Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 693 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Andaluzja
#621 PostWysłany: 17 Lip 2019 16:31 

Rejestracja: 17 Cze 2018
Posty: 8
Samemu spróbować - kitesurfing
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
 Temat postu: Re: Andaluzja
#622 PostWysłany: 19 Lip 2019 11:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
nowacz1994 napisał(a):
Samemu spróbować - kitesurfing



umow sie z którąś ze szkółek w miasteczku Tarifa, oni już zabiorą Cię (albo wskażą miejsce ustawki - w zależności od kierunku wiatru) na odpowiednią plażę. Tak czy inaczej, na 85% będzie to Los Lances, na 10% Valdevaqueros a na 5% któraś z pozostałych.

Ze szkółek trudno mi którąś polecić, miałem z jedną lekcje ale to było lata temu, ekipa pewnie się zmieniła a też nie byłem jakoś super zadowolony.
Jest tam polska szkółka Kite Relax, nie miałem z nimi lekcji nigdy więc ciężko mi polecić, acz sam Tomek, właściciel, to spoko gość i świetnie pływa na kajcie (wow, zaskoczka), miałbyś na pewno instruktora po polsku acz niekoniecznie samego Tomka.
W sumie jest tam więcej polskich szkółek, ale ta to jedyna z prawdziwym sklepem / biurem, no i działają tam dobrych parę lat więc to automatycznie budzi zaufanie : )
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#623 PostWysłany: 21 Lip 2019 16:08 

Rejestracja: 17 Cze 2018
Posty: 8
dzięki, sprawdzę!! pozdro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#624 PostWysłany: 29 Wrz 2019 00:03 

Rejestracja: 02 Sty 2014
Posty: 109
Lecę 15go października do Malagi, 7 noclegów.
przejrzałem temat i mam taki oto plan.
czy mógłbym prosić o rzucenie okiem i ocenę - czy to ma sens?

bedziemy się przemieszczać samochodem - 2 osoby.
noclegi prawdopodobnie przez AirBnB, chyba że znajdę coś ciekawego w rozsądnej cenie
zależy nam na różnorodności atrakcji - stąd mix miast, natury i odrobina plażowania.
nie chcemy pakować za dużo w tygodniowy wyjazd ale z drugiej strony wiadomo - chce się zwiedzić jak najwięcej.

spanie w 4 różnych miejscach nie jest idealne, ale:
1. raczej szybko będziemy w stanie się ogarnąć z pakowaniem itp.
2. nie mam pomysłu jak inaczej zorganizować początek wycieczki. nie mam biletów na Caminito del Rey więc (zakładając że nie da się kupić online) będę chciał się tam pojawić jak najwcześniej rano 17go - stąd nocleg w El Chorro

z góry dziękuję :)

Załączniki:
Capture.PNG
Capture.PNG [ 15.43 KiB | Obejrzany 3349 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#625 PostWysłany: 29 Wrz 2019 18:32 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1858
Loty: 269
Kilometry: 308 146
srebrny
@michal985, plan wyglada dosyc spoko. Sam robilem dosc podobna trase w bardzo podobnym terminie.
Jedno co, to zastanow sie czy 21.10 nie nocowac w La Linea i tam miec auto zaparkowane zebys mial wiecej czasu na zwiedzanie samego Gibraltaru. Podobnie przemysl tez 17.10 bo masz napiety grafik dosyc. Moze zostan sobie na noc gdzies w Rondzie albo okolicach i dopiero rano jedz do Sevilli?
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#626 PostWysłany: 29 Wrz 2019 22:02 

Rejestracja: 02 Sty 2014
Posty: 109
xyrxis napisał(a):
@michal985, plan wyglada dosyc spoko. Sam robilem dosc podobna trase w bardzo podobnym terminie.
Jedno co, to zastanow sie czy 21.10 nie nocowac w La Linea i tam miec auto zaparkowane zebys mial wiecej czasu na zwiedzanie samego Gibraltaru. Podobnie przemysl tez 17.10 bo masz napiety grafik dosyc. Moze zostan sobie na noc gdzies w Rondzie albo okolicach i dopiero rano jedz do Sevilli?


ok, dzięki za potwierdzenie że ma to jakiś sens;)
też trochę się zastanawiam nad 17 - sporo jak na jeden dzień, szczególnie że wymyśliłem sobie jeszcze zahaczenie o Setenil de las Bodegas...
absolutnie nie nastawiam sie na jakiekolwiek zwiedzanie Sewilli już w ten dzień - chcę po prostu tam dotrzeć na nocleg żeby nie organizować noclegu w kolejnym miejscu

La Linea - właśnie w tych okolicach czegoś planowałem szukać 20.10 do 22.10

poniżej lekko zmieniony plan, usunąłem też z początku planu Malagę...

Załączniki:
Capture.PNG
Capture.PNG [ 25.19 KiB | Obejrzany 3279 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#627 PostWysłany: 11 Gru 2019 22:13 

Rejestracja: 08 Lis 2015
Posty: 1025
platynowy
Dodam swoje wskazówki jak trochę zaoszczędzić zwiedzając Andaluzję (jedna ogólnodostępna dla wszystkich, druga już z pewnymi ograniczeniami)
  • Jaskinie Nerja. Codziennie jest 60 darmowych wejściówek na godzinię 09:30 dla obywateli Unii Europejskiej (40 dostępnych online na stronie http://www.cuevadenerja.es/ teoretycznie na 48 godzin przed planowaną wizytą ale faktycznie
    były dostępne trochę później, 20 dostępnych w kasie) ograniczenie do dwóch wejściówek na rezerwację. Skorzystałem, uważam, że warto.
  • Kupując bilety w kasie na wjazd kolejką Teleférico Benalmádena zostałem miło zaskoczony, gdyż chcąc kupić bilet normalny(15,50€) oraz bilet dla osoby niepełnosprawnej(10,35€) dowiedziałem się, iż wystarczy nabyć tylko bilet dla osoby niepełnosprawnej drugi bilet otrzymujemy gratis jako opiekun osoby niepełnosprawnej(dopiero po fakcie doczytałem o tym na ich stronie). Bez problemu honorują legitymacje osoby niepełnosprawnej bez uwidocznionego na niej stopnia niepełnosprawności i tu też miałem obawy jak podejdą do zapisu w cenniku "equal or greater than 33% disability" jednak nie było z tym żadnych problemów. Na górze Calamorro oprócz wspaniałych widoków dwa razy w ciągu dnia (w sezonie zimowym, w letnim może częściej) można zobaczyć pokazy ptaków drapieżnych.
  • Kupując bilety do Alhambry też nie ma problemu z biletem ulgowym dla osoby niepełnosprawnej z legitymacją bez uwidocznionego stopnia niepełnosprawności.
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
Cicha_Woda uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#628 PostWysłany: 14 Gru 2019 19:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Proszę o ocenę planu zwiedzania.

Wymyśliłem sobie zrobienie jednej z tras Paradorów, a mam do wyboru dwie.
Route of the Andalusí Legacy I lub II
Niestety strona jest mocno udziwniona i nie mogę kopiować bezpośrednich linków.
https://paradoresofspain.com/Routes.aspx
Opisy są w zakładce "Routes", potem "7 night route".

Chcę zaliczyć Caminio del Rey, więc wydaje mi się, że trasa Route of the Andalusí Legacy I jest lepsza, a jeśli by ją uzupełnić o Granadę i góry Nevada - to już rewelacja.

Proszę o podpowiedzi, sugestie oceny.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#629 PostWysłany: 17 Gru 2019 16:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
eskie napisał(a):
Proszę o ocenę planu zwiedzania.

Wymyśliłem sobie zrobienie jednej z tras Paradorów, a mam do wyboru dwie.
Route of the Andalusí Legacy I lub II
Niestety strona jest mocno udziwniona i nie mogę kopiować bezpośrednich linków.
https://paradoresofspain.com/Routes.aspx
Opisy są w zakładce "Routes", potem "7 night route".

Chcę zaliczyć Caminio del Rey, więc wydaje mi się, że trasa Route of the Andalusí Legacy I jest lepsza, a jeśli by ją uzupełnić o Granadę i góry Nevada - to już rewelacja.

Proszę o podpowiedzi, sugestie oceny.


nie wiem co to Camino del Rey, nigdy nie byłem i się nie interesuję tym, więc się nie odniosę. Nie wiem też co szczególnego jest w tych paradorach, tak czy inaczej dla mnie sporo tych miejscowości, które się odwiedza podczas tych tourów, czy to Legacy 1 czy 2 to mocna turystyczna hipsterka. Wolałbym to sam zorganizować i jechać tam gdzie chcę, ale tym razem to Ty jedziesz, nie ja, więc trudno, Twój wybór : )

Legacy I jest ok ale tylko jeśli uzupełnisz ją o Granadę. Jeśli nie, to wolałbym Legacy II, która ma w sobie Cordobę i Granadę ( #1 ma Cordobę i, zamiast Granady Malagę, która jest przereklamowana. Zresztą strzelam że bez względu na to, którą trasę wybierzesz, i tak będziesz lądował w i wylatywał z Malagi, więc możesz sobie wygospodarować trochę czasu by ją zobaczyć jeśli jakoś szczególnie Ci zależy ) .
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#630 PostWysłany: 17 Gru 2019 19:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lip 2013
Posty: 75
@eskie, zgaduję, że skoro myślisz o zrobieniu jednej z tras Paradorów to chociaż częściowo interesują Cię te noclegi? Jeśli tak, to mnie zdecydowanie bardziej kusiłoby Legacy II. Już sam nocleg w Granadzie, gdzie, jeśli dobrze pamiętam, parador znajduję się w obrębie Alhambry, jest sporym argumentem.
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#631 PostWysłany: 17 Gru 2019 22:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Co do Paradorów. Raz tam nocowałem i wyrobiłem sobie kartę Amici des Paradores, czy jakoś tak. Dostaję oferty na 66 Euro za noc za 2 osoby ze śniadaniami. Z tego co wiem, można dostać kartę tylko logując się na stronie.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
diana lubi ten post.
diana uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#632 PostWysłany: 13 Sty 2020 00:45 

Rejestracja: 10 Mar 2018
Posty: 44
k_k_s napisał(a):
Są pomniejsze tematy o Maladze, Gibraltarze ale nie znalazłem o Andaluzji w ogólności więc pozwalam sobie założyć.

Zdecydowanie na plus wypadają ceny aut i hoteli, szczególnie przed sezonem - za to też uwielbiam Hiszpanię ;).

Na tydzień ustaliłem sobie plan obejmujący:
Nerję, Frigilianę, Almunecar, Granada (nocleg), Jaen, Montoro, Kordobę (nocleg), Almodovar del Rio, Carmonę, Sevillę (nocleg), Huelvę, Kadyks, Gibraltar, Rondę, Esteponę (więcej noclegów), Montillę, Cabrę, Antequerę, Malagę i Costa del Sol.

Ogólnie myślę, że nie ma opcji żebym się wyrobił więc prosiłbym forumowiczów znających teren o wykreślenie miejsc, których najmniej będę żałował.

Dodatkowo wszelkie ciekawostki zawsze w cenie, tzn jakiś sprawdzony nocleg, parkowanie, autostrady, supermarkety, bilety z wyprzedzeniem itp :)


Na tydzień to za dużo, na 2 i owszem. Andaluzja jest mega duża, tylko wydaje się mała na mapie. Odpuścilabym sobie: Almunecar, Montoro, Carmona, Huelvę, Montille, Aabre. Dopisz Jerez de la Frontera.
Autostrady są płatne (AP oznaczone) ibezpłatne (z literką P np A7), wszystko o autostradach w Hiszpanii znajdziesz tutaj: http://przepisyhiszpania.pl/autostrady- ... hiszpanii/
Parkowanie w duzych miasatch to cięzka sprawa, poczytaj o zasadach parkowania i liniach tutaj: http://przepisyhiszpania.pl/parkowanie/
Supermarkety czynne są od pon do sob do 21:30 (Aldi, Lidl, Mercadona, SuperCor, SuperSol) Carrefour do 22:00 i Alcampo (nasz Auchan)
Bilety z wyprzedzeniem warto kupić do atrakcji w Sewilli (Alcazar i KAtedry) oraz Granady (Alhambra)
Noclegi zawsze sprawdzam na Booking.pl i rezerwuję praktycznie z dnia na dzień
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#633 PostWysłany: 13 Sty 2020 01:49 

Rejestracja: 10 Mar 2018
Posty: 44
-- 13 Sty 2020 00:46 --

RavKos napisał(a):
Cześć,
w drugiej połowie czerwca mamy zaplanowany wyjazd na 2 tygodnie do Andaluzji .
Przylot w sobotę do Sewilli, na miejscu ok. 21:00
Wylot z Sewilli, w sobotę, ok. 20:30

Doradzi ktoś czy coś zmienić w planie ?
1. Nastawiamy się na zwiedzanie cały dzień
2. Chcielibyśmy wygospodarować 2 dni na plażowanie (najchętniej okolice Kadyksu - Playa Bolonia.
3. Planujemy wypożyczyć auto:
a) albo 3ego dnia (wtorek) z Sewilli i oddać na koniec wyjazdu
b) albo w Maladze na 4/5 dni, a resztę zrobić komunikacją
4. Pogrubione dni są na sztywno, ich nie zmieniam.

Sobota wieczór- sewilla
Niedziela – Sewilla
Poniedziałek – Sewilla

Wtorek – Sewilla rano, Kadyks+Jerez + Arcos de la Frontera
Środa – Gibraltar
Czwartek – Ronda + Setenil de Las Bodegas +Zahara
Piątek – Estapona, Marabella+Puerto Banus
Sobota – Mijas, Malaga
Niedziela- Torcal de Antequera + Caminito (obowiązkowo, na 16:30 mamy wejście), wieczorem Malaga
Poniedziałek – okolice Nerja + Frigiliana + wieczorem Granada
Wtorek – Granada
Środa – rano Granada + Gaudix + Kordoba wieczorem
Czwartek – Kordoba +Juzcar / Zamek Amodovar
Piątek – -----------
Sobota – przejazd w ciągu dnia do Sewilli

Piątek zostawiłem pusty na razie, ze względu, że planujemy ok. 2 pełne dni na plażowanie. Myśleliśmy o Playa Bolonia w okolicach Kadyksu, wtedy cały ten plan by się przesunął o jeden dzień.


Po pierwsze co rzuciło się w oczy: Juzcar czyli Smerfowe miasteczko jest 10 minut autem od Rondy,
Kadyks, Jerez i Arcos na 1 dzień to za dużo
Do atrakcji w Sewilli (Katedra i Real Alcazar kupić bilety wcześniej)
Na Caminito del Rey spędza się około 4 godzin plus dojazd Do Malagi w dwie strony to następne 2godziny, Torcal będzie już za dużo
Reszta do zrobienia. O wszystkich atrakcjach Mijas warto poczytać tutaj: http://andaluzjazwiedzanie.pl/mijas/
Miłej wycieczki po Andaluzji.

-- 13 Sty 2020 00:49 --

mechiko napisał(a):
Dodam swoje wskazówki jak trochę zaoszczędzić zwiedzając Andaluzję (jedna ogólnodostępna dla wszystkich, druga już z pewnymi ograniczeniami)
  • Jaskinie Nerja. Codziennie jest 60 darmowych wejściówek na godzinię 09:30 dla obywateli Unii Europejskiej (40 dostępnych online na stronie http://www.cuevadenerja.es/ teoretycznie na 48 godzin przed planowaną wizytą ale faktycznie
    były dostępne trochę później, 20 dostępnych w kasie) ograniczenie do dwóch wejściówek na rezerwację. Skorzystałem, uważam, że warto.
  • Kupując bilety w kasie na wjazd kolejką Teleférico Benalmádena zostałem miło zaskoczony, gdyż chcąc kupić bilet normalny(15,50€) oraz bilet dla osoby niepełnosprawnej(10,35€) dowiedziałem się, iż wystarczy nabyć tylko bilet dla osoby niepełnosprawnej drugi bilet otrzymujemy gratis jako opiekun osoby niepełnosprawnej(dopiero po fakcie doczytałem o tym na ich stronie). Bez problemu honorują legitymacje osoby niepełnosprawnej bez uwidocznionego na niej stopnia niepełnosprawności i tu też miałem obawy jak podejdą do zapisu w cenniku "equal or greater than 33% disability" jednak nie było z tym żadnych problemów. Na górze Calamorro oprócz wspaniałych widoków dwa razy w ciągu dnia (w sezonie zimowym, w letnim może częściej) można zobaczyć pokazy ptaków drapieżnych.
  • Kupując bilety do Alhambry też nie ma problemu z biletem ulgowym dla osoby niepełnosprawnej z legitymacją bez uwidocznionego stopnia niepełnosprawności.


Też potwierdzam, jest 60 darmowych wejściówek do Cuevas de Nerja o 9:30 - potwierdzone info osobiście po przeczytaniu tutaj: http://torremolinos24.pl/bezplatny-wste ... andaluzja/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#634 PostWysłany: 20 Sty 2020 22:12 

Rejestracja: 20 Sty 2020
Posty: 3
Hej, wybieram się niedługo do Andaluzji po raz pierwszy i odliczając dni przylotu i wylotu pozostaje 6 dni - prawdopodobnie 3 dni w Sewilli + 3 dni w Maladze (z tym, że w Maladze część początkową jednego dnia zajmie przeprowadzka do niej - pewnie ok 3-4h).

Jest dużo do zobaczenia i może ktoś podpowie co wyrzucić i na co poświęcić mniej/więcej czasu.
Nie mamy samochodu i nie lubimy gonić byleby tylko zobaczyć jak najwięcej - chcemy zobaczyć ile się da ale też się nie zmordować :)

Zarys planu wygląda tak:
3 dni w Sewilli:
- 2 dni na zwiedzanie Sewilli (czy to nie za dużo?)
- wycieczka do Kardoby albo Kadyksu (nie mogę się zdecydować co bardziej chcę zobaczyć :( )
3 dni w Maladze:
- po przeprowadzce dzień na plażowanie i spokojny obiad do 16-17 i wieczorkiem zobaczyć co się będzie dało w mieście
- 1 dzień wycieczka do Grenady
- 1 dzień jeszcze na Malagę, tak naprawdę mieliśmy tam tylko 1 popołudnie? A może Ronda, Mijas albo Kardoba, a do Kadyksu z Sewilli?

Nie musimy być koniecznie 3 dni w Sewilli i 3 dni w Maladze - możemy to rozłożyć dowolnie, nie mamy jeszcze noclegów, ale do jednego miejsca przylatujemy z drugiego wylatujemy. Nie wiem czy nie wychodzi za dużo atrakcji na raz, a może na coś warto poświęcić więcej/mniej czasu?
Jak byście najlepiej rozplanowali taką wycieczkę? Na pewno chciałabym w dzień przeprowadzki mniej więcej w środku wyjazdu zrobić sobie 1 luźniejszy dzień własnie na plażowanie i odpoczynek przynajmniej kilka godzin.

Z góry dzięki za pomoc z planowaniem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#635 PostWysłany: 21 Sty 2020 12:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
MeldyMe napisał(a):
2 dni na zwiedzanie Sewilli (czy to nie za dużo?)

Sewilla jest fantastyczna i posiada wiele atrakcji turystycznych, więc 2 dni na jej zwiedzanie to wcale nie jest za dużo, a moim zdaniem nawet raczej za mało, ale wiadomo - trzeba dopasować się do sytuacji ;)
Musisz samodzielnie określić co w każdym z tych miast chcesz zobaczyć najbardziej, bo trudno jest coś doradzić jak nie napisałeś co Was interesuje, co lubicie robić, a co jest dla Was stratą czasu.
Miejsca, które mi się bardzo spodobały:
Sewilla:
- Alkazar - pałace i ogród (co najmniej 2-3 godziny),
- katedra z Giraldą (co najmniej 1-1,5 godziny),
- Złota wieża (ok. 1 godziny),
- Plac hiszpański bez zwiedzania muzeów (co najmniej 0,5 godziny w dzień i tyle samo wieczorem, gdy włączone są kolorowe fontanny),
- park Marii Luizy bez zwiedzania muzeów (0,5-1 godzina),
- stare miasto, arena do walki byków, archiwum Indii, drewniane parasole - można tak spacerować godzinami,
- pokaz flamenco w dzielnicy Triana (po drugiej stronie rzeki),
- rejs po Gwadalkiwirze (chyba ok. 1-1,5 godziny).
Kadyks vs. Kordoba - ja bym wybrała Kordobę, bo Mezqiuta jest unikalna na skalę światową, a atrakcje w Kadyksie (katedra, kościoły, muzea) są bardziej typowe.
Malaga:
- Alcazaba (co najmniej 1-1,5 godziny),
- zamek Gibralfaro (co najmniej 2 godziny),
- katedra (0,5-1 godzina),
- muzeum Picassa i muzeum domu Picassa,
- spacery po starym mieście, parku i porcie.
Granada też jest bardzo ciekawa, ale samo zobaczenie Alhambry i ogrodów Generalife zajmie pewnie cały czas przeznaczony na to miasto, a jeśli nie to warto zobaczyć też katedrę oraz dzielnicę Albacin i spojrzeć na Alhambrę z punktu widokowego przy kościele św. Mikołaja (San Nicolas).
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#636 PostWysłany: 21 Sty 2020 12:28 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Będziesz bez samochodu i chcesz zobaczyć(zaliczyć) ok 5-6 miast w 6 niepełnych dni? :mrgreen: Dodatkowo nie chcesz się spieszyć i mieć czas na chillout? :lol: Przysiądz jeszcze raz nad tym planem...ale to tylko moja sugestia :P Andaluzja jest za ładna żeby zaliczać. Nie lepiej skupic się tylko nad dwoma miastami a pozostałe poznać przy kolejnym wyjazdem? No chyba , że myślisz tylko o odhaczeniu obecności to wtedy próbuj :P
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
#637 PostWysłany: 21 Sty 2020 12:28 

Rejestracja: 12 Lip 2018
Posty: 193
Ja będąc niedawno na Gibraltarze zahaczyłem o Rondę i jest to bardzo urokliwe, pięknie położone miasteczko :) Co prawda Wy nie jesteście samochodowi, ale dla mnie dojazd autem od południa przez góry był dodatkową super atrakcją.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#638 PostWysłany: 21 Sty 2020 14:14 

Rejestracja: 20 Sty 2020
Posty: 3
@Cicha_Woda
To chyba faktycznie ominiemy ten Kadyks. W sumie dobrze wyjdzie, bo będziemy mogli po prostu wrócić kiedyś na Kadyks+Gibraltar+Marbella itd.
Co do tego co lubimy i co chcemy zobaczyć - jedzie nas sporo i mamy zamiasr trzymać się razem, więc niestety trzeba będzie to wyśrodkować i zobaczyć to co większość chce, ale na pewno zrobimy research wcześniej i porównamy opinie :)

HandSome napisał(a):
Będziesz bez samochodu i chcesz zobaczyć(zaliczyć) ok 5-6 miast w 6 niepełnych dni? :mrgreen: Dodatkowo nie chcesz się spieszyć i mieć czas na chillout? :lol: Przysiądz jeszcze raz nad tym planem...ale to tylko moja sugestia :P Andaluzja jest za ładna żeby zaliczać. Nie lepiej skupic się tylko nad dwoma miastami a pozostałe poznać przy kolejnym wyjazdem? No chyba , że myślisz tylko o odhaczeniu obecności to wtedy próbuj :P

Bez przesady że 5-6 miast - w pierwotnym planie są 4, wydaje mi się że żeby zobaczyć najważniejsze rzeczy to 1 dzień Grenada i 1 dzień Kordoba to wystarczy na nie spokojnie. Może się mylę i najwyżej poprawimy plany w trakcie. Zależy jeszcze jak autobusy kursują - w Grecji np mieliśmy taką niemiłą niespodziankę że np promy ostatnie wracały ok 16-17, kiedy do 20-21 możnaby spokojnie zwiedzać. Ale to sprawdzę wcześniej


Dzięki za odpowiedzi w każdym razie! Chyba zostanę przy 2 dni Sewilla, 2 dni Malaga, 1 dzień Kordoba, 1 dzień Grenada i ominę jakiekolwiek inne wycieczki. + pewnie dojdzie mi kilka godzin po przylocie i i przed odlotem, ale pewnie nie za dużo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#639 PostWysłany: 21 Sty 2020 14:44 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
...jedzie nas sporo i mamy zamiar trzymać się razem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Jak jesteś 100% samicą alfa a pozostali wspólnie wybrali Cie na ,,guru" wyprawy to może się udać ale jak planujesz i nie wiesz z autopsji jak zachowuje się duża grupa na wyjeżdzie zagranicznym to wyjdzie...??? :lol: Ale to tak tylko BTW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#640 PostWysłany: 21 Sty 2020 16:57 

Rejestracja: 20 Sty 2020
Posty: 3
@HandSome Do samicy alfa mi sporo brakuje, ale byliśmy już na kilku wyjazdach razem i wybieraliśmy razem co warto odhaczyć i nie było problemów, więc mam nadzieję że i tym razem też tak będzie :) Wszystko kwestia rozmowy. A jak ktoś chce się odłączyć no to na własną rekę nie ma problemu - każdy jest dorosły i odpowiedzialny za siebie, przecież nikt nikogo na smyczy nie trzyma :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 693 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group