Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 107 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Alesund
#1 PostWysłany: 11 Lis 2012 22:01 

Rejestracja: 17 Cze 2012
Posty: 27
Witam. W związku z tym, że Wizz wprowadza nową trasę Gdańsk- Alesund chętnie odpowiem na pytania związane z tym miasteczkiem. Oczywiście jesli będę wiedział coś na dany temat. Bylem tam na 8 dni w celach turystycznych i dużo zwiedziałem. Także jakby ktoś potrzebował jakieś informacje to chętnie służe pomocą. ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
 Temat postu: Re: Alesund
#2 PostWysłany: 22 Lis 2012 23:28 

Rejestracja: 16 Lip 2012
Posty: 13
Mógłbys polecić jakiś "tani" nocleg? Oprócz spania na dziko ;/
I jak wygląda sprawa dojazdu z lotniska?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alesund
#3 PostWysłany: 06 Gru 2012 12:31 

Rejestracja: 17 Cze 2012
Posty: 27
Co do tanich noclegów to tam jest naprawdę słabo. Z tego co widziałem to same hotele. Ja byłem u znajomego dlatego nie martwiłem się o tą kwestie. Kiedyś z ciekawości szukałem to motel za 380 zł za 2 osoby. Jeśli chodzi o dojazd to lotnisko jest jakieś 15/20 min od centrum Alesund. Warto łapać stopa ale jednak miejski jest pewniejszy. Pare razy chciałem złapać stopa z pod Oceanarium do centrum to nikt nie chciał się zatrzymać. Myśle, że z lotniska już by dało radę. Jechałem z Alesund do Moa autobusem miejskim to kosztowało to 25 NOK. Z lotniska powinno być podobnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alesund
#4 PostWysłany: 07 Sty 2013 17:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 768
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
w jakiej porze roku tam byłeś? czy w czerwcu/lipcu jest tam wystarczająco ciepło żeby gdzieś rozbić namiot? Mam na myśli jakieś fajne tereny w okolicach miasta.
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alesund
#5 PostWysłany: 06 Lut 2013 16:06 

Rejestracja: 24 Mar 2011
Posty: 42
Wybieram się na 2-3 dni do Alesund. Będzie to mój pierwszy raz w Norwegii więc chciałbym zobaczyć jak najwięcej jednak skupić się na przyrodzie bez zbędnych opłat za wstępy. Napisz co warto zobaczyć, gdzie warto jechać, jak się poruszać (komunikacja, może samochód wypożyczyć) gdzie coś zjeść aby nie zbankrutować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alesund
#6 PostWysłany: 06 Lut 2013 18:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
To może Znajomy przyjmie spokojnych rodaków ? ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alesund
#7 PostWysłany: 12 Kwi 2013 12:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
A ja wrócę do tematu: korzystając z nowego połączenia wizza, chciałbym wybrać się 2-3 dni do Alesund. Czy możesz polecić miejsca, które warto odwiedzić w najbliżej okolicy? Najchętniej pochodziłbym po okolicznych wzgórzach...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alesund
#8 PostWysłany: 12 Kwi 2013 14:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
Mając 2-3 dni zaryzykowałbym odwiedzenie Drabiny Trolli. To jakieś 120-160 (w zależności od trasy) km od Alesund.
Po drodze (w tę lub z powrotem) jedziesz kawałek wzdłuż Gerangefjord. To podobno najpiękniejszy fiord Norwegii.
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alesund
#9 PostWysłany: 12 Kwi 2013 14:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
Lucass napisał(a):
Mając 2-3 dni zaryzykowałbym odwiedzenie Drabiny Trolli. To jakieś 120-160 (w zależności od trasy) km od Alesund.
Po drodze (w tę lub z powrotem) jedziesz kawałek wzdłuż Gerangefjord. To podobno najpiękniejszy fiord Norwegii.

Zgadzam się, Geiranger to najładniejszy z fiordów jaki widziałem... ale no właśnie, już go widziałem, podobnie Trollstigen ;) Tym razem chciałbym zobaczyć tylko najbliższą okolicę Alesund.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alesund
#10 PostWysłany: 12 Kwi 2013 15:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
W takim razie dzięki za utwierdzenie mnie w słuszności podjętej decyzji o udaniu się tam na kilka dni w czerwcu :)
To jeszcze zapytam - jak się na miejscu przemieszczałeś?
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odp: Alesund
#11 PostWysłany: 12 Kwi 2013 16:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
Samochodem wszedzie. Plus kajakiem na druga strone fiordu - polecam! :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alesund
#12 PostWysłany: 12 Kwi 2013 18:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
Nastawiam się na stopa. A z kajakiem kto wie? Choć z drugiej strony spory plecak może niekorzystnie wpływać na stabilność :wink:
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off
Jarecki uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Alesund
#13 PostWysłany: 22 Kwi 2013 09:35 

Rejestracja: 09 Maj 2012
Posty: 118
Jeśli wybieracie się do Alesund między majem a końcem lipca, to KONIECZNIE polecam odwiedzić wyspę RUNDE (oddalona o 82 km od centrum Alesund w kierunku Hareid i Ulsteinvik).
Runde to połączona ze stałym lądem pięknym, jednopasmowym mostem wyspa - park narodowy, zamieszkiwana przez około 100 mieszkańców i nawet 700 000 ptaków morskich gniazdujących w koloniach na licznych klifach wyspy. Od maja do końca lipca turyści z całego świata zjeżdżają się na Runde, aby oglądać maskonury, głuptaki, mewy trójpalczaste, kormorany czubate i nurzyki oraz wiele innych gniazdujących tam ptaków.
Polecam obejść wyspę dookoła wytyczonymi ścieżkami - widoki niesamowite (trochę jak mokradła w Szkocji, do tego klify i tysiące ptaków w tym maskonury).
Kanapki do plecaka, kocyk i jeśli pogoda dopisze, to macie cały dzień cudownych widoczków.
Byłam 2 razy i będę wracać tak często jak to tylko będzie możliwe!
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Alesund
#14 PostWysłany: 22 Kwi 2013 10:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
goskatwo napisał(a):
Jeśli wybieracie się do Alesund między majem a końcem lipca, to KONIECZNIE polecam odwiedzić wyspę RUNDE (oddalona o 82 km od centrum Alesund w kierunku Hareid i Ulsteinvik).


Transport publiczny z Alesund tam dociera (bus, prom)? Czy jedynym sposobem jest wynajęcie samochodu?
I jak z noclegiem - czy teren wyspy to rezerwat i rozbicie namiotu jest niemożliwe?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alesund
#15 PostWysłany: 22 Kwi 2013 12:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
goskatwo napisał(a):
wyspę RUNDE (oddalona o 82 km od centrum Alesund w kierunku Hareid i Ulsteinvik).
A nie 28 km czasem? :)
Chyba, że liczysz drogą, to ok.
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alesund
#16 PostWysłany: 22 Kwi 2013 18:12 

Rejestracja: 09 Maj 2012
Posty: 118
Gregggor napisał(a):
Transport publiczny z Alesund tam dociera (bus, prom)? Czy jedynym sposobem jest wynajęcie samochodu?
Z tego co tutaj piszą, na Runde od poniedziałku do piątku można się dostać spokojnie publicznym transportem (jakim - nie wiem). Ja zawsze miałam swoje auto, więc nie testowałam innych opcji.

Gregggor napisał(a):
I jak z noclegiem - czy teren wyspy to rezerwat i rozbicie namiotu jest niemożliwe?
Wydaje mi się, ale ręki nie dam sobie uciąć, że zabronione jest spanie na Runde poza pokojami do wynajęcia (konieczna wcześniejsza rezerwacja, a ceny kosmiczne).

Lucass napisał(a):
A nie 28 km czasem? :) Chyba, że liczysz drogą, to ok.
Liczę, a właściwie google liczy drogą :) W linii prostej, to faktycznie rzut beretem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alesund
#17 PostWysłany: 31 Maj 2013 16:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
Ja wybieram się do Alesund na początku sierpnia na 2 dni (lot + hotel już zarezerwowane).
Wstępny plan:
1. zwiedzanie miasta (konieczne trzeba wejść na górę Aksla - piękne widoki)
2. park oceaniczny (ok. 1/2 godziny na piechotę z centrum)
http://www.visitalesund-geiranger.com/e ... ?TLp=33468
3. przy dobrej pogodzie jedna z 3 wycieczek łodzią/statkiem (Fjord Experience, Hjørundfjord Cruise, Wildlife Sea Safari),
co prawda ceny drogie (750-1000 NOK od osoby) ale jak szaleć to szaleć :)
http://www.62.no/en/adventure/sightseeing-


Ostatnio edytowany przez maczala1, 31 Maj 2013 19:10, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alesund
#18 PostWysłany: 31 Maj 2013 18:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
A co sie dzieje w tym rezerwacje po lipcu? Ptaki odlatuja gdzie indziej? Wybieram sie w ostatni weekend sierpnia.

Na Aksla juz bylam, w parku oceanicznym tez, wiec pozostaje mi zwiedzanie okolicy i przejazdzka do fiordu. Nie mam jeszcze nic zarezerwowanego.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alesund
#19 PostWysłany: 02 Cze 2013 16:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
Trochę pogrzebałem w sieci i chyba zamiast tej najciekawszej wycieczki "Fjord Experience" (1000 NOK), która i tak w większej części (lub nawet w całości) odbywa się komunikacją ogólnodostępną, złożę sobie własny trip wg poniższej porady z tripadvisora (porada zawiera linki do rozkładów):
http://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g1 ... omsda.html

Mój plan (wyjazd z Alesund o 8.15, powrót o 18.40, koszt w granicy 500-600 NOK):
1. bus 211 z Alesund do Geiranger (zawiera przeprawy promowe + przystanek w pukcie widokowym na Drodze Orłów)
2. spacerki w Geiranger (2,5 h)
3. prom z Geiranger do Hellesylt (najciekawszy odcinek Geirangerfjordu)
4. bus 250 z Hellesylt do Alesund (jest to odcinek trasy busa 431 jadącego z Bergen)
Nie wiem tylko jak z biletami, czy spokojnie można kupić u kierowcy, czy zdarzają się przepełnienia w sezonie ?
Może ktoś jechał tą popularną trasą i podpowie ? Druga sprawa to gdzie najlepiej wybrać się w Geiranger w ciągu tych 2,5 h ? Jakby była fajna pogoda, to jest możliwość przedłużenia pobytu w Geiranger o kilka godzin i powrót następnym autobusem (powrót do Alesund o 22.20).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alesund
#20 PostWysłany: 03 Cze 2013 13:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
A nie brałeś pod uwagę Trollstige?
Choć przy dwóch dniach może być krucho z czasem...
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 107 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group