Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 130 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 07 Kwi 2015 21:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2015
Posty: 141
Loty: 69
Kilometry: 121 425
Do listy Amsterdamskiej dokładam: włóczenie się po De Pijp wraz z największym targiem ulicznym Albert Cuypmarkt, parkiem Sarpathipark i najbardziej urokliwymi uliczkami miasta, przepłynięcie (darmowym) promem do Eye (Instytut Filmu; ciekawe wystawy i niezrównany relaks na wielkim tarasie).
Jeśli mówimy już o opcjach poza Amsterdamem, to rozważyłabym też Hagę; jedzie się jakieś 15 min dłużej niż do Zandvoort, plaża w Hadze również jest (Scheveningen), a do tego jeszcze trochę innych atrakcji. Do tego jeśli jedziemy w kwietniu-maju, po drodze mamy kolorowe pola tulipanów :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#62 PostWysłany: 08 Kwi 2015 00:13 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Jak już wspominasz o tulipanach, to przyszedł mi do głowy Keukenhof, a oprócz tego w Hadze Madurodam. No i - ale o tym już mówiłem - Zaanse Schans.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 27 Maj 2015 01:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2015
Posty: 141
Loty: 69
Kilometry: 121 425
Nie wiem, czy powinnam podpinać to pod typowe atrakcje Amsterdamu, ale muszę się tym podzielić!!! Nie znajdziecie tego miejsca w żadnych przewodnikach, ba, ja dowiedziałam się o nim po 2 latach mieszkania w Amsterdamie :lol:
Mowa o Museum Vrolik, czyli... Muzeum Anomalii Medycznych :shock: Poglądowo https://www.amc.nl/web/AMC-website/Museum-Vrolik-EN/Museum-Vrolik.htm
Można tam zobaczyć embriony w słojach, szkielety sprzed 200 lat, różne inne dziwactwa. Generalnie miejsce BARDZO nietypowe, na pewno nie dla każdego, ale też niezmiernie ciekawe. I miejscami przerażające ;)
No i... a za darmo :D Ewentualnie można wybrać się na tour z przewodnikiem - 35 eur za grupę do 15 osób.
A nuż kogoś to zaciekawi... :twisted:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
PawelGa uważa post za pomocny.
 
      
#64 PostWysłany: 02 Cze 2015 11:08 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
bartekvilla napisał(a):
Trochę bardziej na północ i jest piękny przejazd samochodowy przez zatokę. Chyba z 30km usypanej mierzei. Piękna sprawa

Jakby ktoś chciał wiedzieć, skąd się wzięły Niderlandy, to właśnie stąd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 16 Cze 2015 18:23 

Rejestracja: 16 Cze 2013
Posty: 254
Jak imprezy, to przybycie Świętego Mikołaja, Sintclaasa po niderlandzku. Przypływa pod koniec listopada z Hiszpanii na parowcu "Spanje". Jego statek otaczają liczne mniejsze jednostki, z tłumem Czarnych Piotrusiów (a w zasadzie Czarnych Piotrusi, bo poubierane w renesansowe stroje i usmarowane czymś na czarno to dziewczyny). Wszystkie nabrzeża i mosty zapełnione tłumem ludzi. Przed parowcem podnoszą się zwodzone mosty. Na dziobie stoi Sintclaas, za nim tłum Czarnych Piotrusi i orkiestra dęta, także w renesansowych strojach. Ruch na kanałach i rzece Amstel jak na Marszałkowskiej, ale wszstko płynie jak należy, żadnej kolizji. Wszędzie (także na kanałach) też mnóstwo policji w bojowych uniformach.
Potem święty wsiada na białego konia i odbiera hołdy na lądzie. A przed pałacem królewskim (dawny ratusz) zaczyna się koncert na jego cześć.
A po wszstkich imprezach, święty Mikołaj idzie z Czarnymi Piotrusiami na piwo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 21 Sie 2015 15:38 

Rejestracja: 21 Sie 2015
Posty: 6
We wrześniu udajemy się z kolegą m.in. do Amsterdamu. Przybywamy megabusem do Am o 18:30. Potem mamy całe kolejne dwa dni. Nadmienię że śpimy jakieś 20 km od miasta u znajomego, także od czasu przeznaczonego na zwiedzanie trzeba odliczyć ten czas na dojazdy. Znajomy będzie niejako naszym przewodnikiem, ale jak na razie brak z jego strony konkretów więc chciałbym się dowiedzieć od Was czy nasz wstępny plan jest możliwy do zrealizowania w tym czasie?
Po przyjeździe do centrum pewnie wylądujemy wieczorem w okolicy placu Dam i ew. od razu pójdziemy na zwiedzanie Red Light District.
Kolejnego dnia trochę się ukulturalnimy (Rijksmuseum i Museum Van Gogha + House of Bols :) ). Oczywiście trzeba podskoczyć do coffee shopu i pochodzić po mieście.
Ostatniego dnia jakiś tour po kanałach (jeśli znacie jakieś tanie to podrzućcie nazwy i miejsca), Westerkerk i dzielnica Jordaan. Potem odjeżdżamy nocnym Megabusem do Paryża.
Da radę to wszystko zrealizować? I ostatnie pytanie - czy opłaca się nabyć kartę I Amsterdam przy tak małej ilości muzeów (do Rijksmuseum dostajemy tylko 2,5 ojro rabatu) na 48h czy kupić kartę na transport i kupować wszystkie bilety oddzielnie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 21 Sie 2015 15:43 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
da radę zrobić, nie kupuj karty, tylko wstępy wg uznania. Rejs po kanałach ok 12 eur (marzec 2013)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 21 Sie 2015 15:55 

@wawrzyn, plan spokojnie do zrealizowania i to bez gonienia. Pamiętaj tylko by tam gdzie to możliwe kupić wcześniej bilet przez internet. Sporo czasu zaoszczędzisz w kolejkach.
Góra
 PM off  
      
#69 PostWysłany: 21 Sie 2015 15:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1631
niebieski
Jak dla mnie bezproblemowo do zrealizowania, bo w sumie nie macie dużo konkretnych planów ;) Rejsy po kanałach macie przy Damraku (ulica między dworcem a placem Dam) za 10 euro za osobę dorosłą. Rejs trwa w tej wersji bodajże ok. godziny. Jest też opcja hop-on, hop-off boat, odpowiednio droższa, ale nie wiem o ile dokładnie.

Natomiast na Waszym miejscu zastanowiłabym się, czy na pewno chcecie zwiedzać i Rijksmuseum, i Van Gogha. Nawet przy pobieżnym zwiedzaniu to będzie co najmniej kilka godzin - umęczycie się tylko, albo zmarnujecie kasę na pobieżne zwiedzanie. Rozłożyłabym to na dwa dni, albo wybrałabym jedno z nich, w zależności od tego, jaki rodzaj sztuki preferujecie, tradycyjną czy nowoczesną.

Co do dojazdów - jeżeli macie taką opcję, jedźcie pociągiem. Autobus to przy takiej odległości przynajmniej godzina w jedną stronę.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 21 Sie 2015 23:43 

Rejestracja: 21 Sie 2015
Posty: 6
Dzięki za tak szybką odpowiedź! Odwiedzamy na razie tylko te miejsca które po prostu trzeba zaliczyć na planie, poniekąd z racji tego, że w ciągu tygodnia jesteśmy w czterech stolicach, a także z racji tego, że kolega w sumie pierwszy raz będzie leciał samolotem (po lowcostach może mieć traumę na całe życie :lol: ). Poza tym pierwsza wizyta w Am i musi pozostać niedosyt :P
Po powrocie podrzucę jakieś informacje o aktualnych cenach i może jakieś ciekawostki i fajne miejsca które wskaże nam znajomy a o których mało się wie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 22 Sie 2015 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
metia napisał(a):
Natomiast na Waszym miejscu zastanowiłabym się, czy na pewno chcecie zwiedzać i Rijksmuseum, i Van Gogha. Nawet przy pobieżnym zwiedzaniu to będzie co najmniej kilka godzin - umęczycie się tylko, albo zmarnujecie kasę na pobieżne zwiedzanie. Rozłożyłabym to na dwa dni, albo wybrałabym jedno z nich, w zależności od tego, jaki rodzaj sztuki preferujecie, tradycyjną czy nowoczesną.

Dokładnie tak, samo Rijksmuseum to pół dnia wyjęte z życiorysu :) Jeżeli nie jesteście jakimiś miłośnikami wybranej sztuki, to ja bym polecał wybrać muzeum Van Gogha. Jest mniejsze (1,5-3 h w zależności od tempa zwiedzania) i nawet dla laika całkiem fajne, no i można zobaczyć np. słynne "słoneczniki" w oryginałach, a nie ciągle na reprodukcjach w kalendarzu :)
Góra
 Profil Relacje PM off
xladystarrrdustx lubi ten post.
 
      
#72 PostWysłany: 24 Sie 2015 00:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2015
Posty: 141
Loty: 69
Kilometry: 121 425
Totalna zgoda - dwa muzea jednego dnia (szczególnie wliczając Rijks) to naprawdę dużo nawet dla miłośnika sztuki.
Jeśli lubicie sztukę nowoczesną, to możecie jeszcze zastanowić się nad Stedelijk - dwa kroki od Van Gogha, a naprawdę ciekawa kolekcja, jeśli lubi się ten okres.
Karty amsterdamskiej na taki wyjazd chyba nie warto, taniej będzie jak kupicie sobie online bilety jedynie na wybrane atrakcje.
Jeśli macie znajomego "lokalsa" to on wam chyba poradzi najlepiej, co warto zobaczyć. Generalnie wasz plan zdecydowanie jest do zrobienia i wystarczy jeszcze czasu na wylegiwanie się w Vondelparku czy wizytę na ostatnim piętrze biblioteki miejskiej (SUPER widok) bądź na dachu NEMO (jak wyżej, widoki :) )
Jeśli masz jakieś konkretne zainteresowania i pytania dotyczące mniej znanych atrakcji - chętnie pomogę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 01 Wrz 2015 01:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Byłam w poprzedni weekend, więc dorzucę coś od siebie;-)

Po pierwsze w trakcie naszego pobytu był zlot żaglowców czyli SAIL AMSTERDAM. Ilość "łódek" była powalająca, gdyby koś był zainteresowany następny taki event w 2020. :D

Będąc w Amsterdamie grzechem byłoby nie popływać po kanałkach. Jest dużo rejsów do wyboru, my zdecydowaliśmy się na opcję kolacyjną - rejs z pizzą, w cenie oprócz pizzy (do wyboru także wingsy) nielimitowane wino, piwo, soft drinki, lody na deser. 39E/os. Gdyby ktoś był zainteresowany rezerwowałam tu http://tours.amsterdamcitytours.com/det ... zza-cruise Przy okazji na tej stronie również opcje innych rejsów.

Jeśli chodzi o muzea rezerwujcie online, po co stać w kolejce? Szczególnie do takich miejsc jak Muzeum Van Gogha, kiedy miło się omija kolejeczkę z biletem w ręce. W lato piątkowe wieczory u Van Gogha są trochę luźniejsze, jest bar, muzyka i wg opisów na stronie muzeum powinien być dj, akurat byłam w piątkowy wieczór, więc informuję, że w praktyce owym djem był Pan ochroniarz, który puszczał piosenki z 5min. przerwami, bo zapominał, że ma również taką funkcję :lol: W piątki można zapisać się też na darmowe oprowadzania z przewodnikiem, więcej info tu http://www.vangoghmuseum.nl/en/whats-on ... uly-august

Miłośników fotografii odsyłam do FOAM (wstęp 10E), bo wspomniane na początku wątku LOMO już nie istnieje.

Tak jak zostało już wcześniej wspomniane fajną opcją jest wycieczka nad morze i my z niej skorzystaliśmy. Bilet do Zandvoort i z powrotem to 11,80E/os., pociąg jedzie ok. 30 min. Na miejscu po małym relaksie i skosztowaniu przepysznej rybki, zrobiliśmy sobie 3km spacer plażą do Bloemendaal aan Zee, gdzie czekały na nas knajpy z muzyką. Przyjemnie odpocząć po takim spacerku z mojito w ręce na miękkich kanapach, widok na morze i chilloutowa muzyczką w tle;)

Ogólnie bardzo udany weekend, nie mogę się doczekać jak wrócę do Amsterdamu :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 20 Sty 2016 22:32 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Czy sierpniowy weekend z 10 latkiem ma sens w Amsterdamie???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 20 Sty 2016 22:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1631
niebieski
Ale chodzi Ci bardziej o to, czy ma sens jechanie do Amsterdamu w sierpniu czy o to, czy będziesz miał czym zabawić 10-latka?
Odpowiedziałabym tak: weekend w sierpniu raczej nie (tłumy i absurdalnie drogie hotele), weekend z 10-latkiem jak najbardziej tak, atrakcji dla dzieci nie brakuje, z NEMO i Madame Tussauds na czele.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 21 Sty 2016 00:29 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
I o to czy oprócz atrakcji dla dużych chłopców znajdą się atrakcje dla młodszych jak i o to czy 15 sierpień w Amsterdamie to znośny termin jeśli chodzi o pogodę np. W ubiegłym roku byłem w Paryżu i w 37 stopniach nie dawaliśmy rady.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 21 Sty 2016 01:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Tego jaka będzie pogoda nikt Ci nie napisze...ja w ostatni weekend sierpnia miałam max.25 stopni, byliśmy zadowoleni.
Rejs po kanałach na pewno dostarczy wrażeń całej rodzinie;) Możecie też wyskoczyć nad morze. Przejrzyj tę stronę, na pewno znajdziesz coś dla Was http://www.iamsterdam.com/en/visiting
Natomiast nie zgadzam się z poprzednią wypowiedzią, interesowałam się Amsterdamem w różnych terminach i zawsze odkładałam ten wyjazd z uwagi na drogie hotele właśnie, a na nasz sierpniowy termin miłe zaskoczenie, ceny nawet o kilkaset zł. niższe. Jeśli chodzi o tłumy to również nie były absorbujące, być może metii chodziło o muzea, natomiast w samym mieście bardzo przyjemnie, nie tak jak np. we Florencji człowiek na człowieku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 21 Sty 2016 01:13 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Gdzie nocowaliscie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 21 Sty 2016 01:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
ibis Amsterdam Centre Stopera - miałam 3 vouchery accora, więc cena była jeszcze bardziej atrakcyjna ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 21 Sty 2016 01:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1631
niebieski
Nigdy nie będziesz wiedział, czy połowa sierpnia przyniesie dobrą pogodę do zwiedzania - to Holandia ;) Na dodatek Amsterdam jest blisko morza, więc może być rano słońce, a za dwie godziny deszcz. Ekstremalnych upałów raczej bym się nie spodziewała, ale kto wie? Zawodowo wizytuje Amsterdam co roku mniej więcej w tym terminie i bywały lata, że było 25-30 stopni, ale bywało i 10 z ulewnymi opadami. Zazwyczaj jest gdzieś pomiędzy, ze wskazaniem na zmienną pogodę. Przy czym mnie pogoda nie jest problemem (może się po prostu już przyzwyczaiłam). Problemem są przewalające się przez miasto tłumy turystów, przepychanki, kolejki, ścisk w komunikacji... Dla mnie wiele miejsc w Amsterdamie niewiele różni się od Florencji i nie chodzi mi tylko o muzea ;)

Co do atrakcji - Amsterdam ma ich tak wiele, że dla każdego coś się znajdzie, niezależnie od wieku. Musiałbyś sprecyzować, jakie macie preferencje i budżet.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 130 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group