Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 65 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 16 Mar 2015 09:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Astrid napisał(a):
Lecę WAW-ATH-WAW. Czy powinnam się spodziewać ważenia bagażu podręcznego? Chciałabym zabrać laptopa, ale z nim walizka będzie ważyć 9,5 kg zamiast 8.

Na moment check-in'u wyjmij laptopa i trzymaj w ręku. Przy bramce do wyjścia do samolotu nikt już nie waży, tam najwyżej potrafią się przyczepić jeśli torba jest jakaś bardzo potężna wizualnie. Jeśli to normalna kabinówka to nie powinno być problemu. Albo jeśli nie chcesz wyjmować a będą się pytali to wprost powiedz że masz w srodku laptopa który powinien być traktowany osobno.
Ja tak latam dość często, ze mam kabinówkę niezbyt wypchaną a połowę wagi robi sprzęt komputerowy (bo to nie tylko laptop, ale i kabelki i inne drobiazgi). Mam to zapakowane w taką szmacianą torbę A4, zdobytą na jakich targach w ramach ulotek.
To ma dodatkową zaletę że jeśli samolot okaże się jakiś niewydarzony i ma małe schowki to można laptopa w umyślnej torbie wyjąć, a kabinowkę mocniej zdusic, i jest szansa że się zmieści. Ale WAW ATH to lata normalny samolot (A320?) a tam są duże schowki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 22 Mar 2015 11:45 

Więc sprawa wygląda tak:
[wykonywany przez OA] SOF - ATH - nikt nie sprawdzał niczego, cześć osób miała etykiety "cabin approved" naklejone na check-inie, ja na swój plecak takiej nie dostałem,
ATH - LCA - lot był fully booked, więc przed boardingiem poproszono ochotników o nadanie podręcznego do luku, niektórym udało się wtaszczyć całkiem spore, wypchane walizy, po 3 sztuki podręcznego, ale przez bramkę wszyscy przeszli gładko
LCA - ATH - również prawie fully booked i znowu każdy, kto przytargał walizkę z nią wszedł
Polityka bagażowa nie wygląda na najbardziej restrykcyjną.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: OlimpicAir/ Aegean
#23 PostWysłany: 25 Cze 2015 15:33 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
07_Zgłoś.Się napisał(a):
Pamiętaj o wyborze specjalnego posiłku w zakładce "moje rezerwacje", o niebo lepsze od standardowego.

Któryś raz już lecę A3 i nie mogę tego znaleźć. Teraz widzę na stronie, że dostępne przez call center.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: OlimpicAir/ Aegean
#24 PostWysłany: 25 Cze 2015 16:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2014
Posty: 889
niebieski
@obibok Pardon, posiłek się wybiera na swoim profilu M+B i jeżeli do rezerwacji masz podpiętą kartę M+B to rezerwacja jest uaktualniana o wybrany posiłek :oops:. Aby skasować niechciane papu z rezerwacji wystarczy wysłać do nich maila - o dziwo szybko odpowiedzieli i nanieśli korektę.
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
obibok uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: OlimpicAir/ Aegean
#25 PostWysłany: 25 Cze 2015 17:04 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
A widzisz, tu jest pogrzebany. Ja mam tylko M+M na pomysły, czy by nie wymienić na M+B zaczęły mi krążyć po głowie o kilka lat za późno.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: OlimpicAir/ Aegean
#26 PostWysłany: 30 Cze 2015 10:56 

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 71
Cześć,

Nigdy nie leciałam tymi liniami. Planuje zakup biletu na Kretę. Czy może mi ktoś powiedzieć jaki mogę zabrać bagaż w cenie biletu (economy class). Czy tylko podręczy czy też jeden bagaż rejestrowany do 23 kg. Na stronie jest zapis '1 piece up to 23kg free of charge'

Jeżeli ktoś korzystał proszę o pomoc :) z góry dziękuję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: OlimpicAir/ Aegean
#27 PostWysłany: 30 Cze 2015 11:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5619
HON fly4free
Co do zasady to zależy od tego w jakiej taryfie kupujesz bilet bo Aegan ma taryfy zarówno zawierające bagaż jak i go nie zawierające, ale przecież Ty wyraźnie zacytowałeś w swoim wpisie jaki bagaż Ci przysługuje więc w czym problem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: OlimpicAir/ Aegean
#28 PostWysłany: 30 Cze 2015 11:10 

Jeśli lot jest z przesiadką w ATH i kupisz go u pośrednika i taki zapis jest przy rezerwacji to masz w cenie bagaż rejstrowany. Przy lotach A3 z WAW do ATH w tej klasie nie ma bagażu,ale przy locie łączonym przeważnie jest ,ale nie na wszystkich tracach.
Góra
 PM off  
      
#29 PostWysłany: 08 Sie 2015 11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2014
Posty: 522
Loty: 81
Kilometry: 99 157
niebieski
Mam długiego składaka z w6, FR i jednym lotem a3. Przejdą dwa wizzairowe podręczne 40x30x18? (lot BUD-ATH)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 08 Sie 2015 13:16 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
@lillymy

Bez problemu. Niczym się nie stresuj.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 15 Wrz 2015 19:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 944
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Leciałem niedawno A3 na trasie JTR-ATH. Po odbiór karty pokładowej udałem się do "tradycyjnego" stanowiska odpraw i tam pani z obsługi sama zaoferowała mi nadanie bagażu podręcznego (klasyczna mała walizka) do luku za darmo, mimo że miałem wykupiony bilet tylko z "hand baggage". Także jeśli komuś się poszczęści i nie chce się uganiać z podręcznym, to może spróbować. Co ciekawe pani nadała mojej walizce naklejkę "Priority *A", mimo iż mam tylko status Frequent Flyer Miles & More ;) Miły gest :] A na pokładzie w ramach cateringu jedynie rogalik 7 Days (w srebrnym opakowaniu z logo linii), ale bez napojów.
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: OlimpicAir/ Aegean
#32 PostWysłany: 28 Paź 2015 20:57 

Rejestracja: 27 Mar 2012
Posty: 252
niebieski
patiomkin4 napisał(a):
Cześć,

Nigdy nie leciałam tymi liniami. Planuje zakup biletu na Kretę. Czy może mi ktoś powiedzieć jaki mogę zabrać bagaż w cenie biletu (economy class). Czy tylko podręczy czy też jeden bagaż rejestrowany do 23 kg. Na stronie jest zapis '1 piece up to 23kg free of charge'

Jeżeli ktoś korzystał proszę o pomoc :) z góry dziękuję


Możesz i nadać, i wziąć podręczny :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 14 Sty 2016 20:36 

Rejestracja: 14 Sty 2016
Posty: 1
Według nowej taryfy trzeba dokupić bagaż rejestrowany, stąd moje pytanie, lecę Stambuł-Ateny-Warszawa , czy trzeba go dokupić na każdy odcinek?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 14 Sty 2016 20:51 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Nie, jeśli to podróż na jednym bilecie dokupuje się bagaż na całą trasę.
Natomiast zdarza się, że system A3 w czasie próby zakupu bagażu online, zwłaszcza dla rezerwacji z "noclegiem" w Atenach, świruje i liczy podwójnie. W takim przypadku bez problemu zwracają nadwyżkę po mailu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 10 Lut 2016 17:22 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 1
Dzień dobry,
moje pytanie nie dotyczy bagażu podręcznego, a rejestrowanego, ale nie znalazłam takiego wątku.
Lecę na Kretę i mam wykupione 2 bagaże po 23 kg każdy. Tu pojawia się moje pytanie: czy każda walizka musi ważyć max 23 kg, czy jedna może ważyć np. 30, druga 16?
Z góry dziękuję :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 10 Lut 2016 17:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Kazda max 23 kg :)
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 23 Lut 2016 09:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1039
srebrny
Hej nie chce zakładać oddzielnego wątku, a mam pytanie odnośnie bagażu rejestrowanego - czy mogę dodać bagaż rejestrowany później po kupnie biletu? Przy czym kupowałabym bilet nie na stronie Aegeana tylko pośrednika, a dodawałabym bagaż na stronie A3 ;) Jeszcze nie miałam przyjemności lecieć Aegeanem ;)
Aha i jeszcze przy okazji - czy są jakieś limity rozmiarowe bagażu podręcznego w Aegeanie? Bo na stronie nie widzę..
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 23 Lut 2016 10:30 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
1 Tak, 23kg - 20 euro, 32kg - 40 euro
2 http://en.aegeanair.com/travel-informat ... n-baggage/
Góra
 Profil Relacje PM off
olajaw uważa post za pomocny.
 
      
#39 PostWysłany: 31 Maj 2016 11:37 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
Jakieś zmiany w polityce bagażowej ostatnio? Mam loty Ryanem i między nimi 1 lot Aegean na trasie Ateny-Santorini. W Ryan 2x podręczny a w Aegean 1x podręczny. Nie będą się ciskać o dodatkową torebkę, plecak (nie jakieś duże tylko zwykłe)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 31 Maj 2016 11:40 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Beż problemu wejdziesz 2x podręcznych. Zawsze tak podróżuję (jak połowa Greków)
Góra
 Profil Relacje PM off
Roku uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 65 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group