Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#41 PostWysłany: 04 Lis 2019 13:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2018
Posty: 182
Loty: 114
Kilometry: 287 811
Tak, bez dwóch zdań. Kultura motocyklowa w Tajlandii i Wietnamie to dwie różne rzeczy.

Nota bene z rozrzewnieniem wspominam jazdę skuterem po HCMC, te niekończące się strumienie jednośladów, często wypakowanych w sposób zaprzeczający zdrowemu rozsądkowi i grawitacji. :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#42 PostWysłany: 04 Lis 2019 13:43 

Rejestracja: 09 Cze 2014
Posty: 69
Loty: 50
Kilometry: 139 962
Czy do aktywacji aplikacji i dodatnia karty płatniczej potrzebna jest azjatycka karta SIM czy tylko przebywanie na terytorium danego kraju?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#43 PostWysłany: 04 Lis 2019 13:44 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Nie jest konieczna azjatycka karta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#44 PostWysłany: 04 Lis 2019 14:01 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 647
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
agizek napisał(a):
Czy do aktywacji aplikacji i dodatnia karty płatniczej potrzebna jest azjatycka karta SIM czy tylko przebywanie na terytorium danego kraju?


Trzeba przebywać na terenie kraju obsługiwanego przez GRABa, oczywiście można zrobić to także np. w Polsce używając aplikacji symulujących pobyt gdzie indziej :)
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#45 PostWysłany: 02 Sty 2020 13:09 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Czy ktoś zna jakieś nowe kody zniżkowe do GRABa (Tajlandia)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#46 PostWysłany: 02 Sty 2020 13:32 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Kody przychodzą na aplikację. Przykładowo teraz jest 40 THB zniżki w Bangkoku na JustGrab i Grabcar z kodem CAR40 na 3 przejazdy w dniach 2-5 stycznia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
pasta uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#47 PostWysłany: 02 Sty 2020 21:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
@pasta aplikacja spamuje co chwilę... kody na przejazdy czy na jedzenie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
pasta uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#48 PostWysłany: 29 Sty 2020 12:27 

Rejestracja: 10 Wrz 2013
Posty: 415
niebieski
Czy probowal podpiac karte TWISTO pod Graba i czy dziala >?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#49 PostWysłany: 01 Lut 2020 10:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2342
platynowy
Duża jest różnica między GrabCar a GrabTaxi na Bali poza ceną ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#50 PostWysłany: 01 Lut 2020 12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
Wg mnie żadna, korzystam i z normalnego graba i z lux i taxi, jeden pies, nie brałem jeszcze skutera, bo zawsze z bagażem,
Podpiąłem revo, działa bez problemu
Góra
 Profil Relacje PM off
pawfazi lubi ten post.
pawfazi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#51 PostWysłany: 21 Lut 2020 04:29 

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 48
Nie wiedziałem, że kierowca grab może zmienić cenę po wykonaniu usługi. Podpięty revolut. Kasa poszła z karty. W Da Nang po kursie na lotnisko gościu zażądał dodatkowej kasy za bilet wjazdu na lotnisko. Mówię sobie spoko to w końcu tylko 15k (2zł), dałem mu. Na lotnisku sprawdzam revoluta a tam ciekawostka - kierowca anulował pierwszą płatność i pobrał powiększoną o te 15k. Złodziej wziął dwa razy. Samo życie. Po tym wykasowałem kartę i płacę tylko gotówką.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#52 PostWysłany: 21 Lut 2020 04:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2342
platynowy
W Kuala Lumpur też kierowca wziął dodatkowo za płatne odcinki drogowe.

Ja się na karcie naciąłem inaczej. Straciłem przez to dużo czasu, bo nikt nie chciał wziąć kursu płatnego karta. Dopiero jak zmieniłem płatność na gotówkę to od razu znalazł się chętny. Na początku tego nie wyłapałem dlaczego nikt nie chce wziąć kursu.
Co ciekawe potem się pytałem kilku kierowców czy jest dla nich różnica w płatności karta czy gotowka, to wszyscy mówili że nie i że karty też biorą - ciekawe że nie brali :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#53 PostWysłany: 21 Lut 2020 07:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
To moge Ci od razu odpowiedziec, kurs do centrum (700m od Petronas Tower) 65 MYR wyswietla Grab i tyle kasuje z karty, pozniej dolicza jeszcze 9MYR oplat za autostrady, razem 74 MYR. Jechalem w zeszla sobote z i na lotnisko ta sama. Nie czekalem nawet 1min na zgloszenie kierowcy, a place zawsze karta . Jesli jakiekolwiek kierowca oszukal Was bądź doliczyl inne oplaty zawsze mozecie to zglosic do Graba. Bardzo szybko reagują i zwracają pieniądze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#54 PostWysłany: 21 Lut 2020 08:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2342
platynowy
Ja czekałem w nocy i zamawialem ok. godziny na lotnisku w Kuala L. i nikt nie wziął z karta. Zrezygnowalem i pojechałem busem.
Potem ok. godzinę na KL Sentral i to samo. Pojechałem taxi z wcześniej ustalona cena.

Potem zmieniłem na cash i brali jak ryby po deszczu ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#55 PostWysłany: 21 Lut 2020 10:50 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Być może chodzi o system rozliczeń na linii Grab-kierowca. Jeśli na kasę z płatności kartą muszą długo czekać, to nie dziwi, że nie lubią brać takich klientów. A klient płacący gotówką to i może napiwek zostawi? Albo kierowca nie będzie akurat miał końcówki wydać? ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#56 PostWysłany: 21 Lut 2020 11:22 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Z hotelu (Bukit Bintang) na lotnisko KUL zamówili mi graba i od razu zapłaciłem 110 MYR (3 osoby +walizki), otrzymując pokwitowanie. Kierowca 3 razy płacił za bramki (ok. 10-15 MYR/za bramkę) ale nic mi nie doliczył.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#57 PostWysłany: 21 Lut 2020 11:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
Na Bali też za wjazd na lotnisko doliczają opłatę 5k, kierowca pytał czy gotówką czy doliczyć do karty, nie było problemu z dodaniem i kwota się zgadzała
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#58 PostWysłany: 21 Lut 2020 16:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
DMW napisał(a):
Z hotelu (Bukit Bintang) na lotnisko KUL zamówili mi graba i od razu zapłaciłem 110 MYR (3 osoby +walizki), otrzymując pokwitowanie. Kierowca 3 razy płacił za bramki (ok. 10-15 MYR/za bramkę) ale nic mi nie doliczył.



10-15 MYR za bramke? cos Ci sie pomylilo, za 4 bramki to kwota 9 MYR. No skoro skasowal 110MYR to jeszcze jakby doliczal cos to bylby rozboj w bialy dzien. Normalna oplata to 65 MYR (nawet przy stanowsiku Graba na KLIA2 jest to napisane). Moze ten kto Ci to zamowil policzyl swoja prowizje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
DMW uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#59 PostWysłany: 15 Kwi 2020 14:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@DMW jesli zamowili minivana to cena mogla sie zgadzac.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 15 Kwi 2020 15:58, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#60 PostWysłany: 15 Kwi 2020 14:27 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
@cccc
Myślisz, że zamówili mu osiemnastokołową ciężarówkę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group