Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 196 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 21 Sty 2014 00:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
Ale dajcie znać dokąd przeniesiecie, wszak to bardzo interesujący temat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN
Porto na 5 dni za 1349 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + hotel Porto na 5 dni za 1349 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + hotel
#62 PostWysłany: 22 Sty 2014 01:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 158
Podczas dwóch ostatnich lotów zrobiłem ponad 16k mil i brakuje mi 3651 mil w A3 do progu 20k - ma kto jakiś pomysł jak w miarę tanio je zdobyć lecąc z POZ, WAW lub TXL ? Krajowki raczej odpadają - LOT słabo stoi z naliczeniem w A3, LH od stycznia tez ma niższe naliczanie - musiałbym zrobić 4 odcinki w wysokiej eco ( minimum U ) czyli ponad 1500 PLN :/ Może SAS ? Albo po prostu jakiś tańszy TATL z naliczaniem 50% jak np UA ?

Ogólnie ma czas prawie rok na ich zdobycie wiec bez problemu, w najbliższym czasie jednak rezerwacji brak a świeżbi żeby znowu się gdzieś wyrwać :D


Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 22 Sty 2014 02:34 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7937
HON fly4free
SAS daje 100% w większości taryf, nawet najtańszych i miewa dobre ceny ostatnio ze Skandynawii. Może pod tym kątem warto pomyśleć biorąc oczywiście jakieś dłuższe segmenty po Europie. Ale najprościej byłoby zrobić jakąś rotację poza kontynent.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 22 Sty 2014 02:59 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 389
niebieski
W SASie obczaj np. WAW-KEF-WAW, wiele terminów za ok. 1100 PLN. To cię ozłoci (ok. 3800 mil w A3: 1200 za WAW-CPH-WAW i 2*~1300 CPH-KEF-CPH), nie mówiąc o tym, że możesz Islandię pozwiedzać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 22 Sty 2014 07:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2012
Posty: 479
niebieski
KyokoMai napisał(a):
Ale dajcie znać dokąd przeniesiecie, wszak to bardzo interesujący temat.

Tu jest jakaś rozmowa na ten temat...
http://www.fly4free.pl/forum/frequent-flyer-miles-and-more-juz-po-4-lotach,15,20571&start=10
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 22 Sty 2014 10:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 158
Ok zatem SAS - sprawdzę. Patrzyłem tez na sam Aegean i np przelot z WAW-ATH-jakaś wyspa - w taryfie flex wychodzi jakieś 230 eur - tez liczą po 1k za odcinek. Dam znać co mi podejdzie i w jakiej cenie.
Dzięki


Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 22 Sty 2014 12:08 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 389
niebieski
Na odcinkach międzynarodowych masz 1250/1000/500 mil w A3 za flex, na krajowych 600/500/200 - może się zdarzyć na WAW-ATH-WAW flex w klasie rezerwacyjnej np. P, gdzie masz najmniejszą możliwą zdobycz milową. Także uważaj, w jakiej klasie kupujesz: tylko w najwyższych klasach Y/B/M/H dostaniesz tyle mil, ile potrzebujesz, a i tak nie będzie to 4000 mil za wycieczkę na Cyklady.
Ale jeśli znalazłeś jakąś opcję w którejś z tych klas za wspomniane 130 EUR, to wrzucaj śmiało, np tu:

okazje-do-gromadzenia-odcinkow-mil,222,40122
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 26 Sty 2014 03:52 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 21
bartek. napisał(a):
KyokoMai napisał(a):
@bartek A jak uzyskać niższą cenę za PP? Jest na to jakaś specjalna metoda?


Wszystkie informacje są na forum jawnie. Mógłbyś wpisać w szukajkę "lounge access" albo "priority pass" i już byś wiedział :)
Płatność w USD to 399USD do tego kod promocyjny na 10%.


Jest metoda przynajmniej dziala w UK. Na ten rok zamawialem przy uzyciu kodu IAP907UA1 ktory daje 20% znizki. Karta przyszla bez problemow i juz zdazylem uzyc 3 razy.
Mam nadzieje ze kod zadziala tez przy zamowieniu z Polski. Jak komus sie uda niech da znac. :P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 26 Sty 2014 03:53 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Ja jednak wszedłem w mBank Elite - 900 zł/rok wychodziło najtaniej za Priority Pass
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 26 Sty 2014 11:25 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3940
platynowy
bartek. napisał(a):
Ja jednak wszedłem w mBank Elite - 900 zł/rok wychodziło najtaniej za Priority Pass

Jak się postarasz to masz PP za free lifetime. Trzeba tylko robić kartą obrót 90k rocznie.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 26 Sty 2014 14:17 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Chyba nawet nie chce sie starać bo mil nie dają. Choc zapewne bardziej opłacałoby sie walczyć o ten priority pass niz mile...
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 26 Sty 2014 14:31 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3940
platynowy
bartek. napisał(a):
Chyba nawet nie chce sie starać bo mil nie dają. Choc zapewne bardziej opłacałoby sie walczyć o ten priority pass niz mile...

Teraz do stycznia była promocja 5% moneyback do wykorzystania na dowolny bilet lotniczy. Od lutego ta sama promocja będzie przedłużona z tym że uzbierane 5% do wykorzystania tylko na bilety PLL LOT. Moim zdaniem to ciekawsze od mil.

http://www.mbank.pl/indywidualny/promocje/wysokie-loty/

mod - ciąg dalszy viewtopic.php?f=233&t=40819
_________________
Life is short and the world is wide.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 27 Sty 2014 12:52, edytowano w sumie 1 raz
dodaję link do przeniesionych postów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 29 Sty 2014 20:25 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2189
złoty
Mam za kilka dni podróż, gdzie od razu nabije mi się 25000 mil w M&B i chyba się skusze na Golda. Tym bardziej że mile zbierane w M&M są średnio opłacalne.
Przy okazji mam pytanie do posiadaczy mil w M&B. Jak wygląda zamiana mil w tym programie na bilety nagrody. Niby można wybrać na przykład LOT tylko jakie są koszty w sensie mil i opłat dodatkowych. Jest gdzieś jakiś cennik i jak się to ma do tego co proponuje M&M?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 29 Sty 2014 21:24 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2189
złoty
KRK-FRA-SIN-CHC, AKL-SIN-MUC-KRK
pierwszy i ostatni odcinek LH, reszta SQ. Za wszystko w SQ mam 100% a w LH 1000 mil za odcinek.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 29 Sty 2014 21:37 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
tasma napisał(a):
Mam za kilka dni podróż, gdzie od razu nabije mi się 25000 mil w M&B i chyba się skusze na Golda. Tym bardziej że mile zbierane w M&M są średnio opłacalne.
Przy okazji mam pytanie do posiadaczy mil w M&B. Jak wygląda zamiana mil w tym programie na bilety nagrody. Niby można wybrać na przykład LOT tylko jakie są koszty w sensie mil i opłat dodatkowych. Jest gdzieś jakiś cennik i jak się to ma do tego co proponuje M&M?


To jest ciekawy temat. Wszystkie rezerwacje na loty operowane przez inne linie niż A3 robisz telefonicznie. Płacisz 20€ booking fee. Tutaj jest fajny tekst na ten temat: http://www.guyswhotravel.com/entry/rede ... -air-miles. Wynika z niego, że zdarzają się problemy z prawidłowym nabiciem podatków. Na FT ktoś napisał, że nie pobierają YQ za loty operowane przez AC.
A tu chart: http://en.aegeanair.com/milesandbonus/p ... end-miles/. Sweet spots są dwa jak dla mnie - Oceania za 12.5k i Ameryka Północna + Karaiby za 12.5k. Nie można robić stopoverów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 29 Sty 2014 21:42 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
I jeszcze pytanie - może robił ktoś może status challenge z A3 do DL? Żeby dostać golda trzeba wylatać 20k. w 90 dni, co nie jest specjalnie trudne biorąc pod uwagę, że płacą 100% prawie za wszystko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 29 Sty 2014 21:48 

Jestem w M&M Lufthansy, karta podstawowa. Latam głównie SASem i Lufthansą. Chciałbym jednak zmienić program na M&B Aegean. Jak to zrobić? Czy stracę wszystkie punkty, które aktualnie mam na koncie?
Góra
 PM off  
      
#78 PostWysłany: 29 Sty 2014 21:53 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
silvershark napisał(a):
Jestem w M&M Lufthansy, karta podstawowa. Latam głównie SASem i Lufthansą. Chciałbym jednak zmienić program na M&B Aegean. Jak to zrobić? Czy stracę wszystkie punkty, które aktualnie mam na koncie?


Zapisz się do programu na stronie www M&B. Mil z konta M&M nie stracisz, ale nie możesz ich też przenieść do M&B.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 29 Sty 2014 21:54 

Czyli chwilowo będę miał dwie karty, ale nowe punkty będą naliczane tylko na tę nową?
Góra
 PM off  
      
#80 PostWysłany: 29 Sty 2014 22:00 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
silvershark napisał(a):
Czyli chwilowo będę miał dwie karty, ale nowe punkty będą naliczane tylko na tę nową?


Mile będą naliczane na to konto, którego numer podasz podczas check-inu, ale za każdy lot dostaniesz mile tylko do jednego programu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 196 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group