Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 196 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Sty 2014 11:58 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Hej,

zastanawiam się nad opłacalnością Golda z Aegean.

Zakładając, że głównym powodem jest dostęp do saloników, a kartę otrzymujemy na 2-3 lata, to np. Priority Pass kosztowałoby nas ok. 3200 zł za 3 lata.
W cenie tej mamy wliczone wejście do saloników niezależnie czy lecimy Star Alliance czy RyanAir więc lepiej. Powiedzmy, że ten benefit równoważy inne benefity Golda.

Teraz pytanie - czy jesteśmy w stanie zrobić te 19k mil przy dopłacie 3200 zł do wyższych taryf?
Patrząc na tabelkę np. dla LOTu - wygląda to bardzo kiepsko. Jeżeli dopłata wyniosłaby więcej niż 3200 zł to raczej PriorityPass jest lepszym rozwiązaniem (zwłaszcza jeżeli nie latamy w jednym aliansie).
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 15 Sty 2014 12:11 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3923
platynowy
Rozważ PP od mBanku z kartą Elite. Najłatwiej ją uzykać zamieniając inną kartę z mBanku bo o nową ciężko bez odpowiednio wysokich dochodów.

Koszt roczny karty 900zł ale amortyzuje się w postaci promocji (np. teraz moneyback 5%). I tak jak napisałeś, wchodzisz do saloniku nawet jak lecisz Ryanair.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 15 Sty 2014 12:18 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3027
srebrny
A tak przewrotnie zapytam, co takiego super dają w saloniku? Bo wifi (które i tak jest na lotnisku) plus gazety i przypatrywanie się klonom w garniturkach mnie nie rajcuje, zwłaszcza że jak mam kartę srebrną, a osoba towarzysząca nie, to rozumiem, że ma zostać na zewnątrz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Sty 2014 12:27 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3923
platynowy
tomgun napisał(a):
Saloniki są dobre jak ktoś ma dłuższego stopa. Można wziąć prysznic, na niektórych można się zdrzemnąć w specjalnych pokojach. Zjeść dobry obiad, napić się dobrego winka itp.

Dokładnie. Np. lecisz do C6 i masz stopa w Azji, wzięcie prysznicu to duża wygoda. Jeśli chodzi o jedzenie w salonikach to jest bardzo różnie, w niektórych tylko orzeszki i ciasteczka a w niektórych pełne zestawy obiadowe , szeroki wybór alko, fotele do masażu, itp.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Sty 2014 12:28 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
tomgun napisał(a):
Teoretycznie jesteś w stanie zrobić Golda za 600 euro. Patrz np. na SAS.

Hmmm to brzmi jakoś nie najgorzej jeszcze!

Do kiedy ważne są karty wydawane teraz?
Wiadomo też czy ten zapis o odnawianiu karty jeżeli raz na 3 miesiące zapiszemy jakieś mile do programu nie będzie niebawem umorzony?

Te dodatkowe przywileje i tak mam jako FTL. JEst jeszcze parę plusów np. w USA, ale chyba najważniejszy to ten salonik jednak..


@mucha
Ten Elite to w sumie tylko PP tak po prawdzie. Ten Moneyback to chyba tylko przy zakupie biletów lotniczych i powyżej 5000 zł. Szkoda, że nawet karty do M&M nie można podpiąć co jest dziwne, bo reklamowana jest niby na podróże.
900 zł to zawsze jednak taniej niż 1065 zł, które trzeba za PP wydać (chyba że znajdę kod na 20% zniżki :D). Przedzwonię do banku.

obibok napisał(a):
A tak przewrotnie zapytam, co takiego super dają w saloniku? Bo wifi (które i tak jest na lotnisku) plus gazety i przypatrywanie się klonom w garniturkach mnie nie rajcuje, zwłaszcza że jak mam kartę srebrną, a osoba towarzysząca nie, to rozumiem, że ma zostać na zewnątrz?


Trochę OT, ale:
- wifi nie jest na każdym lotnisku
- napoje, przekąski, albo całe dania prawie, alkohol
- prysznic (!)
- leżaczki do spania (jak masz przesiadkę o 5 rano po 11 godzinach lotu i masz czekać 5 godzin to prysznic, przekąska i kimka jest jak zbawienie :D)
- cisza (!!!!!!!!!)
- stolik do pracy

to rzeczy, z których ja korzystam
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 15 Sty 2014 12:53 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
W A3 status mamy 'dożywotnio' pod warunkiem naliczenia mil za dowolny lot minimum raz na 3 lata, a nie 3 miesiące. Wszystko zależy od potrzeb - ja podczas najbliższej, większej podróży, zaliczę 12 wejść do saloników, a wracając do Polski zrobię większe zakupy, więc dodatkowy bagaż się przyda. W tej sytuacji status w A3 będzie bardzo przydatny, ale 3k za 3 lata takich benefitów raczej bym nie zapłacił - za mało latam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 15 Sty 2014 12:56 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
blasto napisał(a):
W A3 status mamy 'dożywotnio' pod warunkiem naliczenia mil za dowolny lot minimum raz na 3 lata, a nie 3 miesiące. Wszystko zależy od potrzeb - ja podczas najbliższej, większej podróży, zaliczę 12 wejść do saloników, a wracając do Polski zrobię większe zakupy, więc dodatkowy bagaż się przyda. W tej sytuacji status w A3 będzie bardzo przydatny, ale 3k za 3 lata takich benefitów raczej bym nie zapłacił - za mało latam.


Tak, chodziło mi o 3 lata a nie miesiące.

No właśnie - dzisiaj tak jest, a za pół roku może zmienią, że status po prostu przepada i trzeba znowu 20k wylatać lub nawet więcej.
Przy inwestycji "dożywotniej" to 3k jest bardzo ok. Natomiast jeżeli rzeczywiście dałoby się zrobić to w 600 Euro to jest 2.5k. To już nie tak źle za 3 lata - rozumiem w takim razie, że jeżeli dostanę status w maju to karta jest ważna do maja 3 lata później, a nie tak jak w M&M, że do marca?
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 15 Sty 2014 13:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
Czekajcie, powoli. Zależy mi na kilku ważnych informacjach, więc bardzo ładnie proszę o wyjaśnienie, o ile to możliwe :)

Osobiście latam sporo, ale najróżniejszymi liniami lotniczymi i sojuszami. Dzięki Wam trafiłem na tą kartę Priority Pass - 399 euro... za rok? Nigdzie o tym nie piszą (może gdzieś to ukryli), czy... za 3 lata? Jestem bliski zakupu, ale zastanawiam się nad opcją 249 euro z 10 wejściami albo 399 euro i bez limitu. Wszystko zależy na jak długo jest karta. Mając bez limitu, wchodzi się wszędzie. Mają 10 wejść już się zastanawia: płacić 24 euro (po wykorzystaniu), czy tą godzinkę przesiedzieć na hali.

Co to jest A3?

Ok, a skąd się u Was wzięło to 3200zł. za rzekomy dożywotni status... w Aegan? Zauważyłem, że do Golda chcą 16000 mil... można przetransferować np. z M&M LOTu i dokupić? (pewnie nie, ale może?) Generalnie nie zależy mi na biletach - nagrodach... (to i tak pic na wodę, podatki są olbrzymie, trzeba oddać dużo mil, itp.), ale zasadniczo na salonikach. W Gdańsku (home airport) korzystam zawsze z uprzejmości przyjaciela, ale niebawem szykuje mi się kilka lotów z przesiadkami, m.in. Luton, Skopje, Hong Kong, Taipei, Malmo, Stambuł... lecąc z Gdańska przez Warszawę i mając 5 godzin też byłoby miło skorzystać z saloniku. Ten PP wszędzie ma saloniki... więc np. obiad w locie z TPE do HKG czy prysznic w HKG po wylądowaniu w DOH byłby jak najbardziej wskazany.

Kredytówkę mam w CITI (WizzAir) i bardzo z tego korzystam - w sumie latam za darmo. Z mBank'iem i M&M miałbym dużo mniej profitów... tylko, że mile by nie przepadały. Do tego jak napisałem powyżej, StarAlliance, OneWorld... ciężko uzyskać fajny status w jednym sojuszu i mieć profity wszędzie.

Help! :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 15 Sty 2014 13:53 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Karta jest na rok. Cene możesz obniżyć spokojnie do 349 dolarów z 399 euro.

A3 to Aegean. Nie wiem o jakich 3200 mówisz, bo chyba nikt o czymś takim nie mówił. Dożytowni status polega na tym, że A3 daje karte na 3 lata i żeby przedłużyć na kolejne 3 lata trzeba im wrzucić jakiekolwiek mile przez ten okres - czyli np. zrobić krajówkę w wysokiej klasie. A żaden program nie daje golda za 1 mile na 3 lata więc skrótowo mówi się, że to dożywotnie. Mil przetransferować się nie da.

Coś jeszcze?

I nie wiem co to za karta w citi co pozwala latać za darmo, ale też ją chce :D
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 15 Sty 2014 14:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
bartek - DZIĘKI! Większość już wiem!

W takim razie, jak obniżyć tą cenę PP? :D

Ok, Aegan, rozumiem. Czyli kwestia po prostu założenia sobie oddzielnej karty w tym programie, wrzucania wszędzie gdzie możliwe jej numeru i zdobycie 12 000 mil, aby dostać Golda. Pewnie znacznie mniej opłacalne aniżeli fizyczny zakup PP. Chociaż potem już lepiej - jeden lot i karta ważna nadal.

Karta CITI - własnie na stronie głównej F4F masz reklamę. Latanie za darmo polega na tym, że płacąc absolutnie wszędzie gdzie się da (nawet za przysłowiową bułkę) kartą kredytową zdobywasz punkty. Z grubsza, 5000zł. wydanych, to 100zł. na bilety. Przy odrobinie fikuśnej kombinacji spokojnie latasz za darmo. Nie mówię, że ja wydaję 10000zł. miesięcznie, ale będąc z kimś na zakupach ot - "ja zapłacę kartą, a Ty dasz mi gotówkę". Przy zakupie mleka to byłoby głupie, ale jak ktoś kupuje płaszczyk za 700zł., w sumie za nic mam 12zł. do wydania na bilety. Plus członkostwo gratis (niższe ceny). Zasadniczo latając średnio Wizzem 2 razy w miesiącu (tam i z powrotem) od w sumie półtora roku posiadania karty na bilety nie wydałem ani złotówki. Czasami dokupuję coś ekstra (transfer lotniskowy, itp. - szkoda mi "punktów", za to sobie dopłacam). :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 15 Sty 2014 14:19 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Priority Pass na 10 wejść nie bardzo się opłaca, bo za wejście do saloników w PL płacisz z reguły pomiędzy 50-100 zł, w UK też jest to najczęściej 15-20 GBP, w innych krajach europejskich również podobny rząd wielkości.
Więc za 10 wejść często zapłacisz mniej niż za tą kartę.
Co innego przy większej ilości wstępów, ale wtedy jedynie karta PP bez limitu ma sens.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 15 Sty 2014 14:22 

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 202
Ja tak tylko wtrącę, że jeśli ktoś lata niewiele a żałuje, że nie ma karty z wejściami do saloników to nie musi się martwić bo:
- wejścia do wielu saloników można wykupić (ceny są różne, ale np. w Poznaniu 50zł zwróci się całkiem szybko gdybyśmy trochę więcej jedli i pili na lotnisku ;)
- wersja hard: może latać klasą biznes;) (jak się lata bardzo rzadko to łatwiej uzbierać na droższy bilet:> )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 15 Sty 2014 14:33 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Jak ktoś lata sporadycznie to w ogóle szkoda sobie zawracać głowę salonikami, kartami i statusami a na pewno już nie ma sensu robić ich "specjalnie".
Jeśli ktoś lata często, to dostęp do saloników to podstawa wygodnej podróży zwłaszcza w przypadku długich, męczących przesiadek. Saloniki są bardzo różne (najlepsze chyba w Azji, ale i wszędzie zdarzają się bardzo dobre, jak i słabe), ale zawsze lepsze jest oczekiwanie x h w saloniku niż w głośnej i zatłoczonej hali odlotów. Do tego w przypadku kilkugodzinnego oczekiwania trudno raczej nie kupić sobie czegoś do jedzenia czy nie siąść na kawie więc zawsze wydaje się jakąś kasę, zwykle niemałą albo wręcz bardzo dużą biorąc pod uwagę ceny lotniskowe. W saloniku, nawet jak nie ma kanap i innych udogodnień, można się też przespać - na pewno dużo wygodniej niż na hali ogólnodostępnej. Wreszcie wiele saloników oferuje w miarę przyzwoite jedzenie (czasami wręcz znakomite) i może to być substytut zwykle obrzydliwego jedzenia serwowanego w Y na dłuższych trasach. Ja np. wolę zjeść cos normalnego w saloniku niż jeść rozgotowaną, chemiczną papkę w samolocie.

@Krz: na większości lotnisk, o ile jest możliwy wstęp płatny do saloniku, to jest on dużo droższy niż 50 zł - zwykle w granicach (w przeliczeniu) 100-120 zł za wejście i osobę. Oczywiście zależy od kraju i lotniska. Czasami (wcale nierzadko) nie ma w ogóle możliwości wstępu za opłatą bez odpowiedniej karty członkowskiej typu PP, LC itd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 15 Sty 2014 14:58 

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 202
Tak napisałem, że ceny są różne i nie wszędzie.
Np. Marhaba w Dubaju to 48USD za 4 godziny.

Czasem warto skalkulować czy nie warto znaleźć czegoś innego, zależnie od czasu przesiadki (rozsądna restauracja z dobrym jedzeniem, centrum sportowe np. na lotnisku w Dubaju też takie jest, hotele, "tuby" do spania, otwarta i dostępna dla każdego 'cicha strefa' także w Warszawie koło saloniku w strefie non-shengen jest coś w tym stylu)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 15 Sty 2014 15:20 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Mając FTL w 2013 wykorzystałbym dodatkowo Priority Pass dokładnie 30 razy - sprawdziłem dostępne saloniki i czasy przesiadkowe czy w ogóle szedłbym do saloniku.Wychodzi zatem 35 zł za wejście - z chęcią bym tyle zapłacił za ten luksus, a nie np. spanie na ziemii, bo nie moglem nawet zaplacic za salonik z braku miejsca. Podejrzewam, że średnio 20 zł i tak mi ubywa na lotnisku w ramach czekania na jedzenie/picie. Więc kolejna oszczędność.

W 2012 byłoby to 23 razy z FTL, którego nie miałem, więc wyszłoby 40 razy, czyli 26 zł za wejście. Tym bardziej się opłaca.

To tylko daje kolejny benefit uniezależnienia się od Star Alliance. Z bagażami praktycznie nigdy nie podróżuje. Pozostaje priority - na tym az tak mi nie zalezy tez (patrz nizej - diners). Wiec automatycznie nie musze walczyc o bilety w sojuszu tylko o najtansze.


Póki co czekam na DInersClub SKITEAM z promocji. 5 wejść wykorzystam, to wezmę DinersClub LOT i kolejne 5 wejść oraz podwójne mile statusowe i premiowe (!). Wtedy sprawię sobie Priority Pass.

EDIT: A na 2014 już wiem, że przyda się 7 razy, a dopiero rok się zaczął ;-)
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image


Ostatnio edytowany przez bartek., 15 Sty 2014 15:27, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 15 Sty 2014 15:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
@bartek A jak uzyskać niższą cenę za PP? Jest na to jakaś specjalna metoda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 15 Sty 2014 15:28 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
KyokoMai napisał(a):
@bartek A jak uzyskać niższą cenę za PP? Jest na to jakaś specjalna metoda?


Wszystkie informacje są na forum jawnie. Mógłbyś wpisać w szukajkę "lounge access" albo "priority pass" i już byś wiedział :)
Płatność w USD to 399USD do tego kod promocyjny na 10%.
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 15 Sty 2014 15:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
Oh... dobrze, to już szukam. Myślałem, że tylko Ty o tym wiesz @bartek. [SMILING FACE WITH SMILING EYES] Dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 15 Sty 2014 16:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 158
Doprecyzowując - żeby uzyskać w A3 status *Gold trzeba uzyskać 20 tys mil (a nie 12 jak w poprzednich postach padło) z czego 1 tys uzyskuje się podczas rejestracji.


Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 15 Sty 2014 17:46 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3027
srebrny
tomgun napisał(a):
Możesz zaprosić 1 gościa jak leci *A. Saloniki są dobre jak ktoś ma dłuższego stopa. Można wziąć prysznic, na niektórych można się zdrzemnąć w specjalnych pokojach. Zjeść dobry obiad, napić się dobrego winka itp.

O, dzięki. Brzmi bardziej zachęcająco niż opisy na stronach. Ale to faktycznie głównie przy dłuższych przesiadkach. A jak to jest, gdy lecę Lotem i chcę wstąpić na Okęciu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 196 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group