Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 31 Paź 2013 13:00 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
witam,
sluchajcie bede mial kilka dni na Bali, raczej interesuja mnie bardziej plaze szczerze mowiac niz jakies wielkie zwiedzanie,
gdzie polecacie sie wybrac ? slyszalem ze na Bali jako taki jest z tym cienko, polecana mi byla wyspa Gilii, jak tam sie dostac ?
przylatuje na lotnisko DPS i nie wiem co dalej :)
wszystkie uwagi bardzo mile widziane, dzieki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 31 Paź 2013 13:25 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Dość słaby region jak na plażowanie. Z opcji masz wyspy Gili, wyspę Lembongan + pobliskie i Lombok. Napisz więcej o oczekiwaniach i posiadanym czasie, łatwiej będzie podpowiedzieć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 31 Paź 2013 14:57 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
czasu mam 1 tydzien. boje sie na gili to chyba jednak ciut za dlugo.
jak dojechac na Gili z lotniska DPS ?
raczej wolalbym plazowac, zwiedzac po ostatniej prawie wyprawie krzyzowej w Peru i
dlugim zwiedzaniowym weekendzie majowych nie chce :)
pozdrawiam
dzieki Kamil.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 31 Paź 2013 15:25 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
michcioj napisał(a):
czasu mam 1 tydzien. boje sie na gili to chyba jednak ciut za dlugo.

Zawsze możesz pobyć trochę na każdej z trzech wysepek, ew. część czasu poświęcić na Lombok :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 31 Paź 2013 15:41 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Tydzień na Gili nie będzie ci się dłużył, jeśli lubisz aktywności wodne - fajny snorkling z żółwiami.

Sposobów dotarcia są 3:

- najtańszy - lądem do portu na wschodzie Bali + lokalny prom na lombok + lokalna łódka na Gili
- kosztowny i męczący - fast boat
- średnio kosztowny - samolot na lombok i lokalna łódka na Gili (polecam, fajne widoki, krtóki rejs). Ja leciałem Merpati, bo było najtańsze. Samolot Xian :)

http://wikitravel.org/en/Gili_Islands
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 31 Paź 2013 15:59 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
hej, no wlasnie przylatuje na lotnisko DPS to powinno byc ok z wersja promowa.
jak dlugo plynie prom na lombok ?
dzieki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 31 Paź 2013 16:06 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Około 5h. Odpływa z Padangbai, to kawałek z Denpasar całkiem spory. Myśle, że ze 2,5-3h jazdy zależnie od korków w DPS.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 31 Paź 2013 16:11 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
michcioj napisał(a):
hej, no wlasnie przylatuje na lotnisko DPS to powinno byc ok z wersja promowa.
jak dlugo plynie prom na lombok ?
dzieki.

Najwygodniej Ci jednak będzie samolotem, tylko potem jeszcze trzeba się dostać na wyspy. Tak jak Kamil pisze, sprawdź sobie na stronie Merpati. Cena może być bardzo przyzwoita.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 31 Paź 2013 16:14 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
strona merpati mi sie wlasnie nie laduje :) :)
cos wymysle, dzieki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 31 Paź 2013 16:17 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
michcioj napisał(a):
strona merpati mi sie wlasnie nie laduje :) :)
cos wymysle, dzieki :)

Dziwne, bo u nie wszystko ładnie chodzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 31 Paź 2013 16:22 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
teraz rzeczywiscie dziala, cena na wtorek 05.11 to 170.000 rupi tj. 46 pln ??
bardzo tanio. a czy na gili wyspy da sie doleciec z bali ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 31 Paź 2013 16:24 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Nie da się.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 31 Sty 2014 21:22 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 42
Loty: 41
Kilometry: 119 639
Nie chcę zakładać nowego tematu, więc się podczepiam.
---
Będę na Bali za 2 tygodnie [tak, w trakcie pory deszczowej]. Z Bali lecę na 2 dni na Lombok Airport (LOP).

I teraz tak - gdzie się udać stamtąd? Gili może być ryzykowne, bo jak deszcz będzie lał cały dzień, to chyba nie ma co tam robić. Mylę się? Na samym Lomboku - czy Senggigi jest warte zatrzymania się na te dwa dni? Jakby ciągle padało, to bym ostatecznie wziął auto z wypożyczalni i objechał wyspę wzdłuż i wszerz, ale traktuję to na razie jako opcję ostateczną. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 31 Sty 2014 21:30 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
matterfixed napisał(a):
Nie chcę zakładać nowego tematu, więc się podczepiam.
---
Będę na Bali za 2 tygodnie [tak, w trakcie pory deszczowej]. Z Bali lecę na 2 dni na Lombok Airport (LOP).

I teraz tak - gdzie się udać stamtąd? Gili może być ryzykowne, bo jak deszcz będzie lał cały dzień, to chyba nie ma co tam robić. Mylę się? Na samym Lomboku - czy Senggigi jest warte zatrzymania się na te dwa dni? Jakby ciągle padało, to bym ostatecznie wziął auto z wypożyczalni i objechał wyspę wzdłuż i wszerz, ale traktuję to na razie jako opcję ostateczną. :)

Na pewno nie na Rinjani. Park narodowy zamknięty do końca marca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 14 Lut 2014 20:55 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 42
Loty: 41
Kilometry: 119 639
Hej, wulkan Kelud na Jawie miał właśnie dzisiaj erupcję. Ląduję w Kuala Lumpur w poniedziałek, 17.02 i wieczorem mam wylot na Bali. Jeżeli mi AirAsia odwoła loty do Indonezji z powodu pyłu, to jaki najlepiej przygotować plan B? Szukam jakiegoś ciekawego miejsca do snorklowania i odpoczynku ze sporą bazą noclegową. Myślałem o autokarze+ferry z KL np. na Langkawi. Czy Penang lepsze? A może Perhentian?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 14 Lut 2014 21:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Byliśmy na Gili Air w marcu i właściwie wogóle nie padało przez cały tydzień, podczas gdy na Lombok i Bali padało codziennie. Wyspy Gili mimo, że są tak blisko większych wysp mają coś jak swój mikroklimat i nawet w monsunie pada tam mniej niż w okolicy. Nie musi oczywiście sprawdzać się to zawsze w porze deszczowej, ale może warto zaryzykować, bo wyspy są super, rafa niezła dostępna z brzegu i do tego pełno żółwi morskich. Poza tym teraz nie ma wysokiego sezonu, więc mniej ludzi i taniej. Plaże na Lombok przepiękne, ale byliśmy właściwie przejazdem, mimo to podobały nam się bardziej niż plaże na Bali. Warto też pomyśleć o skuterze zamiast auta, taniej i chyba fajniej.

Odnośnie transportu to z miejscowości na Bali jak np.Kuta czy Ubud w każym biurze turystycznym można kupić transfer łączony na Gili (prom + bus + łódz na Gili), wychodzi podobnie cenowo jak przy opcji samodzielnej, ale jak ktoś nie lubi kombinować samemu to można też tak. Łatwo i bezstersowo, ale na nic pod drodze nie mamy wpływu, więc co kto lubi. Majac mało czasu speed boat może też być dobrą opcją.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 14 Lut 2014 21:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
matterfixed napisał(a):
Hej, wulkan Kelud na Jawie miał właśnie dzisiaj erupcję. Ląduję w Kuala Lumpur w poniedziałek, 17.02 i wieczorem mam wylot na Bali. Jeżeli mi AirAsia odwoła loty do Indonezji z powodu pyłu, to jaki najlepiej przygotować plan B? Szukam jakiegoś ciekawego miejsca do snorklowania i odpoczynku ze sporą bazą noclegową. Myślałem o autokarze+ferry z KL np. na Langkawi. Czy Penang lepsze? A może Perhentian?


Oby wszystko się udało zgodnie z planem, ale w razie planu B:

Z KL za niewielką kase można dolecieć w oba miejsca (Langkawi i Penang) z Air Asia, ale polecamy Langkawi - możne nie na snorkowanie, ale ładne plaże i krajobrazy, no i strefa bezcłowa z tanim piwem w odróżnieniu od reszty Malezji, a stamtąd 3 godziny małym promem na Koh Lipe. Na koh lipe i w okolicach snorkowanie eleganckie i ogólnie miło i pięknie. Na Langkawi jest kilka lotów dziennie, więc w razie planu B nie powinno być problemów w zabookowaniem nawet w dniu wylotu w rozsądnej kwocie.

Penang jest fajny, ale snorkowanie raczej odpada, noclegi drogie i naszym zdaniem nie koniecznie jest tam sens wpadać na dłużej niż 2-3 dni.


Na Perhentian nie byliśmy, więc nie wiemy...
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 14 Lut 2014 22:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2203
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Byłem w porze deszczowej. Na Lomboku lało non stop, a na Gili słońce cały czas. Dziwne, ale prawdziwe :)
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 13 Maj 2014 09:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2012
Posty: 32
To kwestia gór a w tej konkretnej sytuacji wulkanów. Na Lomboku jak i na Bali wulkaniczne szczyty "zatrzymują" chmury. Dlatego też na Lomboku lało a na Gili nie. Na Bali lało w środku wyspy a na wybrzeżu nie. Często tak się właśnie dzieje.
_________________
Indo-Explorer
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group