Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 196 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 25 Sie 2014 14:02 

niebieski
Maldo napisał(a):
To ze w M&M jest możliwe to wiem i o tym napisałem :p pytam się o program aegana no nic napisze do nich maila z zapytaniem

Napisałeś o tym, że możliwe jest naliczenie mil za loty sprzed pół roku, a nie o tym, że w momencie lotów nie trzeba mieć założonego konta. To są dwie różne kwestie.
 Relacje PM off  

#142 PostWysłany: 25 Sie 2014 14:03 
Awatar użytkownika

Loty: 485
Kilometry: 764 017
srebrny
blasto napisał(a):

Nie słyszałem o takiej możliwości, w żadnym z programów. Możesz dostać punkty za lot, który odbył się pół roku temu, ale konto powinieneś mieć otwarte już w momencie odbywania lotu.

Edit: a jednak dostałem info, że jest to możliwe np. w M&M. Nie wiem, czy to fart, czy reguła.

Jest to regułą w M&M
 Relacje PM off  

#143 PostWysłany: 26 Sie 2014 06:52 
Awatar użytkownika

blasto napisał(a):
Maldo napisał(a):
A wie ktoś czy można przystąpić do programu np teraz i wnioskować o przyznanie punktów za lot który odbył się np 2 miesiące temu? Bo widzę ze w Miles more można dostać punkty za lot który odbył się do pół roku wstecz

Nie słyszałem o takiej możliwości, w żadnym z programów. Możesz dostać punkty za lot, który odbył się pół roku temu, ale konto powinieneś mieć otwarte już w momencie odbywania lotu.

Edit: a jednak dostałem info, że jest to możliwe np. w M&M. Nie wiem, czy to fart, czy reguła. Widzę też, że np. w EY można dostać mile za loty, które odbyły się zanim zapisaliśmy się do programu, więc jednak w niektórych programach się da.

W BA przykładowo trzeba mieć otwarte konto przed odbyciem danego lotu. Zatem retro claim zależy od danego FFP.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk, proszę zatem wybaczyć literówki i inne takie.
 Relacje PM off  

#144 PostWysłany: 26 Sie 2014 13:01 

Maldo napisał(a):
A wie ktoś czy można przystąpić do programu np teraz i wnioskować o przyznanie punktów za lot który odbył się np 2 miesiące temu? Bo widzę ze w Miles more można dostać punkty za lot który odbył się do pół roku wstecz

Potwierdzam, że można. Sam robiłem dla lotów do 6 miesięcy wstecz i wszystko co mogło być zaliczone to zostało dodane.
 Relacje PM off  

#145 PostWysłany: 26 Sie 2014 13:10 

I o to mi chodziło, dziękuję :)
 Relacje PM off  

#146 PostWysłany: 27 Sie 2014 08:45 

blasto napisał(a):
qus-qus napisał(a):
Jak są naliczane odcinki, które w ramach code share są praktycznie operowanie przez kogoś innego np. Swiss operated by Edelweiss?

Edelweiss - jak LX (sprawdzone)

Swiss operated by Edelweiss za lot w kwietniu nie naliczono mi mil twierdząc, że faktyczny metal na którym leciałem nie należy do Star Alliance. Tak powiedziano mi na infolinii M&B.
 Relacje PM off  

#147 PostWysłany: 27 Sie 2014 10:44 

niebieski
qus-qus napisał(a):
blasto napisał(a):
qus-qus napisał(a):
Jak są naliczane odcinki, które w ramach code share są praktycznie operowanie przez kogoś innego np. Swiss operated by Edelweiss?

Swiss operated by Edelweiss za lot w kwietniu nie naliczono mi mil twierdząc, że faktyczny metal na którym leciałem nie należy do Star Alliance. Tak powiedziano mi na infolinii M&B.

O, to niespodzianka. Mi naliczono mile bez problemu.
 Relacje PM off  

#148 PostWysłany: 27 Sie 2014 10:54 

Loty: 890
Kilometry: 842 636
platynowy
Ja miałem podobnie z krajowym lotem Turkish Airlines obsługiwanym przez Anadolujet.

Nie naliczyli mil, więc złożyłem reklamację, ale jej nie uznali, twierdząc, że TK nie zakwalifikowało lotu do przyznania mil.

#149 PostWysłany: 27 Sie 2014 11:10 

blasto napisał(a):
qus-qus napisał(a):
blasto napisał(a):
qus-qus napisał(a):

A kiedy miałeś taką sytuację?
Ciekawe bo mi na inne segmenty tej rezerwacji wykonywane przez Helvetic (2L) naliczono bez problemu. Widać trzeba złożyć reklamację.
 Relacje PM off  

#150 PostWysłany: 27 Sie 2014 11:29 

niebieski
qus-qus napisał(a):
blasto napisał(a):
qus-qus napisał(a):
blasto napisał(a):
qus-qus napisał(a):

A kiedy miałeś taką sytuację?
Ciekawe bo mi na inne segmenty tej rezerwacji wykonywane przez Helvetic (2L) naliczono bez problemu. Widać trzeba złożyć reklamację.

Ponad rok temu, mile były naliczone po mojej interwencji, bo podobno były jakieś problemy z naliczaniem mil na LX i długo to trwało, ale punkty są.
 Relacje PM off  

#151 PostWysłany: 08 Paź 2014 23:52 

niebieski
Złe informacje:
http://www.newmilesandbonus.com/en/#tier-benefits
 Relacje PM off  

#152 PostWysłany: 09 Paź 2014 08:55 
Awatar użytkownika

Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
risto napisał(a):

To masz na myśli:

Cytuj:
To retain your tier, you have a fixed 12-month period from the date of your upgrade or renewal of your tier in which to collect the required amount of Tier Miles and take the required number of flights. To remain in the Silver Tier, you need to collect 8,000 Tier Miles, including 2 flights with AEGEAN and/or Olympic Air, or collect a total of 16,000 Tier Miles regardless of which airline you choose to fly with. To remain in the Gold Tier, you need to collect 12,000 Tier Miles, including 4 flights with AEGEAN and/or Olympic Air, or collect a total of 24,000 Tier Miles regardless of which airline you chose to fly with. If you have not managed to retain your tier, you will move back to the previous tier.

#153 PostWysłany: 17 Paź 2014 14:56 

niebieski
W moim przypadku to zła informacja, bo do 24 listopada będę miał 18000 mil i zastanawiam się co zrobić z brakującymi 2000 by zdobyć Golda. Pewnie nie da się ich dokupić?
 Relacje PM off  

#154 PostWysłany: 17 Paź 2014 15:01 

Loty: 890
Kilometry: 842 636
platynowy
Można tylko wylatać, nie ma możliwości kupienia w obecnym programie (w nowym chyba będzie taka opcja).

#155 PostWysłany: 22 Paź 2014 06:32 
Awatar użytkownika

Loty: 718
Kilometry: 1 625 932
Czy ktoś może mi podpowiedzieć? Za lot TXL - EWR - BOG - EWR - TXL, ile mil mi dopiszą w M&B? Czy będzie to 12914 (cała trasa w V), jak wynika z kalkulatora na www.united.com, czy też inna liczba? Ostatnio jechałem do/z CPH z SAS i z ich strony wynikało, że dopiszą mi 3000 mil, a doszło na konto "tylko" 600 (T) i 1200 (A), czyli 1800 mil.
 Relacje PM off  

#156 PostWysłany: 22 Paź 2014 07:13 

@slaweko

Mile wyliczysz na podstawie tabeli na stronie http://en.aegeanair.com/milesandbonus/p ... arn-miles/
Za V w United masz 100% mil.
 PM off  

#157 PostWysłany: 22 Paź 2014 08:57 

niebieski
http://www.owenrudge.net/utils/starcalc/

slaweko napisał(a):
Czy ktoś może mi podpowiedzieć? Za lot TXL - EWR - BOG - EWR - TXL, ile mil mi dopiszą w M&B? Czy będzie to 12914 (cała trasa w V), jak wynika z kalkulatora na http://www.united.com, czy też inna liczba? Ostatnio jechałem do/z CPH z SAS i z ich strony wynikało, że dopiszą mi 3000 mil, a doszło na konto "tylko" 600 (T) i 1200 (A), czyli 1800 mil.
 Relacje PM off  

#158 PostWysłany: 22 Paź 2014 15:33 
Awatar użytkownika

niebieski
Trzeba dokładnie patrzeć na daty, bo pokazują również "stare" informacje (wcześniejsze sposoby naliczania). Mi jak na razie wszystko się zgadzało zawsze. 3000 mil za 2 loty w SAS to jakoś dziwnie policzyłeś. Jest właśnie 600 lub 1200. Mnie raz spotkała miła niespodzianka (i niemiła zarazem) - odwołali mi lot i SAS przerzucił mnie na inny, łamany na dodatkowy odcinek. Dodatkowo podnieśli mi klasę na Y (jeśli dobrze pamiętam). Więc zamiast mieć planowane 2x600 za dwa odcinki dostałem 2x1200 + 600 za 3 odcinki. Czyli właśnie 3000 :D

#159 PostWysłany: 22 Paź 2014 22:05 

U mnie też SAS zawsze daje minimum 600 lub 1200 mil za odcinek zależnie od klasy.
 Relacje PM off  

#160 PostWysłany: 04 Lis 2014 21:00 
Awatar użytkownika

Loty: 718
Kilometry: 1 625 932
Dzięki wielkie! Super kalkulator! Jest jeszcze kwestia tego rodzaju: rezerwacja zrobiona na niedawnej "promocji" Air Berlin, pierwszy i ostatni odcinek leci Air Berlin (AB8071 oraz AB8038), resztę leci United (UA125, UA1068, UA1069, UA124) mile się należą/będą dopisane, czy też nie? Przy próbie wprowadzenia numeru karty lojalnościowej do naliczenia mil na stronie Air Berlin, nie ma możliwości wprowadzenia Miles and Bonus, bo to nie ten sojusz (stąd moje wątpliwości). Pozostaje podanie numeru podczas odprawy?!

risto napisał(a):
http://www.owenrudge.net/utils/starcalc/

slaweko napisał(a):
Czy ktoś może mi podpowiedzieć? Za lot TXL - EWR - BOG - EWR - TXL, ile mil mi dopiszą w M&B? Czy będzie to 12914 (cała trasa w V), jak wynika z kalkulatora na http://www.united.com, czy też inna liczba? Ostatnio jechałem do/z CPH z SAS i z ich strony wynikało, że dopiszą mi 3000 mil, a doszło na konto "tylko" 600 (T) i 1200 (A), czyli 1800 mil.
 Relacje PM off  

[ 196 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], trocha oraz 0 gości