_Tychy napisał(a):
Najlepszą pizzę jadłem na Górnym Mieście, mniej więcej tu: http://maps.google.pl/maps?q=45.704628, ... src=6&z=17

Jest to cukiernia gdzie sprzedają również pizzę. Duże kolejki, na pewno trafisz. Cena za 2 duże kawałki niecałe 5 Euro.

.

Wybacz, ale polecasz rzeźnię dla turystów. Przemiał przeogromny, wybór także ale cała ta hurtownia pizzy (bo tak to wypada nazawać) jest nastawiona tylko na rzekę turystów przechodzącą obok. Nawet Pani, która nożyczkami (!!!) kroi pizzę robi to jakby ścigała się z koleżanką.
I cena też katastrofalna - 1,10 euro za 10 dkg pizzy. Więc Twoje kawałki były małe, na dokładkę dolicz sobie spore ilości oleju, którymi są polane.
Ochyda.

Tanio i smacznie zjesz na pewno tu:
https://mapy.google.pl/maps?q=bergamo&h ... 07,,0,8.21


Jednak polecam też fenomenalnego kebaba blisko stacji kolejowej. Już dużym plusem jest to, że placka na niego koleś robi na miejscu, przy Tobie. Formuje, wrzuca do pieca po czym robi kanapkę. Cena - 4 euro. Jest to też jedno z bardzo nielicznych miejsc, gdzie w nocy (po 22:00) można kupić piwo ;)
https://mapy.google.pl/maps?q=bergamo&h ... -1.85&z=16


Ostatnio edytowany przez Maciek78, 24 Paź 2012 10:28, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Kampanii za 1298 PLN. Loty do Neapolu z Gdańska + 7 noclegów blisko plaży Lato w Kampanii za 1298 PLN. Loty do Neapolu z Gdańska + 7 noclegów blisko plaży
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
 Temat postu: Odp: Bergamo
#22 PostWysłany: 23 Paź 2012 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2012
Posty: 392
niebieski
wlasnie wrocilismy z genialnej restauracji w bergamo o nazwie La Ciotola, mozna do niej dotrzec idac z dworca w strone Hostelu Central BG. Jedlismy pizze i je z calego serca moge polecic, sa duze, pyszne, robione na cienkim ciescie, bardzo dobrej jakosci skladniki i maja na prawde przystepne ceny, srednio od 6 do 9 max 10 euro. Maja swietne piwa w tym genialne trapistow za 6 euro. O jakosci restauracji moze swiadczyc to ze przynajmniej gdy my tam zaszlismy restauracja byla pelna gosci. Co mi sie bardzo spodobalo to bardzo sprawna obsluga kelnerska, na co wplyw ma rowniez to ze kelnerzy nie zajmuja sie pobieraniem pieniedzy od klientow. placi sie przy wyjsciu a oplata za serwis jest tak jak praktycznie w calych wloszech zawarta w rachunku. Polecam.

Wysyłane z mojego MB632 za pomocą Tapatalk 2
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
Cicha_Woda uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bergamo
#23 PostWysłany: 26 Lis 2012 09:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 1372
Loty: 33
Kilometry: 39 451
srebrny
Witajcie ;) za 2 tyg w sobotę przylatuję do Bergamo w sobotę po 21, a już w niedzielę o 9 wracam do Polski. Jak z dostępnością knajpek/klubów w tych godzinach? Możecie coś polecić? Jakbyśmy mieli już dość chodzenia w nocy to zaszlibyśmy do klubu ;) jakiś sklepik otwarty w tych godzinach znajdziemy? Chciałem zrobić regionalne zakupy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergamo
#24 PostWysłany: 29 Gru 2012 20:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2866
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
7 lutego mam dniowke w Bergamo,
wiec kliper dzienki za cynka - Twoj byl najbardziej przekonowujacy
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergamo
#25 PostWysłany: 13 Sty 2013 14:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2012
Posty: 148
Loty: 81
Kilometry: 105 908
Pyszna i tania pizza w pizza barze - dolne miasto, Viale Papa Giovanni XXIII 56, pomarańczowy szyld Pizza&Co.

1/4 pizzy 3,30 euro (2 duże kawałki, jedna osoba spokojnie się naje), cała pizza to 12,20 euro (uczta dla 3-4 osób).

W restauracjach na górnym mieście pizza takiej wielkości kosztuje 8-10 euro, trzeba zapłacić ponadto kilka euro (2-3) za usługę (coperto) - mając porównanie pizzy z górnego i dolnego miasta stwierdzam, że jakość pizzy z ristorante (2 razy droższej) nie jest powalająca.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bergamo
#26 PostWysłany: 06 Lut 2013 17:02 

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 143
Witam,
Może polecicie gdzie pyszne lody serwują?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergamo
#27 PostWysłany: 06 Lut 2013 18:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
Ja chętnie podzielę się tą informacją :)
podają tam wyśmienite lody, jadłem w dniu finału ME Włochy - Hiszpania

Załączniki:
Klip_91.jpg
Klip_91.jpg [ 157.94 KiB | Obejrzany 4600 razy ]
IMG.JPG
IMG.JPG [ 214.41 KiB | Obejrzany 4600 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergamo
#28 PostWysłany: 01 Mar 2013 05:39 

Rejestracja: 28 Lut 2013
Posty: 1
Udaliśmy się do tej pizzerii ,którą polecił Maciek78,a którą prowadzi Antonella przy pomocy swojej siedmioletniej córki.To jest lokal,gdzie pizze mozna dostać na kawałki,a jak bierzesz całość to dostajesz ją do pudełka.Stołowaliśmy się w restauracjach,ale ani smak ,ani wielkosc,ani ilość sera nie dorównywały pizzy u Antonelli.Pizza kosztuje kolo 10 E(spokojnie wystarczy na dwie osoby,po 4 kawałki),ale naprawde jest warta swojej ceny.Można ją zjeść spokojnie na miejscu popijajc piwkiem ktore jest tam dostepne z chłodziarek.Kolega się skusił na tą słynną pizze z Bergamo którą reklamują wszędzie,a tutaj Kuba z Tych.Za 35 g zaplacił prawie 6 e,dał mi skosztować i się okazało,że ciasto smakowało tak samo jak tych naszych mrożonek do mikrofali dr oetkera.Szok!Nie zjadł do końca i wyrzucił do śmietnika,a na wystawie wyglądało to jak jak najsmaczniejsze danie świata.
Niestety nie dane mi było przetestować tego kebaba przy dworcu,bo nam skurczybyk zamknął o 1 w nocy jak wracalismy z Mediolanu interes przed nosem.Pozdrawiam i Bergamo z calego serca polecam,a szczególnie pizzerie u Antonneli;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Tomo14 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bergamo
#29 PostWysłany: 26 Mar 2013 02:21 

Rejestracja: 28 Gru 2011
Posty: 10
także polecam kebaba o, którym mówił Maciek78, dobre mięso a ciasto znakomite, jeżeli nie chcecie długo szukać i kombinować kebab jest do polecenia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergamo
#30 PostWysłany: 11 Cze 2013 22:46 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 32
Zdecydowanie pizza przy Viale Papa Giovanni XXIII 56 w Bergamo jest obowiązkiem dla smakoszy tego typu dań. Polecam gorąco.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odp: Bergamo
#31 PostWysłany: 12 Cze 2013 08:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10923
HON fly4free
ar25 napisał(a):
Zdecydowanie pizza przy Viale Papa Giovanni XXIII 56 w Bergamo jest obowiązkiem dla smakoszy tego typu dań. Polecam gorąco.

W niedzielę byłem w Bergamo i było zamknięte.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergamo
#32 PostWysłany: 12 Cze 2013 20:49 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 32
Rzeczywiście podstarzały właściciel Pizza & Co szybko zamyka lokal, ponieważ w poniedziałek po 21 miał już zamknięte, jednak następnego dnia koło południa udało mi się tam podjeść:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergamo
#33 PostWysłany: 23 Cze 2013 15:20 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 14
Przyznam, że w samym Bergamo byłem rozczarowany trochę ilością i jakością lokali gastronomicznych na Sentierone.

Na Citta Alta (na jednej z uliczek nieopodal wyjścia z kolejki Funicolare) polecam wstąpić do jednej z piekarni, gdzie za 0,70 euro można zakupić mini pizzeriny za jedyne 0,70 euro za sztukę:
http://i44.tinypic.com/2v0e90o.jpg

A jak będziecie w centrum handlowym naprzeciwko lotniska to dość smaczna i tania pizza jest w Mangia Pizza - za jeden kawałek płaci się 2,50 euro, zaś 2 kawałki w promocyjnej cenie 4 euro. Podawane na tekturowych talerzykach, ale smakują całkiem dobrze ;)
http://i43.tinypic.com/k0sht2.jpg
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergamo
#34 PostWysłany: 26 Cze 2013 16:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 506
niebieski
Witam, jutro wieczorem mam przesiadke w Bergamo, planowo 2.5h czasu. Do miasta juz raczej sie nie wybiore, wiecie moze czy cos na lotnisku (lub w okolicy?) nadaje sie do zjedzenia? Bede prosto po pracy, glodna jak wilk zapewne;)
Bylam na tym lotnisku raz czy dwa, pamietam ze sa jakies sklepy, ale czy jakas restauracja z "nieplastikowym" jedzeniem sie znajdzie? Cena nie ma duzego znaczenia. Najlepsza bylaby pizza, ale obawiam sie ze na lotnisku dostane tylko mikrofalowkowa wersje Dr Oetkera....
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergamo
#35 PostWysłany: 26 Cze 2013 16:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1986
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
jeden post wyżej ;)

Cytuj:
A jak będziecie w centrum handlowym naprzeciwko lotniska to dość smaczna i tania pizza jest w Mangia Pizza - za jeden kawałek płaci się 2,50 euro, zaś 2 kawałki w promocyjnej cenie 4 euro. Podawane na tekturowych talerzykach, ale smakują całkiem dobrze ;)
http://i43.tinypic.com/k0sht2.jpg
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergamo
#36 PostWysłany: 26 Cze 2013 19:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2013
Posty: 181
Loty: 88
Kilometry: 106 774
Witam!Polecam Mangia Pizza - w Orio Center w Bergamo - pyszna pizza,wiele rodzajów i miła obsługa. Najlepiej mi smakowała Capriciosa (średni kawałek za 3,50 euro).Akurat jako przekąska po przylocie ;)
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen) - moje motto
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergamo
#37 PostWysłany: 13 Lis 2013 14:37 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Jak tak będę pytał przed każdym wyjazdem to się to niedługo podejrzane zacznie robić, ale cóż :lol:

Jak z piciem alkoholu w Bergamo? Czy jest to możliwe na jakiś ławeczkach, parkach, ulicach? Pytam o praktykę, a nie teorię, bo w teorii w Rzymie był zakaz, a jakoś nikt się nie doczepił. Oczywiście mam tu na myśli kulturalne wypicie piwka lub dwóch czy też jakiegoś winka, a nie chlanie na umór ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergamo
#38 PostWysłany: 15 Lis 2013 12:03 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 7
Przychylam się do pierwszego postu z tego wątku. Pizza w Da Franco jest świetna! Chyba najlepsza jaką jadłem we Włoszech a w kilku miejscach miałem już okazję, więc mam porównanie. Cena może nie jest niska ale też nie rujnuje

http://www.dafrancobergamo.it/dafrancoeng/baseok.htm
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergamo
#39 PostWysłany: 15 Lis 2013 18:51 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Ile tam kosztuje pizza?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergamo
#40 PostWysłany: 15 Lis 2013 19:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1986
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
kleyo napisał(a):
Ile tam kosztuje pizza?


zgodnie z tym co kolega wcześniej napisał - odpowiedź jest w pierwszym poście :)
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 199 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group