Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 131 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 20 Lis 2021 14:28 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 171
Dzwoniłem do SATA i zasady zmieniły się 15.11.2021. W tej chwili bezpłatne połączenia między wyspami są przeznaczone głównie dla rezydentów, studentów itp. Szczegóły w T&C na stronie SATA.
Akurat jak miałem wybrć się na Azory to zmienili :/ Szkoda, bo fajna oferta była.

@jedrzejs Z tego co zrozumiałem, jeśli otrzymałeś bilet na starych zasadach, to powinieneś móc z niego skorzystać, ale na wszelki wypadek zapytałbym SATA jak to wygląda ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#102 PostWysłany: 20 Lis 2021 15:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
Czyli przez encaminhamentos będzie słabo, ciekawe jak to wpłynie na oferowanie via OTA (owszem lepiej było mieć możliwość z biletem TP, czy FR)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 23 Lis 2021 06:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1475
złoty
@Moher, @jedrzejs wczoraj korzystałem z darmowego dolotu wystawionego kilka miesięcy temu - bez żadnych problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 24 Lis 2021 22:56 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 25
Dzięki za podzielenie się tymi złymi informacjami a propos komunikacji między wyspami. Sprawdziłem przed momentem na stronie SATA i moja rezerwacja nadal istnieje, więc chyba nie anulowano tych wcześniej wystawionych biletów, tak jak pisze abelincoln.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 25 Lis 2021 10:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1475
złoty
A w dodatku, nikt nie chciał ode mnie na lotnisku "dowodu", że nadal na ten lot na który dolatuje mam bilet. Jedyna różnica w porównaniu ze zwykłym biletem była taka, że nie mogłem się odprawić online. Ale nie sugeruję kombinowania i odwoływania, bo mógł to być jednostkowy przypadek. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 01 Lut 2022 14:05 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1702
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Jak teraz najtaniej się przedostać między wyspami? Ceny SATA średnio zachęcające, szukam czegoś na lato. Są promy ale planuję przylot na TER i nic nie mogę znaleźć nawet na teraz stamtąd na inne wyspy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 05 Lut 2022 23:55 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 276
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
Kashpir napisał(a):
3. Zakup - w celu uzyskania kalkulacji ceny trzeba wysłać prośbę mailem na info@sata.pt tytułując go np. Air Pass - simulation. Odpowiedzi nie są błyskawiczne, ale dość szybkie.


Zapytałem pod wskazany adres ale minęło już 6 dni i nie ma odpowiedzi. Że niby odpowiedzi nie są błyskawiczne ale konkretnie po ilu dniach odpowiedzieli?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 06 Lut 2022 01:22 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@rafafi nie czekałem na odpowiedź dłużej niż 2 dni. Spróbuj może ponowić maila.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 07 Lut 2022 22:18 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 276
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
-- 07 Lut 2022 21:03 --

@Kashpir - miałeś rację. Ponowiłem mail jeszcze wczoraj i dzisiaj odpisali i wyliczyli mi airpasa. 3 loty. Ponta Delgada - Flores, Corvo - Horta, Horta - Ponta Delgada. Tym samy rozwiemam wątpliwości kogoś kto wczesnie się nad tym zastanawiał - daje się przerwać łańcuszek tak jak w moim przypadku - między Flores a Corvo płynę promem (czy tym czymś co tam robi za prom :-) )

Ceny za osobę kalkulowana osobno przez stronę około 235 euro. Cena z Airpasa 155 euro czyli oszczędność około 80 euro na osobie. Dość długi termin jak rozumiem na zapłatę. Napisali, że bilet musi być wystawiony 6 kwietnia dla lotów pod koniec kwietnia. Dostałem numer - jak ktoś napisał wcześniej - pod który mam zadzwonić w sprawie płatności.

-- 07 Lut 2022 21:18 --

Kashpir napisał(a):
(...) i tutaj ważna informacja: po dodzwonieniu się na infolinię, następuje przekierowanie do płatności, gdzie dane karty i pin wklepujemy tonowo na telefonie. Revolutem się nie dało, bo wymaga 3d secure. Bez problemu zapłaciłem za to kartą wielowalutową cinkciarza. E-bilety na mailu w dniu płatności.


Oprócz Revoluta mam jeszcze Aliora wiesz może czy można nią zapłacić bez problemów? Aliorem też jest jakaś podwójna autoryzacja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 24 Lut 2022 20:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
Mam prośbę do praktyków. Wymyśliłem sobie taki plan lotów po Azorach. Data "wlotu" z LIS i "wylotu" do OPO najlepiej gdyby była jak w rozpisce, jednak to co się zadzieje w środku pozostaje do kompletnej negocjacji. Chodzi o to, czy dobry (wystarczający) czas na każdą z wysp, czy którąś usunąć, jakiś lot przesunąć lub wymienić na inną (wyspę).

Gryzę ten temat od kilku miesięcy, robiłem research na bazie różnych blogów i artykułów, a wczoraj finalnie napisałem na ten e-mail z poprzednich postów do SATA. Odpisali przed chwilą, że całkowity koszt w przypadku bookowania przez www na 268,56EUR/pax, a gdyby oni mieli to rezerwować, to po 14EUR/pax więcej. Oczywiście napisałem zapytanie o tego airpassa czy inną "promocję" i poprosiłem o sugestię (tak jak tutaj) czy coś przesunąć, zmienić aby było najatrakcyjniej cenowo i zarazem najbardziej sensownie.

S4 135 R 02JUL LISTER 1615 1755
SP 800 Y 03JUL TERFLW 1135 1235
SP 501 Y 05JUL FLWPDL 1300 1420
S48276 U 07JUL PDLOPO 1805 2150
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 25 Lut 2022 09:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1475
złoty
IMHO troszkę ciężko doradzić nie znając czego szukasz czy lubisz. Przy takich krótkich pobytach pewnie największe atrakcje zobaczysz, ale też nie zostawiasz sobie żadnego marginesu na złą pogodę - a na Azorach jednak atrakcje są główne przyrodnicze. Ja w zeszłym roku przez takie planowanie nie wszedłem na wulkan na Pico (bo miałem jeden dzień, a akurat było załamanie pogody).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 25 Lut 2022 10:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
Hm... przerzuciłem w tych datach wszystko co się dało i zdaje się, że ta cena mimo wszystko jest najlepsza. No ale nic, potem spróbowałem wrzucić to na stronie SATA (a potem flytap) i cały czas pokazuje "no flights available". Czyli co? Tylko sprzedaż biletów SATA za większą opłatą wchodzi w grę? Albo agent (Google Flights przerzuca do lucky2go albo go2gate).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 25 Mar 2022 13:49 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 276
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
Zapłaciłem właśnie za Air pass. Da się kartą Alior kantoru. Płatność po przełączeniu do automatycznego systemu płatności przeszła bez problemu. Zawahałem się gdy system zapytał o datę ważności karty, bo nie wiedziałem czy wstawić jakiś znak pomiędzy miesiącem a rokiem ale nie. Wpisujemy dwa znaki miesiąca i dwa znaki roku razem bez odstępu.

Bilety wystawili mi od razu w ciągu minuty dostałe maile. Osobne dla każdej osoby. Przy okazji okazało się, że godziny lotów się pozmieniały od czasu gdy rezerwowałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 26 Kwi 2022 10:58 

Rejestracja: 07 Sie 2017
Posty: 12
Cześć,
Da się jakoś inaczej poza samolotem przedostać z Sao Miguel na inne wyspy? Szukałam promów Atlanticoline i nie ma żadnych połączeń z Sao Miguel w czerwcu, a to przecież sezon. Ktoś wie z poprzednich la, czy jest szansa, że jeszcze dodadzą takie połączenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 28 Kwi 2022 08:08 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
Tak, jest szansa. Z reguły rozkład był publikowany na miesiąc-dwa przed.

Jeszcze 2 lata temu dostępny był rozkład w pdf na cały sezon, ale teraz nie widzę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 03 Cze 2022 17:09 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
Mam bilety z "promocji" SATA do Corvo. Bilety mam tak zestawione, że moge lecieć do Corvo z Flores spędzając dwa dni na Corvo i jeden na Flores, lub odpuścić ostatni odcinek (to są dwie rezerwacje OW) i spędzić dwa dni na Flores i tylko jeden na Corvo przedostając się pomiędzy wyspami promem. Wolał bym to drugie rozwiązanie.
Pytanie jaka jest szansa, że w ostatnim tygodniu czerwca prom nie będzie płynął z powodu warunków pogodowych?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 10 Sie 2022 00:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Mam pytanie odnoście air passa, o którym w wątku często mowa.
W opisie na stronie przewoźnika https://www.azoresairlines.pt/en/information/fares jest o trzech przystankach dłuższych niż 24 h oraz nielimitowanych przystankach poniżej 24 h. W przypadku tych trzech przystanków dłuższych niż 24 h rozumiem, że jest to maksymalna liczba "przerw" powyżej 24 h jaką można wykonać, tak? Nie da się polecieć w takim razie na 5 wysp po dwa dni na miejscu?
A czy lotniska muszą następować po sobie, czy mogę którąś z tras zrobić promem i potem wskoczyć do samolotu na air passie?

I pytanie odnoście promów. Pamiętacie kiedy zaczyna się sezon letni i które z tras są obsługiwane tylko wtedy? Z posta @WaldekK z 2018 r. wyczytałem, że tylko letnia jest (wtedy była) trasa promu Terceira - Sao Miguel.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#118 PostWysłany: 03 Lis 2022 12:33 

Rejestracja: 29 Lip 2021
Posty: 532
Loty: 64
Kilometry: 105 797
złoty
Dobra, kupiłem loty z Wawki na São Miguel w terminie 19-31.07.2023. Teraz tylko czekać aż jakaś fajna okazja wleci w Azores Airlines na loty pomiędzy wyspami. Macie jakieś doświadczenia w tej sprawie odnośnie terminu kiedy najlepiej tam polować na spoko cenki? Pamiętam że w lipcu-sierpniu 2020 dało się bookować loty na październik - wszystkie wyspy w jakichś śmiesznych cenach typu 300-400 zł, na coś podobnego w obecnych czasach można liczyć czy raczej średnio?
_________________
Image

Z tych ciekawszych zaliczone: Syria, Liban, Izrael, Kosowo, Laponia, Hawaje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#119 PostWysłany: 03 Lis 2022 12:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2014
Posty: 594
Loty: 180
Kilometry: 222 599
srebrny
loty zaczynają się od 72€ za odcinek, ale możesz tez polecieć np PDL-TER przez HOR i tam spędzić pół dnia - cena jest taka sama lub podobna jak bezpośrednio
Góra
 Profil Relacje PM off
ona123 lubi ten post.
ona123 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#120 PostWysłany: 03 Lis 2022 13:49 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 21
Loty: 107
Kilometry: 107 830
pokombinuj z jednym biletem na kilka lotów. W tym roku udało się złożyć 4 loty między wyspami za 160 EUR. Przy takim składania co drugi lot traktowany jest jako return i wchodzi za zawrotną kwotę 0 EUR. Po napisaniu do nich z prośbą o wycenę, wychodzi taniej niż gdybyś kupował takie same loty, wyszukując multicity na stronie.

Można kombinować też tak, jak pisał @jean. Czasem da się nawet złożyć niemal dobę 'postoju' na przesiadkowej wyspie, co np. w przypadku Faial pozwoli zobaczyć najciekawsze miejsca po wypożyczeniu auta
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 131 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group