Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2824 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142  Następna
Autor Wiadomość
#2741 PostWysłany: 04 Lis 2014 12:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1432
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
Ktoś na forum ale w innym wątku pisał w temacie AB. Ze jeżeli otrzymało sie informacje od AB o zmianie lotu należy zadzwonić do AB i potwierdzić zmianę.
Zadzwoniłem właśnie dopytując sie o swoją rezerwacje i chcąc potwierdzić zmiany.
Pani na infolini mnie trochę zaszokowała... podałem nr rezerwacji za pomocą którego sprawdzam ja na CMT i stronie AB (rozumiem ze AB używa Amadeusa) wszystko tam widze. Pani sprawdziła zweryfikowała godziny nazwiska pasażerów i stwierdziła ze nie może wprowadzić zmian ponieważ pośrednik kożysta z innego systemu rezerwacji a fizycznie bilety od nich nie zostały jeszcze wystawione. Powiadziała ze takie bilety zazwyczaj posrednik wystawian na 10 dni przed lotem.

I teraz tak - niebardzo wiem co o tym mysleć - bo skoro i ja i pani widzi informacje o locie w Amadeusie ze starusem confirmed to rozumiem ze bilety są opłacone przez AFT (zakup w maju - lot w styczniu) Z 2giej jednak strony fala anulacji AB może swiadczyć o tym ze faktycznie mogą je wystawiać 10 dni przed lotem recznie wysyłając bilety z innego systemu...

Czy ktoś mozę coś wiecej objaśnić w tej sprawie ? Jak to wyglada?
Czy moze to była niechęc ze storny Call Center AB?

UPDATE:
Sprawdziłem raz jeszcze na CMT i faktycznie nie ma tam nr biletów - są one na potwierdzeniu jakie otrzymałem z AFT. Czy to standard? Macie tak samo?
Po ptrzymaniu informacji od AFT (mam nadzieje ze email automatyczniy) nie odpisywałem do AFT z i nformacją ze zgadzam sie na zmiane - zmiana kosmetyczna 5 min. Pytanie czy mam pozostawic jak jest czy jednak wystawic sie i potwierdzic?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2742 PostWysłany: 04 Lis 2014 13:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
Ja dostałem przy zmianie od razu potwierdzenie z worldspan

EDYTA:

Co nie znaczy, że jestem spokojny, ale mam dodatkowo opcję awaryjno/rezerwową.

Jak masz "drugi" pnr to możesz sprawdzić status rezerwacji w worldspan:
https://mytripandmore.com/MTAMLogin.aspx
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Aron, 04 Lis 2014 13:31, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2743 PostWysłany: 04 Lis 2014 13:24 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Kiedyś dostałem maila od AFT jak pisałem o zmianie godzin lotów, zaakceptowałem, na co w odpowiedzi dostałem od nich nowy plan podróży, czyli ładny wyciąg z Amadeusa.

Dziś sprawdziłem CMT i okazało się, że w potwierdzonej rezerwacji nie ma numerów etix. Dzwoniłem do AB i pani na infolinii powiedziała, że nie zostały "revalid" (połączenie TXL-MAD zostało skasowane i przenieśli mnie na lot wcześniej) przez pośrednika i nie mogę tego potwierdzić osobiście, tylko musi to zrobić AFT. Stąd brak etixów. Zaleciła mi kontakt z moim pośrednikiem.

Co mogę w tej sytuacji zrobić, do kogo uderzać, telefonicznie czy mailowo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2744 PostWysłany: 04 Lis 2014 13:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Mi dzisiaj świetnie zmienili lot TXL-IST RT na własne życzenie. Zarówno godzinę i lotnisko docelowe w Stambule :) Więc warto próbować z nimi rozmawiać.
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2745 PostWysłany: 04 Lis 2014 14:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
lendziro napisał(a):
......

UPDATE:
Sprawdziłem raz jeszcze na CMT i faktycznie nie ma tam nr biletów - są one na potwierdzeniu jakie otrzymałem z AFT. Czy to standard? Macie tak samo?
Po ptrzymaniu informacji od AFT (mam nadzieje ze email automatyczniy) nie odpisywałem do AFT z i nformacją ze zgadzam sie na zmiane - zmiana kosmetyczna 5 min. Pytanie czy mam pozostawic jak jest czy jednak wystawic sie i potwierdzic?


Już nie mam głowy do tego AFT. Chyba wyjdę z założenia co będzie to będzie. Dostałem od nich parę maili ze zmianami rozkładu. Cześć jedynie informująca, z jeden lub dwa z prośbą o potwierdzenie. Wszystko widoczne w CMT bez numerów etixow (ale mi tam nigdy się numery etixów nie pojawiały, na odbyte już bez problemu loty również - czy trzeba tam być zalogowanym czy przy pojedynczym sprawdzeniu po PNR i nazwisku wyswietlają Wam się numery etixow?) oraz m.in Saudi (tam logowanie po numerze etixow z potwierdzeń od AFT)

Nigdzie póki co nie dzwoniłem, najbliższy lot w sobotę rano więc w piątek zamierzam się odprawić.

Przemos - z nimi, znaczy z AB. Ja mam Stambuł z TK, też ruszone godziny ale chyba nic nie będę kombinował.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)


Ostatnio edytowany przez Tom K, 04 Lis 2014 14:27, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
limaK lubi ten post.
 
      
#2746 PostWysłany: 04 Lis 2014 14:19 

Rejestracja: 16 Gru 2011
Posty: 1148
Loty: 58
Kilometry: 63 777
niebieski
Ja napisałem maila do babki z aft czy mogą autoryzować AB do zmianu lotu. Zoabczymy co odpisze bo gość w AB powiedział, że bez problemu powinni zmienić na wcześniejszy lot.

-- 04 Lis 2014 13:25 --

A co do AirBerlin to sprawdźcie rezerwacje w qatar airways i kliknijcie wydruk rezerwacji to pojawi się wam numer biletu ;) + informacja czy jest zapłacone - ja miałem gotówką.
_________________
Zapraszam do obserwowania mnie na twitterze https://twitter.com/zakino4


Ostatnio edytowany przez zakino, 04 Lis 2014 14:54, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2747 PostWysłany: 04 Lis 2014 14:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1432
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
zakino napisał(a):
Ja napisałem maila do babki z aft czy mogą autoryzować AB do zmianu lotu. Zoabczymy co odpisze bo gość w AB powiedział, że bez problemu powinni zmienić na wcześniejszy lot.

-- 04 Lis 2014 13:25 --

A co do AirBerlin to sprawdźcie rezerwacje w qatar airways i kliknijcie wydruk rezerwacji to pojawi się wam numer biletu ;)

Kiedy pisales do nich? Numer biletu jet tez w porwierdzeniu z aft... probkem ze go nie ma ab
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2748 PostWysłany: 04 Lis 2014 14:47 

Rejestracja: 16 Gru 2011
Posty: 1148
Loty: 58
Kilometry: 63 777
niebieski
Dosłownie chwilę temu bo zadzwoniłem do AB upwnić się, że mamy bilety i są potwierdzone, opłacone gotówką xD
Gość powiedział, że mam załatwi, żeby AFT autoryzowało AB do zmian w moim bilecie to zmienią. Może się uda.
_________________
Zapraszam do obserwowania mnie na twitterze https://twitter.com/zakino4
Góra
 Profil Relacje PM off
klapio uważa post za pomocny.
 
      
#2749 PostWysłany: 04 Lis 2014 16:26 

Rejestracja: 16 Gru 2011
Posty: 1148
Loty: 58
Kilometry: 63 777
niebieski
Chyba trafiłem na złotą kobietę w AFT xD No dosłowni we wszystkim chce mi pomóc.
_________________
Zapraszam do obserwowania mnie na twitterze https://twitter.com/zakino4
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2750 PostWysłany: 04 Lis 2014 16:48 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
zakino napisał(a):
Chyba trafiłem na złotą kobietę w AFT xD No dosłowni we wszystkim chce mi pomóc.

Daj maila :D

EDIT: sprawdziłem także inne loty z AB, które były nie zmieniane - lot WAW-TXL z moim małym kuzynek też nie ma numerów etix :O

Wysłano z Taptalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2751 PostWysłany: 04 Lis 2014 17:43 

Rejestracja: 16 Gru 2011
Posty: 1148
Loty: 58
Kilometry: 63 777
niebieski
I załatwiła xD AB ma autoryzacje do zmiany, jupi.
_________________
Zapraszam do obserwowania mnie na twitterze https://twitter.com/zakino4
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2752 PostWysłany: 05 Lis 2014 00:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 682
Loty: 120
Kilometry: 193 393
niebieski
michzak napisał(a):
Kiedyś dostałem maila od AFT jak pisałem o zmianie godzin lotów, zaakceptowałem, na co w odpowiedzi dostałem od nich nowy plan podróży, czyli ładny wyciąg z Amadeusa.

Dziś sprawdziłem CMT i okazało się, że w potwierdzonej rezerwacji nie ma numerów etix. Dzwoniłem do AB i pani na infolinii powiedziała, że nie zostały "revalid" (połączenie TXL-MAD zostało skasowane i przenieśli mnie na lot wcześniej) przez pośrednika i nie mogę tego potwierdzić osobiście, tylko musi to zrobić AFT. Stąd brak etixów. Zaleciła mi kontakt z moim pośrednikiem.

Co mogę w tej sytuacji zrobić, do kogo uderzać, telefonicznie czy mailowo?


przy moich lotach nie było żadnych zmian ale przez pewien okres nie mogłem ich znaleźć na stronie AB, napisałem do nich maila co i jak. Dostałem potwierdzenie biletów (plik z Amadeusa) i odpowiedz od konsultanta że wszystko jest ok z moimi rezerwacjami itp itd.

Nadal nie jestem pewny lotów ale zawsze to coś ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2753 PostWysłany: 05 Lis 2014 00:34 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
michzak napisał(a):
Kiedyś dostałem maila od AFT jak pisałem o zmianie godzin lotów, zaakceptowałem, na co w odpowiedzi dostałem od nich nowy plan podróży, czyli ładny wyciąg z Amadeusa.

Dziś sprawdziłem CMT i okazało się, że w potwierdzonej rezerwacji nie ma numerów etix. Dzwoniłem do AB i pani na infolinii powiedziała, że nie zostały "revalid" (połączenie TXL-MAD zostało skasowane i przenieśli mnie na lot wcześniej) przez pośrednika i nie mogę tego potwierdzić osobiście, tylko musi to zrobić AFT. Stąd brak etixów. Zaleciła mi kontakt z moim pośrednikiem.

Co mogę w tej sytuacji zrobić, do kogo uderzać, telefonicznie czy mailowo?


OTA zajmuje się Twoim lotem do wylotu, ale jeśli zadzwonisz do linii w ostatniej chwili i opowies historie o braku kontaktu nieodpisywaniu itp. to linia może zmienić rezerwacji tylko trzeba być upartym. Wiem, bo już dwukrotnie mi się udało
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2754 PostWysłany: 05 Lis 2014 00:35 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
ansbach1 napisał(a):
michzak napisał(a):
Kiedyś dostałem maila od AFT jak pisałem o zmianie godzin lotów, zaakceptowałem, na co w odpowiedzi dostałem od nich nowy plan podróży, czyli ładny wyciąg z Amadeusa.

Dziś sprawdziłem CMT i okazało się, że w potwierdzonej rezerwacji nie ma numerów etix. Dzwoniłem do AB i pani na infolinii powiedziała, że nie zostały "revalid" (połączenie TXL-MAD zostało skasowane i przenieśli mnie na lot wcześniej) przez pośrednika i nie mogę tego potwierdzić osobiście, tylko musi to zrobić AFT. Stąd brak etixów. Zaleciła mi kontakt z moim pośrednikiem.

Co mogę w tej sytuacji zrobić, do kogo uderzać, telefonicznie czy mailowo?


OTA zajmuje się Twoim lotem do wylotu, ale jeśli zadzwonisz do linii w ostatniej chwili i opowies historie o braku kontaktu nieodpisywaniu itp. to linia może zmienić rezerwacji tylko trzeba być upartym. Wiem, bo już dwukrotnie mi się udało

Ostatnia chwila tzn? :D

Wysłano z Taptalk
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#2755 PostWysłany: 07 Lis 2014 15:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2012
Posty: 946
platynowy
Po dwoch miesiacach od zlozenia reklamacji w banku, otrzymalem zwrot 63 euro, ktore zalegal mi AFT.

Takze jezeli AFT wisi wam jakies pieniadze, przestancie do nich pisac (robilem to przez 1.5 miesiaca z zapewnieniami ze strony Grekow, ze pieniadze sa juz "w drodze" na moje konto) tylko zgloscie sprawe do banku.

Zycze powodzenia w egzekwowaniu swoich pieniazkow.
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#2756 PostWysłany: 08 Lis 2014 01:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2013
Posty: 250
Loty: 16
Kilometry: 22 529
To ładnie.

Ja poszedłem do Aliora w piątek o 16.00

Około 15tej w poniedziałek otrzymałem warunkowy zwrot pieniędzy. :)

Wyższa kultura bankowości...
_________________
http://my.flightmemory.com/Tatatata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2757 PostWysłany: 10 Lis 2014 04:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 267
niebieski
zakino napisał(a):
I załatwiła xD AB ma autoryzacje do zmiany, jupi.


U mnie też w końcu udało się przepchnąć autoryzację dla linii i Katania wygląda na uratowaną.

Żeby nie było za dobrze, od razu przyszła kolejna informacja o skasowaniu lotu (tym razem Barcelona) wraz z propozycją trasy przez Wiedeń, zaakceptowałem i poprosiłem o nowe potwierdzenie. Odpowiedzieli żebym sobie wszedł w rezerwację i wydrukował na stronie linii. Nie do końca to miałem na myśli :)
_________________
Moje strony: nowe technologie i tanie latanie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2758 PostWysłany: 10 Lis 2014 14:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1432
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
Hej...
AFT skasowało mi dwie odrębne rezerwacje na loty AB - za argument podaja iż obie były zrobione tym samym dedykowanym kodem co jest nie prawdą (mam ich emaile gdzie kody są rożne) Chce napisac do nich reklamacje i podeprzeć sie tym ze jak kasa jest pobrana z karty a bilet wystawiony (koszt prawie 30 funtów wiec nie jakies groszówki) to tak jakby była zawarta umowa. Czy ktoś zna przepisy EU które o tym mówią? Jest jakiś paragraf na to?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2759 PostWysłany: 10 Lis 2014 14:50 

negocjuj z nimi udowadniajac im ze uzyles roznych kodow, oni maja bajzel w systemie i anuluja wszystko jak leci, sa przypadki na necie gdzie zwrocili ludzia rezerwacje gdy ci im udowodnili ze jednak uzyli kodow zgodnie z regulaminem, swoich, itd. - jezeli ci zalezy to pobaw sie z nimi, nie musisz sie na prawa powolywac, po prostu napisz ze to nie prawda, podaj kody jakie uzyles i powinno grac - aczkowliek zajmie to sporo czasu
Góra
 PM off  
      
#2760 PostWysłany: 14 Lis 2014 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Ma ktoś może numer na infolinię Air Berlin?

Próbowałem bezskutecznie dzwonić na numer podany na stronie:
Telefoniczne Centrum Rezerwacji 00800 49 11 386 (bezplatnie)*i
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2824 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group