Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 181 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Bergamo
#41 PostWysłany: 15 Lis 2013 19:18 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 1
Zbanowany
srebrny
vivere napisał(a):
kleyo napisał(a):
Ile tam kosztuje pizza?

zgodnie z tym co kolega wcześniej napisał - odpowiedź jest w pierwszym poście :)

i ceny raczej niewiele się zmieniły od 2011. pamiętaj o coperto!

#42 PostWysłany: 15 Lis 2013 23:15 

Fakt, nie ogarnąłem że była mowa o tym w pierwszym poście :)
emil1992 uważa post za pomocny.

#43 PostWysłany: 25 Lut 2014 07:22 

Coś nowego ktoś poleca w Bergamo? Dobra pizza, piwko i interesująca cena to jest to :) dzięki za pomoc

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka

#44 PostWysłany: 29 Mar 2014 19:56 

Na Porta Nuova (albo Papa Giovanni, dokładnie nie pamiętam, długa ulica) po tej samej stronie co stacja kolejowa i autobusowa jest dobra pizza na kawałki, 2,5€ za kawalek, dobra w smaku.. tak samo po drugiej stronie obok automatu do papierosów jest dobra i tania pizza.

Na lotnisku nie ma nic specjalnego w sumie, wszystko kosztuje sporo - nawet dla osób zarabiających w Euro. Przy wyjeździe z lotniska, obok automatów parkingowych jest automat z przekąskami, chyba najtańsza opcja na lotnisku.
Jest też bar - 6,5€ albo 7,5€ i dostajesz 2 dania oraz deser + napoje (kawa, herbata, ice tea, cola) do woli. Nie mam pojęcia czy ta cena jest dla osób z ID lotniska czy też dla każdego, w każdym razie idzie się do końca terminalu (aż za odprawy) i później widać parking dla pracowników, trzeba iść cały czas prosto aż zobaczycie budynek ze stołówką i tam wchodzi się po schodkach do góry.

Ceny w supermarketach są OK, nie ma tragedii, szczególnie jak ktoś lubi makarony i ma warunki aby je sobie przygotować, cała reszta też jest tania, oczywiście ciężko tutaj dostać zupki w proszku ale w centrum miasta jest Polsko-Ruski sklep i sporo towarów (nawet pierogi) można tam dostać w rozsądnych cenach (o ile dobrze pamiętam, pierogi były po 2,50€ za paczkę).
 Relacje PM off  

#45 PostWysłany: 13 Cze 2014 13:06 
Awatar użytkownika

złoty
Maciek78 napisał(a):

Grobar napisał(a):
Udaliśmy się do tej pizzerii ,którą polecił Maciek78,a którą prowadzi Antonella przy pomocy swojej siedmioletniej córki.To jest lokal,gdzie pizze mozna dostać na kawałki,a jak bierzesz całość to dostajesz ją do pudełka.Stołowaliśmy się w restauracjach,ale ani smak ,ani wielkosc,ani ilość sera nie dorównywały pizzy u Antonelli.Pizza kosztuje kolo 10 E(spokojnie wystarczy na dwie osoby,po 4 kawałki),ale naprawde jest warta swojej ceny.Można ją zjeść spokojnie na miejscu popijajc piwkiem ktore jest tam dostepne z chłodziarek.Kolega się skusił na tą słynną pizze z Bergamo którą reklamują wszędzie,a tutaj Kuba z Tych.Za 35 g zaplacił prawie 6 e,dał mi skosztować i się okazało,że ciasto smakowało tak samo jak tych naszych mrożonek do mikrofali dr oetkera.Szok!Nie zjadł do końca i wyrzucił do śmietnika,a na wystawie wyglądało to jak jak najsmaczniejsze danie świata.
Niestety nie dane mi było przetestować tego kebaba przy dworcu,bo nam skurczybyk zamknął o 1 w nocy jak wracalismy z Mediolanu interes przed nosem.Pozdrawiam i Bergamo z calego serca polecam,a szczególnie pizzerie u Antonneli;)

Ostatnio zakończyłem moją podróż po północnych Włoszech właśnie w Cita Alta i mając ten lokal w pamięci po lekturze forum, specjalnie nadłożyłem trochę drogi do "La Fara". Mówiąc krótko i zwięźle, zawiodłem się i to dosyć mocno. Nie wiem czy lokal jest nadal w tych samych rękach ale nie było żadnego śladu Antonelli, tylko obsługiwał jakiś gość, nie mówiący po angielsku. Obsługa lokalu jest jednoosobowa i nie ma w ogóle miejscówek siedzących (może po za jakimś wysokim taboretem), tylko wszystko jest na wynos. Większość wyrobów jest już gotowa i czeka na klientów, czasami jest podgrzewana w piecu. Może miałem zbyt wysokie oczekiwania (szczególnie po wyśmienitej pizzy z pieca opalanego drewnem w restauracji La Grotta w Bellagio) ale w "La Fara" niezbyt mi smakowało. Specjalnie nic nie jedliśmy po drodze, czekając na obiecywane cuda kulinarne, a dostaliśmy przeciętną odgrzewaną pizzę sprzedawaną na kawałki.
 Relacje PM off  

#46 PostWysłany: 13 Cze 2014 17:36 

To już wiemy gdzie nie wchodzić :D
A znalazłeś jakieś miejsce, gdzie można dobrze pojeść "włoszczyznę" ?
Bo będę tam niedługo przez 2 dni ,a obiecałem drugiej połówce, że będzie obłędne jedzenie ;)
 PM off  

#47 PostWysłany: 13 Cze 2014 21:58 

niebieski
Anonymous napisał(a):
To już wiemy gdzie nie wchodzić :D
A znalazłeś jakieś miejsce, gdzie można dobrze pojeść "włoszczyznę" ?
Bo będę tam niedługo przez 2 dni ,a obiecałem drugiej połówce, że będzie obłędne jedzenie ;)

Nie jadlem tam i szczerze nie wiem jakie sa ceny (podejrzewam ze standardowe), ale zmierzajac do swojej "noclegowni" widzielismy z dziewczyna bardzo romantycznie wygladajaca restauracje (przekszklona sciana z ktorej jest naprawde piekny widok). Praktycznie zaraz obok wyjscia z Funicolari na San Vigilio.
http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g187830-d1846372-Reviews-Ristorante_Pizzeria_San_Vigilio-Bergamo_Province_of_Bergamo_Lombardy.html
Obiecalismy sobie ze nastepnym razem napewno sie tam wybierzemy (bylismy juz po pizzy). Po opiniach wnioskuje ze jedzenie musi byc dobre.
 Relacje PM off  

#48 PostWysłany: 16 Cze 2014 11:49 
Awatar użytkownika

złoty
Mieliśmy właśnie zamiar jeść w tej restauracji na San Vigilio, bo trafiliśmy na przerwę w działaniu kolejki. Ostatecznie jednak zeszliśmy na piechotę do Cita Alta i poszliśmy do "La Fara", co okazało się niestety błędem. Tutaj mała uwaga, że na górze San Vigilio są blisko siebie dwie restauracje. Jedna ma stoliki ustawione na dworzu bezpośrednio przy ścianie stacji funicolare, a do drugiej, tej opisanej przez "casper.slonina", trzeba zejść jakieś 20-30 m drogą na dół (w linku jest mapka).
http://pizzeriasanvigilio.com/page5.html
Następnym razem poszedłbym właśnie do tej restauracji San Vigilio lub ewentualnie do polecanej w poniższych wpisach "Da Franco" w Cita Alta.

dos70 napisał(a):
Będąc w Bergamo właściciel hotelu w którym mieszkaliśmy polecił nam pizzerie da Franco na głównej ulicy w citta alta. Fatycznie lokal bardzo fajny obsługa kompetentna a pizza i wino jakie podali świetne! Butelka wina 12,5E , pizza 5-9E (w sam raz na jedną wygłodniałą osobę) opłata za serwis 2,5 :)
Adres i inne opinie.

http://www.tripadvisor.co.uk/Restaurant ... bardy.html

dans33 napisał(a):
Przychylam się do pierwszego postu z tego wątku. Pizza w Da Franco jest świetna! Chyba najlepsza jaką jadłem we Włoszech a w kilku miejscach miałem już okazję, więc mam porównanie. Cena może nie jest niska ale też nie rujnuje.

http://www.dafrancobergamo.it/dafrancoeng/baseok.htm
 Relacje PM off  

#49 PostWysłany: 16 Lip 2014 14:42 

srebrny
Podpowiem, że byliśmy w tej restauracji. Faktycznie widok bardzo ładny. W zasadzie głównie dla niego tutaj weszliśmy. Jeżeli chodzi o jedzenie - nic specjalnego, ani wybitne, ani nie ma się czego specjalnie czepić. Wysokie coperto jak na te okolice - 3,4E za osobę.

http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Re ... bardy.html

Najlepszą pizzę jedliśmy na "rynku" w Varennie (nad jeziorem Como). Po wyjściu z portu idziemy na górę i dochodzimy do małego ryneczku. Bardzo urokliwe miejsce. Nie pamiętam nazwy, ale obok siebie są pizzeria i kawiarnia, a nad nimi pokoje do wynajęcia.

#50 PostWysłany: 01 Sie 2014 11:28 

Dla budżetowych turystów, ale nie tylko.
Fajny dyskont w centrum Bergamo. Chyba nawet tańszy od Lidla. Towar DOBREJ jakości, duży wybór. Ceny ekstremalnie niskie
Woda 1,5 l -0,19
Wino [niezłe] 0,75l -1,49
ser żółty 400 g-2,19
mozzarella 250g- 1,19
Ice tea 1,5 l-0,85
pomidory 1 kg- 0,99
nektarynki [ koszyk]-0,99 itd

Nazywa się euro spin

https://goo.gl/maps/4V0Rc

10 minut na nogach, od dworca kolejowego.
 PM off  

#51 PostWysłany: 07 Sie 2014 11:42 

Loty: 91
Kilometry: 180 493
Ja polecam Ristorante Ciao, Piazza Vittorio Veneto 15, Bergamo (na piętrze) - restauracja w stylu bufetowym (ale dzięki temu dostaje się na paragonie napis "coperto x2 = 0 EUR"), do wyboru makarony, pizza, mięsa, sałatki, wszystko w dobrych cenach (za obiad z makaronami dla 2 osób i jeden napój zapłaciliśmy 14 EUR).

#52 PostWysłany: 07 Sie 2014 11:58 
Awatar użytkownika

Też byłam w Ristorante Ciao, polecam. Jedzenie jest bardzo dobre, ale też nie najtańsze. Gdzieś w necie wyczytałam, że ludzie polecali restauracje Cantierecucina (Borgo Santa Caterina 5). Jest podobno typowo włoska, bardzo dobra i tania, można też brać na wynos. Ale szczerze mówiąc nie wiem, nie byłam, może ktoś zweryfikuje.

#53 PostWysłany: 25 Sie 2014 14:48 
Awatar użytkownika

Loty: 20
Kilometry: 26 789
niebieski
W Bergamo na rogu Via Pignolo i via Camozzi (8 minut piechotą od Potrta Nuova, 12 od stacji kolejowej) jest supermarket PAM. Czynny w tygodniu + w soboty do 20 (albo i dłużej) w niedzielę 9-13.30. Ceny całkiem przyjazne dla napiętych budżetowych kieszeni.
 Relacje PM off  

#54 PostWysłany: 04 Gru 2014 10:48 

Dobre jedzenie w rozsądnej cenie (spaghetti od 7 do 10 euro) bez coperto w Bar Pastifrulligeleria na Viale Papa Giovanni XXIII, 17
https://www.google.pl/maps/place/Bar+Pa ... 64964ebc9b

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

#55 PostWysłany: 04 Sty 2015 17:35 

Będąc w sierpniu byłem w restauracji w Citta Alta prowadzonej przez polsko - włoskie małżeństwo jadłem dobrą lasagne i tiramitsu. Zresztą reklamowali tę lasagne, oraz to, że jest komunikacja w jęz. polskim i rosyjskim. Ktoś kojarzy może i byłby w stanie podać adres? Byłbym wdzięczny.
 Relacje PM off  

#56 PostWysłany: 04 Sty 2015 23:58 
Awatar użytkownika

złoty
To w sumie ciekawe, byłeś w restauracji, a innych pytasz, gdzie Ty właściwe byłeś ?
Przepraszam ale wydaje się to trochę zabawne.
Może wystarczy wejść w "street view" map google i samemu przeszukać trasę którą się szło ?
Nawiasem mówiąc chętnie poznałbym namiary na tą restaurację.
 Relacje PM off
JankozLublina uważa post za pomocny.

#57 PostWysłany: 05 Sty 2015 00:03 
Awatar użytkownika

Loty: 61
Kilometry: 53 439
srebrny
może to śmieszne ale ja do tej pory nie wiem gdzie jadłem w Wenecji...tak mnie zakręciły te uliczki że nawet streetview nie pomogło ;) od tamtej pory robię bzdurne zdjęcia, nawet tabliczek adresowych :)

#58 PostWysłany: 05 Sty 2015 00:09 
Awatar użytkownika

złoty
Faktycznie są miejsca gdzie łatwo się zakręcić i na pewno Wenecja do nich należy.
Citta Alta jest stosunkowo małe i myślę, że namierzenie miejsca w google nie zajęłoby dużo czasu.
 Relacje PM off  

#59 PostWysłany: 08 Sty 2015 22:18 

Ech, mam już swoje lata i nie jestem tak biegły w poruszaniu się w Sieci, dlatego dzięki stokrotne za podpowiedź, bo okazała się pomocna :) Restauracja nazywa się Officina dei Sapori. http://www.officinaesapori.it/Default.aspx Dzięki. Pozdrawiam
 Relacje PM off  

#60 PostWysłany: 15 Sty 2015 23:35 
Awatar użytkownika

Loty: 98
Kilometry: 174 732
Polecam Trattoria Giuliana Di D'ambrosio , Via Broseta 58.
W południe pełna Włochów przychodzących z pracy na lunch. Może nie najtaniej, bo za 10Eur na osobę z piciem.
Przy wejściu nabieramy ile się w talerz zmieści: warzywa i przeróżne dodatki. Z tym przechodzimy do stolików, przy których trudno znaleźć wolne miejsce. Ale natychmiast pojawia się ktoś z obsługi , kogoś przesadzą, coś dostawią i już siadamy. Zamawiamy z menu napisanego ręcznie na kartce przypiętej do deski - pierwsze i drugie danie. Wspaniałe regionalne jedzenie. My zostałyśmy dosadzone do sympatycznych Włoszek, które przyszły z biura na lunch. Poprosiłam o pomoc w wyborze typowych dań regionalnych. Jedzenie było rewelacyjne. Do tego dzban wody na 2 osoby i dzban wina.
Wspaniałe jedzenie, gwar typowy dla miejsc, w których jadają miejscowi. Byłyśmy tam chyba wtedy jedynymi nie Włoszkami. Obsługa przyprowadziła do nas starsza panią w fartuchu i w czepku, chyba główna kucharkę , która przepytała nas jak smakowało. Pochwaliła się, że niedawno wystąpiła w tv w programie kulinarnym.
Płacimy przy wyjściu.
Niestety zamykają o 15.00 i otwierają znów wieczorem (19:30). Podczas kolejnej przesiadki w Bergamo nie zdążyłyśmy przez zamknięciem, a wieczorem miałyśmy samolot . W sierpniu znów miałyśmy pecha, bo trattoria była zamknięta z powodu urlopu, jak prawie 99% innych knajp.
W południe nie ma pizzy, tylko dania obiadowe. Piec na pizzę rozpalają wieczorem.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

Ostatnio edytowany przez zbyhu 20 Wrz 2016 15:36, edytowano w sumie 2 razy
Poprawiono godziny otwarcia/zamkniecia: https://www.google.pl/search?q=Trattoria+Giuliana+Di+D%27ambrosio++bergamo&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b-ab&gfe_rd=cr&ei=l_fgV8b5BdGv8wfiwafACQDzieki @singielka_1976
 Relacje PM off  

[ 181 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 3 gości