Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 31 Sty 2018 10:27 

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 198
Witam, w maju mam zamiar wybrać się na ok 7-8 dni do Hiszpanii. I mam dylemat, czy wybrać Andaluzję (m.in Sewilla, Cordoba, może Malaga) lub Północną Hiszpanię, konkretnie mam na myśli Bilbao, San Sebastian i Santander.
Chyba że są jakieś szybkie koleje np. z Sewilli do Santandera/Bilbao?
Aha... nie będzie to moja pierwsza wizyta w Hiszpanii, wcześniej byłem w Madrycie, Barcelonie i Toledo.
Proszę o poradę ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 31 Sty 2018 10:56 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 130
Pogodowo w maju zdecydowanie Andaluzja
Góra
 Profil Relacje PM off
fredbb lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 31 Sty 2018 11:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
Rozważ też hiszpańskie krajówki. Przykładowo Ryanair lata na trasie Santiago de Compostela - Sewilla albo Malaga - Santander. A bilety można kupić nawet za kilkanaście czy ok. 20 euro. Chociaż przez 8 dni to bym się skupiła raczej tylko na Andaluzji, a i to z dylematami z czego zrezygnować ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
fredbb lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 31 Sty 2018 11:08 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
w maju to wybierz cokolwiek. do Andaluzji zawsze warto wrocic, wiec nie trzeba robic wszystkiego na raz, 7-8 dni na Seville i okolice wystarczy, moze byc mocno cieplo juz.
Góra
 Profil Relacje PM off
fredbb lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 31 Sty 2018 11:13 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
Zdecydowanie na majówkę polecam Andaluzję.
Pytanie też czy "kręcą" Cię zabytki czy coś innego.
W Andaluzji możesz spokojnie spędzać czas na plaży (no może nie będzie to jeszcze plażowanie typu smażenie) jak również zwiedzić liczne zabytki a jest ich tam bez liku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
fredbb lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 31 Sty 2018 11:17 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 279
niebieski
A mozesz napisac cos o sobie i co lubisz w trakcie podrozy?
- raczej maista czy miasteczka?
- gorskie spacery/widoki czy szum morza i plaza
- roadtrip/zobaczyc jak najwiecej czy slodkie "nudzenie sie"

jak dla mnie 7/8 dni to akurat wystarczy na Malage, Sewille, Granade i Cordobe (z przejazdami), ale NIE WARTO w ten sposob odwiedzic Andaluzji, nie zahaczajac o mniejsze miejscowosci czy tez przyrode. Wtedy raczej wybralbym jakis kawalek Andaluzji i zwiedzil go dokladniej.

jednak jesli nie zalezy Ci stricte na plazingu to lecialbym Santanted + kraj Basków. Nie wiem czy poczatek czy koniec maja, ale moim zdaniem nie ma sie co przejmowac pogoda - w maju nawet na pln Hiszpanii powinno byc (jak dla mnie) ok.
_________________
Hiszpania, Portugalia - mieszkalem, wiec pomoge i odpowiem na pytania
Góra
 Profil Relacje PM off
fredbb lubi ten post.
fredbb uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 31 Sty 2018 11:24 

Rejestracja: 03 Mar 2011
Posty: 429
niebieski
W zeszłym roku byłem na początku maja w Santander, Bilbao i San Sebastian, było ciepło i ładnie, z kąpielą w oceanie nie było problemu. W październiku byłem w Andaluzji i też fajnie. Ale większa szansa na pogodę oraz wyższą temperaturę w Andaluzji. Oba regiony bardzo ładne, o zupełnie odmiennych walorach.
Góra
 Profil Relacje PM off
fredbb lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 31 Sty 2018 11:57 

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 198
Hmm zależy mi na zwiedzaniu, w szczególności mam tu na myśli Sewillę, jeżeli chodzi o Andaluzję myślałem też o jakimś białym miasteczku. No i plażowanie, 1-2 dni czemu nie ;) co do przyrody to wydaje mi się że pewnie Północ ładniejsza niż kamienista Andaluzja?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 31 Sty 2018 12:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
To ja polecam jeszcze doczytac ten watek:
polnoc-hiszpanii-co-warto-a-co-nie-warto,1255,3845
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
fredbb lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 01 Lut 2018 20:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 245
Kilometry: 294 341
niebieski
zdecydowanie Andaluzja :)
Sewilla, Kordoba czy Grenada są przepiękne.
i faktycznie warto zobaczyć górki i białe miasteczka: Arcos de la frontera, Ronda czy Setenil de las Bodegas
Góra
 Profil Relacje PM off
fredbb lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 01 Lut 2018 21:07 

Rejestracja: 15 Maj 2015
Posty: 106
mój głos też zdecydowanie otrzymuje Andaluzja! <3 szczególnie Granada - bajeczne miejsce! i "pueblos blancos" - z Rondą na czele :)
_________________
*** podczas samoizolacji nadrabiam czytanie relacji ;) ***
Właśnie się pisze: Chiny w 2 miesiące, czyli oczekiwania kontra rzeczywistość
Przeżyte, obfotografowane i opisane: Kirgistan, Uzbekistan, Tadżykistan - od Wysokiego Pamiru po Morze Aralskie
Góra
 Profil Relacje PM off
fredbb lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 01 Lut 2018 22:34 

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 198
To chyba jednak Andaluzja :D na pewno Sewilla, Kordoba, Malaga, i jakieś białe miasteczko. Jak rozumiem są pociągi bezpośrednie z Sewilli do Malagi?
A do białych miasteczek da się dojechać komunikacją miejską?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 01 Lut 2018 23:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
Z Sewilli do Rondy spokojnie można jednego dnia dojechać i wrócić autobusem. Jedzie on chyba około półtorej godziny w jedną stronę, a po drodze można z okien zobaczyć w oddali np. Zaharę. Trasę Z Sewilli do Malagi obsługują autobusy ALSA. Jest wiele kursów w ciągu dnia, a na niektóre z nich bilety można kupić już za 5,25 euro. Czas jazdy to blisko 3 godziny, więc dość szybko.
Góra
 Profil Relacje PM off
nenyan lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 02 Lut 2018 20:36 

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 198
Chciałbym się jeszcze jednej rzeczy dowiedzieć. Czy np. nie opuścić Malagi i zamiast skupić się tylko w okolicach Sewilli i np. 2 dni w Kadyksie plażowania zamiast właśnie tej Malagi? Czy Kadyks jest dobrym miejscem na plażowanie a Sewilla do wyskoczenia na 1 dzień do białego miasteczka?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 07 Lut 2018 15:01, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 03 Lut 2018 18:38 

Rejestracja: 15 Maj 2015
Posty: 106
Ja na Waszym miejscu na pewno darowałabym sobie Malagę - była najmniej ciekawym miejscem w Andaluzji, z tych w których byłam (i z tych w których chciałam być ;)) W zakresie plaż w Kadyksie się nie wypowiem - nie uskuteczniałam w Andaluzji plażowania, bo niestety w przedłużony weekend nie było na to czasu :( :( Ale jeżeli możecie śmignąć kawałek dalej, to ogromna, szeroka plaża jest na samym południu - nieopodal Tarify - jest to mekka kitesurferów.
_________________
*** podczas samoizolacji nadrabiam czytanie relacji ;) ***
Właśnie się pisze: Chiny w 2 miesiące, czyli oczekiwania kontra rzeczywistość
Przeżyte, obfotografowane i opisane: Kirgistan, Uzbekistan, Tadżykistan - od Wysokiego Pamiru po Morze Aralskie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 07 Lut 2018 14:23 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 180
a ja uwielbiam Malage..:)
jak mnie bedzie stac to tam sie osiedlam na emeryture (chociaz nie brzmi to jako dobra rekomendacja miejsca haha na pewno warto;) )
rok temu sam zrobilem trase malaga-sevilla-granada w kwietniu, bosko, po 2-3 dni mniej wiecej na miejscu
w tym roku trasa rozszerzona z rodzicami;)sevilla-jerez-cadiz-granada-malaga-ronda-setenil de las bodegas:) calosc w 2 tygodnie:)
i do tego jeszcze zahaczymy o caminito del rey ktore sni mi sie od ubieglego roku:)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 07 Lut 2018 14:59, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 07 Lut 2018 14:38 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Nie wiem jak Malaga może się nie podobać? Rozumiem , że ktoś był tylko na weekend(nawet przedłużony)ale jednak. Jedno z moich najbardziej ulubionych miejsc w Hiszpanii więc serduszko boli :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 08 Lut 2018 14:58 

Rejestracja: 15 Maj 2015
Posty: 106
chyba jednak muszę dać Maladze drugą szansę, skoro tak zachwalacie :D ;)
_________________
*** podczas samoizolacji nadrabiam czytanie relacji ;) ***
Właśnie się pisze: Chiny w 2 miesiące, czyli oczekiwania kontra rzeczywistość
Przeżyte, obfotografowane i opisane: Kirgistan, Uzbekistan, Tadżykistan - od Wysokiego Pamiru po Morze Aralskie
Góra
 Profil Relacje PM off
HandSome lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 08 Lut 2018 15:07 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Moja opinia jest zapewne bardzo subiektywna ale b.lubię Malagę, lubie nawet Marbellę co do której wielu ma odruchy wymiotne bo to mieścina ,,szpanu" , lubie Rondę gdzie podobno nic nie ma ale taki już mój,,wysublimowany" gust :P :P :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 11 Mar 2018 14:55 

Rejestracja: 11 Mar 2018
Posty: 26
Ustalając trasę weź pod uwagę Jerez de la Frontera - w dniach 5-12 maja jest tam Feria del Caballo, wielka fiesta, podczas której zobaczysz ludzi ubranych w tradycyjne stroje, na koniach, tańczących na ulicy. Nocleg polecam w Arcos.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group