Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 196 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 15 Sty 2014 18:17 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Jest jeszcze ciekawa kwestia korzystania z benefitów na podstawie statusu z jednej linii, a nabijania mil do programu innej. Ktoś ma jakieś praktyczne doświadczenia w tym zakresie? Mimo, że nie znalazłem informacji o takim wymogu, zdarza się (nie wiem jak często), że obsługa saloniku porównuje numer karty z numerem FQTV na BP. Na FT piszą, że w takich sytuacjach najłatwiej zmienić numer FQTV na program, do którego chcemy nabić mile, już po wizycie w saloniku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
#22 PostWysłany: 15 Sty 2014 18:19 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
tomgun napisał(a):
Normalnie masz wstęp bo LOT należy do *A http://www.staralliance.com/en/

A jasne, nie zajarzyłem tego *A. Tylko gdzieś tam znalazłem, że wstęp na podstawie karty pokładowej (a nie karty M&M). Ciekawe skąd wiadomo po pokładowej, kto ma jaki status. Nawiasem mówiąc srebrnej M&M też nie dostałem. Trzeba się upomnieć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 15 Sty 2014 19:21 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
obibok napisał(a):
A jasne, nie zajarzyłem tego *A. Tylko gdzieś tam znalazłem, że wstęp na podstawie karty pokładowej (a nie karty M&M). Ciekawe skąd wiadomo po pokładowej, kto ma jaki status. Nawiasem mówiąc srebrnej M&M też nie dostałem. Trzeba się upomnieć?


Tak, przy kupowaniu popcornu na Okęciu trzeba sie upomnieć.



Proponuje jednak zanim sie upomniał poczytać temat obok o M&M, bo zadajesz pytania nie związane z tematem całkowicie psując jego merytoryczną wartość.
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 15 Sty 2014 21:01 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Racja. Biję się w pierś.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 15 Sty 2014 21:19 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8900
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
blasto napisał(a):
Jest jeszcze ciekawa kwestia korzystania z benefitów na podstawie statusu z jednej linii, a nabijania mil do programu innej. Ktoś ma jakieś praktyczne doświadczenia w tym zakresie? Mimo, że nie znalazłem informacji o takim wymogu, zdarza się (nie wiem jak często), że obsługa saloniku porównuje numer karty z numerem FQTV na BP. Na FT piszą, że w takich sytuacjach najłatwiej zmienić numer FQTV na program, do którego chcemy nabić mile, już po wizycie w saloniku.


Ja w zeszłym roku zbierałem mile na Golda w Aegean, ale do saloników wchodziłem (tam, gdzie mogłem) mając Silver Miles & More. A kiedy już zdobyłem złoty status w Miles and Bonus, wróciłem do zbierania mil w Miles & More, a wchodziłem do niektórych saloników pokazując złotą kartę M&B. I też bez problemów.

Jedyną dziwną sytuację miałem na lotnisku w Manchesterze, gdzie do lotu miałem przypisaną srebrną kartę M&M i poprosiłem gościa o przywieszkę "Priority" na bagażu, to stwierdził, że w systemie nie widzi złotej karty (bo była srebrna). Ale ostatecznie przywiesił i skierował mnie do Fast tracku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 15 Sty 2014 21:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
tomgun napisał(a):
Teoretycznie jesteś w stanie zrobić Golda za 600 euro. Patrz np. na SAS.


Jak ?!?!?


A co do PP - dostałem "gratis" do karty Ultime w Citi. Pierwsze 4 wejścia w roku bezpłatnie. Saloniki PP są o wiele gorsze niż *Gold ale oczywiście lepsze, niż nic.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 15 Sty 2014 21:41 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7922
HON fly4free
blasto napisał(a):
Jest jeszcze ciekawa kwestia korzystania z benefitów na podstawie statusu z jednej linii, a nabijania mil do programu innej. Ktoś ma jakieś praktyczne doświadczenia w tym zakresie? Mimo, że nie znalazłem informacji o takim wymogu, zdarza się (nie wiem jak często), że obsługa saloniku porównuje numer karty z numerem FQTV na BP. Na FT piszą, że w takich sytuacjach najłatwiej zmienić numer FQTV na program, do którego chcemy nabić mile, już po wizycie w saloniku.


Nie ma problemu z korzystaniem z jednej karty a nabijaniem mil na drugą (chociaż czasami obsługa robi tu i tam problemy czy zamieszanie z tym), ale zmian last minute w systemie nie polecam robić za często, bo czasami potrafi to zrobić psikusa i naliczyć mile na kartę pierwotnie wbitą do rezerwacji a nie na tę zmienioną w ostatniej chwili a mile raz naliczone w danym programie w 99,99% przypadków są nie do ruszenia w sensie przepisania / skasowania i naliczenia w innym miejscu.


@BusinessClass: po pierwsze nie wszędzie są osobne saloniki dla *G, po drugie nie zawsze leci się *A a po trzecie uogólnienia typu saloniki PP są o "wiele gorsze" od *G nic nie wnoszą bo czasami są gorsze, czasami są dużo lepsze, a czasami dla PP i pasażerów ze *G jest na danym lotnisku... dokładnie ten sam salonik.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 15 Sty 2014 22:07 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3940
platynowy
bartek. napisał(a):
Póki co czekam na DInersClub SKITEAM z promocji.

Czy wymogi dochodu na tę kartę są jakoś specjalnie wygórowane czy bez problemu dają niski limit dla osób z niższym dochodem? Z tego co kojarzę zawsze spławiali nawet klientów zarabiających trochę więcej niż średnia krajowa.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 15 Sty 2014 22:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 158
BusinessClass napisał(a):
A co do PP - dostałem "gratis" do karty Ultime w Citi. Pierwsze 4 wejścia w roku bezpłatnie. Saloniki PP są o wiele gorsze niż *Gold ale oczywiście lepsze, niż nic.


w mbank'u do karty MC World Signia dają PP z nie limitowaną ilością wejść - koszt karty 900 PLN vs w Citi 1000 PLN. Zatem spora różnica w ofertach obu banków.

sorry za OT

co do A3 - warto sprawdzić które linie dają "dobre" mile w tym programie - w ostatniej "promocji" Wideroe można było kupić bilet za 1500 PLN który od razu dawał golda w A3. Przy taryfie K w United jest naliczane 50% mil w Aegean. Sam mam pojutrze lot do ORD i też dobijam tymi milami do A3 aby uzyskać status *Gold, braknie mi jeszcze ze 3k ale to już formalność.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 15 Sty 2014 22:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 158
mucha napisał(a):
bartek. napisał(a):
Póki co czekam na DInersClub SKITEAM z promocji.

Czy wymogi dochodu na tę kartę są jakoś specjalnie wygórowane czy bez problemu dają niski limit dla osób z niższym dochodem? Z tego co kojarzę zawsze spławiali nawet klientów zarabiających trochę więcej niż średnia krajowa.


stosowny wątek i odpowiedź na Twoje pytanie: viewtopic.php?f=82&t=38970&p=320929&hilit=diners#p320929


Ostatnio edytowany przez Paw_Lew, 15 Sty 2014 22:13, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 15 Sty 2014 22:13 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Szczerze to nie wiem. Zapytali o dochod i zaproponowali mi odrazu kartę premium. Ale raczej sredniej krajowej nie podalem...
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 15 Sty 2014 22:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Paw_Lew napisał(a):
w ostatniej "promocji" Wideroe można było kupić bilet za 1500 PLN który od razu dawał golda w A3.


gdyby gdzieś kiedyś była podobna okazja (z wyłączeniem lotów via UK - mam bana) i ktoś by mi o tym napisał na priv to się bardzo ładnie odwdzięczę...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 16 Sty 2014 00:01 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Opowiedz o banie lepiej ;)
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 16 Sty 2014 00:58 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Paw_Lew napisał(a):
BusinessClass napisał(a):
A co do PP - dostałem "gratis" do karty Ultime w Citi. Pierwsze 4 wejścia w roku bezpłatnie. Saloniki PP są o wiele gorsze niż *Gold ale oczywiście lepsze, niż nic.


w mbank'u do karty MC World Signia dają PP z nie limitowaną ilością wejść - koszt karty 900 PLN vs w Citi 1000 PLN. Zatem spora różnica w ofertach obu banków.

sorry za OT

co do A3 - warto sprawdzić które linie dają "dobre" mile w tym programie - w ostatniej "promocji" Wideroe można było kupić bilet za 1500 PLN który od razu dawał golda w A3. Przy taryfie K w United jest naliczane 50% mil w Aegean.


Jaka trasa dawała tego golda? Może się mylę, ale najdłuższe dostępne trasy to było coś w stylu WAW-AMS-IAH-LAX, co daje mniej niż 14k mil, czyli niecałe 7k do A3. Bilety WAW-NYC to około 5k. do A3, więc nawet kupno 3 nie załatwiało golda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 16 Sty 2014 01:29 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3940
platynowy
blasto napisał(a):
Jaka trasa dawała tego golda? Może się mylę, ale najdłuższe dostępne trasy to było coś w stylu WAW-AMS-IAH-LAX, co daje mniej niż 14k mil, czyli niecałe 7k do A3. Bilety WAW-NYC to około 5k. do A3, więc nawet kupno 3 nie załatwiało golda.

HNL kolega kupił za ~1600 więc pewnie to.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 16 Sty 2014 01:38 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
mucha napisał(a):
blasto napisał(a):
Jaka trasa dawała tego golda? Może się mylę, ale najdłuższe dostępne trasy to było coś w stylu WAW-AMS-IAH-LAX, co daje mniej niż 14k mil, czyli niecałe 7k do A3. Bilety WAW-NYC to około 5k. do A3, więc nawet kupno 3 nie załatwiało golda.

HNL kolega kupił za ~1600 więc pewnie to.


To mniej niż 19k, czyli około połowy potrzebnych mil.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 16 Sty 2014 08:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 158
Blasto, dzieki za czujność, nie wziąłem pod uwagę faktora 50% chociaż byłem prawie przekonany ze gdzieś na FT czytałem o MR na golda w A3 - moze dotyczyło to dwóch biletów czyli wyższy koszt.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk, proszę zatem wybaczyć literówki i inne takie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 16 Sty 2014 12:57 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8900
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
tomgun napisał(a):
Sudoku napisał(a):
A kiedy już zdobyłem złoty status w Miles and Bonus, wróciłem do zbierania mil w Miles & More, a wchodziłem do niektórych saloników pokazując złotą kartę M&B. I też bez problemów.

Nie zmieniali Ci przy wejściu do saloniku rodzaju karty członkowskiej z M&M na M&B? Bo właśnie z tym jest problem podobno, przynajmniej niektórzy mieli z FT. Jest też kwestia dodatkowego bagażu testowałeś?


Ani razu nie było żadnych pytań, czy uwag przy wejściu do saloników. Raz wszedłem w Gdańsku mając tylko maila z Aegean o przyznaniu złotego statusu i pytali się mnie, czy na pewno złota karta będzie miała ten sam numer, co niebieska. Czyli pewnie te dane wklepują do jakiegoś systemu. Ale do biletu miałem podpiętą kartę M&M i tam zostały naliczone mile po przelotach.
Co do dodatkowego bagażu to nie testowałem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lubi ten post.
 
      
#39 PostWysłany: 17 Sty 2014 09:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Wrz 2013
Posty: 276
Loty: 889
Kilometry: 1 994 438
niebieski
Witam, mnie przysłali ostatnio z PP ofertę na przystąpienie: za Prestige chcą 319 USD, przy tym oferują (przynajmniej na papierze) wejścia bez opłat (normalne) i uwaga!: Guest lounge visit fee: 0 USD. Myślicie, że to jakaś specjalna oferta, czy tylko ściema na papierze?! Dodam, że Standard jest za 79 USD (osobiste wizyty w saloniku oraz gościa za 0 USD); Standard Plus: 199 USD (10 wejść w cenie i gość za 0 USD). Trochę mało prawdopodobne, co?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 17 Sty 2014 10:09 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Dlaczego mało? 25% znizki + darmowy gość to nie brzmi jakby Ci oddawali udziały w firmie. Mysle ze tak moze byc.

Ja bym bral :D
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 196 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group