Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 146 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Ateny
#41 PostWysłany: 10 Paź 2014 18:35 

Rejestracja: 09 Gru 2012
Posty: 538
Loty: 189
Kilometry: 213 328
niebieski
Macie pomysl gdzie jutro w Atenach moglbym zobaczyc mecz z Niemcami? Moze jakis niemiecki pub? :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
 Temat postu: Re: Ateny
#42 PostWysłany: 11 Paź 2014 00:46 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
Ul. Julianoy (Iουλιανου) to typowe polskie "geto" i same polskie knajpy. Dojedziesz tam trolejbusem nr 6 albo autobusamy A9 i Γ9 albo metrem na stathmos larisis. :)
Góra
 Profil Relacje PM off
marcino86 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ateny
#43 PostWysłany: 11 Paź 2014 16:58 

Rejestracja: 09 Gru 2012
Posty: 538
Loty: 189
Kilometry: 213 328
niebieski
Dzieki! Sprawdze :) podjedziemy metrem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny
#44 PostWysłany: 14 Paź 2014 23:51 

Rejestracja: 09 Gru 2012
Posty: 538
Loty: 189
Kilometry: 213 328
niebieski
udało się zobaczyć mecz w Ivo Bar na ul. Lioson ;)
Piwko dobre i tanie, atmosfera ok a dziewczyny z obsługi bardzo miłe :)

dzięki Zeus.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ateny
#45 PostWysłany: 26 Mar 2015 20:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2012
Posty: 932
Loty: 105
Kilometry: 146 485
niebieski
Zeus napisał(a):

a jak głód dopadnie, no to najlepsze kebaby znajdziecie u Thanasisa (Θανάσης)

Image

cena, 1.8 euro za jednego kebaba w picie.

Byłem i polecam. W marcu 2015 było 2€ za kebab w picie. Natomiast Thanasis Kebab na talerzu za 8,60€ prezentuje się następująco:
Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
potek7 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ateny
#46 PostWysłany: 10 Kwi 2015 23:55 

Rejestracja: 10 Sie 2012
Posty: 19
Może ktoś mogłby polecić jakieś w miarę tanie kawiarnie i restauracje(niekoniecznie w samym centrum) gdzie można zjeść coś typowo greckiego,ale wegetariańskiego zarazem?? No i zależy mi też żeby spróbować sałatki greckiej :twisted:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny
#47 PostWysłany: 11 Kwi 2015 00:32 

W każdej knajpie zjesz coś typowego greckiego ,jednak nie licz na wegetarianiską. Grecy są mięsożerni. Zostają frytki z Tzatzykami i choriariki w wydaniu wege i szpinako pitta.


Mój żołądek się obraził,ale to mój
Gyros to podstawa,nie to co zaserwują w byle jakim barze w Warszawie
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny
#48 PostWysłany: 11 Kwi 2015 12:40 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
No nie, bez przesady ze jesteśmy mięsożercy :P Słynna dieta śródziemnomorska nie wyszła beż powodu z regionów Grecji, która bazuje na warzywa i potem na mięso. W restauracjach znajdziesz multum wegetariańskich dań: revifokeftedes, horta, tyrokafteri, imam baildi, mpamies i wiele innych dan :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny
#49 PostWysłany: 25 Kwi 2015 23:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2011
Posty: 235
Loty: 338
Kilometry: 649 879
niebieski
malami napisał(a):
Może ktoś mogłby polecić jakieś w miarę tanie kawiarnie i restauracje(niekoniecznie w samym centrum) gdzie można zjeść coś typowo greckiego,ale wegetariańskiego zarazem?? No i zależy mi też żeby spróbować sałatki greckiej :twisted:


Może nie typowo greckie, ale w greckim stylu: Falafellas w samym centrum (adres i link do fb - www.falafellas.gr). W menu oczywiście falafele pocket i pita, ale były też sałatki. Super smaczne i przy okazji tanie! (2,5 - 3,5 euro).
Ja trafiłam przypadkiem, bo oko moje przykuła spora kolejka do małego sympatycznego, z pozoru niepozornego lokalu. Swoje trzeba zwykle odstać, ale opłaca się, nie tylko kiedy jest się zdesperowanym wegetarianinem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny
#50 PostWysłany: 26 Kwi 2015 16:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Robiłem porządki w papierach i trafiłem na serwetkę z Loukoumades Aigaion
http://www.tripadvisor.com/Restaurant_R ... ttica.html

Trafiliśmy tam przez przypadek, bez polecenia, nie wiedząc o opiniach z tripadvisor, mnie porwał klimat miejsca, a pączuszki rewelacyjne.
Na siłę kupiłem jedno opakowanie dla rodziny z miodem, każdy się zapierał, że takiego ulepku + "tłuste" pączki jeść nie będzie, ale gdy tylko spróbowali była walka o to kto zje więcej :D

POLECAM!!!
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny
#51 PostWysłany: 27 Kwi 2015 18:00 

Rejestracja: 10 Sie 2012
Posty: 19
Teraz to i ja mogę wam coś polecić :D

Jeśli będzie ktoś w okolicach megaron concert hall to tam blisko jest fajne miejsce Kalamaki Μου z sałatkami i pitami(już za 1,5e :D ) - Dim. Soutsou 11

Grecy chyba dużo cukru sypią do kawy... mnie 2 łyżeczki przyprawiały o mdłości :lol: więc trzeba im było mówić żeby słodzili tylko trochę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny
#52 PostWysłany: 30 Kwi 2015 12:35 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 80
Loty: 74
Kilometry: 132 685
Maiandros na Monastiriaki z bardzo dobrym widokiem z tarasu i przystępnymi cenami.

W Pireusie na przeciwo wyjścia z metra bdb knajpa ze smacznymi pitami za 1.9 euro.
Bardzo dobre lody w Haagen Dazie ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny
#53 PostWysłany: 30 Kwi 2015 12:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
mdps napisał(a):
W Pireusie na przeciwo wyjścia z metra bdb knajpa ze smacznymi pitami za 1.9 euro.

potwierdzam, bardzo smaczne i podają na fajnych małych patelkach
dużo ludzi

Załączniki:
1.jpg
1.jpg [ 94.74 KiB | Obejrzany 2469 razy ]
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny
#54 PostWysłany: 10 Cze 2015 09:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
mozna taniej zjesc niz moja propozycja, ale jezeli ktos ma zamiar nie tylko sie najesc ale posiedziec, porozmawiac po calym dniu wedrowania po Atenach szczerze polecam
czysto, smacznie, mila obsluga i opinie na tripadvisorze zgodne z moimi wrazeniami

http://www.smilerestaurant.gr/
http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Re ... ttica.html
CRISIS MENUS
http://www.smilerestaurant.gr/images/crisis.pdf
9 E = duzy talerz salatki + pieczywo + frytki/mieso/warzywa zawijane w placku + ciasto + wino

================================================================================

druga propozycja
jezeli chcecie cos na szybko zjesc w biegu
do wyboru drob/czerwone miesa/wegetarianskie
szaszlyk = 1e
kebab/pita = 2 e

Załączniki:
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG [ 149.53 KiB | Obejrzany 2228 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny
#55 PostWysłany: 26 Lip 2015 15:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sty 2015
Posty: 23
Loty: 26
Kilometry: 42 952
Witam

Zastanawiam sie nad pobytem na Sylwestra w Atenach od przylot w nocy 30.12 do 3.01
Jakie moge miec atrakcje jako zabawa sylestrowa, cos organizuje miasto, w restauracje tylko z rezerwacja ?
Jak z jedzeniem w dniu 1.01 bada otwarte jakies bary restauracje ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny
#56 PostWysłany: 26 Lip 2015 23:41 

Odpowiem Ci tak... na pewno zawiedziesz się.
Kiedyś mieszkałem w Atenach ,potem bywałem tam dwukrotnie w odwiedzinach a też jestem teraz co roku. Nie ma czegoś takiego jak impreza na ulicy.Owszem w centrum knajpki są otwarte i pełno w nich młodych,ale poza typowym siedzeniem nic się nie dzieje.
Na Syntagmie otwarte są typowe fast fudy i tylko grupy młodych ludzi imprezują z fajerwerkami.
Nie ma czegoś takiego jak zabawa sylwestrowa z rezerwacją, a 1 stycznia prawie wszystkie bary prowadzone przez Greków do wieczora są pozamykane,oprócz wspomnianych sieciówek w centrum.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny
#57 PostWysłany: 12 Wrz 2015 21:48 

Rejestracja: 11 Wrz 2015
Posty: 115
Gdzie moge zjesc jakies owoce morza w w przyzwoitej cenie ? Albo inne greckie potrawy byleby nie pity, kebaby itp
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny
#58 PostWysłany: 13 Wrz 2015 12:18 

Wszystkie owoce morza dostępne są w większości tawern i restauracji.Nie mylić z fast fudami w których jedynie można dostać fisch&chips ale to nie to. W piątek wróciłem z wysp i tam tawern rybnych mnóstwo na każdym kroku. W Atenach w centrum większość to fast fudy ale można znależsć coś typowo morskiego. Większość w dzielnicach nadmorskich od Gylfady w stronę Warkizy. Jednak ceny dań rybnych wszędzie znacznie odbiegają w górę od typowych gyrosów. Generalnie porcja smażonych kalamarów to 7 e ,grillowanych ok 8e a faszerowanych fetą i papryką ok 10e. Ośmiornice grillowane też ok 10e. Porcja małych rybek marides ok 7e, ale inne większe ok 12e. Wiekszość ryb i kalamarów z grilla sprzedawanych jest wg wagi za 30-35 e kg. Są też droższe do 60 e za kg. Zważywszy że grecka porcja mięsa lub owoców morza to ok 300 gram to można się tym najeść i posmakować. We dwie osoby można zamówić mix kalamary grillowane i pieczone za ok 18-22 e do tego jest kilka frytek i jakaś dekoracja w stylu surówki. Zamawiając osobno frytki ,sałatkę grecką/choriatiki/ i danie główne, a przed tym jakiś starter, dostaniemy wszędzie wielki półmisek, dobre ponad 0,5 kg samych owoców morza.Na deser zaserwują nam ciastko
lub owoce i kieliszek lokalnego alkoholu gratis. Taka kolacja z karafką lokalnego wina wyjdzie na 2 os ok 35 e.
Góra
 PM off
Marcin Cy lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ateny
#59 PostWysłany: 22 Wrz 2015 17:43 

Rejestracja: 19 Sie 2015
Posty: 62
Prosze polecic jakis pub bar blisko centrum gdzie mozna w miare tanio napic sie piwa
Góra
 Profil Relacje PM off
janeczek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ateny
#60 PostWysłany: 22 Wrz 2015 18:51 

Rejestracja: 28 Sty 2014
Posty: 280
Loty: 399
Kilometry: 1 050 859
Najlatwiej skorzystac z http://www.ratebeer.com/places/city/athens/0/82/


Sent from my iPhone using Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 146 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group