Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Bangkok
#21 PostWysłany: 21 Mar 2018 02:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
@asnahtful
To, że coś jest inne, nie znaczy, że lepsze, może to być totalny syf - no ale przecież z dalekich krajów... Poznałem w trakcie wyprawy pewnego podróżnika-pisarza z Europy, który zachwycał się azjatycką zupą. Och, jakie smaki, makaronik/ryż, warzywa - a okazało się, że to była chińska zupa z proszku.

Inny przykład z ostatniej podróży (Indonezja, wyspy gdzie białych się nieczęsto widuje). Kawa podawana z węglem z pieca. Jakaś "kopi specjal ...". Nikt nie wie, po co do kubka kawy wrzucają kawałek węgla z grilla, ale go wrzucają, lokalsi polecają, niby tradycja, a smakuje jak słaba kawa z popiołem. I nikt mi nie powie, że Włosi, u których nawet kawa nie rośnie, nie robią lepszej kawy od azjatyckich rolników.

Pozdrowienia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
 Temat postu: Re: Bangkok
#22 PostWysłany: 21 Mar 2018 06:24 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
No ale to są wyjątki. Ogólnie, jedzenie w Azji Płd. - Wsch. to jest kosmos za śmieszne pieniądze.
Zgadzam się co do kawy. Dobrą kawę w tym rejonie świata piłem dwa razy: Kopi Loewak w Georgetown i w Chiang Mai, w jakiejś knajpce dla hipsterów. Cała reszta, to w najlepszym razie smoliste kwasibory, a zazwyczaj są to lury o słabym smaku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bangkok
#23 PostWysłany: 02 Kwi 2019 12:57 

Rejestracja: 12 Mar 2017
Posty: 302
Loty: 54
Kilometry: 160 144
Polecam Nai Ek Roll Nudle w China Town na Yaowarat Rd.

Trzeba chwilę odczekać w kolejce, ale według mnie warto.
Trafiliśmy przypadkiem i byliśmy zachwyceni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bangkok
#24 PostWysłany: 19 Lip 2020 03:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
DEL, ze wzgledu na odpowiedz w kolejnym poscie.
Odzwierciedla poziom tego forum.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc 20 Lip 2020 00:36, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bangkok
#25 PostWysłany: 19 Lip 2020 08:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@cccc

Zakładam ze szukasz miejsc dla ekscentryków, bo dobre zielone curry czy tom yum znajdziesz na kazdej ulicy, ale to jest "dla szarych ludzi", faktycznie... Zatem mam dwie propozycje...

Obie spełniają twoje wymagania, plus moje dodane powyzej:
1. Cabbages & Condoms
2. Hajime Robot

Obie są z natury rzeczy bardzo bezpieczne pod względem covid.
Mają tez to, co uwielbiają biali turyści szukających takich miejsc: VAT i service charge not included w cenniku.

- mimo wszystko nie zapomnij o relacji na forum :D
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bangkok
#26 PostWysłany: 22 Maj 2021 20:28 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 762
Loty: 139
Kilometry: 288 511
srebrny
Generalnie to prawie nic z tego wątku się nie dowiedziałem. Czy faktycznie nie można niczego polecić? Jestem na etapie planowania i mam problem, a wydawać by się mogło, że Bangkok jest duży i jest tam dużo knajpek i restauracji. Trudno trzeba będzie testować. Przykre to - poważne (dla mnie forum) i rzadkie polecenia.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bangkok
#27 PostWysłany: 22 Maj 2021 20:33 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Dobrze i smacznie zjesz tam wszędzie - nie potrzeba żadnej rekomendacji. Jadaj tam, gdzie lokalsi - to wystarczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bangkok
#28 PostWysłany: 22 Maj 2021 20:45 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22321
Omijaj lokale które wyglądają "europejsko" i są ą i ę. Zapłacisz sporo i nawet nie smacznie.

Poszukaj te które maja krzesełka jakby prosto z przedszkola przynieśli, samy miejscowy i żeby kolejka była.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bangkok
#29 PostWysłany: 22 Maj 2021 21:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
I to sa bardzo profesjonalne rady na ten rejon swiata. Pisze to bez cienia ironii.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bangkok
#30 PostWysłany: 22 Maj 2021 21:56 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Ale może być problem w tych ichniejszych lokalnych knajpach gdzie menu jest tylko po tajsku.
Ja raz zamówiłam sobie skwarki.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
tarman lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bangkok
#31 PostWysłany: 22 Maj 2021 22:05 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22321
jaco027 napisał(a):
I to sa bardzo profesjonalne rady na ten rejon swiata. Pisze to bez cienia ironii.


Najlepszy przykład takiego lokalu, którego warto szukać (to Wietnam, ale podobny styl)

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jaco027 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bangkok
#32 PostWysłany: 22 Maj 2021 22:07 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Japonka76 napisał(a):
Ale może być problem w tych ichniejszych lokalnych knajpach gdzie menu jest tylko po tajsku.
Ja raz zamówiłam sobie skwarki.

Tak to jest, jak się szuka najtańszej pozycji w menu. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bangkok
#33 PostWysłany: 22 Maj 2021 22:11 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Wszystko było tanie tak naprawdę.
4 potrawy w podobnych cenach.
Ale mnie trafiły się skwarki. Może były z jakiejś super krowy czy świni czy innego zwierza.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bangkok
#34 PostWysłany: 08 Maj 2022 13:52 

Rejestracja: 22 Gru 2012
Posty: 114
Zeus napisał(a):
Omijaj lokale które wyglądają "europejsko" i są ą i ę. Zapłacisz sporo i nawet nie smacznie.

Poszukaj te które maja krzesełka jakby prosto z przedszkola przynieśli, samy miejscowy i żeby kolejka była.



Dużo jest dobrych Europejskich premium restauracji, jak się ma więcej czasu to polecam spróbować :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bangkok
#35 PostWysłany: 26 Lis 2022 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Sushi w Bangkoku za 1/4 ceny?...tak. Znalezisko w lokalnej dzielnicy. Cale rolki ceny 100-200THB. Wszystko przepyszne. Tajski sushi master ale wymiata, pracowal w 5* restauracji.
Posilek na 2 osoby z przystawkami, rolkami I bardzo dobrym sake (butelka 250ml) okolo 600THB. Wszystko wysmienite.

Sudachi sushi (Tori sushi)
https://maps.app.goo.gl/8ZWdDrQ5ycg8coKe9
Image
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bangkok
#36 PostWysłany: 28 Lis 2022 12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
A tak sobie przypomniałem o tym temacie, miałem to wrzucić juz podczas poprzedniej wizyty w BKK ale uleciało mi z głowy. Niewiele osób wie, że wbrew temu co się pisze o BKK najtańsze, a właściwie najlepsze w relacji cena/jakość jedzenie gdzie je masa lokalsów i ludzi mieszkających tu na dłużej jest nie na wózkach tylko w food courtach w galeriach handlowych.
Dla przykładu dajmy coś, co jest najbardziej w centrum BKK: Terminal21, gdzie na ulicy z wózków zjemy za 80-100thb, a za Tom yum czy Tom Kha to już ze 150-200 sobie wołają, podczas gdy 7 pięter wyżej mamy kilkadziesiąt znakomitych lokali (w tym kilka z gwiazdkami Michelin) i ceny za to samo do 50thb - czyli mimo inflacji zasada o której często mówią hamerykańce, że każdy kto za dobry obiad w BKK płaci więcej niż 1$ jest frajerem jest cały czas aktualna :lol:
Proces zakupu jest taki: Idziemy do stanowiska "Coupon" i podajemy kasjerce kwotę, którą zakładamy że wydamy z pewnym nadmiarem a ona wydaje nam taką jakby kartę płatniczą, pokazujemy tą karte przy każdym stanowisku podczas zakupów a przy wyjściu zwracamy kartę przy stanowisku "Coupon" i dostajemy resztę. Do wyboru kilkadziesiąt "bud" z kuchnią tajską, koreańską, wietnamską, japońską, soki, lody, desery etc.
Wszystko pierwsza klasa :)
Załącznik:
112.jpg
112.jpg [ 47.77 KiB | Obejrzany 829 razy ]
Załącznik:
114.jpg
114.jpg [ 55.18 KiB | Obejrzany 828 razy ]
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
19 ludzi lubi ten post.
10 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bangkok
#37 PostWysłany: 30 Lis 2022 06:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Nie mogę już edytować posta powyżej, ale zapomniałem napisać że środki na karcie nie przepadają, a więc nie musimy zwracać.jej za każdym razem. Mało tego, można jej użyć do bezkosztowego przechowania gotówki :D
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
travellista uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bangkok
#38 PostWysłany: 30 Lis 2022 09:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2004
Loty: 174
Kilometry: 402 672
platynowy
Potwierdzam wszystko, co napisane powyżej. Foodcourt na ostatnim piętrze Terminal21. Jedzeniowy raj. Wybór taki, że oczy wychodzą z orbit, przy cenach jak w stołówce studenckiej na prowincji i warunkach sanitarnych jak w centrum handlowym. Bierzesz co chcesz i ile chcesz, najlepiej każdego po trochu. 🤤 Gwoli ścisłości, za te 30 batatów, to z reguły nie będzie jakaś wielka porcja, co nie zmienia faktu, że to miejsce jest genialne. Za 80 :lol: napchasz się pod korek z deserem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bangkok
#39 PostWysłany: 05 Gru 2022 07:57 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
Wszystko aktualne. Dodam jeszcze, że są dwa stanowiska wymiany gotówka/karta i przy tym bliżej głównego wejścia czasem są bardzo duże kolejki. A przy drugim, po drugiej stronie prawie wcale nie trzeba czekać.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bangkok
#40 PostWysłany: 05 Gru 2022 11:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 754
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
Polecam zostawić sobie min 150 bht na ostatnią tajską wieczerzę przed wylotem z lotniska BKK.
Na samym dole terminala, na końcu hali jest food court w którym zjemy za normalne ceny. Gotówkę (tylko) wymieniamy na kupony którymi się płaci.
Załącznik:
12.jpg
12.jpg [ 84.22 KiB | Obejrzany 509 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group