Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 131 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 25 Cze 2021 11:40 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11324
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Temat SATA Air Pass był już poruszany tutaj viewtopic.php?p=1035243#p1035243 dołożę się więc tylko ze "świeżym" doświadczeniem:
1. Mój Air Pass - przylatywaliśmy z żoną na Terceirę i zdecydowałem się na oblotówkę Terceira - Faial - Flores - Terceira (3 loty bezpośrednie).
2. Koszty - kupno wszystkich 3 biletów osobno kosztowałoby 239 euro za osobę. Symulacja Air Pass dała cenę ok. 154 euro. Co ważne: nie mylmy opcji Multicity z Air Pass - multicity też daje niższe ceny (na moich lotach bodajże 189 euro), ale to inny produkt.
3. Zakup - w celu uzyskania kalkulacji ceny trzeba wysłać prośbę mailem na info@sata.pt tytułując go np. Air Pass - simulation. Odpowiedzi nie są błyskawiczne, ale dość szybkie. Kalkulacja jest tylko informacyjnie - jeśli się ostatecznie decydujemy na Air Passa, musimy to zgłosić mailowo i otrzymamy wtedy nr rezerwacji z listą lotów i ceną. Robiłem rezerwację 20 kwietnia i dostałem czas na jej opłacenie do 18 maja. Czekałem ile się dało, bo Portugalia miała nieszczęsny zapis, że wjazd tylko jeśli jest to "essential travel", ale w połowie maja na szczęście odpuścili i wziąłem się za opłacenie. Sposób jest tylko jeden:
"To proceed with the payment, by card, you must reach our Contact Center services, through+351 296 209 720, open every day, from 08:00 am up to 08:00 pm, local Azores time, up to [deadline płatności]."
i tutaj ważna informacja: po dodzwonieniu się na infolinię, następuje przekierowanie do płatności, gdzie dane karty i pin wklepujemy tonowo na telefonie. Revolutem się nie dało, bo wymaga 3d secure. Bez problemu zapłaciłem za to kartą wielowalutową cinkciarza. E-bilety na mailu w dniu płatności.
4. Dodatkowe uwagi
- w cenie wciąż mamy bagaż rejestrowany 23 kg oraz podręczny 55x45x20 cm i 8 kg. Ewentualna zmiana za opłatą 25 euro (plus ewentualnie podatki). Refund: 50% zapłaconej stawki. Jeśli nie opłacimy w terminie, to zakładam, że rezerwacja po prostu zostaje skasowana, ale nie dopytywałem.
- na niektórych rotacjach latają niewielkie Dashe 8-200 (9 rzędów) i nie warto zwlekać z zakupami jeśli zależy nam na locie bezpośrednim. Nam się trafił na odcinku Flores - Terceira (SP543) i w momencie rezerwacji system pokazywał 3 dostępne miejsca. Po rezerwacji rzeczywiście zostało jedno, a symulacja zakupu 2 biletów na naszą datę jako jedyną opcję pokazywała już tylko połączenie w późniejszej godzinie z przesiadką w Ponta Delgada (i oczywiście nieco drożej). Nawiasem mówiąc czasem pokazuje te przesiadki dość długie (również z nocką), więc może to być dla kogoś atutem i szansą na krótki pobyt w Ponta. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
7 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
#82 PostWysłany: 10 Sie 2021 20:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1489
złoty
Planuję jesienny wyjazd na Azory i chciałbym kupić bilet PDL-PIX. Na stronie SATA kosztuje on 91 euro. OTA oferuje za 80 euro. Natomiast jeśli sprawdzam multicity PDL-PIX-(nocka)-LIS, to u pośredników cena spada do ~38 euro. Domyślam się, że ma to coś wspólnego z "darmowym" dolotem na lot na kontynent.
I teraz pytanie, czy jak już mam taki dolot (do biletu PDL-LIS poprosiłem o darmowy dolot PIX-PDL) - to nie spotka mnie jakaś niespodzianka, kiedy będę próbował wykorzystać pierwszy segment tego taniego lotu od pośrednika albo mój "darmowy" dolot?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 13 Paź 2021 13:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1489
złoty
Osoby które kupiły bilety na Azory na jesień i zdążyły już dokupić przeloty między wyspami niech zweryfikują godziny. SATA dość mocno dzisiaj miesza (u mnie w listopadzie na 4 loty - 3 są zmienione). Na szczęście zmiany u mnie nie są większe niż 2h.


edit: już 4 z 4 zmienione.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 08 Lis 2021 23:18 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 25
Hej,

Mam pytanie do osób, które orientują się w temacie darmowych przelotów między wyspami archipelagu. Otóż 9.12 lecę Ryanairem z LIS na Terceirę, powrót planuję z PDL do OPO 13.12 (również Ryanair). Z tego co tutaj wyczytałem (i zrozumiałem, jak mi się wydawało;) to w ciągu 24h od przylotu na Terceirę 9.12 lub 24h przed wylotem z PDL mogę się przedostać na Sao Miguel, skoro lot powrotny mam stamtąd i ten przelot będzie darmowy. Pisałem na info@sata.pt i w odpowiedzi dostałem propozycję przelotu za ~70 euro. Może ktoś mi wyjaśni gdzie popełniłem błąd w swoim rozumowaniu? :D Czy może to SATA nie zrozumiała o co mi chodzi. A może dobre czasy jeśli chodzi o skakanie między wyspami minęły bezpowrotnie? Dzięki za wyjaśnienia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 08 Lis 2021 23:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1489
złoty
@jedrzejs
Ja nie pisałem do nich - skorzystałem z tego formularza:
https://encaminhamentos.sata.pt/en/Inter-Island-connecting-flights-inbound
dostałem maila z biletem w ciągu kilku dni.
Góra
 Profil Relacje PM off
taktyk lubi ten post.
taktyk uważa post za pomocny.
 
      
#86 PostWysłany: 08 Lis 2021 23:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Wrz 2021
Posty: 105
Powiem tak: nie wiem, ale sam chciałbym to wiedzieć. Będę tam od środy do poniedziałku trochę skakał po wyspach i mam ambitny plan żeby na jakimś lotnisku (zapewne PLD albo LIS) znaleźć jakieś biuro SATA i z kimś tam na ten temat pogadać.

Tutaj na dole jest napisane (CTRL+F -> "Azores Air Pass"): https://www.azoresairlines.pt/en/inform ... s#domestic

że teoretycznie masz rację. Ale z jakiegoś powodu nie jesteś pierwszą osobą, której to nie chce zadziałać. Postaram się ustalić, dla dobra nas wszystkich :)

*************

EDIT: ja tu się produkuję jak leszcz, a @abelincoln w poście powyżej wszystko chyba w tej sprawie napisał... To forum jest niesamowite :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 08 Lis 2021 23:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1489
złoty
@taktyk Będę lądował na PDL w czwartek, to się dokształcałem wcześniej :D

taktyk napisał(a):
Tutaj na dole jest napisane (CTRL+F -> "Azores Air Pass"): https://www.azoresairlines.pt/en/inform ... s#domestic
Air pass to coś innego niż to na co ma ochotę @jedrzejs - patrz post #81 by @Kashpir.
Góra
 Profil Relacje PM off
taktyk lubi ten post.
 
      
#88 PostWysłany: 09 Lis 2021 10:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1169
Loty: 371
Kilometry: 401 446
niebieski
Pomóżcie, proszę, jak to ogarnąć. Co prawda podróż zaplanowana na koniec czerwca / początek lipca, ale już powoli się rozglądam za możliwościami.

Gdzie sprawdzić, jak ten samolot lata (po kolei przez jakie wyspy)? Owszem, wyszukuję sobie różne opcje, ale poza Azores Airlines wyszukuje różne inne połączenia. Po zdjęciach na pewno Sao Miguel, Flores jest ładna, Corvo... jak to poskładać? Niby znajduje przesiadki "prawie dobowe", ale jak samolot przylatuje wieczorem a odlatuje przed południem, to co ja tam zwiedzę?

Doczytałem, że można do nich napisać (powyżej), ale przynajmniej jakiś plan muszę mieć. Jest jakaś rozpiska tej sieci z międzylądowaniami? I to jest tak, że te samoloty latają przez wszystkie wyspy? Czy tak jakby sobie wyobrazić linie metra - są takie "stałe" punkty ale każdy będzie leciał przez coś innego?

Trudny dla mnie temat, a chcę to jak najlepiej rozegrać i rozplanować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 09 Lis 2021 10:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7359
HON fly4free
Czy chodzi Ci o Azores Airpass? Jeśli tak, to to nie jest jeden samolot krążący po wyspach :)
Idea jest taka, że znajdujesz sobie sam na ich stronie połączenia między interesującymi Cię wyspami (latają na każdą wyspę), szukając lotów one way i z min. 24 h pomiędzy lotami (czyli może być zarówno np. 25 h, jak i tydzień). Mając zestaw takich lotów dzwonisz do nich, mówisz, że chcesz kupić Airpassa, podajesz daty lotów i kierunki, a agent wylicza, ile to będzie kosztowało w ramach owego Airpassa. Jest to zawsze istotnie mniej, niż gdybyś kupował te loty oddzielnie.

Edit: dla jasności - Azores Airpass i to, o czym pisał ciut wyżej @abelincoln, to dwie różne sprawy. To pierwsze narzędzie służy do odwiedzenia wielu wysp za stosunkowo mniejsze pieniądze, niż bilety kupowane na poszczególne odcinki. Drugie narzędzie umożliwia bezpłatny przelot na kolejną (i tylko tą) wyspę z PDL lub TER (być może też z innych lotnisk) po przylocie do PDL lub TER z Portugalii kontynentalnej lub z Madery (lub w drugą stronę).
Góra
 Profil Relacje PM off
1955845624 lubi ten post.
1955845624 uważa post za pomocny.
 
      
#90 PostWysłany: 09 Lis 2021 11:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1169
Loty: 371
Kilometry: 401 446
niebieski
O! Przeogromne dzięki @tropikey - teraz to jest logiczne. Czyli lecąc z LIS wybieram np. PDL i stamtąd wybieram sobie jeszcze jakąś wyspę na którą chcę lecieć np. po 2 dniach - HOR lub SMA (dodają teoretycznie za free ten sektor). Zwiedzam półtora dnia i lecę na TER (teoretycznie ten "powrót" mam za free) no i wracam sobie do OPO.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 09 Lis 2021 11:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1489
złoty
1955845624 napisał(a):
Trudny dla mnie temat, a chcę to jak najlepiej rozegrać i rozplanować.

Dla mnie bardzo pomocna była ta strona: https://www.azoresairlines.pt/en/flight-schedule Co prawda wymaga wiedzy gdzie się chce lecieć, ale mając jakieś wstępne założenia można sobie dopasować kolejność odwiedzanych wysp, szczególnie że nie wszystkie połączenia są codziennie.

tropikey napisał(a):
Airpassa. Jest to zawsze istotnie mniej, niż gdybyś kupował te loty oddzielnie.

Pozwolę się nie zgodzić z tym "zawsze". W moim przypadku airpass kosztowałby 220e, odzielne bilety kosztowały mnie 156e. Aczkolwiek z odrobiną januszowania :D

edit:
1955845624 napisał(a):
np. po 2 dniach

2 dni != 24h (sprawdzić czy nie Corvo)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
1955845624 uważa post za pomocny.
 
      
#92 PostWysłany: 09 Lis 2021 12:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1169
Loty: 371
Kilometry: 401 446
niebieski
Wymyśliłem tak:

LIS-TER Sobota (TAPem)
TER-FLW Niedziela (ponad 24h)
FLW-PDL Środa
PDL-OPO Czwartek (TAPem, ponad 24h)

Zostają 2 pełne dni na LIS i 2 pełne dni na OPO.

Wychodzi 261EUR według matrixa.


Ostatnio edytowany przez 1955845624, 09 Lis 2021 13:24, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 09 Lis 2021 12:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1489
złoty
@1955845624 FLW-TER wpław? :D
A i darmowy bilet jest do 24h. W Twoim przypadku airpass
Góra
 Profil Relacje PM off
1955845624 lubi ten post.
1955845624 uważa post za pomocny.
 
      
#94 PostWysłany: 09 Lis 2021 13:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1169
Loty: 371
Kilometry: 401 446
niebieski
Sorki, obce mi te rejony - oczywiście FLW-PDL w środę :) Dziękuję @abelincoln za podpowiedzi. W takim razie napiszę maila i zapytam o to, jak oni to wycenią.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 09 Lis 2021 16:31 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 709
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
jak to jest z tymi darmowymi biletami? jak im mogę zasugerować którym lotem z wyspy A na wyspę B jestem zainteresowany czy jak podam im datę i godzinę przylotu na wyspę A, to oni zarezerwują mi najbliższy możliwy lot na wyspę B?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 09 Lis 2021 17:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1489
złoty
@lukasz666 Jeśli jesteś w stanie dodać sugestię na temat konkretnego lotu w tym formularzu https://encaminhamentos.sata.pt/en/Inter-Island-connecting-flights-inbound, to możesz :D

A tak poważnie, zapewne dostaniesz bilet na najbliszy lot z A do B - szczególnie jeśli jest tylko jeden dziennie. Ale w regulaminie https://encaminhamentos.sata.pt/en/conditions nie ma takiej informacji.
Góra
 Profil Relacje PM off
lukasz666 lubi ten post.
 
      
#97 PostWysłany: 09 Lis 2021 17:29 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 709
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
no właśnie czytałem wcześniej regulamin i nie dostrzegłem w nim odpowiedzi na moje pytanie; natomiast gdyby pomiędzy wyspami był tylko 1 lot dziennie, to moje pytanie byłoby bezzasadne, ale jest ich aż 5;
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 14 Lis 2021 00:53 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 25
jedrzejs napisał(a):
Hej,

Mam pytanie do osób, które orientują się w temacie darmowych przelotów między wyspami archipelagu. Otóż 9.12 lecę Ryanairem z LIS na Terceirę, powrót planuję z PDL do OPO 13.12 (również Ryanair). Z tego co tutaj wyczytałem (i zrozumiałem, jak mi się wydawało;) to w ciągu 24h od przylotu na Terceirę 9.12 lub 24h przed wylotem z PDL mogę się przedostać na Sao Miguel, skoro lot powrotny mam stamtąd i ten przelot będzie darmowy. Pisałem na info@sata.pt i w odpowiedzi dostałem propozycję przelotu za ~70 euro. Może ktoś mi wyjaśni gdzie popełniłem błąd w swoim rozumowaniu? :D Czy może to SATA nie zrozumiała o co mi chodzi. A może dobre czasy jeśli chodzi o skakanie między wyspami minęły bezpowrotnie? Dzięki za wyjaśnienia.


Dzięki za Wasze reakcje na tę cytowaną powyżej wiadomość i wyjaśnienie różnic. Przez formularz zgłosiliśmy o jaki bilet nam chodzi (Terceira -> Sao Miguel) i w ciągu jednego dnia dostaliśmy potwierdzenie rezerwacji darmowego przelotu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 20 Lis 2021 01:12 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 171
Właśnie planuję podróż na Azory i chciałem skorzystać z bezpłatnego transferu pomiędzy wyspami. Ze strony SATA:
"Under the changes in the air transportation model on routes from mainland Portugal — Azores and Azores — Madeira, SATA Air Açores is required to provide a routing service, according to seat availability, free of charge, for passengers residing in the Autonomous Region of the Azores, including equivalent residents, and students traveling within the Azores, to or from mainland Portugal or the Autonomous Region of Madeira[...]"

Coś zmieniło się ostatnio czy to ja czegoś nie rozumiem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 20 Lis 2021 09:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7359
HON fly4free
Kompletnie nie pamiętam, jak to było zapisane kiedyś, ale znalazłem w sieci jakieś wątki, gdzie są cytowane zapisy dot. tych transferów (np. https://travel.stackexchange.com/questi ... zores-free) i tam jest mowa tylko o "pasażerach", bez żadnych dodatkowych określeń. Wygląda zatem na to, że faktycznie doszło chyba do zmiany (co z resztą sugeruje sam początek).
Musiałyby wypowiedzieć się te osoby, które ostatnio coś takiego rezerwowały, choć może to tak świeża sprawa, że jesteś pierwszym forumowiczem mającym z tym do czynienia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 131 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group