Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 693 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Andaluzja
#601 PostWysłany: 18 Sty 2019 18:33 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Piękne fotki :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowa wycieczka na Azory za 1786 PLN. Loty Lufthansą z Katowic + 4* hotel Tygodniowa wycieczka na Azory za 1786 PLN. Loty Lufthansą z Katowic + 4* hotel
Lato w Kampanii za 1298 PLN. Loty do Neapolu z Gdańska + 7 noclegów blisko plaży Lato w Kampanii za 1298 PLN. Loty do Neapolu z Gdańska + 7 noclegów blisko plaży
 Temat postu: Re: Andaluzja
#602 PostWysłany: 20 Sty 2019 16:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sty 2019
Posty: 169
HandSome napisał(a):
Piękne fotki :P

Dziękuję i pozdrawiam.
_________________
Zestaw moich relacji z różnych rejonów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#603 PostWysłany: 26 Sty 2019 11:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2016
Posty: 604
Loty: 46
Kilometry: 71 891
srebrny
Wrzucam link do mapki którą zrobiłem przy moim wyjeździe. Są na niej naniesione ważniejsze atrakcje ;) . Na telefonie po kliknięciu na dany punkt można od razu nawigować GPSem do kolejnych punktów - bardzo przydatne i oszczędza sporo czasu :)

https://www.google.com/maps/d/u/0/viewe ... 000273&z=6

Mapkę można skopiować i edytować według uznania.

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#604 PostWysłany: 26 Sty 2019 17:44 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
Mam komunikat że uprawnienia do strony wygasły...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#605 PostWysłany: 26 Sty 2019 17:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2016
Posty: 604
Loty: 46
Kilometry: 71 891
srebrny
spróbuj na innej przeglądarce, przed chwilą sprawdzałem i działało
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#606 PostWysłany: 28 Sty 2019 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
@Smrodek bardzo fajna mapka! A jeden punkt (23) to nawet w Algierii wypada, ale to też na literę A :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#607 PostWysłany: 28 Sty 2019 12:43 

Najważniejsze że ta mapka działa ( na moim tel) i na pewno się przyda ,bo się tam właśnie wybieram na 2 tygodnie.
Ten punkt w Algierii po prostu pominę i tam nie pojadę.
Chociaż zapewne warto... :D
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#608 PostWysłany: 18 Mar 2019 22:49 

Rejestracja: 20 Sie 2013
Posty: 18
Czołem
Wylatujemy 29 kwietnia do Malagi, powrót 7 maja też Malaga 2 osoby dorosłe I bliźniaki 8 lat, plan mamy taki żeby wynająć auto w maladze w marbesol i lecimy do Rondy i tam mamy pierwszy nocleg. Drugiego dnia chciałbym zaliczyć caminito del Rey, ale nie ma już wolnych terminów... ewentualnie podskoczymy na Torcal.
Wieczorem przyjazd do Sewilli i tam dwa noclegi, następnie w drodze do Grenady, gdzie mamy nocleg chcemy odwiedzić Kordobę, w Alhambrze mamy nocne zwiedzanie pałac Nasrydow - jedyne wolne bilety i tu plany się kończą, kolejne 3 dni chcielibyśmy poleżeć na plaży. Myślałem o Nerja ? Proszę o opinie i uwagi do tego zestawu . Dzięki Janek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#609 PostWysłany: 18 Mar 2019 23:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2016
Posty: 604
Loty: 46
Kilometry: 71 891
srebrny
Niekoniecznie musisz rezygnować z caminito. Jest oddzielna pula biletów offline, trzeba przyjechać tak z 1h przed otwarciem, tylko nie wiem od jakiego wieku wpuszczają tam dzieci.
Góra
 Profil Relacje PM off
elhakim lubi ten post.
elhakim uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#610 PostWysłany: 19 Mar 2019 10:00 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 12
Cześć,
w drugiej połowie czerwca mamy zaplanowany wyjazd na 2 tygodnie do Andaluzji .
Przylot w sobotę do Sewilli, na miejscu ok. 21:00
Wylot z Sewilli, w sobotę, ok. 20:30

Doradzi ktoś czy coś zmienić w planie ?
1. Nastawiamy się na zwiedzanie cały dzień
2. Chcielibyśmy wygospodarować 2 dni na plażowanie (najchętniej okolice Kadyksu - Playa Bolonia.
3. Planujemy wypożyczyć auto:
a) albo 3ego dnia (wtorek) z Sewilli i oddać na koniec wyjazdu
b) albo w Maladze na 4/5 dni, a resztę zrobić komunikacją
4. Pogrubione dni są na sztywno, ich nie zmieniam.

Sobota wieczór- sewilla
Niedziela – Sewilla
Poniedziałek – Sewilla

Wtorek – Sewilla rano, Kadyks+Jerez + Arcos de la Frontera
Środa – Gibraltar
Czwartek – Ronda + Setenil de Las Bodegas +Zahara
Piątek – Estapona, Marabella+Puerto Banus
Sobota – Mijas, Malaga
Niedziela- Torcal de Antequera + Caminito (obowiązkowo, na 16:30 mamy wejście), wieczorem Malaga
Poniedziałek – okolice Nerja + Frigiliana + wieczorem Granada
Wtorek – Granada
Środa – rano Granada + Gaudix + Kordoba wieczorem
Czwartek – Kordoba +Juzcar / Zamek Amodovar
Piątek – -----------
Sobota – przejazd w ciągu dnia do Sewilli

Piątek zostawiłem pusty na razie, ze względu, że planujemy ok. 2 pełne dni na plażowanie. Myśleliśmy o Playa Bolonia w okolicach Kadyksu, wtedy cały ten plan by się przesunął o jeden dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#611 PostWysłany: 19 Mar 2019 11:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
nie pytajcie już proszę o kolejne rozpiski / oceny planów, jest już ich tyle na 30 podstronach tego tematu (+ dyskusje na temat każdego z miast) że ciężko coś dodać, więc poczytajcie sobie i wybierzcie i zdecydujcie. W dodatku już po podróży prawie nikt nie ma ochoty dać feedbacku jak to wyszło, co tym bardziej zniechęca do pisania.

.... a jednak dodam:

moje top 3 plaż w prowincji Cadiz:
1. Cańos de Meca
2. Valdevaqueros + bar Tumbao :)
3. Bolonia


RavKos napisał(a):
Wtorek – Sewilla rano, Kadyks+Jerez + Arcos de la Frontera


ten dzień ma zbyt mało atrakcji, dorzuć coś jeszcze
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Wintermute lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#612 PostWysłany: 24 Kwi 2019 11:28 

Rejestracja: 30 Wrz 2011
Posty: 363
niebieski
-- 24 Kwi 2019 11:25 --

elhakim napisał(a):
Czołem
Wylatujemy 29 kwietnia do Malagi, powrót 7 maja też Malaga 2 osoby dorosłe I bliźniaki 8 lat, plan mamy taki żeby wynająć auto w maladze w marbesol i lecimy do Rondy i tam mamy pierwszy nocleg. Drugiego dnia chciałbym zaliczyć caminito del Rey, ale nie ma już wolnych terminów... ewentualnie podskoczymy na Torcal.
Wieczorem przyjazd do Sewilli i tam dwa noclegi, następnie w drodze do Grenady, gdzie mamy nocleg chcemy odwiedzić Kordobę, w Alhambrze mamy nocne zwiedzanie pałac Nasrydow - jedyne wolne bilety i tu plany się kończą, kolejne 3 dni chcielibyśmy poleżeć na plaży. Myślałem o Nerja ? Proszę o opinie i uwagi do tego zestawu . Dzięki Janek


Myślę, że jak na 9dni to macie zbyt napięty plan....rozumiem, że każdy chce zwiedzić jak najwięcej, ale po 1. jedziecie z dziećmi...no chyba, że są wyjątkowo mega grzeczne i lubią zwiedzać całymi dniami. ad.2 to jest Andaluzja, tranquilo i powolutku. Nacieszcie się lepiej piciem kawki w kanjpce czy drinkiem na plaży.w 3 dni Sewilla, Kordoba i Granada to jest kosmos. Oczywiście wszystko się da tylko po co wpaść na 5h do miasta? albo zwiedzać na szybko.
Andaluzja jest tak duża i rejon od Malagi po Sewille , że conajmniej 3-4wyjazdy trzbea zrobić.

-- 24 Kwi 2019 11:28 --

RavKos napisał(a):
Cześć,
w drugiej połowie czerwca mamy zaplanowany wyjazd na 2 tygodnie do Andaluzji .
Przylot w sobotę do Sewilli, na miejscu ok. 21:00
Wylot z Sewilli, w sobotę, ok. 20:30

Doradzi ktoś czy coś zmienić w planie ?
1. Nastawiamy się na zwiedzanie cały dzień
2. Chcielibyśmy wygospodarować 2 dni na plażowanie (najchętniej okolice Kadyksu - Playa Bolonia.
3. Planujemy wypożyczyć auto:
a) albo 3ego dnia (wtorek) z Sewilli i oddać na koniec wyjazdu
b) albo w Maladze na 4/5 dni, a resztę zrobić komunikacją
4. Pogrubione dni są na sztywno, ich nie zmieniam.

Sobota wieczór- sewilla
Niedziela – Sewilla
Poniedziałek – Sewilla

Wtorek – Sewilla rano, Kadyks+Jerez + Arcos de la Frontera
Środa – Gibraltar
Czwartek – Ronda + Setenil de Las Bodegas +Zahara
Piątek – Estapona, Marabella+Puerto Banus Estepona i Marbella
Sobota – Mijas, Malaga
Niedziela- Torcal de Antequera + Caminito (obowiązkowo, na 16:30 mamy wejście), wieczorem Malaga
Poniedziałek – okolice Nerja + Frigiliana + wieczorem Granada
Wtorek – Granada
Środa – rano Granada + Gaudix + Kordoba wieczorem
Czwartek – Kordoba +Juzcar / Zamek Amodovar
Piątek – -----------
Sobota – przejazd w ciągu dnia do Sewilli

Piątek zostawiłem pusty na razie, ze względu, że planujemy ok. 2 pełne dni na plażowanie. Myśleliśmy o Playa Bolonia w okolicach Kadyksu, wtedy cały ten plan by się przesunął o jeden dzień.


Gdzie macie noclegi? Zdajecie sobie sprawę, że sam podjazd do Rondy z Estepony to jest ponad godzina krętymi drogami? Plan napięty mocno bo jedzicie dwa razy trasę zachód/wschód
_________________
https://www.youtube.com/user/MrDziewon
Życie w Andaluzji

www.amigoucieka.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off
elhakim lubi ten post.
elhakim uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#613 PostWysłany: 25 Kwi 2019 11:42 

Rejestracja: 17 Sty 2019
Posty: 13
-- 25 Kwi 2019 11:36 --

Witam,
Z dziewczyną planujemy wyjazd do Benalmadeny w dniach 18.05 - 28.05, loty z Modlina do Malagi w obie strony. Mamy już przyklepany Hotel Best Siroco na cały ten pobyt. Chcielibyśmy co nieco zwiedzić i chyba z góry odrzucamy Sevillę bo to daleko i za dużo na zobaczenia na raz (kiedyś może polecimy bezpośrednio do Sevilli na kilka dni). Chciałbym poznać Wasze zdanie co warto obejrzeć w tym regionie żeby nie spędzić całego dnia w drodze i nie wydać milionów monet. Kusi mnie Grenada, Mijas, Ronda, no i oczywiście sama Malaga, ale to będzie rzut kamieniem. Jesteście w stanie coś polecić i podpowiedzieć jak najlepiej się w tym regionie poruszać. Do Granady jest z Malagi jakaś szybka kolei, ale wydaje się strasznie droga... Koło 60E we dwie strony na 1 os. Macie tu jakieś doświadczenia?
Pozdrawiam.

-- 25 Kwi 2019 11:42 --

Zapomniałem o Kordobie... Tam jest ta szybka kolei, ale koleją można też dojechać do Grenady. Co sądzicie o takim środku transportu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#614 PostWysłany: 25 Kwi 2019 12:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
Taniej i niewiele wolniej będzie jeżdzić autobusami, niż koleją. Autobusy ALSA mają wiele kursów w ciągu dnia z Malagi do Granady i do Kordoby też ceny są różne (czasem zależne od godzin), ale można trafić bilety i za 5 euro, i raczej nie drożej niż za 20-25 euro w jedną stronę. Można za jakieś 15-20 euro od osoby mieć przejazd w obie strony z rannym wyjazdem z Malagi i wieczornym powrotem. Te najtańsze bilety za 5 euro OW są zwykle w środku dnia, chociaż też nie zawsze. Trzeba popatrzyć na kilka dat. Autobus z Malagi do Granady jedzie zwykle niecałe 2 godziny, więc jest dużo czasu na miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#615 PostWysłany: 25 Kwi 2019 12:46 

Rejestracja: 17 Sty 2019
Posty: 13
No właśnie jak zobaczyłem cenę pociągu do Kordoby to mało co z krzesła nie spadłem... Nadal nie do końca wierzę czy dobrze oznaczyłem wszystkie parametry w wyszukiwarce :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#616 PostWysłany: 25 Kwi 2019 12:53 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11293
Loty: 474
Kilometry: 749 624
@Raven88 a nie myślałeś o wynajmie samochodu na kilka dni?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#617 PostWysłany: 25 Kwi 2019 14:20 

Rejestracja: 17 Sty 2019
Posty: 13
Kusi samochód, ale przyznaję, że boję się tego rozwiązania, poza tym hotel liczy sobie 8E za parking na dobę...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#618 PostWysłany: 15 Cze 2019 20:08 

Rejestracja: 10 Mar 2018
Posty: 44
-- 15 Cze 2019 20:05 --

elhakim napisał(a):
Czołem
Wylatujemy 29 kwietnia do Malagi, powrót 7 maja też Malaga 2 osoby dorosłe I bliźniaki 8 lat, plan mamy taki żeby wynająć auto w maladze w marbesol i lecimy do Rondy i tam mamy pierwszy nocleg. Drugiego dnia chciałbym zaliczyć caminito del Rey, ale nie ma już wolnych terminów... ewentualnie podskoczymy na Torcal.
Wieczorem przyjazd do Sewilli i tam dwa noclegi, następnie w drodze do Grenady, gdzie mamy nocleg chcemy odwiedzić Kordobę, w Alhambrze mamy nocne zwiedzanie pałac Nasrydow - jedyne wolne bilety i tu plany się kończą, kolejne 3 dni chcielibyśmy poleżeć na plaży. Myślałem o Nerja ? Proszę o opinie i uwagi do tego zestawu . Dzięki Janek

Najładniejsze plaże to faktycznie Nerja i polecam Tarifę.

-- 15 Cze 2019 20:08 --

Raven88 napisał(a):
Kusi samochód, ale przyznaję, że boję się tego rozwiązania, poza tym hotel liczy sobie 8E za parking na dobę...

Parkingi to faktycznie duży koszt. Słyszałam od znajomych że za jeden w centrum zapłacili 33EUR za dobę. Warto poszperać w internecie (blogi, poradniki) gdzie się parkuje, bo można i za darmo. Polecam stronę: http://przepisyhiszpania.pl/parkowanie/
w podzakładkach jest kilka dużych miejscowości w Andaluzji i wymienionych jest po kilka miejsc gdzie można zaparkwoać bezpłatnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#619 PostWysłany: 16 Lip 2019 20:43 

Rejestracja: 17 Cze 2018
Posty: 8
rw30 napisał(a):
moje top 3 plaż w prowincji Cadiz:
1. Cańos de Meca
2. Valdevaqueros + bar Tumbao :)
3. Bolonia




Hej, wybór tych plaż jest taki a nie inny ze względu na sporty wodne?
jeśli tak to którą plażę najbardziej byś polecił dla kogoś kto nigdy sportów wodnych nie uprawiał a myśli, że może warto byłoby spróbować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#620 PostWysłany: 16 Lip 2019 21:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
ale chcesz oglądać czy samemu spróbować? a jeśli spróbować, to którego ze sportów?
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 693 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group