Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 196 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 11 Kwi 2014 00:10 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Jako FTL bez problemu wchodziłem na priority check-in/security na dwoch roznych biletach "z kochanką". Teoria mówi, że nie - praktyka że tak ;)
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#102 PostWysłany: 11 Kwi 2014 00:38 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1
marek2011 napisał(a):
Generalnie to podstawowa zasada wszystkich programów *A - w ramach sojuszu liczy się metal, który leci a nie linia dająca kod na rejs: leci się na numerze LH ale LO -> przemapuje klasę rezerwacyjna na LO i naliczy mile wg niej (czasem niestety z przykrą niespodzianką tzn. mniej albo w ogóle jak niekwalifikująca).

Przy mixach z liniami poza sojuszem / przy liniach partnerskich sprawa już bardziej skomplikowana i nie ma jednej złotej reguły: czasem naliczy, czasem nie, czasem nie naliczy nawet w żadnych programie. Trzeba uważać. Poza tym tu najwyraźniej dochodzą różne odrębności poszczególnych programów w ramach *A


Nie wydaje mi sie to do konca prawda. W Star Alliance, majac karte lotu ewidentnie oplaca sie latac LO/LH/OS/LX, zakladam tez ze Adria i Croatian sa podobne. Loty np. SK lub TK sa duzo mniej oplacalne (lower base points level na tej samej klasie, no exective bonus).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 11 Kwi 2014 00:51 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
rincon napisał(a):
marek2011 napisał(a):
Generalnie to podstawowa zasada wszystkich programów *A - w ramach sojuszu liczy się metal, który leci a nie linia dająca kod na rejs: leci się na numerze LH ale LO -> przemapuje klasę rezerwacyjna na LO i naliczy mile wg niej (czasem niestety z przykrą niespodzianką tzn. mniej albo w ogóle jak niekwalifikująca).

Przy mixach z liniami poza sojuszem / przy liniach partnerskich sprawa już bardziej skomplikowana i nie ma jednej złotej reguły: czasem naliczy, czasem nie, czasem nie naliczy nawet w żadnych programie. Trzeba uważać. Poza tym tu najwyraźniej dochodzą różne odrębności poszczególnych programów w ramach *A


Nie wydaje mi sie to do konca prawda. W Star Alliance, majac karte lotu ewidentnie oplaca sie latac LO/LH/OS/LX, zakladam tez ze Adria i Croatian sa podobne. Loty np. SK lub TK sa duzo mniej oplacalne (lower base points level na tej samej klasie, no exective bonus).


Ale co dokładnie nie wydaje Ci się do końca prawdą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 11 Kwi 2014 01:03 

Rejestracja: 07 Sty 2013
Posty: 97
Zbanowany
bartek. napisał(a):
Jako FTL bez problemu wchodziłem na priority check-in/security na dwoch roznych biletach "z kochanką". Teoria mówi, że nie - praktyka że tak ;)

Chodzilo mi o ta cala pozostala swite - jak by wszyscy wymienieni po kochance:) przyszli razem z Toba, to mogloby byc roznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 11 Kwi 2014 01:19 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Tak na prawdę zależy to lotniska , przewoźnika i agenta. W jednym przypadku jak np. zazwyczaj w LO będzie burdel przy boardingu, w innych np. w LH jest ściśle przestrzegana kolejność wchodzenia na pokład wg klasy/statusu. W odprawach nie ma zwykle problemów póki nie ma kolejki podobnych klientów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 17 Kwi 2014 18:00 

Rejestracja: 15 Mar 2014
Posty: 555
Loty: 82
Kilometry: 203 467
niebieski
moze sie komus to przyda

LO0279 W WAW - LHR Warsaw-London

naliczylo 225 punktow
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 17 Kwi 2014 18:02 

Rejestracja: 15 Mar 2014
Posty: 555
Loty: 82
Kilometry: 203 467
niebieski
a bussines kupione za 1299zl(w dwie strony)

karta mbank WOrldElite czyli jak dla mnie za darmo ;)

WAW-LHR w jedna strone nalicza
1349zl

LO0279 Z WAW - LHR Warsaw-London 1349
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 17 Kwi 2014 18:03 

Rejestracja: 15 Mar 2014
Posty: 555
Loty: 82
Kilometry: 203 467
niebieski
jak ktos chce informacje jak nabijac 5% na karcie mbank prawie za darmo to podam na privie, sposob pewny ryzyko prawie zadne ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 26 Kwi 2014 21:36 

Rejestracja: 15 Mar 2014
Posty: 555
Loty: 82
Kilometry: 203 467
niebieski
mam pytanie do osob ktore maja juz karte GOLD

czy zanim ja dostaliscie fizycznie mogliscie korzystac ze statusu GOLD podajac numer karty? czy tez konieczne jest pokazanie karty GOLD?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 26 Kwi 2014 22:10 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
mega78
Wpuścili mnie do saloniku na podstawie wydruku maila informującego o przyznaniu statusu. Pan w Polonezie powiedział "tak, coś tam mam w systemie, może Pan wejść"
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 26 Kwi 2014 22:23 

Rejestracja: 15 Mar 2014
Posty: 555
Loty: 82
Kilometry: 203 467
niebieski
tasma napisał(a):
mega78
Wpuścili mnie do saloniku na podstawie wydruku maila informującego o przyznaniu statusu. Pan w Polonezie powiedział "tak, coś tam mam w systemie, może Pan wejść"


dziekuje za informacje

salonik to mniej wazny bardziej intereuje mnie dodatkowy bagaz ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 27 Maj 2014 10:09 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 18
blasto napisał(a):
qus-qus napisał(a):
blasto napisał(a):
qus-qus napisał(a):
Jak powinny zostać naliczone mile w programie M&B za przelot AMS-FRA-WAW. Oba fragmenty na potwierdzeniu podróży mam jako Lufthansa, klasa S, czyli teoretycznie 2x 500 mil. Drugi odcinek faktycznie był jednak operowany przez LOT. Na razie naliczono mi tylko pierwszy segment i mimo zgłaszania przez stronę drugi nadal nie jest naliczony?

Jak są naliczane odcinki, które w ramach code share są praktycznie operowanie przez kogoś innego np. Swiss operated by Edelweiss?


LO - jak LO
Edelweiss - jak LX (sprawdzone)


Czyli
LH operated by LO = liczony jako LO
LX operated by WK = liczone jako LX
Jaka to logika?
A jak jest z LX operated by 2L?


Logika jest taka, że:
- jeśli w grę wchodzą dwie linie *A to liczy się ta, która wykonuje lot
- jeśli w grę wchodzi linia *A i inna, z nią współpracująca (np. na zasadzie wet-lease), która nie wchodzi w skład *A lub innego sojuszu - to nie wiem jaka jest logika, ale zarówno Helvetic, OLT Germany i Edelweiss są (w przypadku OTL były) liczone jako LX. Z tego co się orientuje te loty mają numery LX i z milowego punktu widzenia są traktowane jak LX.


Dotychczas nie naliczono mi mil za lot
LH operated by LO (w teorii liczony jako LO)
LX operated by WK (w teorii liczony jako LX)

Czy wiecie gdzie to można zgłosić, bo wypełnianie formularza na stronie nic nie dało.

Bez problemu za to dostałem mile za LX operated by 2L Helvetic.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 27 Maj 2014 11:16 

Rejestracja: 28 Sty 2014
Posty: 280
Loty: 399
Kilometry: 1 050 859
I'll google it for You... ;)

Infolinia Aegeana - ostatnio dzwoniłem - bez problemu można się dogadać i dopytać co i jak. W moim przypadku "błędnie zakwalifikowany formularz" i Pani od razu to naprawiła.
+30 210 62 61 700
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 07 Cze 2014 20:35 

Rejestracja: 15 Mar 2014
Posty: 555
Loty: 82
Kilometry: 203 467
niebieski
trasa
CPH - SFO Copenhagen-San Francisco
nalicza
5473 punktów ;)

zabraknie mi 8 mil do Golda ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 07 Cze 2014 23:02 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
mega78
Zarezerwuj przez stronę Aegana auto na 1 dzień. Dostaniesz 500 mil.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 07 Cze 2014 23:22 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Ale mile za wynajem samochodu nie liczą się do statusu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 08 Cze 2014 00:02 

Jaki jest limit w Aeganie na podręczny na liniach w Grecji . Na linii np. z Warszawy do Aten to 8 kilo i 56x40x25
W Grecji na liniach wewnętrznych podobno w tym roku zrobili do 5 kg i wymiary jak w Wizzarze Czy ktoś może to potwierdzić???
Góra
 PM off  
      
#118 PostWysłany: 08 Cze 2014 00:14 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
8 kilo jest i na domestic i na international
http://en.aegeanair.com/travel-informat ... n-baggage/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 08 Cze 2014 00:27 

Kolego Zeus jak możesz i jesteś na forum to pomóż mi sprawdzić na Trainose gr dlaczego nie przechodzi płatność za bilety on line z Salonik do Sofii Wszystko urywa się po wpisaniu miejsc w pociągu i dalej nic nie mogę zrobić. Jak możesz napisz na PW
Góra
 PM off  
      
#120 PostWysłany: 08 Cze 2014 09:30 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
Sudoku napisał(a):
Ale mile za wynajem samochodu nie liczą się do statusu.

Fakt przepraszam.
W takim razie druga propozycja:
WAW-KRK Lotem w klasie V dostałem 77mil za odcinek. To samo na trasie WAW-POZ 88 mil.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 196 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group