Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#21 PostWysłany: 05 Gru 2018 16:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Ze swojej strony GRABa polecam, z revolutem działa idealnie. Do tego wrzucam 2 kody, które dostałem po kupnie biletów w NOK Air - są wielorazowe jednak nie wiem do kiedy ważne, ale póki co działają. Wg mnie fajne bo na jednym konie mamy po 5/10 przejazdów.

Enjoy! THB 70 Discount (10 times/user)
New User apply promo code: GRABNOK

Enjoy! THB 50 Discount (5 times/user)
Existing User apply promo code: NOK2811

Jednak mała uwaga ode mnie, w Bangkoku w godzinach szczytu złapanie Graba graniczy z cudem. Kierowcy albo nie przyjmują zleceń, albo przyjmują ale po drodze do Ciebie łapią kogoś z ulicy i Cię zrzucają lub piszą prośbę o anulację pod głupim pretekstem. Warto to mieć na uwadze zwłaszcza planując kurs na lotnisko. Ja na szczęście nie na lotnisko ale około godziny 16 w centrum 30 minut bezskutecznie bawiłem się w łapanie graba, aż w końcu pojechałem metrem...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#22 PostWysłany: 05 Gru 2018 20:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 405
niebieski
Mam pytanie, jeśli jesteśmy grupą 4 osób i chcielibyśmy jechać z dużym bagażem rejestrowanym (x4) i każdy z plecakiem (4x) to czy zmieścimy się do Graba lub jakiejś jego wersji?
Czy bez bagaży, jeżdżąc po mieście, w 4 osoby zmieścimy się?

Pytam bo słyszałem, że tam mają jakieś butle z gazem w bagażnikach itp. :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#23 PostWysłany: 05 Gru 2018 20:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Maja butle z gazem to fakt, że czasem dwa plecaki turystyczne ledwo wchodziły w sedana. Ale w appce jest też wersja VAN trochę droższa więc możesz taką zamówić i wtedy zmieścicie się na pewno. Z drugiej strony na cebule też da radę, najwyżej walizki pójdą na kolanach :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#24 PostWysłany: 10 Wrz 2019 22:32 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 278
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
Próbuję dodać kartę do GRABa na iPhonie. Zaraz jak tylko kliknę dodaj kartę to dostaję komunikat: "Sorry, our server reported an error (Bad Input.) Please try again later" To się dzieje jeszcze zanim wpiszę jakiekolwiek dane karty. Czy to się poprawi gdy wyjadę do jakiegoś kraju gdzie jest GRAB? Bo na razie to próbuję w domu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#25 PostWysłany: 10 Wrz 2019 23:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1881
Loty: 277
Kilometry: 318 552
srebrny
@rafafi, pozwol ze zacytuje swoj wlasny post:
xyrxis napisał(a):
Polecam przetestowac ta aplikacje:
https://fakegps-free.en.uptodown.com/android


Musisz przez chwile udawac ze jestes w Tajlandii i powinno sie udac dodac karte bez problemu.

EDIT: przeoczylem ze piszesz o iPhonie. Tu masz cos co wyglada na iOSowy odpowiednik:
https://apps.apple.com/pl/app/fake-gps-location/id1291822089?l=pl
_________________
//Bartek
Image


Ostatnio edytowany przez xyrxis, 10 Wrz 2019 23:24, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
rafafi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#26 PostWysłany: 10 Wrz 2019 23:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Tak - na miejscu dodasz kartę bez problemu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
rafafi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#27 PostWysłany: 11 Wrz 2019 01:02 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
Można też płacić gotówką - kosztuje tyle samo, po prostu na koniec daje się kierowcy kwotę, jaka wyskoczyła na apce przy zamawianiu kursu. Korzystałem ostatnio z Graba regularnie przez ponad miesiąc w Malezji bez dodawania karty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#28 PostWysłany: 11 Wrz 2019 06:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2872
platynowy
Ale wtedy polecam miec wszystkie nominaly w kieszeni bo połowa z nich nigdy nie ma jak wydac reszty;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#29 PostWysłany: 11 Wrz 2019 12:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
+ jest jeszcze taki, że nie płaci się za odwołanie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#30 PostWysłany: 11 Wrz 2019 17:04 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
Nie wiem, jak w Tajlandii, ale w Malezji przez ponad miesiąc regularnego korzystania z Graba wszyscy mieli wydać i nikt nawet nie zająknął się na temat ewentualnego napiwku. Ale to może wynikać z natury miejscowych - Malezja jest chyba jedynym krajem, gdzie zdarza mi się zapytać taksiarzy o przystanek miejskich autobusów i rozkład jazdy i, o dziwo, z reguły odpowiadają zgodnie z prawdą :)
A z tym odwołaniem nie jest tak różowo - sprawdziłem i znalazłem, że w przypadku płatności gotówką opłata za odwołanie jest doliczana do ceny następnego kursu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#31 PostWysłany: 12 Wrz 2019 03:01 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 973
Loty: 202
Kilometry: 447 127
I tak samo w Wietnamie, Indonezji czy Kambodży - nie spotkałem się z problemem wydawanie reszty ani też oczekiwania napiwku. Natomiast w Kambodży z uwagi na dwie waluty w obrocie jest to nieco loteryjne, w jakiej walucie dostanie się resztę i to nie koniecznie w tej w której się płaciło (choć zazwyczaj tak).

p.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#32 PostWysłany: 03 Lis 2019 21:57 

Rejestracja: 05 Wrz 2019
Posty: 12
Hej, widzę w apce opcje zamówienia skutera (?) można z czegoś takiego korzystać w Tajlandii? Ominięcie korków byłoby super.
Ktoś próbował?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#33 PostWysłany: 03 Lis 2019 21:58 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8584
złoty
Można.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#34 PostWysłany: 03 Lis 2019 22:13 

Rejestracja: 05 Wrz 2019
Posty: 12
Fajno
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#35 PostWysłany: 03 Lis 2019 23:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2018
Posty: 182
Loty: 114
Kilometry: 287 811
Tak, regularnie używam pierwszego dnia po przylocie, zanim wypożyczę skuta na dłużej.

Super sprawa, tylko zdecydowanie nie do jazdy na drugi koniec miasta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#36 PostWysłany: 04 Lis 2019 06:16 

Rejestracja: 05 Wrz 2019
Posty: 12
Dojazd z lotniska do centrum? :) z plecakiem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#37 PostWysłany: 04 Lis 2019 11:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2018
Posty: 182
Loty: 114
Kilometry: 287 811
Raczej bez szans. Nie sądzę, żeby ktokolwiek był na tyle szalony, żeby Cię zabrać, plus byłoby to uciążliwe dla pleców podróżującego - te skutery zwykle mają bardzo bogatą historię. :-)
Inna rzecz, że kiedyś jechałem tak jakieś 100 km na Sri Lance, też z plecakiem, ale nie wspominam tego najlepiej. :lol:

Taksówka w okolice Asok, skąd masz metro i BTSa to ok. 350 THB, ew. Airport link do Makkasan i tam przesiadka do metra.

Moto taxi to tradycyjnie bardzo lokalny środek transportu, zwykle wzdłuż jednej Soi. Grab i inne nieco łamią tę konwencję, co z kolei spotyka się z protestami analogowych skuciarzy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#38 PostWysłany: 04 Lis 2019 12:05 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 973
Loty: 202
Kilometry: 447 127
shadowofacloud napisał(a):
Raczej bez szans.


Bez szans bo z lotniska czy bo z plecakiem? Bo jeśli to drugie to zwykle nie jest kłopot.

p.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#39 PostWysłany: 04 Lis 2019 12:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2018
Posty: 182
Loty: 114
Kilometry: 287 811
Z lotniska - chodzi o dystans. To jest jakieś 25-30km w zależności od punktu docelowego. Jak pisałem wyżej, oni nie jeżdżą na takie odległości.

--> mapka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#40 PostWysłany: 04 Lis 2019 13:02 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 973
Loty: 202
Kilometry: 447 127
Ok, w sumie nie znam aż tak dobrze realiów Graba w Tajlandii. To dla potomnych czytających kiedyś ten wątek: Grab mototaxi z Hanoi na lotnisko Noi Bai (25 km) z plecakiem, tuszą wieprzową, czterema żywymi kurczakami czy co tam potrzebujecie - możliwe i powszechnie praktykowane.

p.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off
Jarwol lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group