Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 146 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Ateny
#101 PostWysłany: 04 Lis 2016 11:58 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 735
niebieski
Tak :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
 Temat postu: Re: Ateny
#102 PostWysłany: 04 Lis 2016 12:26 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
W centrum znajdziesz 3-4 otwarte piekarnie, nie wiem jak z sklepami.
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia lubi ten post.
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ateny
#103 PostWysłany: 22 Sty 2017 17:08 

Rejestracja: 02 Cze 2014
Posty: 427
niebieski
Update co do polecanego tu już Thanasisa koło Monastiriaki : na wynos: 1 kebab w picie z dodatkami - 2 euro . Porcja skromna, ale dziecko czy kobieta się najedzą. Ja się najadłam :-) A kolejnego dnia przy stoliku wzięłam dwie połówki kebabu ( czyli dla każdej osoby po 2 sztuki, na ciepłej picie i grillowanymi pomidorami ) za co w sumie zapłaciłam 9 euro, czyli po 4,5 na głowę :-). To już dla mnie była duża porcja.
Byłam też w knajpie w piwnicy , o której ktoś pisał na forum: Diporto Agoras ( ulica :9 Sokratous, strasznie obdarta kamienica na rogu ulic Theatrou & Sokratous, 3 minuty od placu Omonia ). Można też tam dojść od ulicy Athinas , skręcając w targ warzywny na wysokości hal mięsych mniej więcej. Ciekawe przeżycie, chociaż otoczenie nie zachęca... Jedzenie rzeczywiście pyszne, klienci sami lokalni. Właściciel nie za bardzo po angielsku, ja nie za bardzo po grecku :-) więc wziął mnie do garów i pozywałam, co chcę :-). Za ogromny talerz bardzo gęstej "zupy fasolowej", kilka ryb z grilla - takich wielkości śledzi, dużą sałatkę grecką, coś jeszcze ale nie pamiętam co, oraz wino, trochę więcej wina :-) zapłaciłam 19 euro. To było na dwie osoby, ale straaaszne porcje, spokojnie 3 osoby by się najadły. Do tego muzyka i śpiewy starszych Greków - gratis. Bardzo mi się podobało :-) Chociaż umierałam z przejedzenia. Wino było na trawienie oczywiście :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ateny
#104 PostWysłany: 01 Lut 2017 16:50 

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 1
Czy możecie polecić w centrum Aten jakąś knajpę na obchodzenie urodzin z dobrą muzyką. Typową rodzinną grecką nie turystyczną. Na forum jest dużo opisanych ale nie zdążymy ich w dwa dni przetestować do niedzieli ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny
#105 PostWysłany: 01 Lut 2017 19:28 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 762
Loty: 139
Kilometry: 288 511
srebrny
Witam.
Dzisiaj przetestowałem i mogę polecić Knajpkę przy Aischilou 14-16 Psiri Sqr. Bardzo smaczne jedzonko. Ja zjadłem Kebab portion na talerzu za 8,50 Euro - bardzo smaczny, dobrze przyprawiony i świetnie grylowany, żona zjadła moussakę - za 8 Euro, też bardzo smaczna. Wydaje mi się że smaczniej i na pewno taniej niż we wcześniej opisywanych restauracjach. Klimat w środku typowo grecki (stary drewniany dom z bardzo fajnym wystrojem), obsługa bardzo miła, zapraszają, dziękują, polecają. Często muzyka grecka na żywo, ale głównie wieczorami. Blisko placu Monastirakiou - 5 minut pieszo. Blisko hotelu Arion Athens.
Więcej tutaj- https://www.tripadvisor.ca/Restaurant_R ... ttica.html
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off
spty13 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ateny
#106 PostWysłany: 16 Lut 2017 01:04 

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 470
Loty: 121
Kilometry: 219 081
niebieski
Ja polecam GRILL ACADEMY niedaleko stadionu Panathinaikosu (ta sama ulica)w strone centrum.Dania z grilla,duzo i tanio.Dodatkowo w środku obsługuje Polka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny
#107 PostWysłany: 10 Mar 2017 15:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Kolejny update co do dwóch często pojawiających się miejsc jedzeniowych - Thanasisa i Diporto. Jeśli chodzi o Thanasisa to kebab jest dobrym wyjściem, te kanapki w picie aktualnie kosztują €2,5 - potrzebowałem dwóch żeby się najeść:) Nie ma ich w menu - trzeba poprosić o pita kebab czy też sandwich. Dobrą opcją jest też pozycja z menu, która się nazywa Thanasis kebab - duża porcja kosztuje €8, a połówka €4,5. Połówka jest raczej wystarczająca dla jednej osoby (2 spore kawałki grillowanego mięsa, pita, pomidor, cebula). Co do Diporto to nikt nas o nic nie pytał, na 2 osoby dostaliśmy pieczywo, talerz zupy fasolowej, jakieś szprotki i zieleninę oraz oczywiście dzbanek wina, łącznie kosztowało to €21. Było dobre, ale to trochę za mało jak na 2 osoby, spokojnie zjadłbym to sam, a zamówienie dwóch porcji i rachunek w granicach €40 to już z kolei przesada. Tak czy inaczej warto się wybrać dla klimatu:)
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny
#108 PostWysłany: 14 Kwi 2017 20:35 

Rejestracja: 10 Sty 2016
Posty: 55
Cześć

Czy w gminie Alimos(np. niedaleko przystanku 3η KALAMAKIOY) jesteście wstanie coś polecić. Jakąś fajną, niedrogą knajpę ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny
#109 PostWysłany: 17 Kwi 2017 17:39 

Rejestracja: 27 Lut 2015
Posty: 408
niebieski
Osobiście brak doświadczenia w tym rejonie, proponuję zatem skorzystanie z https://www.ask4food.gr/perioxes/10-alimos-notia-athina
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny
#110 PostWysłany: 11 Maj 2017 23:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 797
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
Polecam blisko centrum, okolice stacji metra Acropolis
https://www.tripadvisor.com/Restaurant_ ... ttica.html - lokal polecony nam przez właścicielkę naszego apartamentu. Absolutny mus - dużo miejscowych, stoliki na zewnątrz,przyjazny personel. Właściciel pochodzi z Corfu - także dania z tej wyspy. Koszt 6-8 € za mięsną potrawę. Chleb i woda oczywiście gratis. Z zamówionych dań szczególnie polecam:
- Musaka - wiadomo co
- Kokkinisto - wołowina duszona w winie z ryżem

Jedliśmy tu prawie codziennie - zdecydowanie polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny
#111 PostWysłany: 14 Maj 2017 22:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 797
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
Drugi lokal jaki mogę polecić w Atenach to "Πάμε Νάξο"
https://www.facebook.com/pamenaxo16/?re ... S_TIMELINE.

Weszliśmy tam z ulicy na obiad. Lokal zlokalizowany w dzielnicy Psiri - niedaleko Placu Monastiraki. Warto odejść kawałek dalej, niż jeść w ściśle turystycznych miejscach Aten. Potrawy kuchni z NAXOS. Przystępne ceny - 6-8€ za danie mięsne. Woda gratis, za chleb doliczają 0,5 €.

Polecam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny
#112 PostWysłany: 19 Maj 2017 23:59 

Rejestracja: 22 Sie 2014
Posty: 158
Loty: 112
Kilometry: 172 019
Ja ze swojej strony bardzo polecam lokal z kuchnią indyjską/pakistańską Pak Tika Shop (widnieje pod nazwą Pak Taka tak na tripadvisor). Lokal mieści się na Menandrou 13, Athens, Greece bardzo "kolorowej" ulicy nie radzę chodzić po zmroku a w dzień uważać żeby nie okradli. Za wszystkie dania widniejące na zdjęciu plus potrawka z ciecierzycy i 1,5 litra wody zapłaciliśmy zaledwie 20 euro, a w smaku niesamowite.

Załączniki:
IMG_20170226_144404.jpg
IMG_20170226_144404.jpg [ 115.16 KiB | Obejrzany 7478 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
donaron lubi ten post.
donaron uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ateny
#113 PostWysłany: 20 Maj 2017 01:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Sorry, ze sie mieszam, ale czy jest sens w Grecji isc do pakistanskiej czy indyjskiej restauracji?
Rozumiem w Londynie, gdyz sam tak czasami robie i uwielbiam kuchnie indyjska, ale w Grecji, Italii, Hiszpanii, czy Portugalii nawet bym o tym nie pomyslal. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny
#114 PostWysłany: 20 Maj 2017 07:53 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
@cccc tak. Dość duża diaspora tu jest. Nie mówmy o sklepach gdzie można kupić multum ich rzeczy w centrum Aten za dobrą cenę

Sent from my Nokia 3330 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny
#115 PostWysłany: 23 Maj 2017 18:56 

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 6
Witam, jakiś czas temu mieszkałam w Atenach i często stołowałam się tutaj: https://www.tripadvisor.com/Restaurant_ ... ttica.html
Przystępne ceny i smaczne jedzenie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny
#116 PostWysłany: 26 Maj 2017 18:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2017
Posty: 28
Loty: 8
Kilometry: 11 777
O kurcze, mieszkałem na Tositsa a nie szukałem w ogóle w tamtych rejonach knajpek :D

Wróciłem wczoraj z pięciodniowego pobytu w Atenach i jednym słowem (no dobra, dwoma) opiszę moje stołowanie : O Thanasis :D

Jak słowo daję nie sugerowałem się opiniami tutaj, jak przejrzałem temat to na tym się skończyło, nie zapisywałem co chcę odwiedzić, nie zapamiętałem nic a jednak drugiego dnia pobytu tam wylądowałem. Jak wylądowałem tak jadłem tam aż do wylotu. Co do pity której nie ma w menu otóż jest, nie zrobiłem zdjęcia, ale jest pod obrazkami dań a dokładniej souvlaki w jogurcie jest sam tekst (Pita kebab, gyros, chicken pork 2.50€). Polecam knajpę, kelnerzy mili, idąc tam drugi raz rozpoznali mnie, Leonidas przyjmując ode mnie zapłatę za rachunek obiecał darmowe piwo następnego dnia ale jak przyszedłem to unikał mnie i nie podszedł ale obsłużył inny który też przywitał mnie slowami "Ya sas again" aczkolwiek piwa za friko nie było :lol: Z menu próbowałem tak jak wspomniałem pita kebab, pita chicken, gyros plate (?), souvlaki w jogurcie i na szaszłyku, geez już nie pamiętam w sumie jak te dania się nazywały ale wszystkie były perfekto :D

Oprócz Thanasisa pierwszego dnia pobytu jadłem pierwsze souvlaki w Hi Fai na ulicy Skoufa pod Lycabettusem i w i Gusti ale nie pamiętam ulicy. O ile w Hi Fai jedzonko było smaczne i tanie bo brałem souvlaki w picie po 2€ bodajże to w i Gusti z szaszłyków nie byłem zadowolony (ani najedzony :< ). W kwestii najedzenia wrócę do knajpy O Thanasis, tam ciężko mi było przejeść a jestem typem człowieka, który lubi dużo chapnąć :D


Ostatnio edytowany przez Zeus, 26 Maj 2017 19:28, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny
#117 PostWysłany: 26 Maj 2017 19:17 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
porcje u Thanasisa rzeczywiscie spore, nie na szybki lunch w biegu..

kiedys imho lepszego kebaba mieli tu

patrze w tym roku, a tam teraz kawiarnia..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny
#118 PostWysłany: 30 Wrz 2017 21:10 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 762
Loty: 139
Kilometry: 288 511
srebrny
potek7 napisał(a):
Witam.
Dzisiaj przetestowałem i mogę polecić Knajpkę przy Aischilou 14-16 Psiri Sqr. Bardzo smaczne jedzonko. Ja zjadłem Kebab portion na talerzu za 8,50 Euro - bardzo smaczny, dobrze przyprawiony i świetnie grylowany, żona zjadła moussakę - za 8 Euro, też bardzo smaczna. Wydaje mi się że smaczniej i na pewno taniej niż we wcześniej opisywanych restauracjach. Klimat w środku typowo grecki (stary drewniany dom z bardzo fajnym wystrojem), obsługa bardzo miła, zapraszają, dziękują, polecają. Często muzyka grecka na żywo, ale głównie wieczorami. Blisko placu Monastirakiou - 5 minut pieszo. Blisko hotelu Arion Athens.
Więcej tutaj- https://www.tripadvisor.ca/Restaurant_R ... ttica.html

W środę znów tam byłem w gronie rodzinnym - w sumie 9 osób. Jedzenie pyszne, wspaniale doprawione. Ja jadłem Meze dla dwóch osób za 21 euro. Pyszne mięsa i kiełbasa (ale jaka pyszna) grilowane plus frytki,grilowane pomidory i cebula. O godz. 20.00 dwóch grajków na instrumentach strunowych (nie znam się, ale chyba to była gitara i mandolina) pięknie grało. Wszyscy aż mruczeli z podziwu dla kucharzy, było naprawdę pysznie, a jedliśmy osiem różnych dań plus tzatziki i humus. O 20.30 wszystkie stoliki na zewnątrz były zajęte.
W ciągu dnia byliśmy w lokalu, który tu jest polecany u Thanasisa koło Monastiriaki - oczywiście jedzenie dobre, ale ... Według mnie w polecanym przeze mnie lokalu jest smaczniej, a ceny zbliżone. Poza tym odległość między lokalami to dokładnie 5 minut pieszo.
Teraz wybieram opcję: na przekąskę w ciągu dnia u Thanasisa koło Monastiriaki, kolacja knajpka przy Aischilou 14-16 Psiri Sqr.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny
#119 PostWysłany: 28 Sty 2018 16:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Polecam Kebab znajdujący się na początku dionysiou areopagitou, po prawej stronie, niedaleko świątyni Zeusa.
Jedzenie bardzo dobre, porcje słuszne :)
Kebab za 8 euro zawierał - 4 szt. mięsa, frytki, 3 pity, grilowaną paprykę i pomidora oraz cebulę.
Mniejsze kanapki po ok,. 2,5 eur.
Mają też doskonałe falafelki

Załącznik:
20180121_165447.jpg
20180121_165447.jpg [ 108.17 KiB | Obejrzany 6149 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Shpaner uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ateny
#120 PostWysłany: 08 Cze 2018 16:04 

Rejestracja: 08 Cze 2018
Posty: 1
W ubieglym roku na Korfu jadlem najlepsze kalmary
Czy ktoś zna miejsce w Atenach gdzie są dobre kalmary oraz ogólnie owoce morza?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 146 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group