Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 130 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Cze 2012 09:28 

Rejestracja: 23 Cze 2011
Posty: 128
Właśnie wróciłem z Amsterdamu, zwiedzaliśmy piechotką, wszędzie jest blisko także to naprawdę dobry sposób, alternatywa, na lewo od stacji 50m jest wypożycalnia rowerów. Zaraz przy wyjściu z dworca informacja turystyczna (mapa 2,5Euro).
Polecam się przejść z dworca od razu ulicą Damrak na wprost, po prawej stronie jest muzeum seksu(4euro)(podobno warto , ja nie byłem), potem cały czas prosto do placu DAM, tam jest muzem madame Tiso(nie wiem jak to się pisze). Potem poszliśmy na targi kwiatome na barkach (warto zobaczyć, można sobie kupić bonzai albo drzewo pomarańczowe do zasadzenia za 3,5E, jest tam też sklep z serami - degustacja conajmniej z 15 rodzajów sera:) Potem polecam udać się w stronę Oude kerk, wokół tego kościoła jest ulica czerwonych latarni (wrażenia wystawowe murowane:) Gwoździem programu było Heineken Experience - wejście 17Euro , moim zdaniem warto, dużo zabawek interaktywnych, prezentacja w mini kinie 5d(polewanie wodą ,wstrząsy, podmuchy powietrza), na koniec dwa piwka za free i upominek w formie okularów słonecznych do odebrania w brand store(5 minut piechotą od muzeum heinekena).
To by było na tyle -> Amsterdam ma swój klimat, rewelka :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
#2 PostWysłany: 21 Cze 2012 10:17 

Rejestracja: 25 Lut 2011
Posty: 88
Ja do Heinekena nie mam zamiaru się wybrać, płacenie 17€ za to żeby zareklamowali mi swój browar to trochę za dużo. Za to Brouwerij 't IJ (10 minut rowerkiem od dworca, blisko zoo i fajna okolica), mały lokalny browar zlokalizowany we wiatraku, w piątki, soboty i niedziele oprowadza turystów i opowiada jak oni produkują piwko. Kwota jakaś śmieszna, 5€ za 2 piwka, czy coś takiego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 21 Cze 2012 16:31 

Rejestracja: 14 Lis 2011
Posty: 25
A w Zoo ktoś był?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 18 Lis 2012 22:30 

Rejestracja: 20 Lis 2010
Posty: 172
Też dopiero wróciłem, i oto moje małe spostrzeżenia. Faktycznie, Amsterdam, ma swój klimat, byłem 2gi raz i mogę polecić każdemu. Bo do wspomnianego muzeum sexu, ja nie polecam. Poszliśmy tam, cena faktycznie 4Euro, ale w gruncie rzeczy nic ciekawego tam nie było. Kilka plakatów, japońskiej porcelany z różnymi pozycjami, Merlin Monroe na scenie i jakaś figurgka z penisów, szału nie ma. Poszliśmy na wspomniane barki w celach zakupu kwiatów i tulipany 2 paczki za 5E.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Lis 2012 22:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2012
Posty: 392
niebieski
bobek132 napisał(a):
Też dopiero wróciłem, i oto moje małe spostrzeżenia. Faktycznie, Amsterdam, ma swój klimat, byłem 2gi raz i mogę polecić każdemu. Bo do wspomnianego muzeum sexu, ja nie polecam. Poszliśmy tam, cena faktycznie 4Euro, ale w gruncie rzeczy nic ciekawego tam nie było. Kilka plakatów, japońskiej porcelany z różnymi pozycjami, Merlin Monroe na scenie i jakaś figurgka z penisów, szału nie ma. Poszliśmy na wspomniane barki w celach zakupu kwiatów i tulipany 2 paczki za 5E.



W muzeum sexu fajne były jedynie pierdzące *upy na ścianie, o ile ktoś o tym nie wiedział, to fajnie mógł się przerazić... Nie polecam muzeum tortur, nic ciekawego tam nie ma, w Polsce kiedyś dużo lepszą wystawę w tym zakresie widziałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 18 Lis 2012 22:50 

Rejestracja: 20 Lis 2010
Posty: 172
Tak tak, wyskoczyło dwóch jeden ekshibicjonista:D Niestety do browaru nie zawitałem, ale następnym razem nie omieszkam:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 19 Lis 2012 01:28 

Rejestracja: 25 Cze 2011
Posty: 183
a ja polecam darmowy prom, ktory cumuje za dworcem kolejowym...sa chyba 3 trasy i dosc duza czestotliwosc kursow...
Góra
 Profil Relacje PM off
PawelGa uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 20 Lis 2012 09:16 

Rejestracja: 25 Lut 2011
Posty: 88
Szczególnie warto wziąć prom w kierynku NDSM. Raz w miesiącu odbywa się tam targ pchli targ (google: IJ-Hallen, wstęp koło 4€ ). A jak nie na market, to warto przejść się wieczorem w tamtej okolicy
Góra
 Profil Relacje PM off
PawelGa uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 20 Lis 2012 10:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2012
Posty: 109
ehhhh....
troche kultury... Muzeum Van Gogha - to trzeba zobaczyc musowo- jak cienko z kasa - to odkladaj po 10 zl miesiecznie do lipca bedziesz mial te 15 Euro na wstep. We wspanialy sposob tworczosc van gogha tworzy historie jego zycia. Na prawde swietnie pokazuje jak geniusz miesza sie z szalenstwem i zwatpieniem w sens swojej tworczosci.
Rijks museum - Warto dla dziel Rembandta
Lomo - muzeum fotografiii - swietne,

imprezowanie - jest swietna grupa na meet up - Amsterdam Club Crawlers - oni zawsze wybieraja swietne imprezy i organizuja tez bifory na miescie - mozna poznac super ludzi z calego swiata.

Czerwone laternie - spacer z obowiazkowa wizyta w ulicze T-Girls oraz grubszych dziewczyn ;)
live sex show - Casa Roso - lepiej isc wczesniej zanim "aktorzy" sie zmecza - czasem daja po kilka pokazow tej samej nocy
Coffe shopy - purple haze ;)
Smart shopy - polecam raz w zyciu "isc na grzyby" - nie brac najslabszych tylko te troche mocniejsze - nie ma jakichs nie wiadomo jakich jazd - tylko mega uczucie blogosci i malutki kalejdoskop przed oczyma... na prawde polecam - ale raz w zyciu bo to uczucie mocno mogloby uzaleznic ;)

Super tez jest wypozyczenie wlasnej lodki albo taniej rowerku wodnego.
latem dniowa wycieczka do Zaandvort,
Rowery koniecznie - jesli jestes na dluzej jednego dnia warto pojechac wzdluz rzeki Amstel do miejscowosci Ouderkerk.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 20 Lis 2012 16:34 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 410
Co to jest albo są T- Girls ?
Tam jest aż taka specalizacja, ze są oddzielne ulice z róznymi upodobnieniami ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 21 Lis 2012 00:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2012
Posty: 109
T girls to to transwestyci ;) sprawdź czy sie nabierzesz ;) poznasz po niebieskim neońie w drzwiach zamiast czerwonego. I wielkich dłoniach ;) grubsze są koło kościoła i pomnika prostytutki (właściwie statuetki)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 26 Lis 2012 19:30 

Rejestracja: 30 Sty 2012
Posty: 62
Loty: 49
Kilometry: 84 728
oferta warta uwagi. w tym tygodniu znizka na holland pass -10%
FB1211

http://www.hollandpass.com
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 10 Gru 2012 16:42 

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 12
House of Bols - wstęp w piątki za 7 EUR, ogląda się linie produkcyjną popularnej u nas wódki, poznaje smaki likierów a dodatkowo pod koniec w barze dostajemy wybranego drinka i dwa shoty likerów w cenie biletu. Doskonałe miejsce na piątkowy starter przed właściwą imprezą. House of Bols znajduje się koło Rijksmuseum, dojazd tramwajem 2 z Dam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 12 Sty 2013 19:05 

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 1
Witam,

ja byłem w Artis Royal Zoo: http://amsterdamaania.pl/atrakcje/artis-royal-zoo/ i zdecydowanie polecam. Tu zresztą jest opisane dlaczego warto zwiedzić. A do zwiedzania to polecam kupić sobie iAmsterdam City Card http://amsterdamaania.pl/citypass-iamst ... seumkaart/ i zwiedzać ile wlezie ;)

pozdrawiam,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 14 Sty 2013 10:19 

Rejestracja: 20 Lis 2012
Posty: 26
arafat111 napisał(a):
a ja polecam darmowy prom, ktory cumuje za dworcem kolejowym...sa chyba 3 trasy i dosc duza czestotliwosc kursow...


Można coś więcej o tym? Albo chociaż link do google maps z dokładnym miejscem?
_________________
"Istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej."
~R. Kapuściński
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 19 Sty 2013 10:59 

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 12
Witam!

Na początku grudnia byłem w Amsterdamie dzięki pomocy Kerada i fly4free.pl . Dziś mogę się w zamian podzielić opisami muzeów zwiedzonych przeze mnie w ciągu dwóch dni pobytu w stolicy Holandii. Opisy są umieszczone na moim blogu, linki poniżej:

O House of Bols wspomniałem już kilka postów wcześniej:
http://alemuzea.pl/holandia-amsterdam-house-of-bols/
Ale pewnie o dość niszowym Allard Pierson Museum niewielu z was słyszało:
http://alemuzea.pl/holandia-amsterdam-allard-pierson-museum/
Bardzo polecam obie atrakcje i ze względu na wrażenia i ze względu na cenę (w końcu to forum lowcostowe:])

pawel1330
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 08 Lut 2013 17:41 

Rejestracja: 08 Lut 2013
Posty: 169
Loty: 5
Kilometry: 5 119
Będę w Amsterdamie w przyszłym tygodniu i w związku z tym mam pytanie. Mianowicie czy wieża Westerkerk jest obecnie otwarta dla zwiedzających, bo znalazłem kilka sprzecznych informacji na ten temat i chciałbym się upewnić. Jeśli jest zamknięta to czy moglibyście polecić jakiś punkt widokowy, z którego mógłbym zobaczyć tą magiczną plątaninę amsterdamskich kanałów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 15 Lut 2013 16:30 

Rejestracja: 25 Lut 2011
Posty: 88
Nie wiem co z wieżą Westerkerk, ale za darmo można wejśc do restauracji na ostatnim piętrze biblioteki. Jest tam balkon z ładnym widokiem na centrum. Polecam przy okazji zjeśc tam, mają przepyszną pizzę prosto z pieca węglowego.
Biblioteka znajduje się obok dworca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 21 Lip 2013 19:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
W zasadzie to nie ma prawie żadnych szczegółów :) Wychodzisz po prostu z dworca kolejowego przejściem podziemnym w stronę przeciwną niż do miasta i trafiasz bezpośrednio na nadbrzeże, z którego kursują darmowe promy na drugą stronę rzeki. O ile dobrze pamiętam to nadbrzeża tych promów miały oznaczenia 40 i 42. Rejs jest króciutki z dużą częstotliwością kursów. Dużo ciekawsze i dłuższe są rejsy po kanałach ale te są oczywiście płatne. W rejsach po kanałach łódki są wyposażone w instalacje audio ze słuchaweczkami (przewodnik w wielu językach, zdarza się nawet polski). Zakup karty "I amsterdam" oprócz komunikacji miejskiej i masy muzeum zapewnia taki rejs po kanałach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 14 Sie 2013 21:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2010
Posty: 130
Loty: 42
Kilometry: 79 377
A propos Rijksmuseum, to na stronie muzeum jest napisane, że 'ING card holders' mają 50% zniżki na wstęp i to samo jest też na stronie ING: http://www.ing.com/Our-Company/Sponsors ... museum.htm.

Ale nie potwierdzam, bo nie próbowałam (jeszcze). :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jacq8801 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 130 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group