Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 821 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 42  Następna
Autor Wiadomość
#501 PostWysłany: 05 Lut 2018 22:11 

Rejestracja: 03 Lut 2018
Posty: 5
(nie mogę edytować)

Już wiem o co chodzi. Te dziwne wymiary to maksymalne wejście do luku bagażowego. Więc nie znaczy to że możemy taką walizkę zabrać w standardowej cenie biletu, bo będzie liczone to jako ponadwymiarowe. Czyli walizkę jaką możemy zabrać to max. 158cm
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
#502 PostWysłany: 06 Lut 2018 05:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Valdo89 napisał(a):
W Wizz Air wymiary to 149X119X171CM i też to mi nic nie mówi, czy to suma boków?

Wizz Air, bagaz rejestrowany:
Kod:
Wymiary i ciężar

Rozmiary bagażu rejestrowanego nie mogą przekraczać:

    Szerokość: 149 cm
    Wysokość: 119 cm
    Długość: 171 cm
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#503 PostWysłany: 07 Lut 2018 20:51 

Rejestracja: 28 Mar 2014
Posty: 191
Loty: 22
Kilometry: 63 900
Chcę kupić bilet linii United przez pośrednika airtickets.pl. Na stronie linii najtańsza klasa to economy, z bagażem i jedzeniem. Na airtickets na ten sam lot jest taka myląca informacja:
"1 piece of luggage per passenger"
a poniżej
"Luggage not included"

Jak to rozumieć? W szczegółach jest info, że to Economy Standard K. Mogę brać normalny podręczny plus rejestrowany do 23kg? Screen w załączniku.
Załącznik:
Clipboard01.jpg
Clipboard01.jpg [ 130.33 KiB | Obejrzany 2642 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#504 PostWysłany: 07 Lut 2018 21:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
badmoon napisał(a):
Jak to rozumieć? W szczegółach jest info, że to Economy Standard K. Mogę brać normalny podręczny plus rejestrowany do 23kg? Screen w załączniku.


W tej rezerwacji mozesz zabrac 1 resjestrowany 23kg + podreczny, a ta inna informacje mozesz zignorowac. ;)
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
badmoon lubi ten post.
badmoon uważa post za pomocny.
 
      
#505 PostWysłany: 17 Lut 2018 17:47 

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 217
niebieski
Lot EK z DXB - czy idzie nadać szybciej bagaż niż podczas standardowej odprawy? Lot mam o 8 rano i gdzieś kiedyś przewinęła mi się informacja, że można nawet 24 godziny szybciej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#506 PostWysłany: 17 Lut 2018 18:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@depo
Kod:
Wczesna odprawa

Dla wygody naszych pasażerów umożliwiamy odprawę na 24 godziny przed lotem. W tym celu skorzystaj z wyznaczonych stanowisk do wczesnej odprawy. Uwaga: wszyscy pasażerowie z danej rezerwacji muszą być obecni podczas odprawy.
https://www.emirates.com/pl/polish/plan_book/dubai_international_airport/emirates_terminal_3/flights.aspx

Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#507 PostWysłany: 17 Lut 2018 18:32 

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 217
niebieski
Dzięki. Czyli problem bagażu i możliwość dłuższego pobytu saloniku mam rozwiązany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#508 PostWysłany: 21 Lut 2018 17:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 554
niebieski
Zmiany od 1 marca 2018.

Załączniki:
pegasus.jpg
pegasus.jpg [ 113.53 KiB | Obejrzany 2420 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#509 PostWysłany: 02 Mar 2018 09:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2011
Posty: 2831
Loty: 157
Kilometry: 403 841
niebieski
Jestem właśnie na lotnisku w Manili, mam lot China Airlines na Bali z przesiadką w Taipei. Na odprawie, gdy nadawalem rejestrowany Pani zapytała mnie, czy planuję wyjść w Taipei, przesiadka trwa ok. 10h, odpowiedziałem, że tak. W takim razie bagaż może mi nadać wyłącznie do Tajwanu, rejestrowany muszę tam odebrać. Nie może nadać go do Denpasar, jeśli w Taipei planuję opuścić lotnisko. Loty są na jednym bilecie, w ramach jednej rezerwacji. Pierwszy raz się spotykam z czymś takim, że na przesiadce muszę odebrać rejestrowany, jeśli chcę opuścić lotnisko. Czy takie rzeczy to tylko w China Airlines, a może ta Pani się pomyliła? Nigdy z czymś takim się nie spotkałem. Choć przyszedł jeszcze jeden gość i powiedział to samo. Ostatecznie poprosiłem o nadanie bagażu do Denpasar, powiedziałem, że będę siedział na lotnisku. Pytanie, co jeśli w Taipei będę jednak chciał wyjść? Nie wypuszczą mnie? Pójdą szukać mojego bagażu? Cały czas mam wrażenie, że przy check-inie nie mieli racji...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#510 PostWysłany: 02 Mar 2018 11:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@piotrek_ mogli miec racje, linie i lotniska maja swoje przepisy, moze np. zalezec od taryfy biletu i podatkow lotniskowych.
Zapytaj na lotnisku w Taipei jakie sa mozliwosci.
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
piotrek_ lubi ten post.
piotrek_ uważa post za pomocny.
 
      
#511 PostWysłany: 02 Mar 2018 11:47 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Mogą być też kwestie bezpieczeństwa - ktoś mógłby zostawić bagaż z ładunkiem i samemu dalej nie lecieć.

Tak mi kiedyś wytłumaczyli, kiedy miałem nocną przesiadkę w Kopenhadze i siłą rzeczy nocowałem tam. Bagaż musiałem odebrać i nadać następnego ranka.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
piotrek_ lubi ten post.
piotrek_ uważa post za pomocny.
 
      
#512 PostWysłany: 02 Mar 2018 12:04 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
widocznie Taipei tak wciaga, ze ludzie nie wracaja..;-)

mozliwe ze sie zabezpieczaja na wypadek, gdybys nie wrocil na czas z miasta na lot.

jak nie zdarzysz, to nie ma problemu z wyladowywaniem bagazu z samolotu.
Góra
 Profil Relacje PM off
piotrek_ lubi ten post.
piotrek_ uważa post za pomocny.
 
      
#513 PostWysłany: 02 Mar 2018 12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Moja koleżanka zdaje się miała identyczną sytuację w Taipei i też China Airlines. Na lotnisku są schowki bagażowe.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
piotrek_ lubi ten post.
piotrek_ uważa post za pomocny.
 
      
#514 PostWysłany: 08 Mar 2018 12:49 

Rejestracja: 14 Kwi 2015
Posty: 47
Loty: 29
Kilometry: 69 872
Hej!
Chcę kupić bilety dla 6 osób lot IBERICĄ do USA, promocja obejmuje lot z bagażem podręcznym. Czy jest taka opcja żeby dokupić bagaż renejstrowany po zakupie dla przykładowo tylko 3 osób?

Monika
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#515 PostWysłany: 08 Mar 2018 12:51 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
monirra89 napisał(a):
Hej!
dokupić bagaż renejstrowany po zakupie dla przykładowo tylko 3 osób?

Monika

Jest,dla ilu sobie zażyczysz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#516 PostWysłany: 21 Kwi 2018 15:30 

Rejestracja: 14 Sty 2017
Posty: 14
Cześć

Czy zdarzyło się wam pakować plecak w folię spożywczą / stretch lecąc KLM?

Na stronie KLM wyczytałem, że "Bagaże, których opakowanie lub kształt mogą powodować uszkodzenia lub zablokować system transportu bagażu, np. bagaże zapakowane w samoprzylegającą folię spożywczą lub bagaże o kształcie kulistym, będą odrzucane przy odprawie. Dlatego zdecydowanie odradzamy pakowanie bagażu w folię samoprzylegającą. Bagaż może być profesjonalnie zapakowany, pod warunkiem że nie uniemożliwia to jego obsługi."

Lecę z KRK do AMS i trochę mi się nie uśmiecha płacić 40-50 zł za profesjonalne pakowanie na lotnisku...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#517 PostWysłany: 03 Maj 2018 03:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@popol, pakuj i sie nie przejmuj.
Gorzej jak paski od plecaka sie gdzies w transporcie na tasmie zaczepia i plecak nie poleci. ;)
Nie ma sensu wydawac tyle kasy za folie na lotnisku, lepiej przeznaczyc na browarka czy inne rzeczy.
Pozdr. i udanej wyprawy.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#518 PostWysłany: 03 Maj 2018 14:03 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Możesz ewentualnie zainwestować pokrowiec do plecaka, np https://www.decathlon.pl/pokrowiec-ochr ... 56622.html - przydaje się w krajach w których bagaże podróżują na dachu autobusów.
Ostatecznie możesz założyć plastikowy worek na śmieci.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#519 PostWysłany: 07 Maj 2018 16:34 

Rejestracja: 14 Paź 2015
Posty: 12
Witam,
Mam takie może głupie pytanie (sprawdziłam wyszukiwarkę i listę i teoretycznie nie powinnam mieć problemów) - chcę przewieźć w bagażu rejestrowanym 14kg ołowiu w formie balastu nurkowego.(wygląda to tak: https://divezone.pl/images/produkty/BAL ... -6kg-1.jpg).
I wiem, że przy skanowaniu bagażu ten ołów będzie dosłownie walić po oczach :roll:
i teraz pytanie - czy linie lotnicze (lufthansa), obsługa lotniska (KTW, FRA) mogą mi mimo wszystko nie przepuścić bagażu (ołowiu nie ma na ''czarnej liście'' ULC)? Czy w zgłosić zawartość walizki już przy nadawaniu bagażu czy po prostu czekać co będzie się działo dalej?
Czy zakładając, że będą mnie wywoływać przejść kontrolę bezpieczeństwa i potem się wracać czy czekać w hali odlotów?

Sorry za lamerskie pytania, ale nie będę mieć zbyt dużo czasu przed odlotem i chciałabym to jakoś sensownie ogarnąć a do tej pory nie latałam z aż tak problematycznym bagażem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#520 PostWysłany: 07 Maj 2018 16:39 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22332
Nie będzie problemu.
Nie raz tak znajomy lecieli do Grecji z balastem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Moann78 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 821 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 42  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group